TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 11:47:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713058 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3014 poslato: Decembar 24, 2015, 01:47:01 posle podne »

Osecam da ce posle ovoga kuvanje biti dominantan nacin pripreme mesa nasih forumasa  ;)
Uglavnom kuvam sve sem belog mesa jer se brže ispeče...
:)

Što se tiče pirinča, šta se (i da li se) gubi prilikom bacanja vode u kojoj se kuvao?
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3013 poslato: Decembar 24, 2015, 11:49:02 pre podne »

Jedan lep rad na temu masti iz mesa...  ;)

Predlog za detaljno citanje...

http://www.inmesbgd.com/files/doc/casopis/radovi/2005_1_2_2.pdf

SrĂ°ane nadam se da ne očekuješ da ćeš kuvanjem "obezmastiti" meso u potpunosti...sa druge strane ne bi trebalo preterivati i sa dužinom kuvanja i sl., da dodatno ne bi obzvredili naše meso...
Naravno da ne očekujem, nego me više interesovalo da li se zna neki podatak koliko procenta masti se gubi prilikom kuvanja...
:)

Ne kuvam sve dugo...
Mislim, zavisi od mesa...
;D

Osecam da ce posle ovoga kuvanje biti dominantan nacin pripreme mesa nasih forumasa  ;)

Posto 2-3x nedeljno jedem svinjski but i obicno uzimam da na 100g ima oko 10-15g masti, sta vi mislite?
Ja jedem svakom dana. But, biftek i kratke krmenadle i nemam problema, ni sa linijom ni sa krvnom slikom.
Mada, što je Doktor napisao, ako PeĂ°a kaže ... :D

Ma bez krajnosti, ali amino kiselinski profil "pork" proteina je prihvatljiv za sve nas  ;) E sad ako lipidni profil kaze drugacije...  ::)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3012 poslato: Decembar 24, 2015, 08:57:43 pre podne »

SrĂ°ane nadam se da ne očekuješ da ćeš kuvanjem "obezmastiti" meso u potpunosti...sa druge strane ne bi trebalo preterivati i sa dužinom kuvanja i sl., da dodatno ne bi obzvredili naše meso...
Naravno da ne očekujem, nego me više interesovalo da li se zna neki podatak koliko procenta masti se gubi prilikom kuvanja...
:)

Ne kuvam sve dugo...
Mislim, zavisi od mesa...
;D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3011 poslato: Decembar 24, 2015, 07:08:35 pre podne »

Posto 2-3x nedeljno jedem svinjski but i obicno uzimam da na 100g ima oko 10-15g masti, sta vi mislite?
Ja jedem svakom dana. But, biftek i kratke krmenadle i nemam problema, ni sa linijom ni sa krvnom slikom.
Mada, što je Doktor napisao, ako PeĂ°a kaže ... :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3010 poslato: Decembar 24, 2015, 01:58:11 pre podne »

SrĂ°ane nadam se da ne očekuješ da ćeš kuvanjem "obezmastiti" meso u potpunosti...sa druge strane ne bi trebalo preterivati i sa dužinom kuvanja i sl., da dodatno ne bi obzvredili naše meso...

Po pitanju obezmašćivanja...

Zanimljiva opaska...

"Cooking reduced the amount of fat in the meat by almost half, a significant benefit for those trying to lose weight or watch cholesterol intake. Lean meat lost a very small amount of fat during cooking, but both high-fat and lean meats kept all of their protein and iron."

Dakle, što je meso masnije, "obezmašćivanje" izraženije...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3009 poslato: Decembar 24, 2015, 01:42:08 pre podne »

Kada kuvam, skinem mast sa mesa pre kuvanja i posle to gore na vodi što izadje...
:)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3008 poslato: Decembar 24, 2015, 01:17:48 pre podne »

Znači, kuvanjem izadje sva mast?!?
:)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3007 poslato: Decembar 24, 2015, 12:58:53 pre podne »

Kada se meso kuva 3 sata recimo, mast pliva po površini vode.
Šta je to belo što se i dalje nalazi na mesu?!?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3006 poslato: Decembar 24, 2015, 12:53:49 pre podne »

Ako se ne varam PeĂ°a Petrović je baš popljuvao svinjsko meso( a kad PeĂ°a kaže...  ;D )...iskreno preterivanje, ali imaš i dosta pristalica "posne svinjetine" ...ali izbor je na tebi..."svinjski kare je zakon"( pork loin)  :D

http://www.flexonline.com/nutrition/7-best-bodybuilding-foods

http://www.mensfitness.com/nutrition/healthy-recipes/a-guys-guide-to-pork

http://www.livestrong.com/article/300046-how-much-protein-is-in-pork/

http://www.bodybuilding.com/fun/ultimate-list-40-high-protein-foods.html

http://www.healthaliciousness.com/articles/foods-highest-in-protein.php

http://www.bodybuilding.com/fun/wide-world-of-protein-5-sources-that-are-leaner-than-you-think.html

http://www.menshealth.co.uk/food-nutrition/muscle-foods/the-worlds-best-protein-sources-313853
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #3005 poslato: Decembar 24, 2015, 12:36:09 pre podne »

Negde sam citao da svinjsko meso nema bas dobar AK profil ili tako nesto slicno tj da je veoma los kvalitet mesa i sl. pa se i zbog toga ne preporucuje a ne zbog masti
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #3004 poslato: Decembar 24, 2015, 12:31:46 pre podne »

Znam da je i dalje "prošarano" ali iskreno meni to ne predstavlja neki problem. Piletina mi vremenom dosati i postane mi odvratan taj  "ne-ukus" belog mesa pa na neko vreme promenim. TakoĂ°e i pileći batak mi je često na meniu, u mom sportu nema dijeta i suždržavanja od pojedine hrane a i moje godine i metabolizam mi omogućavaju da pravim i veće ispade od ovoga po pitanju ishrane :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3003 poslato: Decembar 24, 2015, 12:20:40 pre podne »

Posto 2-3x nedeljno jedem svinjski but i obicno uzimam da na 100g ima oko 10-15g masti, sta vi mislite?

He, he...mislimo isto...slažem se sa konstatacijom...

"Svinjsko meso je najzastupljenije i ima veoma veliki značaj u ishrani ljudi u našoj zemlji, iako je poznato, da često i prekomerno korišćenje, može biti uzrok raznih bolesti. Meso je kvalitetno sa oko 60% vode i 20% masti. Kalorična vrednost mesa iznosi: mršava svinjetina ima oko 161 kaloriju, sadrži 20 g proteina i 9 g masti; srednje masna svinjetina ima 280 kalorija, a sadrži 16 g proteina i 24 g masti. Masna svinjetina ima 371 kaloriju, a sadrži 14 g proteina i 35 g masti. Svinjska glava i noge imaju 548 kalorija, a sadrže 27,8 g proteina i 48,4 g masti. Svinjsko meso je na preseku prošarano mekim tankim masnim tkivom jasnocrvene boje. U poreĂ°enju sa govedinom, ima finiju strukturu mesa, pa joj treba malo vremena za sazrevanje. Slanina treba da bude svetle boje, čvrsta, pa čak i tvrda. Svinjsko meso se koristi u svežem i osušenom stanju ili preraĂ°enom u sveže ili suhomesnate proizvode ili konzervisano. Svinja spada meĂ°u najplodnije domaće životinje, prasi se po dva puta godišnje sa priraštajem u proseku 8–12 prasića.
Svinjsko meso se u kulinarstvu koristi najviše sveže, kao glavno jelo, pripremljeno kuvanjem, dinstanjem ili pečenjem ili sušeno.
"

Jednom se zeznuo pa kupio u Matijeviću kad ono prepuno masti, užas kakvo je bilo dok u mesari gde stalno kupujem skuplje je nekih 50ak din po kg ali oni uvek odstrane sav masni deo kad mi seku na snicle.

Skidanje vidljive "masnoće" može pomoći, ali samo meso je "prošarano" sa masti...tako da... ;)

A o svinjskoj masti, na čiji se "kvalitet i sastav" može uticati i tovom...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/nepravedna-osuda-svinjske-masti.html
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #3002 poslato: Decembar 23, 2015, 11:01:46 posle podne »

Jednom se zeznuo pa kupio u Matijeviću kad ono prepuno masti, užas kakvo je bilo dok u mesari gde stalno kupujem skuplje je nekih 50ak din po kg ali oni uvek odstrane sav masni deo kad mi seku na snicle.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #3001 poslato: Decembar 23, 2015, 10:59:56 posle podne »

Ja svinjski but jedem skoro svaki dan :)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #3000 poslato: Decembar 23, 2015, 10:54:59 posle podne »

Posto 2-3x nedeljno jedem svinjski but i obicno uzimam da na 100g ima oko 10-15g masti, sta vi mislite?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 14 upita.