TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395235 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 06:18:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 | 

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 ... 10
1
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Nejednaki trapezi
« Poslednja poruka od strane Zoltan Kozma poslato danas u 06:03:27 posle podne »
Ja sam lično za korektivne vežbe i terapiju dok se to ne reši.
2
Akcije / Odg: 24h akcija
« Poslednja poruka od strane Zoltan Kozma poslato danas u 06:00:51 posle podne »
Akciĵa
3
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: НУТРИТИВНА ПИРАМИДА
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato danas u 05:52:46 posle podne »
Волео бих да свако од вас каже нешто и о својим корекцијама у односу на ове званичне препоруке.
Ovo što sam ja navela nisu moje lične preferencije već nešto što sam iz iskustva u radu sa ljudima uvidela te na osnovu iskustva sam iznela slaganja, odnosno neslaganja sa preporukama.
4
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: НУТРИТИВНА ПИРАМИДА
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato danas u 05:51:21 posle podne »
Ово су званичне препоруке о правилној исхрани. Свако од нас треба да направи и одговарајуће корекције.
Svako od nas bira kako želi da se hrani i šta mu zdravstveno stanje dozvoljava da jede. Treba uskladiti preporuke sa stanjem organizma kao i sa sopstvenim preferencijama.
5
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: НУТРИТИВНА ПИРАМИДА
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato danas u 05:49:05 posle podne »
НАПАЈАЊЕ
Предност треба дати:
- обичној води са чесме (чесмовачи)
- природно минералној негазираној води или благо (изворски) газираној води са мало натријума у себи !!!
- биљним чајевима (до 3-4 шоље дневно),
- соковима од поврћа или воћа без додатка шећера (100 % воћни сокови), лимунада без шећера, и сл.
- супе, чорбе, ...
 Избегавати:
алкохолна пића,
кафу у већим количинама - до 3 (макс. 4) кафе дневно,
слатке воћне сирупе или друге слатке напитке,
газиране напитке

Препоручује се да дневно треба уносити 1 - 3 литра течности*
Da ustanovimo da voda nema zamenu. To je najbitnije shvatiti.
6
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: НУТРИТИВНА ПИРАМИДА
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato danas u 05:48:14 posle podne »
МАСТИ И УЉA
ЗАЧИНИ

Предност  увек дати биљним уљима:
маслиново,   сунцокретово, ... хладно цеђено ...
Довољно је конзумирати око 7 кафених кашичицa- око 35 ml уља на дан.
Треба избегавати веће количине масти и уља, а нарочито свињску маст, чварке, кајмак, мајонез и сличне производе.
Најбоље је конзумирати уља у свежем стању, а избегавати пржење масти и уља.
УЉЕ ОБАВЕЗНО У САЛАТЕ !!!
ЗАЧИНИ – сваког дана се могу јести сви свежи и суви зачини. Треба избегавати зачине са сољу, a такође и вештачке заслађиваче.
СО - до 6 g|dan.
МАЈОНЕЗ ИЗБЕГАВАТИ !!!
Mast pre preporučujem od suncokretovog ulja. Maslinovo i kokosovo su zdrave varijante ulja.
7
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: НУТРИТИВНА ПИРАМИДА
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato danas u 05:47:18 posle podne »
Начин спремања:
 - барено (кувано)
 - печено: на тефлону, у рерни, на фолији, фритеза на ваздух, на роштиљу на струју, у посуђу без уља или са мало уља, и сл.
Риба, живина и јаја су:
 важни извор протеина;
 унос рибе смањује ризик од срчаних обољења;
 пилетина и ћуретина су месо сиромашно у засићеним мастима.
Za meso i ribu su mi u redu ove preporuke. Najviše da se vodi računa od koga se kupuje, da bi bilo što prirodnije i zdravije i da se pazi kako se priprema.
8
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: НУТРИТИВНА ПИРАМИДА
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato danas u 05:45:57 posle podne »
МЛЕКО И МЛЕЧНИ ПРОИЗВОДИ
Предност увек дати обраном или полуобраном млеку и производима од таквог млека тј. треба узимати производе са мање млечних масти.
Млеко, јогурт, кефир, кисело млеко или сличне напитке треба пити макар пола литра дневно, млечних масти до 2,8 %.
Сир - млади, мекани сир или са мање млечних масти, највише до 20 %.
Ovo isto samo ako je neko intolerantan na laktozu ili ima drugi zdravstveni problem zbog koga mi ne prija mleko.
9
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: НУТРИТИВНА ПИРАМИДА
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato danas u 05:44:45 posle podne »
Za voće i povrće se smatra da su zdravi i imaju brojne benefite te bih se u globalu složila sa ovim preporukama.
10
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: НУТРИТИВНА ПИРАМИДА
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato danas u 05:43:30 posle podne »
ЖИТАРИЦЕ И СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
ПРЕДНОСТ увек треба дати:
интегралном зрну и производима
од интегралног зрна житарица,
црном брашну, раженом брашну,
кукурузном брашну, од хељде и сл.
пахуљицама - јечменим, раженим,
овсеним, пшеничним,
тестенинама без јаја, од интегралног брашна или поврћа,
пиринчу - интегралном.
ИЗБЕГАВАТИ: производе од белог брашна, ољуштени пиринач, и сличне производе.
Ja nisam za toliko forsiranje žitarica. Neki ljudi su obroke sa žitaricama stavili kao zamenu za meso i mlečne proizvode. Osim ukoliko nije u pitanju veganska ishrana ne preporučujem forsiranje žitarica. Takođe, belo brašno nije baš toliko štetno, te ukoliko nemate zdravstvenog razloga nemojte ga u potpunosti izbegavati.
Stranice: [1] 2 3 ... 10
SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 12 upita.