TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395639 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 02:09:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 27 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neke zanimljive činjenice o hrani- šta kažu stručnjaci  (Pročitano 12620 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6046


« Odgovor #238 poslato: Decembar 29, 2022, 09:22:45 posle podne »

A to sto ja obozavam da jedem je li to spada pod  poremecajem ishrane?
Sreca pa se bavim sportom i sagorim te kalorije,jer ako se ne bih bavio ja bih se vec kotrljao. ;D

Samo krkaj :D Znas i sam koliko potrosimo.
Zeleo bih da naglasim ovo, pogotovo zbog instragam ljudi koji kao prikazuju sta jedu, i to nije striktna ishrana, a izgledaju top.
NE KAZU VAM da da bi mogli to da jedu su prvo morali da izgrade odredjenu misicnu masu, sa debelim restrikcijama i da sada taj misic sprzi to malo brljavljena i da njima ne rpavi efekat.
Hvala,naravno.
Slazem se,zato te instagram trenere ne bi ni trebalo da se shvate ozbiljno.Naravno cast izuzecima.

Ok, ali zbunjuju narod i onda ovi misle da nemaju rezultate....
Ne kaže se za dzabe da lepota boli... Za dobar izgled je potrebno i dosta odricanja, to što se danas pokazuje u marketingu je ipak samo marketinški trik...
Tako je. Danas je sve štos u reklamiranju.  Kako se neko predstavlja po društvenim mrežama.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6046


« Odgovor #237 poslato: Decembar 29, 2022, 09:19:28 posle podne »

Voleo bih da čujem i druga mišljenja. Koliko vode unosite i da li možda kombinujete i neke namirnice da obogate ukus?
Zimi oko 3-4 litre a leti 4-5 litre vode pijem.VOdu sa ukusima ne mogu piti jer imam gorusicu jedino kada su tropske vrucine onda ja u cesmovacu stavim malo limuna da bi me jos vise osvezila,ali to je to.
Ja povremeno malo limuna stavim u mlaku vodu i to ujutru popijem. Mada nekada i u toku dana tako uradim. Osvežavajuće, ali ni to ne prija svakome.

I ja isto to pijem i mogu reci da nema bolje stvari za imunitet.
Slažem se. Mada ljudi piju tu kombinaciju ujutru i za mršavljenje. Meni u tu svrhu ne treba :) Oduvek sam mršav.

Ja zbog imuniteta. Svasta sam probao kao mladji, ali je ovo imalo efekta.
I ja to često pijem upravo zbog imuniteta, ali ne stalno. Povremeno napravim pauze.

Zasto pravis pauze?
Ne volim baš svakog dana da imam istu rutinu, da mi ne pređe u opsesiju. A i zbog želuca. Ovako mi ne predstavlja problem, ali za svaki slučaj.

Da li pijes probiotike na dnevnom nivou?
Ponekad pijem, po potrebi. Kada osetim neku nelagodnost u stomaku, onda počnem da pijem nekoliko dana. Inače sam nekada pio i po mesec dana probiotike, zbog imuniteta. Mogu oni i dug period da se piju, to nije problem. Dušane, jel ti koristiš probiotike?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #236 poslato: Decembar 29, 2022, 03:04:50 posle podne »

A to sto ja obozavam da jedem je li to spada pod  poremecajem ishrane?
Sreca pa se bavim sportom i sagorim te kalorije,jer ako se ne bih bavio ja bih se vec kotrljao. ;D

Samo krkaj :D Znas i sam koliko potrosimo.
Zeleo bih da naglasim ovo, pogotovo zbog instragam ljudi koji kao prikazuju sta jedu, i to nije striktna ishrana, a izgledaju top.
NE KAZU VAM da da bi mogli to da jedu su prvo morali da izgrade odredjenu misicnu masu, sa debelim restrikcijama i da sada taj misic sprzi to malo brljavljena i da njima ne rpavi efekat.
Hvala,naravno.
Slazem se,zato te instagram trenere ne bi ni trebalo da se shvate ozbiljno.Naravno cast izuzecima.

Ok, ali zbunjuju narod i onda ovi misle da nemaju rezultate....
Opet mogu samo da se ponovim,zato smo mi tu da edukujemo ljude na sta treba paziti kod odabira trenera i to ne samo na Instagramu nego uopste.
Izmedu ostalog napisao sam i text o tome koji mozete procitati na:https://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/kako-izabrati-personalnog-trenera
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #235 poslato: Decembar 28, 2022, 06:41:28 posle podne »

A to sto ja obozavam da jedem je li to spada pod  poremecajem ishrane?
Sreca pa se bavim sportom i sagorim te kalorije,jer ako se ne bih bavio ja bih se vec kotrljao. ;D

Samo krkaj :D Znas i sam koliko potrosimo.
Zeleo bih da naglasim ovo, pogotovo zbog instragam ljudi koji kao prikazuju sta jedu, i to nije striktna ishrana, a izgledaju top.
NE KAZU VAM da da bi mogli to da jedu su prvo morali da izgrade odredjenu misicnu masu, sa debelim restrikcijama i da sada taj misic sprzi to malo brljavljena i da njima ne rpavi efekat.
Hvala,naravno.
Slazem se,zato te instagram trenere ne bi ni trebalo da se shvate ozbiljno.Naravno cast izuzecima.

Ok, ali zbunjuju narod i onda ovi misle da nemaju rezultate....
Ne kaže se za dzabe da lepota boli... Za dobar izgled je potrebno i dosta odricanja, to što se danas pokazuje u marketingu je ipak samo marketinški trik...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #234 poslato: Decembar 28, 2022, 05:34:00 posle podne »

A to sto ja obozavam da jedem je li to spada pod  poremecajem ishrane?
Sreca pa se bavim sportom i sagorim te kalorije,jer ako se ne bih bavio ja bih se vec kotrljao. ;D

Samo krkaj :D Znas i sam koliko potrosimo.
Zeleo bih da naglasim ovo, pogotovo zbog instragam ljudi koji kao prikazuju sta jedu, i to nije striktna ishrana, a izgledaju top.
NE KAZU VAM da da bi mogli to da jedu su prvo morali da izgrade odredjenu misicnu masu, sa debelim restrikcijama i da sada taj misic sprzi to malo brljavljena i da njima ne rpavi efekat.
Hvala,naravno.
Slazem se,zato te instagram trenere ne bi ni trebalo da se shvate ozbiljno.Naravno cast izuzecima.

Ok, ali zbunjuju narod i onda ovi misle da nemaju rezultate....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #233 poslato: Decembar 28, 2022, 05:33:21 posle podne »

Ja se slazem sa time, samo mislim da nemaju svi kapacitet da naprave promenu. :)
Zato treba stalno da podsecamo ljude i da bodrimo i svojim primerima pokazemo kako je to zaista moguce!!!

Ovde se apsolutno slazem. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #232 poslato: Decembar 28, 2022, 05:32:48 posle podne »

Voleo bih da čujem i druga mišljenja. Koliko vode unosite i da li možda kombinujete i neke namirnice da obogate ukus?
Zimi oko 3-4 litre a leti 4-5 litre vode pijem.VOdu sa ukusima ne mogu piti jer imam gorusicu jedino kada su tropske vrucine onda ja u cesmovacu stavim malo limuna da bi me jos vise osvezila,ali to je to.
Ja povremeno malo limuna stavim u mlaku vodu i to ujutru popijem. Mada nekada i u toku dana tako uradim. Osvežavajuće, ali ni to ne prija svakome.

I ja isto to pijem i mogu reci da nema bolje stvari za imunitet.
Slažem se. Mada ljudi piju tu kombinaciju ujutru i za mršavljenje. Meni u tu svrhu ne treba :) Oduvek sam mršav.

Ja zbog imuniteta. Svasta sam probao kao mladji, ali je ovo imalo efekta.
I ja to često pijem upravo zbog imuniteta, ali ne stalno. Povremeno napravim pauze.

Zasto pravis pauze?
Ne volim baš svakog dana da imam istu rutinu, da mi ne pređe u opsesiju. A i zbog želuca. Ovako mi ne predstavlja problem, ali za svaki slučaj.

Da li pijes probiotike na dnevnom nivou?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #231 poslato: Decembar 26, 2022, 09:10:06 pre podne »

A to sto ja obozavam da jedem je li to spada pod  poremecajem ishrane?
Sreca pa se bavim sportom i sagorim te kalorije,jer ako se ne bih bavio ja bih se vec kotrljao. ;D
Svako ima neku svoju slabost. Hrana je očigledno jedna od tvojih.
Dobro je što si svestan toga i što imaš adekvatnu fizičku aktivnost inače zaista ne bi bilo zdravo.
Naravno.Ja mislim da smo svi manje-vise svesni svojih losih navika,samo je pitanje ko je voljan uraditi da to dovede u red.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #230 poslato: Decembar 26, 2022, 09:08:43 pre podne »

A to sto ja obozavam da jedem je li to spada pod  poremecajem ishrane?
Sreca pa se bavim sportom i sagorim te kalorije,jer ako se ne bih bavio ja bih se vec kotrljao. ;D

Samo krkaj :D Znas i sam koliko potrosimo.
Zeleo bih da naglasim ovo, pogotovo zbog instragam ljudi koji kao prikazuju sta jedu, i to nije striktna ishrana, a izgledaju top.
NE KAZU VAM da da bi mogli to da jedu su prvo morali da izgrade odredjenu misicnu masu, sa debelim restrikcijama i da sada taj misic sprzi to malo brljavljena i da njima ne rpavi efekat.
Hvala,naravno.
Slazem se,zato te instagram trenere ne bi ni trebalo da se shvate ozbiljno.Naravno cast izuzecima.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #229 poslato: Decembar 26, 2022, 09:06:23 pre podne »

Ja se slazem sa time, samo mislim da nemaju svi kapacitet da naprave promenu. :)
Zato treba stalno da podsecamo ljude i da bodrimo i svojim primerima pokazemo kako je to zaista moguce!!!
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #228 poslato: Decembar 23, 2022, 08:25:11 posle podne »

A to sto ja obozavam da jedem je li to spada pod  poremecajem ishrane?
Sreca pa se bavim sportom i sagorim te kalorije,jer ako se ne bih bavio ja bih se vec kotrljao. ;D
Svako ima neku svoju slabost. Hrana je očigledno jedna od tvojih.
Dobro je što si svestan toga i što imaš adekvatnu fizičku aktivnost inače zaista ne bi bilo zdravo.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6046


« Odgovor #227 poslato: Decembar 23, 2022, 08:02:49 posle podne »

Voleo bih da čujem i druga mišljenja. Koliko vode unosite i da li možda kombinujete i neke namirnice da obogate ukus?
Zimi oko 3-4 litre a leti 4-5 litre vode pijem.VOdu sa ukusima ne mogu piti jer imam gorusicu jedino kada su tropske vrucine onda ja u cesmovacu stavim malo limuna da bi me jos vise osvezila,ali to je to.
Ja povremeno malo limuna stavim u mlaku vodu i to ujutru popijem. Mada nekada i u toku dana tako uradim. Osvežavajuće, ali ni to ne prija svakome.

I ja isto to pijem i mogu reci da nema bolje stvari za imunitet.
Slažem se. Mada ljudi piju tu kombinaciju ujutru i za mršavljenje. Meni u tu svrhu ne treba :) Oduvek sam mršav.

Ja zbog imuniteta. Svasta sam probao kao mladji, ali je ovo imalo efekta.
I ja to često pijem upravo zbog imuniteta, ali ne stalno. Povremeno napravim pauze.

Zasto pravis pauze?
Ne volim baš svakog dana da imam istu rutinu, da mi ne pređe u opsesiju. A i zbog želuca. Ovako mi ne predstavlja problem, ali za svaki slučaj.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #226 poslato: Decembar 23, 2022, 04:51:28 posle podne »

A to sto ja obozavam da jedem je li to spada pod  poremecajem ishrane?
Sreca pa se bavim sportom i sagorim te kalorije,jer ako se ne bih bavio ja bih se vec kotrljao. ;D

Samo krkaj :D Znas i sam koliko potrosimo.
Zeleo bih da naglasim ovo, pogotovo zbog instragam ljudi koji kao prikazuju sta jedu, i to nije striktna ishrana, a izgledaju top.
NE KAZU VAM da da bi mogli to da jedu su prvo morali da izgrade odredjenu misicnu masu, sa debelim restrikcijama i da sada taj misic sprzi to malo brljavljena i da njima ne rpavi efekat.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #225 poslato: Decembar 23, 2022, 04:49:13 posle podne »

Mislim da kada se oseti žeđ usled dužeg neuzimanja vode to je definitivno signal dehidracije. Slično je i kod osoba koje jedu prezačinjenu hranu, jer tako smanjuju hidriranost.
Kao izuzetak bih smatrala naviku da se pije mnogo vode i psihogeno pijenje vode.
Sigurno je da ima onih koji kompulzivno piju vodu. Ne sme se preterivati u tome. Postoji određen rizik od dilucije krvi.

Svakako ni jedna krajnost nije dobra!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #224 poslato: Decembar 23, 2022, 04:48:20 posle podne »

Što se tiče vode sa ukusima one nisu čiste i ne mogu da biraju organizam kao čista voda. Jedina stvar za pravu hidrataciju je obična voda. Svaki elektrolit je koncentruje.

Tako je.
A najbolje mi je kada ljudi krenu da pricaju sta su od tecnosti uneli tokom dana, pa to ispadne 3 kafe, 2 case soka, i sl.
Haha i tu je najteže objasniti ljudima da to nisu zdrave tečnosti.

Upravo. A iskreno, vise puta sam cuo da mi ljudi kazu kako popiju jednu casu vode i par kafa dnevno od tecnosti.
To je dakle dehidratacija na kvadrat ;D

Pa zamisli to. I ne vide problem u tome.
Smatraju da je sve što je u tečnom obliku dobro za hidrataciju organizma, kao ta kafa koju si naveo. Isto kada se pije čaj, uz svaku šolju čaja treba da se popije čaša vode.
Moje licno iskustvo je da samo voda hidrira!Ni kafa,ni cajevi,ni sokovi,ni vode sa vocem nista ne moze da me hidrira kao voda.

Apsolutno se slazim sa ovim.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 27 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 13 upita.