TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 01:45:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: SINUSI ? ALTERNATIVNO?  (Pročitano 39824 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #71 poslato: Jul 19, 2013, 11:43:03 pre podne »

Da li može podbulost lica da bude posledica sinusa? Mogu da dišem kroz nos, ali imam stalno slivanje niz grlo, pritisak u čelu i glavobolje. Inače preko cele zime moram da imam maramice pri ruci, non stop izlazi kao voda.
milane, to što si naveo su znaci upale sinusa. Hemomyicin 500 pije s tri dana po jedna je dobar za sinuse. Proponasal, mucodin sirup 3xkafena kašika, dosta tečnosti i odmora....
Da li je bolje sa proponasalom?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #70 poslato: Jul 15, 2013, 10:09:42 posle podne »

To su odlike hronicnog sinuzitisa, sa akutnim periodima, mada, neretko se ti simptomi srecu i kod alergija, pa nije lose da vidis sa svojim lekarom sta misli o tome.

Do tada se obavezno inhaliraj i nastavi sa terapijom koju si zapoceo pa ces videti da li ide na bolje.
Sačuvana
Milan30
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #69 poslato: Jul 15, 2013, 09:38:19 posle podne »

Nisam počeo da ga pijem. Pritisak i glavobolja mi se često javljaju, s tim da neki put naiĂ°e period da je jače izraženo, grlo mi se upalilo pre nekoliko dana. Nisam nikada radio alergo test, mada već i o tome sve više  razmišljam.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #68 poslato: Jul 15, 2013, 09:27:45 posle podne »

Ako je inace tako ne znam koliko ce ti antibiotik pomoci. A pritisak u predelu cela i glavobolja su stalno prisutni ili trenutno? Ukoliko su se sada pojavili glavobolja, pritisak, i crveno grlo mogu da razumem zasto antibiotik, u suprotnom mislim da ti nece znacajno pomoci.

Jesi li uz to i alergican?
Sačuvana
Milan30
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #67 poslato: Jul 15, 2013, 08:01:43 posle podne »

Jeste grlo je upaljeno, kijam (često, nezavisno od godišnjeg doba), ali ne slinavim, samo se sliva niz grlo.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #66 poslato: Jul 15, 2013, 06:05:06 posle podne »

Inhalaciju  nisam probao, počeo sam da primenjujem proponasal pre dva dana i fluimicil. Doktor mi je rekao da se dosta sliva niz grlo i da je crveno do toga,i prepisao mi panklav, mada nešto nisam zagrejan da to pijem :/

Grlo ti je upaljeno, ako sam dobro razumela?

Da li kijas, kasljes, da li slinavis trenutno?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #65 poslato: Jul 15, 2013, 05:53:23 posle podne »

Inhalaciju  nisam probao, počeo sam da primenjujem proponasal pre dva dana i fluimicil. Doktor mi je rekao da se dosta sliva niz grlo i da je crveno do toga,i prepisao mi panklav, mada nešto nisam zagrejan da to pijem :/

To to,nasi doktori znalci,prvo se hvataju da te nakljukaju lekovima i ispisu 5 recepta ;)
Sačuvana
Milan30
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #64 poslato: Jul 15, 2013, 05:50:48 posle podne »

Inhalaciju  nisam probao, počeo sam da primenjujem proponasal pre dva dana i fluimicil. Doktor mi je rekao da se dosta sliva niz grlo i da je crveno do toga,i prepisao mi panklav, mada nešto nisam zagrejan da to pijem :/
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #63 poslato: Jul 15, 2013, 05:40:28 posle podne »

Moze, mada moze da se javi i kod drugih stanja. Jel pomaze inhalacija? Jesi li pokusao da dreniras sinuse kao sto je dr Pedja napisao u prethodnim postovima?
Sačuvana
Milan30
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #62 poslato: Jul 15, 2013, 01:57:37 posle podne »

Da li može podbulost lica da bude posledica sinusa? Mogu da dišem kroz nos, ali imam stalno slivanje niz grlo, pritisak u čelu i glavobolje. Inače preko cele zime moram da imam maramice pri ruci, non stop izlazi kao voda.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #61 poslato: Jul 13, 2013, 11:25:33 pre podne »

Taj fazon. :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #60 poslato: Jul 13, 2013, 06:59:04 pre podne »

Davljenje ili ronjenje - to je rešenje  ;)
anw, treba izbaciti sekret iz sinusa, dal preko uba ili mora, ili na neki treći način...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #59 poslato: Jul 12, 2013, 07:28:48 posle podne »

Vec sam pisao...bio sam kod čoveka na Ubu koji nadje neke tačke na glavi,tu ti nekako uvrne kosu i povuče,boli da se upišaš ali me posle toga i odlaska na more odmah posle toga nikad vise nije bolela glava zbog sinusa. :) Ti se sad sprdaj do sutra,ali ovo sto Pedja kaze za ronjenje je tačno 100%,mada je dovoljno i da se samo "nagutaš" vode,tj. da te neko nenadano "Davi" i da se nagutas vode i nema problema celu zimu sa sinusima.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #58 poslato: Jul 12, 2013, 07:21:31 posle podne »

OK, recite onda cudesno resenje, da bi na hiljade ljudi resili takodje, dajte nam cudesnu formulu ? :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #57 poslato: Jul 12, 2013, 07:01:10 posle podne »

Ja sam resio sinuse,a imao sam ogromne probleme. ;)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 14 upita.