TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395591 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 10:10:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713129 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #4019 poslato: Februar 06, 2017, 04:19:16 posle podne »

200-300g proteina ? Ajde što je to preterano skupo ( treba ti 15-20 000din samo za namirnice koje su bogate proteinom) još pored svega toga nema razloga za tolikim unosom proteina i velika je sansa da će telo te proteine početi da trosi posle uh a ne masti. Mozda resim, neka me Slaviša ispravi u vezi ovoga što sam napisao u predhodnoj rečenici ali gotovo sam siguran da je to bacanje para.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #4018 poslato: Februar 06, 2017, 02:32:53 posle podne »

u pravu si Slave, neki dan naisao na fb kao neki lik fintes trener ovo ono, i citam tekst, gde kaze lik:
da nikad bolje nije ima rezultate uh drzi na 140gr pa do 280gr maksimalno, masti na 150gr a proteine roka do 300gr...uh kao unosi samo pre treninga i posle treninga i to je u principu to...
Sad ja tebe da pitam ako unesemo 140gr UH i 150gr Masti i proteine na primer 200gr, da li nase telo kad potrosi te UH prelazi onda na te masti da trosi za energiju sto smo uneli ili na proteine?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4017 poslato: Februar 02, 2017, 12:40:35 posle podne »

Pa ako je skidanje masnih naslaga u pitanju većina dijeta koje provereno rade se svode na "priču" - hidrati "nisko", proteini "umereno", masti "dovoljno visoko"( uz priču "o deficitu")...tako da "10% na masti" je greška koja te može koštati uspešnosti dijete...

Kal. deficit pravi na račun hidrata dominantno...
« Poslednja izmena: Februar 02, 2017, 12:43:03 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #4016 poslato: Februar 02, 2017, 12:09:05 posle podne »

cilj je skidanje masnih naslaga...
ali ima jos masti i u mesu koje nisam brojao, jer nikad meso ne moze biti bez masti ma koliko god bilo krto(posno)...
pazi u ovoj drugoj soluciji na 50grama orasastih na dan imam 25gr masti, i plus iz mesa koliko ima, a sto posto ima bar jos toliko ako je onda oko 10-15gr, sto mu dodje i preko tih 10% a pre toga ne bih isao, i zato sad gledam da izbacim jaja jer mi ne treba toliko masti ili da ostavim tri cela jajeta a ne jedem orasaste?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4015 poslato: Februar 01, 2017, 11:52:34 posle podne »

de ste bando :D gde je Ragnaroksu27 jel njega neko banovao ili sta? nema postova od coveka?
i sad listam i trazim onu formulu nema ni nje mislim da je on pisao pa zato je i nema...
kako se racuna ono kad neko gleda da mu 60% budu UH, 30% proteini a 10 masti% iz na primer 2000cal???
znaci ako pojedem tri cela jajeta ja sam uneo dovoljni masti (ako ih drzim na 10%)? Vise od toga mi ne treba i nema potrebe za orasastim plodovima?
po ovoj racunici je 22.2 grama masti na dan, i onda gledati jesti sto vise posno meso ili izbaciti jaja, pa pojesti oko 50grama orasastih i meso bez masti na vodi samo?

Što bi držao masti tako nisko? Da ne bude kontraproduktivno? Što ne bar 15% od TDEE? A omega-3? Čemu ta opterećenost brojkama "u gram"?

Čini mi se da nepotrebno komplikuješ sebi život i zamaraš se manje bitnim stvarima, propuštajući "poentu"...

Unos makrosa bi trebalo prilagoditi cilju svakako...a šta ti je cilj? Povećanje mišićne mase?

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude

Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #4014 poslato: Februar 01, 2017, 08:20:59 posle podne »

de ste bando :D gde je Ragnaroksu27 jel njega neko banovao ili sta? nema postova od coveka?
i sad listam i trazim onu formulu nema ni nje mislim da je on pisao pa zato je i nema...
kako se racuna ono kad neko gleda da mu 60% budu UH, 30% proteini a 10 masti% iz na primer 2000cal???
znaci ako pojedem tri cela jajeta ja sam uneo dovoljni masti (ako ih drzim na 10%)? Vise od toga mi ne treba i nema potrebe za orasastim plodovima?
po ovoj racunici je 22.2 grama masti na dan, i onda gledati jesti sto vise posno meso ili izbaciti jaja, pa pojesti oko 50grama orasastih i meso bez masti na vodi samo?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #4013 poslato: Februar 01, 2017, 10:01:36 pre podne »

Najvažnije u celoj priči je SrĂ°ane da si ti zadovoljan svojim napretkom i izgledom.
A što se hrane tiče eto ako to tebi ne pravi problem onda je ok.Svi mi imamo različite ciljeve kojima težimo a isto tako i ne reagujemo na ishranu isto samo slično.
Svakako ja sam protivnik da se rekreativci odriču baš svega pa čak i kada ide hard core rezanje.
Smatram da se mora dati ponekad i oduška a ne biti rob svoga tela.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #4012 poslato: Februar 01, 2017, 12:20:19 pre podne »

Pa, znam, ali pršuta mi baš klin deluje...
:D
Znači na katu ništa od svinje, ili...?!?
Ja sam pre par meseci ubacio pršutu u poslednji obrok (70-80g), i nisam primetio da sam se zamastio.
Pored nje pojedem oko 300g Ele, 10g brazilskog i 40g indijskog oraha; i tako 4 puta nedeljno...
:)

Btw...šta kaže vaga SrĂ°ane? Ogledalo? Obimi? Napredujemo?

Vaga kaže 58, znači 10 kila za oko dve ipo godine.
Ogledalo kaže da se nisam zamastio, a obime nisam merio do sada...
:/
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4011 poslato: Februar 01, 2017, 12:14:19 pre podne »

S obzirom da SrĂ°an "mora" da poradi na "bulk", mislim da povremeni izleti sa slaninom, kulenom, pršutom...neće biti problem...  ;)

Btw...šta kaže vaga SrĂ°ane? Ogledalo? Obimi? Napredujemo?

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #4010 poslato: Februar 01, 2017, 12:09:17 pre podne »

Pa pazi ja ako bih u off sezoni birao onda ne bih ni slaninu ni prsutu već kulen :-) njega obožavam.Ali kada sam na rezanju zna se mora sve da bude po pravilu a ova hrana nažalost nije baš za taj period.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #4009 poslato: Januar 31, 2017, 11:37:23 posle podne »

Ovaj deo sa slaninom i pršutom deluje posebno zanimljivo i ukusno ali ako je neko na defki ili u nekoj početnoj cut fazi to nažalost i nije baš najbolja opcija.

Za slaninu razumem, ali šta fali pršuti?!?
:)
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #4008 poslato: Januar 31, 2017, 10:45:48 pre podne »

Jedem kuvana jaja već 5 godina s tim da uvek odstoje dan-dva, tri. Nikad ne jedem onako vruća jer bi mi se zgadilo. Retko kad pečem jer me mrzi, nije praktično i skuplja je opcija ;D A načina za spremanje ima milion tako da... malo kreativnosti i eto  :)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4007 poslato: Januar 31, 2017, 10:39:57 pre podne »

Moracu da probam to, nekad jedva pojedem jaja koliko su mi monotona postala.
Ubacivao sam origano, vegetu i vremenom dosadi pa cu da uzmem neki Kotanyi zacin. Video sam da se dobija i uz coca-colu Kotanyi. :D
Možeš napraviti generalno i pauzu sa jajima, ubaci piletinu umesto njih. Ja sam imao loše iskustvo sa tunjevinom tako svojevremeno pa mi se smučila. Kada ti i svi začini i salate dosade, ubaci ribu ili piletinu umesto njih.

He, he..."hell is repetition"...umesto tunjevine, dobar izbor mogu biti i sardine, čak se "smatra" da imaju manji sadržaj žive od tunjevine i to čak nekoliko puta...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/problemi-sa-ribom-od-zive-do-uzgoja

Rotirajmo kvalitetne izvore proteina visoke biološke vrednosti - meso( crveno, "belo"...), riba, sir, jaja...malo kulinarske veštine( način pripreme) i "pogodnih začina", salata, "zdravih ulja"( "dresing" za salate), zasićenih masti( povremeno prženje - domaća svinjska mast, maslac, kokosovo ulje) i eto rešenja...

U ovim zimskim danima volim da koristim domaću svinjsku mast za prženje mesa, bogme ukus je "zanimljiv"  ;) A promena prija...  :D

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/nepravedna-osuda-svinjske-masti

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zasicene-masti-uzvracaju-udarac
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #4006 poslato: Januar 31, 2017, 10:21:32 pre podne »

Ljudi moji nekad ih jedem po 10-15 dnevno pa evo jos mi nisu dosadila...probajte na maslacu da pecete, nekad na oko, nekad kajganu, dodajte malo slanine, prsute, ili nekog povrca, napravite palacinku, a unutra ella ili neki drugi sir ili sta god...milion kombinacija.

Ovaj deo sa slaninom i pršutom deluje posebno zanimljivo i ukusno ali ako je neko na defki ili u nekoj početnoj cut fazi to nažalost i nije baš najbolja opcija.
Ali za neki off to definitivno da.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4005 poslato: Januar 31, 2017, 07:07:22 pre podne »

Moracu da probam to, nekad jedva pojedem jaja koliko su mi monotona postala.
Ubacivao sam origano, vegetu i vremenom dosadi pa cu da uzmem neki Kotanyi zacin. Video sam da se dobija i uz coca-colu Kotanyi. :D
Možeš napraviti generalno i pauzu sa jajima, ubaci piletinu umesto njih. Ja sam imao loše iskustvo sa tunjevinom tako svojevremeno pa mi se smučila. Kada ti i svi začini i salate dosade, ubaci ribu ili piletinu umesto njih.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.047 sekundi sa 13 upita.