TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395382 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 06, 2024, 01:36:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trbusnjaci... dilema  (Pročitano 26275 puta)
Srdjan31
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 01, 2012, 03:59:57 posle podne »

Hvala, e da zaboravio sam da napisem da imam Omega 3/6, stao se glutamina tice, njega imam za metar dana, pa cu onda da ga izbacim, a sto se tice tecnih Amino i BA?
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 01, 2012, 03:32:26 posle podne »

Whey koristi ujutru i posle treninga, BCAA, sa whey-om posle treninga, kreatin, pre i posle treninga, sto se Glutamina tice bolje umesto njega ubaci Omega3 i vitamine i minerale....
Sačuvana
Srdjan31
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 01, 2012, 03:10:09 posle podne »

Veliki pozdrav, kupio sam suplementaciju, pa me interesuje kako je najbolje da je kombinujem? Trenutno radim na cruise ship-u, otprilike 10h dnevno, tako da nemam puno vremena zaq odmor, ali nalazim vremena i praktikujem treninge od po 45min-60min dve misicne grupe, pauze izmedju serija su 60 sec, tezine su takve da mogu da izdrzim od 8-12 ponavljanja, radim 4 razlicite vezbe sa po tri serije za svaku misicnu grupu. Ishrana mi je relativno dobra, ima tu i ribe i piletine, pahuljica, ali to je 3-4 puta dnevno, ne mogu da biram puno. Nije savrsena, ali nije ni najgora. Od suplementacije imam Whey, BCAA, Glutamin, Beta Alanine, tecne Amino i Kreatin. Interesuje me kako mi je najbolje da kombinujem suplementaciju, da li mi je sve ovo potrebno, nesto da promenim dodam (trenutno mogu sebi da priustim, ali ne znaci da cu moci stalno).... Imam 195cm i nesto peko 100 kg. Nisam debeo, imam malo stomaka, ali nista spektakularno. Zeleo bih da dodam da sam korisitio whey i kreatin i vec vidim pristojne rezultate. Cilj mi je definicija uz jos malo misicne mase i naravno ako je moguce da u narednih tri meseca izbacim "keramiku" na stomaku, nije obavezno da bude neka fina Italijanska, ali za pocetak, da se vidi, pa cemo da nadogradjujemo. :))))

PS. Hvala unapred na odgovoru, pokusavao sam na nekoliko drugih foruma, ali cim vide da si kupio suplementaciju niko nece da ti odgovori, valjda misle da mi nece vise trebati!?!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12789


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 01, 2012, 02:50:19 posle podne »

Za rimsku klupu gresite i to jako.Ja zam zivi primer i moje kocke koje sam bas tom vezbom napravio.Radio sam sa tezinama ali polako i pazljivoi to godinama bez problema.
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 01, 2012, 02:14:42 posle podne »

U tome i jeste problem sto retko ko od novijih (a cesto i nesto iskusnijih) vezbaca ne rade pravilno trbusnjake.I iz tih razloga im se opterete ledja i slicno.
Uvek kad mi neko saopsti da radi neki nenormalni broj trbusnjaka  kao po pravilu znam da je to u pitanju,i u sustini trbusnjake i ne angazuju preterano pa rade dok im ne otkazu ledja npr...A kad urade pravilnu kontrakciji gde su trbusni misici prilicno angazovani onda im je po 15 ponavljanja u seriji sasvim dovoljno.

Sačuvana
Be Happy!!!
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #9 poslato: Septembar 29, 2012, 10:58:20 posle podne »

Po mom misljenju rimska klupa i vezbe trbusnjaka gde kacis noge su najveca ''zabluda'' , vise iskidas donja ledja i budine neko same trbusnjake ! Radi na strunjaci kranc , polu sklopke , sklopke , dizanje nogu(bez da stavis ruke ispod tela ili da se drzis za nesto),takodje dizanje nogu na vratilu(prave noge dizes dok prstima ne pipnes sipku) pa da vidis sta se desava :) Skoncentrisi se na samo izvodjenje vezbe da ti focus bude na trbusnjacima.
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #8 poslato: Septembar 29, 2012, 10:33:14 posle podne »

Radi 3 serije na vratilu za donje, tri serije na kosoj klupi i tri vezbe po dve serije na strunjaci i to bi ti bilo dovoljno...ako zelis da ubacis neko manje opterecenje mozes jedino kad radis neku od vezba na strunjaci tipa uzmes neku plocu i drzis je iznad i tako polako radis kontracije bez odizanja trupa u uspravan polozaj...to bi ti bilo sasvim dovoljno ako pravilno radis...
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #7 poslato: Septembar 29, 2012, 01:18:45 posle podne »

Evo ako neko ima predlog.. ja imam svoj system 4x4x50 trbusnjaka koja se uradi za oko 10-15 minuta sto iznosi 800 trbusnjaka bez opterecenja... ali me zanima.. vezbe sa opterecenjem... kod mene u teretani stanje je sledece... 1 rimska klupa.. i to je to.. nikakve posebne skalamerije nema.. pokusao sam da nabacim teg na grudi ali mi tako pritiska pluca pa nemogu disati... ima li neko neki predlog kako da radim na trbusnjacima sa opterecenjem>?
Ukoliko zelis neku vrstu hernije da dobijes (kila) onda radi sa opterecenjem !!
Ne treba ti opterecenje ,ni 800 trbusnjaka,uradi 3 serije po 15 kom po vezbi ,ali pravilno i imaces mnogo bolji efekat i neces se povrediti!

probao sam juce neke varijacije rimske klupe... tipa zaglavim noge.. nije bitno gde i dizem se skroz.... i danas imam finu upalicu....
Sačuvana
SAX!
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Septembar 27, 2012, 10:32:21 pre podne »

Evo ako neko ima predlog.. ja imam svoj system 4x4x50 trbusnjaka koja se uradi za oko 10-15 minuta sto iznosi 800 trbusnjaka bez opterecenja... ali me zanima.. vezbe sa opterecenjem... kod mene u teretani stanje je sledece... 1 rimska klupa.. i to je to.. nikakve posebne skalamerije nema.. pokusao sam da nabacim teg na grudi ali mi tako pritiska pluca pa nemogu disati... ima li neko neki predlog kako da radim na trbusnjacima sa opterecenjem>?
Ukoliko zelis neku vrstu hernije da dobijes (kila) onda radi sa opterecenjem !!
Ne treba ti opterecenje ,ni 800 trbusnjaka,uradi 3 serije po 15 kom po vezbi ,ali pravilno i imaces mnogo bolji efekat i neces se povrediti!
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2012, 10:27:54 pre podne »

Ja iskreno nisam pristalica rada trbusnjaka sa opterecenjem,bar ako nemas nekog strucnijeg uz sebe ili ako ti nisi vec sa debelim iskustvom i znanjem.Kao sto rece Zoltan rizik od povreda je velik.
Vidi da pre nego sto krenes sa opterecenjem pokusas da ubacis neke teze varijacije trbusnjaka i slicno
Sačuvana
Be Happy!!!
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2012, 08:56:51 pre podne »

Radi obicne trbusnjake na zemlji i drzi plocu rukama iza glave ili na glavi, mozes tako i sa gumama...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12789


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Septembar 27, 2012, 08:51:52 pre podne »

I rimska klupa moze biti dovoljna za pocetak samo uzmes teg.Ali,mogucnost povreda je velika i bez nadzora ne preporucujem to da radis.
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #2 poslato: Septembar 27, 2012, 02:04:46 pre podne »

Evo ako neko ima predlog.. ja imam svoj system 4x4x50 trbusnjaka koja se uradi za oko 10-15 minuta sto iznosi 800 trbusnjaka bez opterecenja... ali me zanima.. vezbe sa opterecenjem... kod mene u teretani stanje je sledece... 1 rimska klupa.. i to je to.. nikakve posebne skalamerije nema.. pokusao sam da nabacim teg na grudi ali mi tako pritiska pluca pa nemogu disati... ima li neko neki predlog kako da radim na trbusnjacima sa opterecenjem>?

nadam se da imash sajle i konopac, mora ti neko pokazati tehniku, uglavnom svodi se na vuchenje sa gornjeg kotura dok klechish na strunjachi... uzeh da prelistam bodibilding anatomiju, tu je lepo objashnjena tehnika, ima josh nekoliko dobrih ideja za vezbe trbushnih mishica sa opterecenjem, nabavi knjigu, ima je u mega marketima medju gomilom patetichnih naslova i lake literature...
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #1 poslato: Septembar 27, 2012, 01:14:27 pre podne »

Evo ako neko ima predlog.. ja imam svoj system 4x4x50 trbusnjaka koja se uradi za oko 10-15 minuta sto iznosi 800 trbusnjaka bez opterecenja... ali me zanima.. vezbe sa opterecenjem... kod mene u teretani stanje je sledece... 1 rimska klupa.. i to je to.. nikakve posebne skalamerije nema.. pokusao sam da nabacim teg na grudi ali mi tako pritiska pluca pa nemogu disati... ima li neko neki predlog kako da radim na trbusnjacima sa opterecenjem>?
Sačuvana
SAX!
Stranice: 1 ... 7 8 [9] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 14 upita.