TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 09:52:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713193 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2759 poslato: Novembar 14, 2015, 08:12:48 posle podne »

Jel opasno da jedem tunu iz konzerve 3x dnevno nekih 50ak dana, jedem oko 500g sveze ribe i 2 tunjevine inace, ali zamenio bi jednu svezu skusu/pastrmku konzervom jer mi je tako lakse. Ali ovo mislim samo na odredjen period od mesec, mesec ipo dana dok traje post, inace to ne praktikujem, pojedem 3-4 tunjevine nedeljno u drugim uslovima.
Sačuvana
Benchman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #2758 poslato: Novembar 13, 2015, 03:19:08 posle podne »

Hvala na savetima od obojice, poradicu na promeni apsolutnoj promeni navika :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2757 poslato: Novembar 13, 2015, 04:13:01 pre podne »

Baš tako Nenade...dovoljno složenih hidrata i proteina visoke biološke vrednosti, ali i zdravih masti i vlakana...sve to utiče na sitost...ali nekako je najlakše napuniti "stomačić" hlebićem koji "vrvi" od emulgatora, stabilizatora i zgušnjivača, dodatih enzima...i eto punog stomaka, punog "praznim kalorijama"...a sa druge strane nekima je lakše pojesti "pola hleba", nego li 100 gr pirinča...  ;)

Prvo pravilo uspeha - menjati "nutritivnu percepciju", menjati sebe na bolje...  ;)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2756 poslato: Novembar 12, 2015, 10:45:36 posle podne »

Cini ti se, tj navikao si jer smo vaspitani tako od malena, sve je stvar navike...
E sad, to sto nisi sit se lako resi, NE dodavanjem hleba obroku, nego proteina ili hidrata ako je u tom trenutku potrebno, dozvoljeno itd, itd...
Dao sam ti ranije u temi predlog za hleb ako bas mora kupovni da bude, tj ako ne zelis da pravis :)
Sačuvana
Benchman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #2755 poslato: Novembar 12, 2015, 09:45:58 posle podne »

Koristim ovsene, krompir takdodje i pirinac cak sam prosle godine skoro 2 meseca apsolutno izbacio hleb, cinilo mi se da je stvar navike ali ne znam kako da vam objasnim, ne osecam se sitim ako ne jedem hleb, nekako mi predstavlja osnovu u obroku  :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2754 poslato: Novembar 12, 2015, 09:14:25 posle podne »

Ako mene pitaš, nisam za "hlebovanje"...već, ovsene pahuljice, pirinač, krompir...a ne hleb...  ;)

Mislim da priprema istih nije tako zahtevna...  ;)
Sačuvana
Benchman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #2753 poslato: Novembar 12, 2015, 09:05:11 posle podne »

Hvala vam na savetu, ali ja stvarno nemam vremena za pravljenjem domaceg hleba niti znam kako :D moze preporuka nekog kupovnog najmanje stetnog i najzdravijeg kad vec moram da ga jedem :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2752 poslato: Novembar 12, 2015, 08:20:02 posle podne »

Ako ćemo objektivno i samom "Tonus hlebu" ništa ne fali...ako realno sagledamo sastav i sl.

A negativna reklamna kampanja je učinila svoje, kao i nerealne tvrdnje o učinku istog...
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2751 poslato: Novembar 12, 2015, 06:10:02 posle podne »

Ima i u Rodi, jeo sam ga jednom, super ukus :D
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2750 poslato: Novembar 12, 2015, 05:55:07 posle podne »

Ja sam nalazio samo u maxiju, u onim boljim, renoviranim, udjem tako i zaglavim se kod onog "zdravog" rafa sat vremena...:)
Tu sam i pronasao ovaj hleb. Postoji od istog proizvodjaca jos jedan, crveni, cini mi se da je razlika u par grama secera samo, nista bitno, ukusni su i jedan i drugi :)
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2749 poslato: Novembar 12, 2015, 05:38:15 posle podne »

Gde ima ovo?
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2748 poslato: Novembar 12, 2015, 05:01:21 posle podne »

Kada je hleb u pitanju,tj zdrava varijanta istog ako nemam vremena da napravim onda se odlucim za ovako nesto :)

Nemacka firma proizvodi,odlicnog je sastava,korektne su mu jako nutritivne vrednosti,super je ukusa,mislim da kosta oko 200 din 500 gr...
Ozbiljne stvarcice sam pravio sa ovim za obroke koje unosim nakon treninga,ooooozbiljne :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2747 poslato: Novembar 12, 2015, 01:31:40 posle podne »

Kad smo kod tunjevine u konzervi...

"Značajne karakteristike na koje bi svaki kupac konzerve tunjevine trebalo da obratiti pažnju su:

- treba proveriti spoljašnji izgled konzerve koja ne sme biti udarena; takoĂ°e ne sme biti zahvaćena rĂ°om ili vidljivo nabubrela, što upozorava na pogoršanje kvaliteta njenog sadržaja.

Glavne karakteristike kvalitetne tunjevine:

Vrsta tune upotrebljena u preraĂ°ivačkoj industriji odreĂ°uje osobine gotovog proizvoda. Proizvodi koji se zasnivaju na žutoperastoj tuni biće jače ružičaste boje, ukusniji i nežniji.

Boja tunjevine: Boja tunjevine mora biti ujednačena, nežno ružičasta; tunjevina ne sme imati tamne mrlje.

Ulje: Ulje mora biti čisto, tj. ne sme biti mešano s vodom; njegova boja mora biti u rasponu od žute do zelene (posebno kada je reč o tunjevini u ekstra devičanskom maslinovom ulju)...eto odgovora o ulju u kome bi tuna trebalo da se nadje...

Izgled komada tunjevine: "kriška" mora biti u jednom komadu, čvrsta i ne sme biti previše razdrobljena.

Čvrstoća: Tunjevina mora biti čvrsta i ujedno nežna; ne sme biti suva i vlaknasta.

Miris: Miris mora biti prijatan (meso mora blago mirisati na ribu). Konzerve koje imaju neugodan ili užegli miris nisu dobre za ishranu."


Dakle, bitna je vrsta ribe, tj. kvalitet iste, vrsta ulja...moj glas ide za Rio Mare...i "u komadu"...

Sto se tice salamurenja...

Salamura je rastvor kuhinjske soli, polifosfata i nitrita u vodi...detaljnije o tome...

http://www.tehnologijahrane.com/enciklopedija/salamurenje-mesa

Mada postoje neke osnovane tvrdnje da cak sardine u konzervi imaju manje zive od tune...

Ali da ne sirimo nepotrebno pricu, konzervirane varijante nisu idealno resenje, ali bez krajnosti u konzumaciji, i svi moguci stetni efekti ce biti svedeni na minumum...sveza riba uvek ima primat...
« Poslednja izmena: Novembar 12, 2015, 01:34:21 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #2746 poslato: Novembar 12, 2015, 12:52:40 posle podne »

Konzerviranu tunjevinu smemo jesti 2-3 puta nedeljno ? I koje da gledamo da uzimamo Slavisa? Koje su najbolji izbor, salamura, ulje ili nesto trece? Uvek u komadu da je?
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #2745 poslato: Novembar 12, 2015, 11:45:49 pre podne »

Video sam kasnije tek 🙄


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Stranice: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 14 upita.