TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 06:04:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 131 132 [133] 134 135 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713021 puta)
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2249 poslato: Jul 30, 2015, 12:07:27 posle podne »

Brate kazem ti uklapa u masti, ako pojedem 12jaja onda necu maslinovo, a ako pojedem 10 onda cu dodati 5-10ml maslinovog u salate i to je to.



edit: to sto ti gledas moze bilo ko da stavi, kao i na myfitnesspal, bilo ko da napravi namirnicu i stavi energetsku vrednost ti kad kucas "piletina" moze ti izaci njegova, a mozda je on przio pa je uracunao i ulje i to.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2248 poslato: Jul 30, 2015, 11:48:27 pre podne »

Ja sam za zumance nasao 5g masti, ako pojedes 12 to je 60g + ne znam koliko maslinovog ulja + meso, piletina 400g ima oko 15ak, zavisi od dela.

Osim ako nemam pogresne vrednosti?

Jel racunam masti iz ovsenih? 7g na 100g, pirinac 1.5g (tu nema nista, al' ajd).

edit: Sad na nekom sajtu nadjem da piletina ima 1.2g (prsa) masti na 100g i 110kcal, ja unosim u racun 150kcal i 4g masti, na trecem sajtu pise 200kcal i 15g masti na 100g, sta je tu tacno ko zna...
« Poslednja izmena: Jul 30, 2015, 11:51:48 pre podne od strane R1 » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2247 poslato: Jul 30, 2015, 11:43:03 pre podne »

Ja poslednjih nedelja 8-12celih (racunam 5-6g masti po jajcu), ali uklopim u masti (60-70g dnevno) tako da mi je zumance i maslinovo ulje jedini izvor masti, a ako bih dodao i kikiriki ne bih mogao da uklopim u dnevni unos.

Mozda da probas balans jogurt ? Posto ima manje masti ili da smanjis malo uh?
« Poslednja izmena: Jul 30, 2015, 11:46:41 pre podne od strane cvetkoper » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2246 poslato: Jul 30, 2015, 11:30:04 pre podne »

Koliko zumanaca dnevno je prihvatljivo? Najlakse je pojesti 20 belanaca, ali nema se toliko para, danas cu pojesti 8 zumanaca. Bojim se masti jedino. Dnevno pojedem ~5 zumanaca, 400g piletine (nekad 200g junetina/svinjetina, 200g piletina), i nesto jace od pola litre jogurta kravica 2.8%, tu ima 80ak g masti (ukupno), a zdrave nisam ni uneo, jel to previse?

Znaci uz zdrave to ode na 1.5g po kg tt, ne znam na koju foru da odrzim 0.4g, jedino da jedem samo ribu i nista mleceni proizvodi i zumanca, a to je onda preskupo.

S kalorijama sam tu na 2400-2600, zavisi, proteini 1.5-2g, uh 3, ako popijem cokoladno 3.5g.

Zanima me da li probijen prag secera i masti utice na povecanje sala ukoliko su kalorije malo iznad ili u zoni odrzavanja? Poklopiti sve u gram je preskupo trenutno za mene.

edit: naleteh na ovaj post, deluje logicno, tako sam i mislio

Citat
Here's the thing; it's really all about the calories. Years ago it became common thought and suggested that we, as Americans, cut back on our fat intake to get our weight under control. There was an underlying reason for this; fat calories are 9-10 per 1 gram, whereas both protein and carbohydrate calories are 4 per 1 gram each. Broken down it looks like this:

1 gram protein = 4 calories
1 gram carbohydrate = 4 calories
1 gram fat = 9-10 calories

With that, the thinking was if we lowered our fat intake we would cut down significantly on total daily caloires. However, fat somehow became known as simply "bad for us." Is fat bad for us? Not if we burn it off. In fact, many athletes load up on fat prior to an event, provided that event is short term; for example, a triathelon event lasting maybe an hour. The problem with extreme events is that the participant may be subject to burning more calories than they can take in utilizing only protein and carbohydrate sources without having to eat so much as to upset their performance levels.

So, in essence let's say you have a 2,000 calorie per day limit. Yes, you could break this up throughout the day and take in a series of small meals OR, you could simply get up in the morning and eat a banana split and nothing else for the rest of the day - same difference, believe it or not. However, the rest of the day without food would be a major problem for any of us. That's an extreme example, but that's pretty much how it is.

Cutting back on fat does help us in another way. For example, 1 tablespoon of oil is approx. 14 grams of fat or roughly 126 calories at 9 calories per gram of fat. Two slices of 100 percent whole wheat bread is approx. 100 calories. Now, put the tablespoon of oil in your left hand and the two slices of bread in your right hand and tell me which would satisfy you more. It's just that simple. On the other hand, if as in the example above I was to expose myself to an event exhausting me of many calories, I may want to down 4 tablespoons of oil as opposed to 8 slices of bread - know what I mean? It's all a matter of perspective...
« Poslednja izmena: Jul 30, 2015, 11:38:13 pre podne od strane R1 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2245 poslato: Jul 30, 2015, 01:39:35 pre podne »

Jel nece skoditi ako mi se neki obrok sastoji samo iz proteina i salate?

Neće skoditi, ali uvek možeš dodati u tu salatu i malo maslinovog ulja...lanenog ulja...
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2244 poslato: Jul 29, 2015, 10:48:45 posle podne »

Jel nece skoditi ako mi se neki obrok sastoji samo iz proteina i salate?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2243 poslato: Jul 29, 2015, 06:58:02 posle podne »

Ja bio ubedjen da je 4g belance, 4 zumance, moram promeniti racun onda ;D
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2242 poslato: Jul 29, 2015, 06:53:28 posle podne »

Dobro 6-8g po jajetu, tu je negde.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2241 poslato: Jul 29, 2015, 06:48:26 posle podne »

Samo meso, mleko, jaja. 5 celih jaja ima 40ak g, 400g mesa oko 80g to je vec 120 grama. Relativno lako, nikad nisam imao problem s P, tek sad prve nedelje nakon definicije, s hidratima, ali sad sam se navikao na bulk rezim pa mi je ok, cak uvece budem gladan :D
« Poslednja izmena: Jul 29, 2015, 06:50:11 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2240 poslato: Jul 29, 2015, 06:34:58 posle podne »

120g proteina ja treba da unesem. Mislio sam whey da kupim i pijem ga ujutru i posle treninga, a u danima odmora da popijem kao sto Cvetko predlaze sa orasastim plodovima.
Pa koliko onda iz hrane, samo 60-70g? Nesto mi to malo, ja bas baaas slabo jedem, ne volim mnogo da jedem, pa kad se sabere dnevni unos samo hranom unesem 150ak g proteina dnevno, a imam 70kg, mogu misliti koliko lakse isto unese neko s 'vecim apetitom', tako da 100-120g bi trebalo da uneses relativno lako hranom.

Racunas i proteine biljnog porekla?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2239 poslato: Jul 29, 2015, 06:33:27 posle podne »

120g proteina ja treba da unesem. Mislio sam whey da kupim i pijem ga ujutru i posle treninga, a u danima odmora da popijem kao sto Cvetko predlaze sa orasastim plodovima.
Pa koliko onda iz hrane, samo 60-70g? Nesto mi to malo, ja bas baaas slabo jedem, ne volim mnogo da jedem, pa kad se sabere dnevni unos samo hranom unesem 150ak g proteina dnevno, a imam 70kg, mogu misliti koliko lakse isto unese neko s 'vecim apetitom', tako da 100-120g bi trebalo da uneses relativno lako hranom.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2238 poslato: Jul 29, 2015, 02:21:28 posle podne »

kontam da na pek papiru bude jako suvo, kese za pecenje su dobre kad je batak u pitanju a belo meso mi je neukusno iz njih, plus to insistiranje na rernu duze traje spremanje tj duze se ceka nego u tiganju, a ako je jos nesto ukljuceno zna da iskoci osigurac pa ti vidi koliko rerna vuce Cheesy
Slavisa razmisljao sam i o el. pekacu ali zato treba da skupim love oko 7-8hiljada je

Gledam uvek da bude brzo i jednostavno bas kao sto su rekli Pecha i Slavisa ovde :
Ako budes redovno pravio bb, a ukusne obroke, smoricete posle nedelju dana jer zahtevao previse vremena. Ja skuvam loncinu pirinca i ispecem belo na teflonu ujutru i imam ceo dan. Ili krompir u rernu i eto ga za ceo dan. Jaja pecem na teflonu namenski.

Bas tako...zivot treba uciniti jednostvanim...isto vazi i za pripremu jela...

Nacin pripreme mesa nesto i ne menjam, uglavom el. pekac...

Kuvan pirinac, krompir, grasak...

Malo ljutog kecapa...

Salate od presnog povrca - zelena salata, paprika, paradajz, rotkivce, kupus, malo belog luka, persuna, uz dodatak jabukovog sirca, i malo maslinovog ulja...
Ajde dajte neku preporuku za neki tiganj, kad imam vremena onda kuvam, a kad nemam najbrze mi je u tiganju ispeci belo meso, Slavisa ispisa one tekstove o teflonu i keramickom tiganju pa sad vidim da to nije najbolji izbor za grilovanje piletine :) Ili ne znam sta jos moze za grilovanje da posluzi, ajteee ljudi :D hehe

Pa dokle vise o tiganjima???  ;D

Tiganjofobija...

Sto ne bi probao rernu i kesice za pecenje...ili el. gril? Mada, to smo vec pomenuli zar ne...nema nekog revolucinarnog materijala...jos nema tiganja od "vibranijuma"...  8)  ::)

Ili da "raspalis skaru"...taman rostljiljanje sa drustvom  :D

P.S. da si pazljivije iscitao tekstove o tiganjima, ne bi dosao u ovakve paradoks dileme...

Ep o tiganju  ::)
« Poslednja izmena: Jul 29, 2015, 02:23:48 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #2237 poslato: Jul 29, 2015, 02:01:23 posle podne »

kontam da na pek papiru bude jako suvo, kese za pecenje su dobre kad je batak u pitanju a belo meso mi je neukusno iz njih, plus to insistiranje na rernu duze traje spremanje tj duze se ceka nego u tiganju, a ako je jos nesto ukljuceno zna da iskoci osigurac pa ti vidi koliko rerna vuce Cheesy
Slavisa razmisljao sam i o el. pekacu ali zato treba da skupim love oko 7-8hiljada je

Gledam uvek da bude brzo i jednostavno bas kao sto su rekli Pecha i Slavisa ovde :
Ako budes redovno pravio bb, a ukusne obroke, smoricete posle nedelju dana jer zahtevao previse vremena. Ja skuvam loncinu pirinca i ispecem belo na teflonu ujutru i imam ceo dan. Ili krompir u rernu i eto ga za ceo dan. Jaja pecem na teflonu namenski.

Bas tako...zivot treba uciniti jednostvanim...isto vazi i za pripremu jela...

Nacin pripreme mesa nesto i ne menjam, uglavom el. pekac...

Kuvan pirinac, krompir, grasak...

Malo ljutog kecapa...

Salate od presnog povrca - zelena salata, paprika, paradajz, rotkivce, kupus, malo belog luka, persuna, uz dodatak jabukovog sirca, i malo maslinovog ulja...
Ajde dajte neku preporuku za neki tiganj, kad imam vremena onda kuvam, a kad nemam najbrze mi je u tiganju ispeci belo meso, Slavisa ispisa one tekstove o teflonu i keramickom tiganju pa sad vidim da to nije najbolji izbor za grilovanje piletine :) Ili ne znam sta jos moze za grilovanje da posluzi, ajteee ljudi :D hehe
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2236 poslato: Jul 26, 2015, 03:05:17 posle podne »

120g proteina ja treba da unesem. Mislio sam whey da kupim i pijem ga ujutru i posle treninga, a u danima odmora da popijem kao sto Cvetko predlaze sa orasastim plodovima.

Videcu od septembra kako i sta, izgleda da Cvetko i ja jedva cekamo da pocne skolska godina.
Za sada cu unositi sve proteine iz hrane. :)

Kao što stalno ponavljam whey je koristan, ali ako nema dovoljno proteina visoke biološke vrednosti iz kvalitetnih namirnica( ishrana), merica-dve whey-a to neće nadomestiti...

Nema potrebe za idealizovanjem moći suplemenata...korisni da, ali ne i isključivo neophodni...neki mladi ljudi se došli do tog nivoa da im je glavni obrok whey...krajnost, zar ne?

Kao što je Dule napomenuo whey je najkorisniji u pwm...svi ostali obroci bi trebalo da budu na račun "čvrste hrane"...

Preporuka za čitanje na tu temu...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/proteini-u-ishrani-istine-i-zablude.html


Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2235 poslato: Jul 26, 2015, 02:25:18 posle podne »

120g proteina ja treba da unesem. Mislio sam whey da kupim i pijem ga ujutru i posle treninga, a u danima odmora da popijem kao sto Cvetko predlaze sa orasastim plodovima.

Videcu od septembra kako i sta, izgleda da Cvetko i ja jedva cekamo da pocne skolska godina.
Za sada cu unositi sve proteine iz hrane. :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 131 132 [133] 134 135 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.045 sekundi sa 13 upita.