TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 02:48:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 164 165 [166] 167 168 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 712993 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1754 poslato: Mart 16, 2015, 10:31:01 posle podne »

A jel se moze telo nekako naviknuti na rotacijama ili to samo moze na keto?

I jos jedno pitanje, osoba koja ima npr 80kg radi rotacije i sada dan sa nulom ide 2g proteina po kg sto je 640 kalorija, 0,8-1g masti sto je  ~550kalorija i 0 uh i to je oko 1200kalorija, a da to nije preveliki deficit? Jos ako se radi ona 1,2,3 rotacija pa ide tri dana bez uh, pa onda srednji i za vikend visok?

Nadam se da ste me razumeli sta sam hteo da pitam.
Telo se na sve dijete navikava.
Nije prevelik deficit jer su u pitanju ROTACIJE, te ces vec sutra uneti vecu kolicinu UH i napuniti se...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1753 poslato: Mart 16, 2015, 10:21:51 posle podne »

Zar nije malo 2g po kili?!?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1752 poslato: Mart 16, 2015, 08:46:27 posle podne »

A jel se moze telo nekako naviknuti na rotacijama ili to samo moze na keto?

I jos jedno pitanje, osoba koja ima npr 80kg radi rotacije i sada dan sa nulom ide 2g proteina po kg sto je 640 kalorija, 0,8-1g masti sto je  ~550kalorija i 0 uh i to je oko 1200kalorija, a da to nije preveliki deficit? Jos ako se radi ona 1,2,3 rotacija pa ide tri dana bez uh, pa onda srednji i za vikend visok?

Nadam se da ste me razumeli sta sam hteo da pitam.
« Poslednja izmena: Mart 16, 2015, 08:52:03 posle podne od strane cvetkoper » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1751 poslato: Mart 16, 2015, 01:16:55 posle podne »

Sve je to ok momci...ali da li je neko od vas pokusao da sprema ispite dok je na keto, low carb...eventualno "rotacija hidratima" rezimu?

 ;)

Siguran sam da je koncentracija bila na zavidnom nivou  :D
Ja sam skoro položio ispit na low carbu :D

Bravo za tebe...ali to NIKAKO ne bih ostalima preporucio...  ;D

Hidrat mozak cuva!!!  ;)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1750 poslato: Mart 16, 2015, 11:47:03 pre podne »

Sve je to ok momci...ali da li je neko od vas pokusao da sprema ispite dok je na keto, low carb...eventualno "rotacija hidratima" rezimu?

 ;)

Siguran sam da je koncentracija bila na zavidnom nivou  :D
Ja. Zato sam i odg cvetkoperu. Cak i 250g hidrata me unisti psihicki, osecam se kao da su me tukli ceo dan. Vec od 150g pocinjem da zaboravljam. Inace sam cist endo.
Keto je ubedljivo najbolji izbor, cim se udje u ketozu naravno. Nzm kako ce da ti zvuci, ali u ketozi se osecam kao i na 400g hidrata.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1749 poslato: Mart 16, 2015, 11:13:11 pre podne »

Sve je to ok momci...ali da li je neko od vas pokusao da sprema ispite dok je na keto, low carb...eventualno "rotacija hidratima" rezimu?

 ;)

Siguran sam da je koncentracija bila na zavidnom nivou  :D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #1748 poslato: Mart 16, 2015, 10:58:58 pre podne »

Varijacije sa UH su najbolja stvar kada je definicija cilj.A tačno koliko kome treba to se ne zna,svako mora da eksperimentiše na sebi da bi znao tačnu brojku.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1747 poslato: Mart 16, 2015, 10:40:23 pre podne »

Ja sam pre oko 70-100g.
Nisam primetio ikakve razlike u odnosu na pre, ili posle kada sam počeo da jedem...
:)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1746 poslato: Mart 16, 2015, 10:20:19 pre podne »

Svaka vama čast ja bez hidrata ne funkcionišem  :P
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #1745 poslato: Mart 16, 2015, 10:05:45 pre podne »

Zavisi od coveka do coveka,ja sasvim normalno funkcionosem i na minimalnom unosu hidrata tj danas na nula,samo malo posle treninga cu ubaciti 30ak g dex uz PWM i to je to od hidrata..
Sačuvana
Nenad Glisovic
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1744 poslato: Mart 16, 2015, 02:02:12 pre podne »

Stalno sam razmisljao o ovome, pa reko ajde da pitam.
Koliko dani sa niskim unosom uh uticu na koncentraciju i ucenje ili low carb dani?

Napomenuću da je za normalno funkcionisanje našeg mozga potrebno 120-180 gr "glukoze" dnevno...samim tim možemo zamisliti šta se dešava kada je unos hidrata "nula" ili "low"...a našem mozgu treba vremena da se adaptira na korišćenje ketonskih tela...inače, svima koji su ikada bili na low carb ili keto režimu poznat je osećaj "mentalnog zamora"( "otupelost", usporenost misaonog toka, gubitak koncentracije) koji je noramalan pratilac cele priče...sa vremenom se mozak navikne na korišćenje ketonksih tela, ali, ipak, stara dobra "glukoza" je No.1 kada su u pitanju moždane funkcije( učenje)...  ;)

Ketonska tela su naziv za tri jedinjenja rastvorljiva u vodi koja nastaju kao nusprodukti korišćenja masnih kiselina za proizvodnju energije u jetri i bubrezima. Ketonska tela se koriste kao izvor energije u srcu i mozgu, i vitalni su izvor energije za mozak tokom gladovanja( kao i keto-dijeta). Ketonska tela su aceton, acetosirćetna kiselina, i beta-hidroksibuterna kiselina.

Ketonska tela se prenose iz jetre do ostalih tkiva gde se acetoacetat i hidroksibutirat rekonvertiraju u acetil-CoA (acetil-koenzim A), koji zatim ulazi u Krebsov ciklus. Srce koristi malu količinu ketonskih tela za energiju, a najviše se koriste masne kiseline za dobijanje energije( za srce su primarni izvor energije masne kiseline, a ne glukoza).
 Mozak koristi ketonska tela za dobijanje energije kada nema dovoljno glukoze na raspolaganju (npr. tokom gladovanja), jer ne može da koristi masne kiseline koje prenosi krv.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1743 poslato: Mart 16, 2015, 01:38:16 pre podne »

Stalno sam razmisljao o ovome, pa reko ajde da pitam.
Koliko dani sa niskim unosom uh uticu na koncentraciju i ucenje ili low carb dani?
Veoma snazno uticu. Na keto je mnogo lakse.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
dziga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 55


« Odgovor #1742 poslato: Mart 16, 2015, 12:04:56 pre podne »

pravim ja i palacinke od te kombinacije brasna... sto kazes, extra drze sitost a lepse su mi nego obicne palacinke...... samo sam ih jeo sa sirom... ali probacu da iskombinujem neki fil i sa mesom ;)
I ja ih sa sirom jedem u 95% slučajeva. Probaj sa sirom te palačinke, plus jogurt recimo. A da, jeo sam i sa jajima, punjena jaja, polurovita, nasečem na kolutiće i napunim.. to je nešto najlepše što sam jeo iako mi devojka rekla da jedem pomije hahaha
[/quote hihihhihhhi
Sačuvana
BEING HONEST MAY NOT GET YOU A LOT OF FRIENDS
BUT IT`LL ALWAYS GET YOU THE RIGHT ONES.
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1741 poslato: Mart 15, 2015, 11:19:54 posle podne »

Stalno sam razmisljao o ovome, pa reko ajde da pitam.
Koliko dani sa niskim unosom uh uticu na koncentraciju i ucenje ili low carb dani?
Sačuvana
dziga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 55


« Odgovor #1740 poslato: Mart 15, 2015, 06:20:56 posle podne »

pravim ja i palacinke od te kombinacije brasna... sto kazes, extra drze sitost a lepse su mi nego obicne palacinke...... samo sam ih jeo sa sirom... ali probacu da iskombinujem neki fil i sa mesom ;)
Sačuvana
BEING HONEST MAY NOT GET YOU A LOT OF FRIENDS
BUT IT`LL ALWAYS GET YOU THE RIGHT ONES.
Stranice: 1 ... 164 165 [166] 167 168 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.3 sekundi sa 18 upita.