TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395603 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 19, 2024, 01:32:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 135 136 [137] 138 139 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713585 puta)
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2189 poslato: Jul 18, 2015, 12:30:05 posle podne »

Redovan unos cega? Nisam skapirao.
Ne zamaraj se kalorijama, bolje obrati paznju na dovoljan unos p, uh i masti. ;)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2188 poslato: Jul 18, 2015, 12:28:04 posle podne »

Ma nemojte me jebat i ovako mi je mast jedno 15-16%, mora biti lean gainzz, u kcal brojim :D I ovo nije cheat, nego popunjavam redovan unos :D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2187 poslato: Jul 18, 2015, 12:26:31 posle podne »

A i ko još računa kalorije kad čituje :D

HHAHAHAHAHAHAH brate ja ni ne smem da pomislim na to....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2186 poslato: Jul 18, 2015, 12:01:51 posle podne »

Mislim na onaj na kugle, ''siptarski'' (u najpozitivnijem mogucem smislu da se razumemo, prave ljudi najbolji po meni). Ovako nesto



Najvise volim plazmu, lesnik, cokoladu, punc, te ''teze'' mlecne ukuse. Ma odokativno me zanima, koliko sam skontao citajuci po netu oko 100-150kcal, mada njihova kugla je bas momacka koliko natrpaju.

Brate dal ima 150, 200, 300 kCal po kugli u zavisnosti od velicine i "sastava", najmanje bitno...umeri se...u tvom je interesu...ali, 1 cheat "ice cream" meal, 1 nedeljno...nema problema...  ::)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2185 poslato: Jul 18, 2015, 11:50:59 pre podne »

Mislim na onaj na kugle, ''siptarski'' (u najpozitivnijem mogucem smislu da se razumemo, prave ljudi najbolji po meni). Ovako nesto



Najvise volim plazmu, lesnik, cokoladu, punc, te ''teze'' mlecne ukuse. Ma odokativno me zanima, koliko sam skontao citajuci po netu oko 100-150kcal, mada njihova kugla je bas momacka koliko natrpaju.
« Poslednja izmena: Jul 18, 2015, 11:53:33 pre podne od strane R1 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2184 poslato: Jul 18, 2015, 11:28:19 pre podne »

Sto se tice vocki bice samo jedna po izboru, nema potrebe vise, a to ce biti izmedju dorucka i rucka, a kardio pa mislim da zbog vremena ce joj kardio biti peske do posla i nazad (30min ukupno)

Moze i nekoliko tih "pojedinacnih unosa voca"...naravno,akcenat i na povrce( salate) uz obroke...

Ipak bi bilo svrsishodnije da kardio treninzi budu u kontinuitetu...akcenat na vreme provedeno u "ciljanoj zoni pulsa"...

Kugla sladoleda, koliko otprilike kcal ima? ;D 150ak?

Zavisi da li mislis na "domaci" ili onaj, tzv. "industrijski"...domaci sladoled svakako ima vise kalorija...ali oko 150 kCal po kugli mozemo uzeti kao "orijentaciju"...

Inace za "domaci sladoled"... kaloricniji je zato što je u kućnim uslovima neophodno da ako želite da dobijete glatku teksturu i da izbegnete kristalizaciju, koristite jaja, mnogo šećera, punomasno mleko, puter, pavlaku…. Ali, u slučaju da ste ljubitelj takvog sladoleda, ili vas ovom poslasticom posluže u gostima, jedite manje količine, jer su domaći sladoledi „energetske bombe”.  ;D
« Poslednja izmena: Jul 18, 2015, 11:48:53 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2183 poslato: Jul 18, 2015, 11:06:37 pre podne »

Kugla sladoleda, koliko otprilike kcal ima? ;D 150ak?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2182 poslato: Jul 17, 2015, 09:26:55 posle podne »

Sto se tice vocki bice samo jedna po izboru, nema potrebe vise, a to ce biti izmedju dorucka i rucka, a kardio pa mislim da zbog vremena ce joj kardio biti peske do posla i nazad (30min ukupno)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2181 poslato: Jul 17, 2015, 09:22:41 posle podne »

Nesto sad pricao sa mojim roditeljima i sada me mnogo vise podrzavaju sto se ishrane tice i finansijski ce mi vise podrsku pruziti i mojoj mami sam napravio plan posto zeli malo skinuti bf, ona ima 70kg, 165-170cm, radi kao negovateljica tako da se trosi u toku dana jer je tezak posao.

Ne trenira, ali videcu nesto kuci da iskombinujem sa njom, a kardio cemo ubaciti laganu setnju 2-3 puta nedeljno za pocetak.


Ove case vode sam samo stavljao kako bih je naterao da sto vise vode pije u toku dana jer do sada nije pila mnogo vode.


Pretpostavljam da su ove voćke izmeĂ°u obroka?

Po pitanju "tempiranja" unosa vode - 20 minuta pre obroka i oko sat vremena posle obroka (da se ne poremeti proces varenja hrane, “narušavanje želudačne kiselosti” - najprostije rečeno)

Manje konzervi, više sveže ribe...

U globalu deluje ok...ne manje od 1200 kCal dnevno...

Nadam se da ćeš u planiranju kardio-aktivnosti dobro proceniti željenu zonu pulsa...kao i vreme provedeno u toj zoni...moja preporuka bi bila bar 3-6 puta nedeljno tih šetnji do "nivoa zadihanosti"( dok god može normalno da priča bez "prekida daha")...45-60 min...
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2180 poslato: Jul 17, 2015, 08:20:47 posle podne »

Nesto sad pricao sa mojim roditeljima i sada me mnogo vise podrzavaju sto se ishrane tice i finansijski ce mi vise podrsku pruziti i mojoj mami sam napravio plan posto zeli malo skinuti bf, ona ima 70kg, 165-170cm, radi kao negovateljica tako da se trosi u toku dana jer je tezak posao.

Ne trenira, ali videcu nesto kuci da iskombinujem sa njom, a kardio cemo ubaciti laganu setnju 2-3 puta nedeljno za pocetak.


Ove case vode sam samo stavljao kako bih je naterao da sto vise vode pije u toku dana jer do sada nije pila mnogo vode.
« Poslednja izmena: Jul 17, 2015, 08:23:22 posle podne od strane cvetkoper » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2179 poslato: Jul 17, 2015, 11:23:25 pre podne »

Da da clean hidrati su u pitanju. Ovako sam samo na 50g ovsenih ujutru i 50g pirinca posle treninga od hidrata (naravno preko toga i iz povrca, malo voca, laktoza iz jogurta itd sto se ne rqcuna) tada kad je punjenje oko 350g ovsenih i 150g pirinca u 3 obroka. Nisam ih namerno tako odvojio, nego noge radim subotom, a pre toga sreda i cetvrtak grudi i ledja, a nedeljom ne radi teret pa je tako ispalo. Nego sam razmisljao da li je bolje da se ubijem hidratima pa da onda odradim noge sutradan ili dan kasnije kad je oporavak

Kao sto stalno isticemo da je faktor individualnost jako bitan u planiranju treninga i sl.

Probaj i videces koji ti "princip" najvise odgovara, jer je i petak dan odmora, kao i nedelja...dan odmora od treninga je dan odmora od treninga, ma koji to dan u nedelji bio...
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #2178 poslato: Jul 17, 2015, 01:34:45 pre podne »

Da da clean hidrati su u pitanju. Ovako sam samo na 50g ovsenih ujutru i 50g pirinca posle treninga od hidrata (naravno preko toga i iz povrca, malo voca, laktoza iz jogurta itd sto se ne rqcuna) tada kad je punjenje oko 350g ovsenih i 150g pirinca u 3 obroka. Nisam ih namerno tako odvojio, nego noge radim subotom, a pre toga sreda i cetvrtak grudi i ledja, a nedeljom ne radi teret pa je tako ispalo. Nego sam razmisljao da li je bolje da se ubijem hidratima pa da onda odradim noge sutradan ili dan kasnije kad je oporavak
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2177 poslato: Jul 16, 2015, 11:43:51 posle podne »

Na niskom sam unosu hidrata i jednog dana u toku nedelje u danu kad ne treniram podignem na 4-5g uh/kg. Kada radim noge dan pre toga i posle toga su mi dani odmora. U kom danu da dignem hidrate, pre ili posle treninga nogu?

Moj savet bi bio da to "punjenje" uradiš dan pre treninga nogu...

A koliko koliki ti je unos hidrata u ostalim danima? Zašto baš takvo "odvajanje" treninga za noge?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #2176 poslato: Jul 16, 2015, 10:26:30 posle podne »

Na niskom sam unosu hidrata i jednog dana u toku nedelje u danu kad ne treniram podignem na 4-5g uh/kg. Kada radim noge dan pre toga i posle toga su mi dani odmora. U kom danu da dignem hidrate, pre ili posle treninga nogu?
Mozes kad hoces samo je bitno da su to clean hidrati. Posto se punis, onda ako jedes uh u danu odmora ravnomerno ih rasporedis mada u veceri i ne moras da ih jedes. Ako se punis u danu treninga, onda gledaj da odradis treninga od prilike do 12h, na koji ides sa obrokom bez uh, i posle cepas hidrate.
Punjenje je najbolje ako se odradi full body pre hidrata, ali mi to necemo ni osetiti.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #2175 poslato: Jul 16, 2015, 02:26:54 posle podne »

Na niskom sam unosu hidrata i jednog dana u toku nedelje u danu kad ne treniram podignem na 4-5g uh/kg. Kada radim noge dan pre toga i posle toga su mi dani odmora. U kom danu da dignem hidrate, pre ili posle treninga nogu?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 135 136 [137] 138 139 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 13 upita.