TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 06:40:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713027 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3959 poslato: Novembar 13, 2016, 01:28:37 posle podne »

U ZR-u nema par meseci...
:)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #3958 poslato: Novembar 13, 2016, 12:36:58 posle podne »

Da li kod vas (a da nije Zrenjanin) i dalje postoji Ela mleko i Ela jogurt?!?
Ima, al slabo.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #3957 poslato: Novembar 12, 2016, 09:18:39 posle podne »

Da li kod vas (a da nije Zrenjanin) i dalje postoji Ela mleko i Ela jogurt?!?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3956 poslato: Novembar 11, 2016, 01:29:00 posle podne »

Šta li bi rekao čika Poliquin...hm, low-carb za masu  ;D Dal je i to moguće...  ;D

https://www.t-nation.com/diet-fat-loss/low-carb-roundtable-1

Svakako da život ne bi trebalo komplikovati...ali za one koji to svesno žele...tu smo za pomoć...  ;)
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2016, 01:31:14 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3955 poslato: Novembar 11, 2016, 02:58:33 pre podne »

Acala...ajmo malo logike i bez bukvalnog shvatanja nekih stvari?  ;)

Data su dva principa, gde svaki od njih ima svoje prednosti i mane, i zamisli taj dualizam, oba rade  :D ( bar tako kažu  ;D )

Kao što ti reče Cvetko...probaj i razmišljaj...logično  ;)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #3954 poslato: Novembar 11, 2016, 12:46:33 pre podne »

Slave sad sam naisao na tvoj tekst, gde si me zbunio potpuno :D Citao sam ranije plan ishrane sto si pisao, i sad ovaj novi potpuno je drugaciji, u planu ishrane tj starom tekstu je pisalo kada se radi na masi ide se od 3-6 gr/kg uh a 2 gr/kg kada se radi na definiciji...A u ovom novom pise da proteini su u prvom planu a masti u drugom, a uh tek u trecem planu da ih ne treba ni unositi, tj smanjiti sto vise mozemo?
Sta je sad ispravno?
I po tom novom tekstu koliko treba unositi uh kad smo na masi a koliko kad je definicija?
Onako kako tebi odgovara e tako je NAJBOLJE.
Probaj i jedno i drugo pa vidi na cemu si.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3953 poslato: Novembar 10, 2016, 11:22:55 posle podne »

Slave sad sam naisao na tvoj tekst, gde si me zbunio potpuno :D Citao sam ranije plan ishrane sto si pisao, i sad ovaj novi potpuno je drugaciji, u planu ishrane tj starom tekstu je pisalo kada se radi na masi ide se od 3-6 gr/kg uh a 2 gr/kg kada se radi na definiciji...A u ovom novom pise da proteini su u prvom planu a masti u drugom, a uh tek u trecem planu da ih ne treba ni unositi, tj smanjiti sto vise mozemo?
Sta je sad ispravno?
I po tom novom tekstu koliko treba unositi uh kad smo na masi a koliko kad je definicija?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #3952 poslato: Novembar 07, 2016, 09:56:24 pre podne »

Vratio bih se samo malo na kikiriki i rekao da je ok iz vise uglova a onaj najvazniji je da je to ipak namirnica koja sadrzi zdrave masti.
Ali ipak ni sa njime ne treba preterivati.
Moja kombinacija je na primer 50g neslanog kikirikija,30g sirovih badema,30g lesnika,30g brazilskog oraha...
Ovu kombinaciju cesto nosim sa sobom i grickam po malo.Idealna je da utolite glad a i veoma korisna.
Napomena je da se jede po malo a ne odjednom sve.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3951 poslato: Novembar 06, 2016, 10:08:10 posle podne »

Da li je neko probao ovaj hleb, mnogo je ukusniji od tonusa, nema puno UH ima dosta zdravih masti i sad ne znam jel ovo previse vlakana 14,5 na 100grama? Ja sam ga jeo par puta i obicno pojedem ceo za dan, 300grama.
https://shop.maxi.rs/upload/items2016/thumb960/7210385.jpg

Slave vidim sad je popularno da bilderi kokaju i slaninu, i masno meso, a pre je bilo samo od buta junece, pilece belo, posne ribe... I sve se svodi opravdanjem keto dijeta? Da li je prava keto dijeta od zdravih masti kikiriki badem i slicno, ili se stvarno moze cepata slanina i masno meso, tipa svinjski vrat, peceno na masti i slicno ??

Pa da li je to previše vlakana, najbolje će se izjasniti tvoj digestivni trakt...  ;) Ima nekih preporuka da bi trebalo ići do 40 gr vlakana dnevno...

Mnogo je bilo zabluda na polju ishrane, pogotovu kada su mati u pitanja...tako da se neke "nepravde" stalno ispravljaju...kao i pojam zdravih masti...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/nepravedna-osuda-svinjske-masti.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zasiene-masti-uzvraaju-udarac.html

Pre bih rekao da su zasićene masti našle svoj pravi balans u odnosu na nezasićene( mono i poli- )  ;) Isto važi i za ketogenu dijetu i uslov ići dovoljno visoko sa mastima  ;)

Pravda za slaninu ;) I čvarke...i spržu...  ;D na keto  ;)
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3950 poslato: Novembar 06, 2016, 09:52:09 posle podne »

pa svaki dan 300 grama hleba to je skoro 45 samo iz hleba, plus neko voce povrce dogura se do 60, mozda je previse?
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3949 poslato: Novembar 06, 2016, 07:37:46 posle podne »

Da li je neko probao ovaj hleb, mnogo je ukusniji od tonusa, nema puno UH ima dosta zdravih masti i sad ne znam jel ovo previse vlakana 14,5 na 100grama? Ja sam ga jeo par puta i obicno pojedem ceo za dan, 300grama.
https://shop.maxi.rs/upload/items2016/thumb960/7210385.jpg

Slave vidim sad je popularno da bilderi kokaju i slaninu, i masno meso, a pre je bilo samo od buta junece, pilece belo, posne ribe... I sve se svodi opravdanjem keto dijeta? Da li je prava keto dijeta od zdravih masti kikiriki badem i slicno, ili se stvarno moze cepata slanina i masno meso, tipa svinjski vrat, peceno na masti i slicno ??
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3948 poslato: Novembar 06, 2016, 05:30:01 posle podne »

Cao ljudi, potreban mi je savet u vezi konzumacije sledecih namirnica na dnevnom nivou u vidu uzine ili obroka i da li je moguce napraviti neku prihvatlivu kombinaciju od istih:
Kikiriki sirov(ili badem ili brazilski orah), suvo grozdje, chia seme, suncokretovo seme(sirovo).
Da li je zdravo konzumirati ove namirnice svakodnevno(od 30-50g svaku) i koji efekat imaju kada je u pitanju misicna masa?


Pravo pitanje je šta očekuješ od pomenutih namirnica? Da li si upoznat sa njihovom nutritivnom vrednošću? Izvori zdravih masti? Prostih ugljenih hidrata?

Naravno, trebalo bi se dovoljno dobro upoznati i sa principima za sastavljanje obroka...ciljanim unosom proteina, ugljenih hidrata, masti u skladu sa ciljem?

Npr. suvo grožĂ°e( 30-50 gr), kao izvor dekstroze( ili grožĂ°ani šećer, glukoza) možeš ubaciti u PWM( obrok neposredno posle treninga) sa proteinskim suplementom...

Kikiriki( pečen, neslan) možeš ubaciti sa ella sirom kao npr. obrok pred počinak( kombinacija proteini + zdrave masti)...

Kao što kolega reče, upotrebiti - umereno, odmereno, u skladu sa ciljem...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html
« Poslednja izmena: Novembar 06, 2016, 05:33:24 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Vlajkovski
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1


"Budi jedan u milion i svoj"

« Odgovor #3947 poslato: Novembar 05, 2016, 11:16:06 posle podne »

Cao ljudi, potreban mi je savet u vezi konzumacije sledecih namirnica na dnevnom nivou u vidu uzine ili obroka i da li je moguce napraviti neku prihvatlivu kombinaciju od istih:
Kikiriki sirov(ili badem ili brazilski orah), suvo grozdje, chia seme, suncokretovo seme(sirovo).
Da li je zdravo konzumirati ove namirnice svakodnevno(od 30-50g svaku) i koji efekat imaju kada je u pitanju misicna masa?
Sačuvana
Potpisujem.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3946 poslato: Oktobar 25, 2016, 12:26:08 pre podne »

Colleague,

jel' ti poznate ove marke? Nisu prošle frižider pa vataju prašinu, ne usuĂ°ujem se da ih koristim...

https://usnimi.me/slike/2016/10/24/IMG20161024175220.jpg

Stavi ih na frižiderski test  ;) hm, nisu prošle "test" ...mada i to je relativno...

Ne bih se usudio da ih ocenjujem unapred...
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2016, 12:49:01 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3945 poslato: Oktobar 21, 2016, 01:08:46 pre podne »

Kolega ti je dao dobru osnovu po istoj analogiji možeš izračunati i za masti( 1 gr = 9 kCal) i za proteine( 1gr = 4 kCal)...

Acala, moguće je da ima i malo više vlakana?! Hm?

Sačuvana
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.039 sekundi sa 13 upita.