TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395589 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 10:06:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713128 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #3194 poslato: Januar 31, 2016, 06:58:28 posle podne »

Da, pogodio si ali nisam imao nikakvu lošu nameru da me pogrešno ne razumeš. Koliko iz postova primećujem naši aktivni forumaši se hrane po preporukama i unose "odgovarajuće" doze proteina, ali pored njih ima i dosta onih koji se ne uključuju toliko u razgovor već samo posmatraju i čitaju.

TakoĂ°e sam siguran da dosta mladih forumasa nije iskrena kada opisuje ishranu i plaši se osuda jer ne mogu da ispoštuju date preporuke.

 Znam po sebi i po svojim počecima kada sam ja tražio savete na forumima i kada su mi svi pominjali 2-2,5g proteina i slično. A ja jednostavno nisam bio ( a nisam ni sada) u mogućnosti da unesem toliko. Ako uzmemo u obzir cenu proteina/g i cenu uh/g shvaticemo da je razlika prilicno velika i da je previše skupo korititi proteine kao izvor energije.
Druga stvar je da kada vide da ne mogu ispostovati tih 2g oni pomisle da ne vredi onda ni ostalo sredjivati i odustanu od korigovanja ishrane. Zato ja namećem priču da mogu da napreduju i sa manje proteina ako povećaju uh i masti.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #3193 poslato: Januar 31, 2016, 06:45:19 posle podne »

Pa ako tako malo uh unosis kako si se zamastio? Koliko unosis masti/proteina? Kako ti izgleda jedan dan po obrocima, gramazi itd.. jel meris hranu?
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3192 poslato: Januar 31, 2016, 06:27:19 posle podne »

Miladine, iskreno, ti si ako se ne varam stalno na nekom obliku "low carb"...mada mi se čini i da je unos masti uvek bio problem...što ne probaš malo "bulk" sa većim unosom hidrata?
Pa da vazda sam ja na jako jako niskom unosu uh recimo desava se da cak danima ne unesem uh ili vrlo vrlo malo tipa dva parceta galeta (sto je ja mislim nista) Samim tim se postavlja pitanje odakle mi te masnoce onda... ???
Veci unos hidrata pa ima da se zamastim onda skroz zar ne...moze biti samo kontraproduktivno ???
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3191 poslato: Januar 31, 2016, 06:22:28 posle podne »

Dušane izvini, ali i proteini nemaju SAMO energetsku vrednosti,  masti su isto tako gradivni elementi svake naše ćelije, tako da  ;)...ne brini, znam da je cilj tvoje opaske taj da se i sa manje proteina može napredovati? Zar ne?  ;)

Ja inače ne govorim samo o proteinima, već i o ukupnom unosu kalorija, izgleda da mi je promaklo da to jasno naglasim, da se ne bi neke stvari bukvalno shvatile...  ;)

Miladine, iskreno, ti si ako se ne varam stalno na nekom obliku "low carb"...mada mi se čini i da je unos masti uvek bio problem...što ne probaš malo "bulk" sa većim unosom hidrata?
« Poslednja izmena: Januar 31, 2016, 07:08:12 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #3190 poslato: Januar 31, 2016, 05:55:35 posle podne »

Meni zapravo predstavlja problem to sto ja inace jedem slabo uh vecinom samo proteine i opet imam masnoce na donjem delu ledja nogama malo stomaku...tako da bukvalno kad procitam da se dijeta sastoji od dnevno 100gr uh pa ja toliko retko kad pojedem i kad nisam na dijeti...pa onda postavljam pitanje hoce li me raditi uopste ta dijeta i koliko...
Ili tipa da predjem na keto da se osusim fino pa postepeno da povecavam uh ili ne znam ni sam
Izracunaj koliki ti je unos kalorija bio do sada i onda srezi za 500cal na racun ishrane i treninga.
Koliki ti je unos proteina i masti sada? da li racunas?


ps: ukoliko zelis da srezes to sto je ostalo, moras ozbiljnije da se pozabavis ovim.
« Poslednja izmena: Januar 31, 2016, 06:04:36 posle podne od strane Cvetko » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3189 poslato: Januar 31, 2016, 05:54:33 posle podne »

OK, hvala, mislim da sam skontao...
:)

Što se tiče lov karba, mislim da sam mesecima na istoj, ali dobijam kile (za godinu+ dana sam dobio oko 6 kg)...
Ogledalo kaže da mi se BF nije povećao.
Probaj da smanjiš i to malo UH, ili par nedelja probaj keto...
Ne znam...
:D
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3188 poslato: Januar 31, 2016, 05:40:12 posle podne »

Meni zapravo predstavlja problem to sto ja inace jedem slabo uh vecinom samo proteine i opet imam masnoce na donjem delu ledja nogama malo stomaku...tako da bukvalno kad procitam da se dijeta sastoji od dnevno 100gr uh pa ja toliko retko kad pojedem i kad nisam na dijeti...pa onda postavljam pitanje hoce li me raditi uopste ta dijeta i koliko...
Ili tipa da predjem na keto da se osusim fino pa postepeno da povecavam uh ili ne znam ni sam
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #3187 poslato: Januar 31, 2016, 05:30:48 posle podne »

Na osnovu ovog primera prvi zakljucak koji je meni pao na pamet je sledeci:
Ok, ja nosim dzak od 30kg i samim tim trosim vise energije,  znaci mozemo reci da tu dodatnu energiju " trosi dzak ". Za nosenje tog dzaka je potrebna energija a ne gradivne materije. Zasto bih onda taj dzak hranio proteinima i njih trosio kao energent ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3186 poslato: Januar 31, 2016, 05:15:10 posle podne »

Što se tiče SrĂ°anovog pitanja...baš kao što je Katler to napomenuo...

Po pitanju preporuka oko unosa proteina, a uopšte i ciljanog unosa hidrata, kao i "ukupnog kalorijskog unosa"...moje pitanje-odgovor će se svesti na procenu parametara energetske potrošnje? Zar i to masno tkivo nije metabolički aktivno? Da, opterećujuće je "aktivno"...ali i na račun istog se povećavaju naše "potrebe za energijom"...

Primer, "navodno" imamo nekog sa 120 kg, od toga je 30 kg "salce"...

Dakle, taj neko sa 120 kg , od kojih je "navodno" lean masa 90 kg, treba da se ponaša, kao da to tkivo ne postoji?

...da preformulišem kao da njegovo telo "nosi" džak od 30 kg sve vreme, tako da taj "napor" nošenja se ipak mora "kompenzovati"...zar ne?

Uostalom, dominantni faktori koji utiču na vrednost bazalnog metabolizma su veličina organizma, starost i pol. U globalu, bazalni metabolizam direktno zavisi od površine tela i od ćelijske mase. Gojazne osobe imaju veću površinu tela i veću ćelijsku masu u poreĂ°enju sa normalno uhranjenim osobama pa je i stopa metabolizma kod gojaznih većih vrednosti, tj. stopa bazalnog metabolizma...

Tako da se uopštene preporuke odnose na sve...  ;)

@ Miladine...

Najkraće rečeno, low-carb možemo posmatrati sa više aspekata...najkraće moguće, "umereno i oprezno" sa proteinima, 1,5 -2 gr po kg...hidrati, orijantciono, 20-40% od TDEE, masti...mogu ići i malo više od Cvetkovih predloga...ja zapravo ciljam na LCHF...

Punjenje obično ide sa 3-4 gr hidrata po kg...

Kod "low carb" proračuna čuveni parametri energestke potrošnje(TDEE - deficit) mogu imati upotrebnu vrednost sa aspekta brze orijentacije...

Pregledaj ovu temu...informativno... http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=216557.0

Da li si upoznat sa odabirom namirnica?


« Poslednja izmena: Januar 31, 2016, 05:21:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #3185 poslato: Januar 31, 2016, 04:22:33 posle podne »

100-150g uh, 2-2.2g prot po kg, 0,6-0,8g masti.
Punjenje individualno, ja bih isao 300g
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3184 poslato: Januar 31, 2016, 04:13:47 posle podne »

Low carb
Okvirno koliko proteina masti i uh redovnim danima
Koliko punjenje?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3183 poslato: Januar 31, 2016, 03:16:11 posle podne »

OK, hvala; izgleda da mi je promaklo ako je u ovom topiku...
:)
Ne stižu mi mejl obaveštenja uvek kada ima nov odgovor...
:/
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #3182 poslato: Januar 31, 2016, 02:34:43 posle podne »

Naravno da ima razlike, i nije samo struktura mišića/masti ta koja pravi razliku već ima još faktora tako da ja ne volim to "pravilo". Na to gledaš kao na neke opšte smernice. Već se pisalo o tome pre par dana :)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3181 poslato: Januar 31, 2016, 02:21:35 posle podne »

E, ono pravilio za grame proteina i UH po kg (nebitno da li je masa ili definicija); da li ima razlike, recimo, ako:
-čovek od 100kg ima 80kg mišića;
-čovek og 100kg ima 20kg mišića.
?!?
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #3180 poslato: Januar 31, 2016, 10:32:38 pre podne »

Sto sam se ja naplasio meda, takve sam bolove imao od njega da je to strasno, kao da mi je odrao sve u grudima, uh ne mogu da ga pogledam.
Meni se to desava kad ga samog uzimam, odvratan osecaj. Zato uglavnom mesam s necim.

Ma i samog i sa dodatcima sam uzimao, ali isti efekat, a regularan med...Uglavnom necemo se vidjati par decenija :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 14 upita.