TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 08:28:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć stručnijeg???  (Pročitano 4994 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #33 poslato: Januar 31, 2013, 09:56:43 pre podne »


Dakle, definitivan odgovor, kratak i jasan.
Nema opasnosti po mišić ukoliko se radi kardio (hodanje uzbrdo 45 min) posle tegova?  ;)
Ili ima. Ako ima kako sprečiti. Dakle, kratko i jasno.


Ovako... organizam nije glup da troši nešto što mu treba, najpre to.

Drugo, naša fiziologija je takva da se masti sagorevaju aerobnim putem - tj. pri aerobnom treningu najveća potrošnja kalorija je upravo iz masti. PreĂ°eš li na viši intenzitet telo prelazi u rad bez kiseonika, što je ogroman stres za telo i kao primarni izvor energije troše se ugljeni hidrati, i u većem si riziku od katabolizma.
Da bi znao koja je tačno tvoja aerobna zona najbolje je da uradiš testiranje, ali pošto je to skupo dosta, okvirno rečeno, kod rekreativaca (ne totalno neutreniranih) anaerobni prag - pretpostavka - se nalazi na oko 75-80% od maksimuma. Maksimum okvirno možeš izračunati 220- godine života... postoje razne formule.  Zato preporučujemo aktivnosti u aerobnoj zoni - nikako u anaerobnoj. Aktiviraš metabolizam masti, i "treniraš" telo da masnoću troši kao gorivo. Nisu bitne kalorije već iz čega te kalorije dolaze ili odlaze. Kao što je to slučaj sa hranom i kalorijama koje unosiš isto je i sa vežbanjem i sa kalorijama koje sagorevaš. Mnogo je bolja opcija sagoreti 200-300 kcal umerenim intenzitetom aerobnim putem - gde je velika potrošnja masti, nego 200-300 kcal ultra jakim intenzitetom gde je telo već u anaerobnim procesima.
Kad je u pitanju suplementacija, ona tu može dosta da pomogne. Bcaa i glutamin bih stavila na prvo mesto.
I ono što još možeš da uradiš je da imaš kvalitetan trening sa opterećenjem i da unosiš dosta protiena rasporeĂ°enih u više obroka u toku dana kako bi telo imalo konstantan dotok aminokiselina u krvotok.
Postoje razna i oprečna mišljenja, i mislim da bi te zanimala fiziologija vežbanja... probaj da naĂ°eš neku skraćenu verziju, uprošćenu, da ti malo bude jasnije
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #32 poslato: Januar 30, 2013, 09:29:25 posle podne »

Još samo da se nadovežem..naravno da je količina u tim obrocima važna,ali to niko ne može od nas tačno nekome drugome da kaže jedi toliko i toliko to sigurno daje rezultate.Svako od nas ko je probao na sebi zna koliko mu treba tačno a drugima može davati samo smernice a ne tačne iznose.To mora svako za sebe da vidi kada malo eksperimentiše.
Jer ipak svi smo mi različiti i najbolje je da svako vodi evidenciju šta je jeo,kada koliko,pa kada kasnije pogleda tačno zna šta i kako.
Malo je to možda smor,i meni je bilo u početku ali kasnije tek čovek shvati koliko to može da koristi.
« Poslednja izmena: Januar 30, 2013, 09:33:15 posle podne od strane Zoltan Kozma » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #31 poslato: Januar 30, 2013, 09:19:51 posle podne »


Što češći ali manji kvalitetni obroci u toku dana su obavezni da bi ubrzali metabolizam i naš organizam hranili kvalitetnim namirnicama.

Ova tvoja izjava je potpuno netacna.

U mom slučaju veoma tačna i potvrĂ°ena dugogodišnjim iskustvom mnogo puta.Malo sam možda nerazumno napisao i izvinjavam se jer kucam sa androida pa nemam najbolji pregled ekrana.Poenta je da manji obroci u toku dana su bitni da bi ubrzali naš metabolizam ako je on usporen,a kada je reč o definiciji onda tu prvenstveno mislim na obroke gde je kuvana piletina,oslić,povrće,pirinač,krompir,ovsene...A varijacija sa uh je veoma bitna,ali i tu svako drugačije reaguje.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #30 poslato: Januar 30, 2013, 04:50:44 posle podne »

ako neko moze da pojede kilo mesa,10 jaja pola,kile pirinca i jos kojesta odjednom onda mu je dovoljan i jedan obrok ....ako ne mozes delis to na onoliko obroka koliko ti je potrebno da uneses hranu koja ti je potrebna za taj dan......
« Poslednja izmena: Januar 30, 2013, 04:53:35 posle podne od strane terror » Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #29 poslato: Januar 30, 2013, 04:45:35 posle podne »


Neuka masa po forumima je usvojila sisteme ishrane i treninga profesionalnih bodibildera, kojima je bb = život i posao i porodica i devojka i žena i sve... i pored toga neverovatne kombinacije anabolika u dupetu, želucu ili direktno u mišiću.

U vezi treninga, mislim da je najgore sto je masa ljudi usvojila od ifbb prof. - vezbanje jedne misicne partije jednom nedeljno. Kod takmicara sinteza proteina je produzena zbog nazovi 'necega' i njima takvo vezbanje odgovara. Medjutim, kod nas koji smo 'prirodni' sinteza proteina traje oko 36 sati posle treninga. Zbog toga optimum za nas je 2-3 puta vezbanje iste miscne grupe. Recimo, ja se osecam sposobno da na svaka 4 dana radim grudi i tako treniram. Nema razloga da svaki ponedeljak bude 'dan za grudi'. Medjutim, mojoj prednjoj lozi treba 5 dana da se oporavi a bicepsu 2 dana!

Zato je najbolje slusati svoje telo itako praviti program. Niko ne moze da poznaje bolje vase telo od vas.
+1
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #28 poslato: Januar 30, 2013, 04:17:00 posle podne »

Slazem se sa Pedjonijem,ti sa toliko kg imas dosta da skidas,i de facto ces izgubiti i na misicnoj masi,ali to mozes da umanjis visim unosom proteina. Ali ne ocekuj da gubis salo u vecoj meri,da se opasno rezes,a da ti misici ostanu isti. Sto se tice cardia,taj intenzivni cardio ja licno ne bih radio nakon treninga jer przi i misice koje si forsirao na treningu,vec umereni. Intenzivni ,ili HIIT radi maximum 3 puta nedeljno,odvojeno od tegova. Umereni,kad hoces. Ja sam probao oba,umereni u duzem vremenskom intervalu mi vise odgovara.
...sto se tice broja obroka...meni ne prija onaj osecaj punog stomaka,pa za sad stizem da se rasporedim na 6 komada,ali ko je na poslu i to,4 malo jaca i ja msm da rade posao...Scitec N. takmicar Joe D.,koji u vreme fotografisanja i sam uzima 6-7 obroka dnevno,ostatak godine gleda da umanji jer je organizam u tom periodu podlozniji bolestima...
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #27 poslato: Januar 30, 2013, 03:31:25 posle podne »

Ljudi, ovako da ne davim više.  ;D

Naime, ne treba meni rešenje za 2-3 meseca, niti sam ja vikend mislilac, niti želim da se sredim za leto. Za sve to me je eto, baš briga.
Ne želim BB strukić od par cm, niti procenat masti manji od 8 %.
Hoću da skinem 10-ak kg i to je to.

Eto ako je baš frka sa sagorevanjem mišića, neka bude 1 kg- 1,5 kg mesečno. Izgleda da je i 2 kg izgubljenih mesečno, mnogo.
Ma nek bude i 1 kg mesečno. Jedan po jedan, 12 meseci = 12 kg. Super!

Sad sam se merio, imam 129 kg. Nek ode to na nekih 118-115 max i ja sam prezadovoljan i držaću ga tu gde jeste.

E, nek neko kaže samo je li to sve ok, pa ću ja polako. Ne treba mi to instant. Kako se mišić stvarao polako, tako ću i da skidam salo, polako.
Bez stresa na organizam. Prevelike varijacije težine su štetne, pa tako i bulking, zimska masa, pa sečenje. Sve je to nezdravo.
Ali, svako ima svoje mišljenje i to pozdravljam.

Pa sad, još neki savet za skidanje 1 kg do 1,5 kg mesečno. Reko da smanjim UH, da to varira po danima da se ne uspori metabolizam. Tri puta nedeljno tegovi a posle njih umeren kardio. Još + dodatno i nedeljom ujutru kardio i mislim da će to biti OK.

Neka testenina 1,5 h pred trening, posle treninga prosti šećeri da se popuni glikogen, a obrok posle treninga da sadrži blagu količinu složenih. Tek da podsetim mišić da su i oni tu. U vidu nekog pirinča. Maslinovo redovno koristim u ishrani, ribu jedem, eto i zdravih masti.

Proteini su, mislim, na dobrom nivou, a dopuniću ih koliko finansije budu dozvoljavale.

Eto, pa ako neko ima još nešto da doda, izvolite.  :)
2kg mesecno je prava mera. Sagorevac masti ti nece trebati, jer je mnogo jeftinije da smanjih UH :) Inace razmisljanje je dobro.

Ja samo predlazem jednom il dva puta nedeljno, u dane kada ne ides u teretanu, jak intervalni trening - hiit (gugl)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #26 poslato: Januar 30, 2013, 03:25:07 posle podne »


Neuka masa po forumima je usvojila sisteme ishrane i treninga profesionalnih bodibildera, kojima je bb = život i posao i porodica i devojka i žena i sve... i pored toga neverovatne kombinacije anabolika u dupetu, želucu ili direktno u mišiću.

U vezi treninga, mislim da je najgore sto je masa ljudi usvojila od ifbb prof. - vezbanje jedne misicne partije jednom nedeljno. Kod takmicara sinteza proteina je produzena zbog nazovi 'necega' i njima takvo vezbanje odgovara. Medjutim, kod nas koji smo 'prirodni' sinteza proteina traje oko 36 sati posle treninga. Zbog toga optimum za nas je 2-3 puta vezbanje iste miscne grupe. Recimo, ja se osecam sposobno da na svaka 4 dana radim grudi i tako treniram. Nema razloga da svaki ponedeljak bude 'dan za grudi'. Medjutim, mojoj prednjoj lozi treba 5 dana da se oporavi a bicepsu 2 dana!

Zato je najbolje slusati svoje telo itako praviti program. Niko ne moze da poznaje bolje vase telo od vas.
Sačuvana
Exel
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #25 poslato: Januar 30, 2013, 03:19:35 posle podne »

Ljudi, ovako da ne davim više.  ;D

Naime, ne treba meni rešenje za 2-3 meseca, niti sam ja vikend mislilac, niti želim da se sredim za leto. Za sve to me je eto, baš briga.
Ne želim BB strukić od par cm, niti procenat masti manji od 8 %.
Hoću da skinem 10-ak kg i to je to.

Eto ako je baš frka sa sagorevanjem mišića, neka bude 1 kg- 1,5 kg mesečno. Izgleda da je i 2 kg izgubljenih mesečno, mnogo.
Ma nek bude i 1 kg mesečno. Jedan po jedan, 12 meseci = 12 kg. Super!

Sad sam se merio, imam 129 kg. Nek ode to na nekih 118-115 max i ja sam prezadovoljan i držaću ga tu gde jeste.

E, nek neko kaže samo je li to sve ok, pa ću ja polako. Ne treba mi to instant. Kako se mišić stvarao polako, tako ću i da skidam salo, polako.
Bez stresa na organizam. Prevelike varijacije težine su štetne, pa tako i bulking, zimska masa, pa sečenje. Sve je to nezdravo.
Ali, svako ima svoje mišljenje i to pozdravljam.

Pa sad, još neki savet za skidanje 1 kg do 1,5 kg mesečno. Reko da smanjim UH, da to varira po danima da se ne uspori metabolizam. Tri puta nedeljno tegovi a posle njih umeren kardio. Još + dodatno i nedeljom ujutru kardio i mislim da će to biti OK.

Neka testenina 1,5 h pred trening, posle treninga prosti šećeri da se popuni glikogen, a obrok posle treninga da sadrži blagu količinu složenih. Tek da podsetim mišić da su i oni tu. U vidu nekog pirinča. Maslinovo redovno koristim u ishrani, ribu jedem, eto i zdravih masti.

Proteini su, mislim, na dobrom nivou, a dopuniću ih koliko finansije budu dozvoljavale.

Eto, pa ako neko ima još nešto da doda, izvolite.  :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #24 poslato: Januar 30, 2013, 03:05:37 posle podne »

slažem se sa nikola90, nema tu velike filozofije ili tajnih prečica:
potrebno je vreme i za masu i za nizak procenat sala. Te varijante kako može da se ubrza metabolizam sa više obroka po meni su deplasirane priče. Sve može da se postigne sa 3-4 obroka u toku dana, i mišići i ploče po stomaku.

Neuka masa po forumima je usvojila sisteme ishrane i treninga profesionalnih bodibildera, kojima je bb = život i posao i porodica i devojka i žena i sve... i pored toga neverovatne kombinacije anabolika u dupetu, želucu ili direktno u mišiću.

Stara priča: za sve je potrebno VREME. 2-3 meseca teretane je jako malo vremena za bilo šta u okvirima priče o nekim mišićima, katabloizmu, anabolizmu, napretku u snazi ili hipertrofiji. GODINE su mern jedinica, i svako ko nema preko godinu dana aktivnog staža u teretani nema predstavu o čemu mi ovde pričamo, i skočiće do Pansporta da sutra kupi sagorevač da se steše i gejner da postane kao lik sa nalepnice na kutiji...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #23 poslato: Januar 30, 2013, 03:02:59 posle podne »

Dakle izvinite ako još jednom pitam jedno te isto.
Nemojte se ljutiti, ali ja se u ovo stvarno ne razumem.  :-\

Dakle, definitivan odgovor, kratak i jasan.
Nema opasnosti po mišić ukoliko se radi kardio (hodanje uzbrdo 45 min) posle tegova?  ;)
Ili ima. Ako ima kako sprečiti. Dakle, kratko i jasno.
Opet, molim, bez lljutnje.

A što se tiče čestih obroka.
Pa verujem da je bolje jesti češće po malo, nego se natrpati u 3 obroka dnevno.  :D

Moras da razlikujes umereni kardio i intenzivni kardio. Umereni kardio mozes kad hoces, a intenzivni bi trebao da odvojis od teretane. Misic mora da se gubi zajedno sa salom, ali s dovoljno proteina, vode i dodatka glutamina sigurno da ces taj gubitak svesti na minimum.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #22 poslato: Januar 30, 2013, 02:58:57 posle podne »


By the way,citam dole post-ove...vise cescih obroka ubrzava metabolizam...a po stranim forumima je to uvrsteno u najvece mitove BB-a...je l' neko moze da kaze nesto o tome??

Vise manjih obroka nece uticati ni na BMR ni na termicki efekat od hrane. Na ova dva parametra samo ce uticati koliko (kolicinski) hrane unosite. Vise manjih obroka NIJE OBAVEZNO ni za masu, ni za definiciju, ni za odrzavanje. Medjutim, pozeljno je zbog konstantnog priliva proteina, ali NIJE OBAVEZNO! Dokaz za to su hiljade i hiljade ljudi koji sami odredjuju sebi kad ce jesti na osnovu teorije - intermittent fasting. Cak i neki ifbb takmicari su skresali salo zahvaljujuci ovoj teoriji.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #21 poslato: Januar 30, 2013, 02:46:50 posle podne »

Dakle izvinite ako još jednom pitam jedno te isto.
Nemojte se ljutiti, ali ja se u ovo stvarno ne razumem.  :-\

Dakle, definitivan odgovor, kratak i jasan.
Nema opasnosti po mišić ukoliko se radi kardio (hodanje uzbrdo 45 min) posle tegova?  ;)
Ili ima. Ako ima kako sprečiti. Dakle, kratko i jasno.
Opet, molim, bez lljutnje.

A što se tiče čestih obroka.
Pa verujem da je bolje jesti češće po malo, nego se natrpati u 3 obroka dnevno.  :D

Ajd realno momce, kazes da imas 135 kg, po meni bi ti trebalo prvo dobrano da smrsas,makar izgubio i neki procenat misica,pa da krenes kao covek na masu,ovako mislim da ces da se vrtis u krug. Jer ti pazi hoces da izgubis 15 kg,a da imas misice na 120 ? ponovo ces imati itekako vidljivo salo,jer ces ici na deficit kalorija,a ako ides na deficit, jedva ces da sacuvas i to sto vec imas kao misic,a kamoli da dobijes nova vlakna.
Sačuvana
Exel
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #20 poslato: Januar 30, 2013, 02:41:38 posle podne »

Dakle izvinite ako još jednom pitam jedno te isto.
Nemojte se ljutiti, ali ja se u ovo stvarno ne razumem.  :-\

Dakle, definitivan odgovor, kratak i jasan.
Nema opasnosti po mišić ukoliko se radi kardio (hodanje uzbrdo 45 min) posle tegova?  ;)
Ili ima. Ako ima kako sprečiti. Dakle, kratko i jasno.
Opet, molim, bez lljutnje.

A što se tiče čestih obroka.
Pa verujem da je bolje jesti češće po malo, nego se natrpati u 3 obroka dnevno.  :D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #19 poslato: Januar 30, 2013, 02:37:07 posle podne »


Dijeta za skidanje sala mora biti dobro planirana i višemesečna - na kraju mora da postane stil života - jedino tako će biti efikasna. Ove varijanta skidanja sala za mesec-dva, sa nekim programima i strogim dijetama i sagorevačima - zaboravi, jer ćeš sve to vratiti za duplo manje vremena +10% poreza u salu, na verovanje u to da je nešto za tako kratko vreme moguće u ovom sportu.
Sa ovim se i ja slazem. Ne gledaj na dijetu kao izgladnjivanje ili neko mucenje koje ces odraditi mesec-dva-tri,vec kao zdravu ishranu i stil zivota. Ja sam dugo hteo da se izdefinisem,ali sam se plasio gubitka mis. mase,i efekta nije bilo. Skidaj polako,i neces toliko izgubiti na misicima.
By the way,citam dole post-ove...vise cescih obroka ubrzava metabolizam...a po stranim forumima je to uvrsteno u najvece mitove BB-a...je l' neko moze da kaze nesto o tome??
[/quote]

Sve zavisi twin ponovo od coveka do coveka, ja sam imao varijacije i sa 7 obroka manja(30 gr proteina po obroku), imao i sa 4 obroka (ali full jaka 50gr proteina po obroku),  mogu ti reci da mi je prva varijacija vise prijala kad sam se seko ,i u letnjim danima, a druga varijacija mi je bila bolja po zimi,kad sam nabacivao masu. Mada iskreno mnogo treba volje i cimanja za 5+ obroka,sada se drzim tu na 4-5 i zavrsava mi itekako posao, jer u prvoj situaciji sa 6-7 obroka na 2 2,5 sata treba da se jede,a svi mi imamo obaveza tako da nema se vremena..

Mislim da sa 4 full jaka obroka izbalansirana moze da se odradi posao kako treba,i za masu i za defku. ( plus naravno PWM shejk i neki orasasthi plodovi u drugoj uzini sa vocem etc..)
« Poslednja izmena: Januar 30, 2013, 02:39:41 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.305 sekundi sa 14 upita.