TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395654 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 01:09:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 663137 puta)
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1911 poslato: Maj 23, 2015, 07:43:11 pre podne »

Moj savet, manje kalkulišite oko hrane, krljajte i trenirajte jako, imaćete kad da vodite računa o sitnicama a do tad nabacujte što se nabaciti može   ;)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #1910 poslato: Maj 22, 2015, 10:26:17 posle podne »

Uklapa se nego sam se dvoumio iz razloga sto su to ipak masti bez obzira sto su zdrave pa da nije puno toliko masti pred spavanje tj neaktivnost. To mi je nekako prava mera pred spavanje jer me lepo zasiti uz Elu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1909 poslato: Maj 22, 2015, 09:47:35 posle podne »

Da li je puno pojesti 50g kikirikija pred spavanje ako se uklapa u racunicu dnevnih masti? Znam da je preporuka oko 30g ali da li nesto znaci jos tih 20?

Nikakvo drastično "nutritivno" sagrešenje...ako se uklapa u dnevne potrebe...  ;)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #1908 poslato: Maj 22, 2015, 09:45:21 posle podne »

Ma dosta mi je i 50 :-D
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #1907 poslato: Maj 22, 2015, 08:49:52 posle podne »

Da li je puno pojesti 50g kikirikija pred spavanje ako se uklapa u racunicu dnevnih masti? Znam da je preporuka oko 30g ali da li nesto znaci jos tih 20?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1906 poslato: Maj 22, 2015, 02:03:30 posle podne »

Pa sta da radim, da nastavim da treniram, urolog mi rekao slobodno..

Predlazem da u delu foruma o sportskim povredama otvoris novu temu i za detaljane savete se obratis dr Tutorovu...nastavi sa treninzima...ali neka te treningom ne vodi "ego-manjastvo tovarenja tezina", vec pravilna forma pokreta, pun radijus..."bolje spreciti , nego leciti"...
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1905 poslato: Maj 22, 2015, 01:56:52 posle podne »

Pa sta da radim, da nastavim da treniram, urolog mi rekao slobodno..
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1904 poslato: Maj 22, 2015, 11:11:20 pre podne »

Jesam, osim povrća sve merim ali to je ona stara vaga sa oprugom. Sada bih uzeo digitalnu.
Meni su bas moji uzeli pre dve nedelje digitalnu vagu, ima dosta opcija, a moze da se nadje za 2000 veoma kvalitetna
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1903 poslato: Maj 22, 2015, 10:42:45 pre podne »

Bio sam kod urologa, rekao je da to nije nista, siri mi malo taj kanal  i ima ta mala varikocela, posto sam dobio dete pre tri meseca kaze da to onda nema veze sa plodnoscu, i imam cistu koja isto nije nista i normalna je, ali mi rekao da imam preduslov za kilu, rekao mi da nastavim da treniram ona ako ce da popusti popustice, ali mi rekao da stavljam pojas i sto jave da ga stegnem.. Pao mi kamen sa srca...

Bolje spreciti nego leciti, po pitanju "kila" trebalo bi biti oprezan! Hidrocela? Spermatocela?

Malo napomena po pitanju kila i datih preporuka...OPREZ NEOPHODAN!

Iako su kile sasvim uobičajene meĂ°u muškarcima, većina momaka zapravo ne znaju šta su kile – oni samo znaju da je to nešto što ne žele. Možete dobiti kile u svim različitim mestima na telu, ali generalno, hernija nastaje kada deo masnog tkiva ili creva iscuri iz svog „pakovanja“ – često je to trbušni zid. Zamislite da je crevo za kobasicu na jednom mestu puklo i meso je iscurilo iz nje.

Dakle ukoliko osećate bol u testisima, razlog može biti indirektna ingvinalna hernija, koja se javlja na prevoju gde se butina spaja sa telom. Zašto to izaziva bol u testisima? Hernija putuje istim putem kojim su išli vaši testisi tokom formiranja vašeg tela dok ste još bili fetus.

Taj put počinje u stomaku i završava se u skrotumu( mosnica), prateći put kojim su prošli testisi spuštajući se iz stomaka – u mošnice(skrotum), mestu gde osećate bol i nelagodnost.

Po pitanju preventive...odlican clanak dr Tutorova...http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/sindrom-bolne-prepone-sportska-kila.html

Inace, bilo dobro da se i njemu licno u delu foruma o sportskim povredama obratis po pitanju nekih detaljnijih uputa i promena u treningu!
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1902 poslato: Maj 21, 2015, 01:47:32 posle podne »

Jesam, osim povrća sve merim ali to je ona stara vaga sa oprugom. Sada bih uzeo digitalnu.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1901 poslato: Maj 21, 2015, 01:43:57 posle podne »

A do sada nisi uopste merio hranu?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1900 poslato: Maj 21, 2015, 01:01:03 posle podne »

Ne mora mi biti toliko tačna, ne bih merio whey ili kreatin, već meso, ovsene, pirinač... Hvala  ;)
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1899 poslato: Maj 21, 2015, 12:56:06 posle podne »

Ima svuda, tehnomanija, homecentar , metro i tako te prodavnice, ja sam uzeo jednu u tempu. Gledaj samo ima neke koje mere na 2g a bolje su ove sa tacnoscu od po 1g a nema i neke razlike u ceni.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1898 poslato: Maj 21, 2015, 12:44:42 posle podne »

Precizna digitalna vaga je jedino resenje ako ti je vazna bas tacna kolicina. Sto je i dobra investicija po meni. Mozes da meris sve od hrane do suplemenata i da se ne opterecujes da li ima ovolko ili onolko i uvek znas tacno na cemu si.
Ja bih uzeo jednu za kuhinjsku upotrebu, da li znaš gde ima da se kupe?
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1897 poslato: Maj 21, 2015, 12:39:16 posle podne »

Bio sam kod urologa, rekao je da to nije nista, siri mi malo taj kanal  i ima ta mala varikocela, posto sam dobio dete pre tri meseca kaze da to onda nema veze sa plodnoscu, i imam cistu koja isto nije nista i normalna je, ali mi rekao da imam preduslov za kilu, rekao mi da nastavim da treniram ona ako ce da popusti popustice, ali mi rekao da stavljam pojas i sto jave da ga stegnem.. Pao mi kamen sa srca...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.061 sekundi sa 14 upita.