TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395411 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 07, 2024, 12:59:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 183544 puta)
Filip-recibrate
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #534 poslato: April 22, 2015, 05:41:14 pre podne »

Zdravo svima, isao sam u teretanu godinu dana i onda polomio nogu.. 3 meseca nisam nista radio i ugojio se, a cak i ranije nisam bio fit da kazes.. sad sam ponovo krenuo i najvise mi trenutno stalo do toga da skinem taj visak kilograma , visok sam 170 i imam 72 kile.
sad, ja sam napravio neku ishranu na osnovu onog vaseg teksta za ishranu i to izgleda ovako nekako i zanima me vase misljenje o tome :)
1. obrok
-tunjevina
-jogurt

2. obrok
-jabuka
-50g kikirikija

3. obrok
-200g belog mesa
-crni hleb
-salata

4. obrok(posle treninga)
-banana i merica wheya

5. obrok
-mladi sir i jogurt..

radim kardio 3 dana pa dan odmora , taj dan ispod 100 uh, smanjio sam vezbe sa tegovima samo 3 puta nedeljno posto ne moze oba u isto vreme. ako moze samo misljenje o svemu ovome :)
Hvala unapred!

Da si pomnije pratio naše tekstove( tekstoteka), kao i deo foruma o ishrani...uočio bi neke da tako kažem nelogičnosti koje bi trebalo ispraviti...

Ono što meni bode oči...

2. obrok
-jabuka
-50g kikirikija


Po koja voćka izmeĂ°u obroka je ok, voće ne bih ubacivao uz obroke...
Kikiriki kao izvor zdravih masti uvek vezuj uz proteine visoke biološke vrednosti - belanca, sir( ella, meggle sa 0% mlečne masti, ili pak neki posniji sir sa do 10% m.m.)...da, i jezgrasti plodovi imaju "dosta" proteina, ali kao i svi biljni proteini oni su nekompletni...dakle, ovaj obrok pojačaj proteinima...u svakom obroku se potrudi da imaš barem 30 gr "kvalitetnih" proteina...

5. obrok
-mladi sir i jogurt...


U globalu ok...ali sam pre za posniji sir + zdrave masti-jezgrasti plodovi-kikiriki...

Kao što i sam znaš unos masti bi trebalo da bude u rasponu 0,6-0,8 gr po kg telesne mase...čini mi se da bi na to trebalo da obratiš pažnju...

Ono što tebi fali je više kvalitetne mišićne mase...moj savet će biti da kreneš sa redovnim treninzima, posmatraj pozitivne promene na svom telu, u "stanju mirovanja zbog povrede" si izgubio i dosta mišićne mase...tako da se prvo pozabavi time...naravno, u ishrani akcenat stavi na kvalitet...a sa vremenom ćeš videti da li ti je drastični "cut" potreban...ne zaboravi da više mišićne mase znači i brži metabolizam...ajmo redom...

P.S. siguran si da u ovom meniju imaš oko 2-2,5 gr proteina po kg? Naravno, unos potrebnih makronutrijenata bi trebalo prilgoditi i ‚nivou fizičke aktivnosti, a i ciljevima...ako već hidrati padaju, proteine i masti drži na zavidnom nivou...

Da rezimiramo, mani se drastičnog "sečenja", vrati se redovnom treningu...rutini...u protivnom ćeš i ovo malo preostale mišićne mase sagoreti loše tempiranim "cut" programom!

Hvala na savetima, imam oko 130g protrina dnevno, malo bi trebalo da pojacam i masti 55-60.
Znaci da li da povecam ugljene hidrate i kalorije kada krenem sa treningom? Posto sam sad u kalorijskom deficitu
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #533 poslato: April 21, 2015, 10:09:42 posle podne »

Zdravo svima, isao sam u teretanu godinu dana i onda polomio nogu.. 3 meseca nisam nista radio i ugojio se, a cak i ranije nisam bio fit da kazes.. sad sam ponovo krenuo i najvise mi trenutno stalo do toga da skinem taj visak kilograma , visok sam 170 i imam 72 kile.
sad, ja sam napravio neku ishranu na osnovu onog vaseg teksta za ishranu i to izgleda ovako nekako i zanima me vase misljenje o tome :)
1. obrok
-tunjevina
-jogurt

2. obrok
-jabuka
-50g kikirikija

3. obrok
-200g belog mesa
-crni hleb
-salata

4. obrok(posle treninga)
-banana i merica wheya

5. obrok
-mladi sir i jogurt..

radim kardio 3 dana pa dan odmora , taj dan ispod 100 uh, smanjio sam vezbe sa tegovima samo 3 puta nedeljno posto ne moze oba u isto vreme. ako moze samo misljenje o svemu ovome :)
Hvala unapred!

Da si pomnije pratio naše tekstove( tekstoteka), kao i deo foruma o ishrani...uočio bi neke da tako kažem nelogičnosti koje bi trebalo ispraviti...

Ono što meni bode oči...

2. obrok
-jabuka
-50g kikirikija


Po koja voćka izmeĂ°u obroka je ok, voće ne bih ubacivao uz obroke...
Kikiriki kao izvor zdravih masti uvek vezuj uz proteine visoke biološke vrednosti - belanca, sir( ella, meggle sa 0% mlečne masti, ili pak neki posniji sir sa do 10% m.m.)...da, i jezgrasti plodovi imaju "dosta" proteina, ali kao i svi biljni proteini oni su nekompletni...dakle, ovaj obrok pojačaj proteinima...u svakom obroku se potrudi da imaš barem 30 gr "kvalitetnih" proteina...

5. obrok
-mladi sir i jogurt...


U globalu ok...ali sam pre za posniji sir + zdrave masti-jezgrasti plodovi-kikiriki...

Kao što i sam znaš unos masti bi trebalo da bude u rasponu 0,6-0,8 gr po kg telesne mase...čini mi se da bi na to trebalo da obratiš pažnju...

Ono što tebi fali je više kvalitetne mišićne mase...moj savet će biti da kreneš sa redovnim treninzima, posmatraj pozitivne promene na svom telu, u "stanju mirovanja zbog povrede" si izgubio i dosta mišićne mase...tako da se prvo pozabavi time...naravno, u ishrani akcenat stavi na kvalitet...a sa vremenom ćeš videti da li ti je drastični "cut" potreban...ne zaboravi da više mišićne mase znači i brži metabolizam...ajmo redom...

P.S. siguran si da u ovom meniju imaš oko 2-2,5 gr proteina po kg? Naravno, unos potrebnih makronutrijenata bi trebalo prilgoditi i ‚nivou fizičke aktivnosti, a i ciljevima...ako već hidrati padaju, proteine i masti drži na zavidnom nivou...

Da rezimiramo, mani se drastičnog "sečenja", vrati se redovnom treningu...rutini...u protivnom ćeš i ovo malo preostale mišićne mase sagoreti loše tempiranim "cut" programom!
« Poslednja izmena: April 21, 2015, 10:11:50 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Filip-recibrate
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #532 poslato: April 21, 2015, 08:53:04 posle podne »

Da, to sam zaboravio da napomenem da sam od ta 3 meseca kolko mi je trajala povreda, cela 2 samo lezao, nisam ustajao iz kreveta i izgubio sam mnogo misicne mase. Cilj mi je trenutno samo smrsati, posto je preslo granicu neku koju sam ja imao, nije to apsurdnih 10% bf nego oko 18, a imam vise od toga definitivno.
« Poslednja izmena: April 21, 2015, 08:55:43 posle podne od strane Filip-recibrate » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #531 poslato: April 21, 2015, 08:39:34 posle podne »

Ako kazes da si se poprilicno ugojio, a imas 72kg mislim da je problem u tome sto nemas dovoljno misicne mase i mislim da bi trebao time da se pozabavis, citiracu recenicu Dr.Slavise:


"Da bi se sekao, moraš da imaš šta da sečeš"...


Ps.Ja na visinu 175, imam 76-77kg, a body fat nije toliko veliki
« Poslednja izmena: April 21, 2015, 09:34:24 posle podne od strane cvetkoper » Sačuvana
Filip-recibrate
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #530 poslato: April 21, 2015, 07:59:00 posle podne »

Zdravo svima, isao sam u teretanu godinu dana i onda polomio nogu.. 3 meseca nisam nista radio i ugojio se, a cak i ranije nisam bio fit da kazes.. sad sam ponovo krenuo i najvise mi trenutno stalo do toga da skinem taj visak kilograma , visok sam 170 i imam 72 kile.
sad, ja sam napravio neku ishranu na osnovu onog vaseg teksta za ishranu i to izgleda ovako nekako i zanima me vase misljenje o tome :)
1. obrok
-tunjevina
-jogurt

2. obrok
-jabuka
-50g kikirikija

3. obrok
-200g belog mesa
-crni hleb
-salata

4. obrok(posle treninga)
-banana i merica wheya

5. obrok
-mladi sir i jogurt..

radim kardio 3 dana pa dan odmora , taj dan ispod 100 uh, smanjio sam vezbe sa tegovima samo 3 puta nedeljno posto ne moze oba u isto vreme. ako moze samo misljenje o svemu ovome :)
Hvala unapred!
« Poslednja izmena: April 21, 2015, 09:38:15 posle podne od strane Filip-recibrate » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #529 poslato: April 06, 2015, 09:24:25 posle podne »

Hvala drustvo :-)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #528 poslato: April 06, 2015, 09:16:35 posle podne »

Ja sa jos pitanja... dex posle treninga racunam u ukupan broj uh ili ne i da li ga uzimam i na nuli? Ja sam do sada uzimao i na nuli a nisam ga racunao u ukupan broj uh pa rekoh da proverim. I sto se tice zelenog caja, jel ima nekih ogranicenja tipa kad, kako piti i sl?

Drži se preporuka 15-20 gr dex posle treninga sa proteinom i neće biti problema...dakle, i na "nuli" u pwm malo dex zanemarljivo( kada su rotacije u pitanju)...

Po pitanju zelenog čaja...preporuka za pregled teme... http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=203515.0

Dakle, bitna je i vrsta zelenog čaja, najbolje je piti ujutru i pre treninga, kasno popodne, posle obroka...kod osetljivih može izazvati "nesanicu", tako da ga bar 4-6 sati pre počinka treba izbegavati...ne preterivati sa količnom čaja u toku dana( kao i dužem vremenskom periodu), jer su moguće interakcije sa apsorpcijom gvožĂ°a( "pojačanje" već prisutne anemije)...neki ga čak piju i u toku treninga što može "pojačati dehidrataciju"( diuretički efekat zelenog čaja)...kod "osetljivih" moguć nadražaj sluzokože želuca zato se i pije posle obroka ili uz obrok...moguća pojava zatvora...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #527 poslato: April 06, 2015, 02:15:24 posle podne »

Ja mislim da je to zanemarljiva količina uh još posle treninga tako da ja to ne bi računao u ukupan unos uh :)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #526 poslato: April 06, 2015, 02:12:05 posle podne »

Ja sa jos pitanja... dex posle treninga racunam u ukupan broj uh ili ne i da li ga uzimam i na nuli? Ja sam do sada uzimao i na nuli a nisam ga racunao u ukupan broj uh pa rekoh da proverim. I sto se tice zelenog caja, jel ima nekih ogranicenja tipa kad, kako piti i sl?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #525 poslato: April 06, 2015, 10:14:59 pre podne »

"DRASTIC TIMES CALL FOR DRASTIC MEASURES"  ;)

Trening varijanta br.2...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #524 poslato: April 06, 2015, 10:13:36 pre podne »

Znaci prvi :-D
Salim se, i meni drugi deluje bolje, doduse tako sam i do sada trenirao.
Sačuvana
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #523 poslato: April 06, 2015, 08:54:50 pre podne »

Aj mala pomoc oko izbora treninga tj sta je "bolje". Hidrati su po danima ovako: 135 0 270 135 0 135 270

Dvoumim se izmedju:
1. Kardio-stomak, grudi-biceps, off, ledja-triceps, rame-stomak, noge, off. Kardio bih ubacio i posle tezina ukupno 4-5 puta nedeljno. Ponedeljkom inace nemam puno vremena za trening.

2. Ledja, grudi, off, ruke, ramena, noge, off. Stomak posle grudi i ramena, kardio 4 puta nedeljno posle tezina osim ponedeljkom.
Takodje mislim da je drugi plan dosta bolji :)
Sačuvana
maja Pavlovic
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #522 poslato: April 06, 2015, 08:22:25 pre podne »

I meni je drugi raspored bolji.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #521 poslato: April 05, 2015, 11:48:53 posle podne »

Meni se više dopada ovaj drugi raspored :)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #520 poslato: April 05, 2015, 11:29:35 posle podne »

Aj mala pomoc oko izbora treninga tj sta je "bolje". Hidrati su po danima ovako: 135 0 270 135 0 135 270

Dvoumim se izmedju:
1. Kardio-stomak, grudi-biceps, off, ledja-triceps, rame-stomak, noge, off. Kardio bih ubacio i posle tezina ukupno 4-5 puta nedeljno. Ponedeljkom inace nemam puno vremena za trening.

2. Ledja, grudi, off, ruke, ramena, noge, off. Stomak posle grudi i ramena, kardio 4 puta nedeljno posle tezina osim ponedeljkom.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 14 upita.