TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395585 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 07:57:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ovsene su mi odvratne,pomagajte!  (Pročitano 56799 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #199 poslato: Jun 01, 2010, 07:48:41 pre podne »

Ja lično nisam pristalica ovsenih. Bez da me neko pogrešno shvati, jedem ovsene oko 50gr (merene nekuvane) i to ako ih jedem to je za doručak, ali i dalje tvrdim da nisu za svakoga. Ima ljudi koji su prirodno osetljiviji na žitarice, što zbog glutena, što zbog mnogih drugih razloga. TakoĂ°e mislim da ako vežbač ima više od 12 - 13% telesne masti pogotvo treba paziti na UH unos, a samim time i na ovsene.

Ne znam koja su vaša iskustva, ali ja sam na sto strana video da ljudi shvate ovsene dosta liberalno i onda počnu da se trpaju istima jer to rade neki likovi sa snimaka Mr. Olimpije, pa se onda pitaju što raste više sala nego mišića. Onda opet ja sam taj lik koji više veruje u low-car ili ketogene pristupe ishrani pa može biti samo da sam skeptik :D

pretpostavljam i da savetujes high protein diet maksimalno? :)

Ne, cak sta vise nikad nisam bio pristalica prevelikog unosa proteina, samo smatram da unos proteina mora biti dovoljan. Ja trenutno ima negde oko 105kg i spustio sam se sa 120kg u poslednja tri meseca i to prvo na keto pa onda na low carb dijeti (inace treniram 16 godina) i nisam unosio vise od 200gr proteina dnevno. Jesam pristalica visokog unosa masti i umerenog unosa proteina, ali samo za ljude koji se pretezno bave bodibildingom. Verujemda veci unos UH moze da prodje kod ljudi kao sto su maratonci, biciklisti i slicno...

@Dainela, apsolutno smo se razumeli ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #198 poslato: Maj 31, 2010, 09:46:02 posle podne »

A kako da znamo da li smo osetljivi na gluten? Koji su simptomi?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #197 poslato: Maj 31, 2010, 09:12:57 posle podne »

Ja lično nisam pristalica ovsenih. Bez da me neko pogrešno shvati, jedem ovsene oko 50gr (merene nekuvane) i to ako ih jedem to je za doručak, ali i dalje tvrdim da nisu za svakoga. Ima ljudi koji su prirodno osetljiviji na žitarice, što zbog glutena, što zbog mnogih drugih razloga. TakoĂ°e mislim da ako vežbač ima više od 12 - 13% telesne masti pogotvo treba paziti na UH unos, a samim time i na ovsene.

Ne znam koja su vaša iskustva, ali ja sam na sto strana video da ljudi shvate ovsene dosta liberalno i onda počnu da se trpaju istima jer to rade neki likovi sa snimaka Mr. Olimpije, pa se onda pitaju što raste više sala nego mišića. Onda opet ja sam taj lik koji više veruje u low-car ili ketogene pristupe ishrani pa može biti samo da sam skeptik :D

izneo si par dobrih penti...

zaista puno ljudi je osetjivo na gluten a da to ni ne zna... za njih su ovsene štetne koliko i pšenica...

takoĂ°e slažem se da količinu ovsenih treba ograničiti (možda ne baš na 500g ali svakako je teško dati genralnu preporuku - unos UH treba prilagoditi mišićnoj masi i nivou aktivnosti)

naravno, ovsene su bolje od hleba itd ali samo sam htela da naglasim ono što retko spominjemo o ovsenim...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #196 poslato: Maj 31, 2010, 03:36:06 posle podne »

I ja mislim da ovsene nikako ne mogu da uticu lose, osim ako ne jede kilu dnevno sto je apsurd.

Kvalitetan whole grain je u pitanju, i voda, to je sve :) Mogu samo da se napune glikogenske rezerve jer se pravi sa vodom sto je dodatni plus pa se vise veze... A nesto dugorocnije da se goji od toga, ne verujem...

Pa i dalje je mnogo bolje od vecine hlebova, a koliki procenat naroda svakodnevno za svaki obrok jede hleb?
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #195 poslato: Maj 31, 2010, 03:12:58 posle podne »

Ja lično nisam pristalica ovsenih. Bez da me neko pogrešno shvati, jedem ovsene oko 50gr (merene nekuvane) i to ako ih jedem to je za doručak, ali i dalje tvrdim da nisu za svakoga. Ima ljudi koji su prirodno osetljiviji na žitarice, što zbog glutena, što zbog mnogih drugih razloga. TakoĂ°e mislim da ako vežbač ima više od 12 - 13% telesne masti pogotvo treba paziti na UH unos, a samim time i na ovsene.

Ne znam koja su vaša iskustva, ali ja sam na sto strana video da ljudi shvate ovsene dosta liberalno i onda počnu da se trpaju istima jer to rade neki likovi sa snimaka Mr. Olimpije, pa se onda pitaju što raste više sala nego mišića. Onda opet ja sam taj lik koji više veruje u low-car ili ketogene pristupe ishrani pa može biti samo da sam skeptik :D

Da ali opet 50g to je malo, nznam sad sta ti je pod liberalno ali nekada kada zaboravim pirinac da skuvam a neam drugih UH pojedem 500g ovsenih kao od sale(u 3 puta). Ne znam kako neko moze da se bas tako brzo goji od ovsenih jer ce one puniti telo sa UH dok god ima potrebe i onda ce visak otici u mas dok pita sa jabukama ode u mast odmah, tako da bolje ipak malo i preterati sa UH bilo to ovsene nego traziti neku granicu.
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #194 poslato: Maj 31, 2010, 01:46:14 posle podne »

Ja lično nisam pristalica ovsenih. Bez da me neko pogrešno shvati, jedem ovsene oko 50gr (merene nekuvane) i to ako ih jedem to je za doručak, ali i dalje tvrdim da nisu za svakoga. Ima ljudi koji su prirodno osetljiviji na žitarice, što zbog glutena, što zbog mnogih drugih razloga. TakoĂ°e mislim da ako vežbač ima više od 12 - 13% telesne masti pogotvo treba paziti na UH unos, a samim time i na ovsene.

Ne znam koja su vaša iskustva, ali ja sam na sto strana video da ljudi shvate ovsene dosta liberalno i onda počnu da se trpaju istima jer to rade neki likovi sa snimaka Mr. Olimpije, pa se onda pitaju što raste više sala nego mišića. Onda opet ja sam taj lik koji više veruje u low-car ili ketogene pristupe ishrani pa može biti samo da sam skeptik :D

pretpostavljam i da savetujes high protein diet maksimalno? :)
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #193 poslato: Maj 31, 2010, 01:09:30 posle podne »

Ja lično nisam pristalica ovsenih. Bez da me neko pogrešno shvati, jedem ovsene oko 50gr (merene nekuvane) i to ako ih jedem to je za doručak, ali i dalje tvrdim da nisu za svakoga. Ima ljudi koji su prirodno osetljiviji na žitarice, što zbog glutena, što zbog mnogih drugih razloga. TakoĂ°e mislim da ako vežbač ima više od 12 - 13% telesne masti pogotvo treba paziti na UH unos, a samim time i na ovsene.

Ne znam koja su vaša iskustva, ali ja sam na sto strana video da ljudi shvate ovsene dosta liberalno i onda počnu da se trpaju istima jer to rade neki likovi sa snimaka Mr. Olimpije, pa se onda pitaju što raste više sala nego mišića. Onda opet ja sam taj lik koji više veruje u low-car ili ketogene pristupe ishrani pa može biti samo da sam skeptik :D
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #192 poslato: Maj 30, 2010, 10:15:39 posle podne »

mogli bismo da se skupimo svi sa foruma i da im damo leba ;D ;D ;D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #191 poslato: Maj 28, 2010, 08:54:15 posle podne »

uf sad mi je lakse:) jos neko voli taako.to znaci da cu jednoga dana biti isti kao ti u bb:)
,nego danas su mi rekli da je hranjenjem ovesnim jako lose.Danas sam bio ispred trznog c. usce na nbgd i tako neki likovi imaju tablu beslatno merenje telesnih masti.ja naravno kad je dzaba:) greota da se propusti,kad ono aparat kaze 30%,
Znaci nema sanse da imam toliko.i pita me lik sta sam doruckovao ja mu kazem ovesne i 6 belanca kad ono lik a neeeee katastrofa to ce da te ufoji jako jos vise nego sad, dodji ti da da ti mi napravimo plan ishrane koji se sastokji od trava i proteina biljnog porekla tako se i nadal hrani.posle te recenise sve mi je bilo jasno:),A ja jedva da imam masti na sebi.

opasnim poslom se bave.. kao da ne znaju da su ovsene omiljena hrana bb.. neko bi mogao da strada ;)
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #190 poslato: Maj 27, 2010, 02:54:13 posle podne »

pogotovo tih proteina biljnog porekla bioloske vrednosti 20
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #189 poslato: Maj 27, 2010, 01:31:42 posle podne »

normalno!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #188 poslato: Maj 27, 2010, 01:24:15 posle podne »

Ma to su bre sve b.....  ne slusaj ih druze i samo nastavi sa ovsenim a ti travari i prodavaoci magle neka sami sebe lece potrebno im je ocigledno.
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #187 poslato: Maj 27, 2010, 01:17:57 posle podne »

BRAVO CARE!!!!!! na keca si pogodio!
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #186 poslato: Maj 27, 2010, 01:13:22 posle podne »

Ahahaa da to nisu oni demoni iz HERBALIFE-a koji prodaju shejk od soje za 5hiljada 900grama ? :D
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #185 poslato: Maj 27, 2010, 01:08:32 posle podne »

uf sad mi je lakse:) jos neko voli taako.to znaci da cu jednoga dana biti isti kao ti u bb:)
,nego danas su mi rekli da je hranjenjem ovesnim jako lose.Danas sam bio ispred trznog c. usce na nbgd i tako neki likovi imaju tablu beslatno merenje telesnih masti.ja naravno kad je dzaba:) greota da se propusti,kad ono aparat kaze 30%,
Znaci nema sanse da imam toliko.i pita me lik sta sam doruckovao ja mu kazem ovesne i 6 belanca kad ono lik a neeeee katastrofa to ce da te ufoji jako jos vise nego sad, dodji ti da da ti mi napravimo plan ishrane koji se sastokji od trava i proteina biljnog porekla tako se i nadal hrani.posle te recenise sve mi je bilo jasno:),A ja jedva da imam masti na sebi.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.328 sekundi sa 14 upita.