TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 05:12:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713015 puta)
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3509 poslato: Maj 06, 2016, 06:38:16 posle podne »

Srecom meni ta aplikacija kada skeniram bar kod nadje sve i sama unese...ja samo upisem kolicinu....
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #3508 poslato: Maj 06, 2016, 02:27:03 posle podne »

Ha ha ha ha s obzirom da imam strah od uh, IIFYM mi trenutno izgleda kao dobro resenje :) Instalirala sam aplikaciju My fitness pal, koliko je ona po vama pouzdana i tacna?
Ja tu aplikaciju bas aktivno koristim i odlicna je. Samo treba pronaci namirnicu sa tacno unesenim podacima posto skoro uvek imas dosta predloga. Mozes da proveris na http://nutritiondata.self.com/ sajtu a mozes i sama da ubacis. Ja sam neke namirnice sam ubacivao jer mi nisu bili potpuni podaci za pojedine koje su vec bile ubacene.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3507 poslato: Maj 06, 2016, 01:17:43 posle podne »

Ha ha ha ha s obzirom da imam strah od uh, IIFYM mi trenutno izgleda kao dobro resenje :) Instalirala sam aplikaciju My fitness pal, koliko je ona po vama pouzdana i tacna?

Pa kreiras svoju hranu po deklaraciji ili nutritivnim tablicama s neta pa je precizna 101%.

a što se tiče IIFYM-a, ja nisam baš zagovornik istog, jer bi po toj teoriji mogla da jedeš šta želiš sve dok je u tom nekom zacrtanom broju makrosa ili kalorija

Pa moras imati zacrtan odnos kalorija inace bi na iifymu unosio 10000kcal :D Realno ako je unos oko 2500kcal dok pogodis masti, proteine i ostanu uh, tu mozes malo da zakines za sladoled i slican junk na racun hidrata, ali ne da se svi hidrati unesu u obliku secera/junka. Ljudi cesto to misle za iifym, ali to ustvari nije nista do neka normalna ishrana gde mozes da pojedes sta ti prija, a smanjis malo zdrave hidrate. Ako je 80-90% ishrane cisto ne vidim kako to moze negativno da utice na formu, pogotovo na masi, ja sam to uvek redovno radio.

A na definiciji svakako imas nesto minimalno prostora da uglavis takvu hranu, mada ako je nekom definicija sa preko 2000kcal moze i tu.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #3506 poslato: Maj 06, 2016, 12:41:58 posle podne »

Kako je dobra kombinacija stiropor ( rice cake :) ) , kokosovo i mrvica meda :)

Mesas hidrate, secere i masti, goreces u paklu :D

Buahahhahahhaha, sad ozbiljno. Ako mogu da uglavim u svoje dnevne makrose koliko je lose? Jedan? Ne svaki dan :)

E da vam se pohvalim krenuh u teretanu :) Imam brdo pitanja koja cu da postavim kad iscitam jos malo teme na forumu :)

Ej, ali nema toga mogu malo, mogu nekad itd...NE MOZE  :) Tako postavis sebi i mirna si :)

Ne treba biti rob teretane, ja prvi uzmem junk, ali ne lazem sebe da moze nekad itd, nego ne moze i nije dobar za liniju, ali ga pojedem :)

Bravo, malo dok se uigras pa slobodno pitaj sta god te zanima vezano za treninge i ishranu :)
Sačuvana
Marina90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #3505 poslato: Maj 06, 2016, 12:27:57 posle podne »

Ha ha ha ha s obzirom da imam strah od uh, IIFYM mi trenutno izgleda kao dobro resenje :) Instalirala sam aplikaciju My fitness pal, koliko je ona po vama pouzdana i tacna?
Sačuvana
Marina90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #3504 poslato: Maj 06, 2016, 11:47:52 pre podne »

Kako je dobra kombinacija stiropor ( rice cake :) ) , kokosovo i mrvica meda :)

Mesas hidrate, secere i masti, goreces u paklu :D

Buahahhahahhaha, sad ozbiljno. Ako mogu da uglavim u svoje dnevne makrose koliko je lose? Jedan? Ne svaki dan :)

E da vam se pohvalim krenuh u teretanu :) Imam brdo pitanja koja cu da postavim kad iscitam jos malo teme na forumu :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #3503 poslato: Maj 06, 2016, 11:15:19 pre podne »

Koja je fora da dosta ljudi jede cokoladice podmah pre treninga pa cak i za vreme?

To je mit o tome kako ce im brzi seceri dati kick, da im da energije za trening jelte...dezinformacije iz proslosti.

Ustvari dobija se suprotan efekat obzirom da se podigne insulin, a to naravno zelimo samo nakon treninga.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #3502 poslato: Maj 06, 2016, 11:12:12 pre podne »

Kako je dobra kombinacija stiropor ( rice cake :) ) , kokosovo i mrvica meda :)

Mesas hidrate, secere i masti, goreces u paklu :D
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #3501 poslato: Maj 06, 2016, 10:52:19 pre podne »

Koja je fora da dosta ljudi jede cokoladice podmah pre treninga pa cak i za vreme?

Ili kad neko pije u sred treninga ,,knjaz remix''  :D Ipak je to od jabuke, mora biti zdravo  :D
salim se naravno, ja sam te ljude sa cokoladicama vidjao sam ako treniraju nesto sto nije fokus na bb ( rukomet, americki fudbal, kosarka itd... ) navodno, cokoladica ce da ih razbudi i da im neki kick, to je jedini odgovor koji sam ja cuo...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #3500 poslato: Maj 06, 2016, 10:49:07 pre podne »

Koja je fora da dosta ljudi jede cokoladice podmah pre treninga pa cak i za vreme?
Sačuvana
Remy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #3499 poslato: Maj 03, 2016, 11:15:23 posle podne »

Ako mene pitaš da li vredi...moj odgovor je da svakako vredi...

U obroku pre treninga je odličan izbor, "brzina svarljivosti"...a tu su i MCT, kao ultimativni antikatabolici...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/mct-sagoreva-koji-titi-miie.html

Ne zaboravi da pored zdravih masti, kao i izbalansirane ishrane uopšte, bitan faktor napretka čini dobro formulisan trening sa opterećenjem, kao glavni stimulans mišićnog rasta...

Koliko si planirao masti na dnevnom nivou? 0,8 gr kg?

Pa tako nekako 0,8-1 g/kg. Omega 3,maslinovo ulje,badem,orasi,kikiriki i onda cu uzeti i kokosovo ulje pored toga.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3498 poslato: Maj 03, 2016, 11:01:50 posle podne »

Ako mene pitaš da li vredi...moj odgovor je da svakako vredi...

U obroku pre treninga je odličan izbor, "brzina svarljivosti"...a tu su i MCT, kao ultimativni antikatabolici...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/mct-sagoreva-koji-titi-miie.html

Ne zaboravi da pored zdravih masti, kao i izbalansirane ishrane uopšte, bitan faktor napretka čini dobro formulisan trening sa opterećenjem, kao glavni stimulans mišićnog rasta...

Koliko si planirao masti na dnevnom nivou? 0,8 gr kg?
« Poslednja izmena: Maj 03, 2016, 11:03:59 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Remy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #3497 poslato: Maj 03, 2016, 10:56:11 posle podne »

Slavisa,radim trenutno na misicnoj masi pa sam hteo da ga koristim kao izvor masti recimo u obroku pre treninga,da promenim maslinovo ulje.
Citao sam tvoj tekst "Zasićene masti u službi Vašeg zdravlja - kokosovo ulje" pa me je zanimalo vredi li ga kupovati.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3496 poslato: Maj 03, 2016, 10:39:23 posle podne »

Sa kojom hranom je najbolje ukombinovati kokosovo ulje i u koje doba dana ga treba uzeti?

Zdrave masti bih uvek dodao uz izvore proteina visoke biološke vrednosti( nadam se da si dovoljno dobro upoznat sa namirnicama koji su izvori isth); naravno, nije fatalna greška dodati u isti obrok i složene hidrate( + vlakna), naravno u skladu sa ciljevima...možeš ga čak dodati i u pwm sa proteinskim suplementom...

Planiraš keto dijetu? Low-carb? Ili si se odlučio za kokosovo ulje zbog niza benefita po naše zdravlje i/ili je u pitanju priča o MCT( trigliceridi srednje dužine lanaca)?

Već si kupio kokosovo ulje? Extra virgin, organsko?

U bilo koje doba dana se može uzimati, samo uklopiti u ciljani unos masti...i naravno gledati da to ne bude jedini izvor masti, ne bi trebalo zaboraviti da kokosovo ulje spada u grupu zasićenih masti( više od 80% sadržaja kokosovog ulje čine zasićene masti...doduše oko 50% "one benigne")...dobar izbor i za prženje( nema nastanka trans masti), kao što je to Miladin primetio...daje specifičnu aromu...

Dakle, i "presno" bilo kao namaz, ili prost dodak šejku...ili za prženje...

Malo više o mastima... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude.html
« Poslednja izmena: Maj 03, 2016, 10:43:50 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Marina90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #3495 poslato: Maj 03, 2016, 10:28:35 posle podne »

Kako je dobra kombinacija stiropor ( rice cake :) ) , kokosovo i mrvica meda :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 14 upita.