TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395435 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 02:41:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 25 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zimske povrede i kako ih sprečiti.  (Pročitano 4414 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #328 poslato: Januar 21, 2024, 04:16:31 posle podne »

Klinička slika je bazirana prvo na anamnestičkim podacima koje daje sam bolesnik. Kod starijih ljudi dobijamo obično podatak da je povređeni pao na ravnu podlogu, osetio jak bol u predelu kuka i nije više mogao da hoda ili da se digne sa poda. Kod mladih bolesnika to je obično teška saobraćajna nesreća u kojoj je učestvovao i zadobio povredu, padovi sa visine na stranu ili jak udarac u predelu kuka.
E ovde si me pogodila.
Vidis mene u zadnjih par godina recimo nekih 5-6 me boli levi kuk svako jutro ili posle dugog sedenja da li u kancelariji ili u autu i treba mi 2-3 minuta dok mogu normalno stati na desnu nogu,desni kuk je u pitanju.Kao da je utrnuo takav osecaj imam i bol.I sad kad si napisala mlade osobe i saobracajnu nesrecu se setih da sam dobio jak udarac bas u taj desni kuk,bukvalno imao sam toliki hematom kao da sam imao jos jednu zadnjicu....ali prema snimcima preloma nije bilo ali sigurno se nesto ostetilo u tom kuku.....

Da li je baš kuk ili desni gluteus ka kuku i zadnjoj loži?
Sad kada pitas desni gluteus ka kuku i zadnjoj lozi,isto tako i levi,ali on puno manje,desni vise boli i puno cesce....ti bolje znas ovako na nevideno nego doktori koji su me lecili!!!Svaka cast!!!!
Meni to više zvuči kao povreda desnog ishiadičnog nerva nego povreda kuka.
Moguce,ja samo znam da me boli.A tebi svaka cast dr.Anita kako si bez ikakvog videnja samo preko par recenica skontala sta je problem!!!Naklon do poda!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #327 poslato: Januar 21, 2024, 04:15:17 posle podne »

Klinička slika je bazirana prvo na anamnestičkim podacima koje daje sam bolesnik. Kod starijih ljudi dobijamo obično podatak da je povređeni pao na ravnu podlogu, osetio jak bol u predelu kuka i nije više mogao da hoda ili da se digne sa poda. Kod mladih bolesnika to je obično teška saobraćajna nesreća u kojoj je učestvovao i zadobio povredu, padovi sa visine na stranu ili jak udarac u predelu kuka.
E ovde si me pogodila.
Vidis mene u zadnjih par godina recimo nekih 5-6 me boli levi kuk svako jutro ili posle dugog sedenja da li u kancelariji ili u autu i treba mi 2-3 minuta dok mogu normalno stati na desnu nogu,desni kuk je u pitanju.Kao da je utrnuo takav osecaj imam i bol.I sad kad si napisala mlade osobe i saobracajnu nesrecu se setih da sam dobio jak udarac bas u taj desni kuk,bukvalno imao sam toliki hematom kao da sam imao jos jednu zadnjicu....ali prema snimcima preloma nije bilo ali sigurno se nesto ostetilo u tom kuku.....
Nekada se na rendgenskom snimku ne mogu videti neka naprsnića, svakako kako je to prošlo moguće da su ostale neke posledice sve i da nije bilo preloma ili naprsnuća.
Stvarno?To nisam znao,mislio sam da se tamo sve vidi sto se kosti tice.
Moguce onda da je bilo naprsnuca.....
Nisu ni rendgen, ni skener, ni magnet svemogući i ne vidi se sve. Uglavnom se vidi ali nekad se nešto i provuče. Ni jedan aparat ne može znati šta se sve dešava u telu i registrovati sve promene.
Sada vec znam i hvala ti puno na tome sto si mi skrenula paznju na to.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #326 poslato: Januar 20, 2024, 06:50:39 posle podne »

Klinička slika je bazirana prvo na anamnestičkim podacima koje daje sam bolesnik. Kod starijih ljudi dobijamo obično podatak da je povređeni pao na ravnu podlogu, osetio jak bol u predelu kuka i nije više mogao da hoda ili da se digne sa poda. Kod mladih bolesnika to je obično teška saobraćajna nesreća u kojoj je učestvovao i zadobio povredu, padovi sa visine na stranu ili jak udarac u predelu kuka.
E ovde si me pogodila.
Vidis mene u zadnjih par godina recimo nekih 5-6 me boli levi kuk svako jutro ili posle dugog sedenja da li u kancelariji ili u autu i treba mi 2-3 minuta dok mogu normalno stati na desnu nogu,desni kuk je u pitanju.Kao da je utrnuo takav osecaj imam i bol.I sad kad si napisala mlade osobe i saobracajnu nesrecu se setih da sam dobio jak udarac bas u taj desni kuk,bukvalno imao sam toliki hematom kao da sam imao jos jednu zadnjicu....ali prema snimcima preloma nije bilo ali sigurno se nesto ostetilo u tom kuku.....

Da li je baš kuk ili desni gluteus ka kuku i zadnjoj loži?
Sad kada pitas desni gluteus ka kuku i zadnjoj lozi,isto tako i levi,ali on puno manje,desni vise boli i puno cesce....ti bolje znas ovako na nevideno nego doktori koji su me lecili!!!Svaka cast!!!!
Trebao bi da proverim stanje lumbalni kičme, nekad počnu simptomi nespecifično, podmuklo, u vidu povremenog trnjenja noge i pete ili prstiju na stopalu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #325 poslato: Januar 20, 2024, 06:48:49 posle podne »

Koliko puta sam iamo situacije i u sportu i u privatnom zivotu kada sam rekao da necu moci i na kraju se ispostavilo da sam mogao i ne samo to nego i puno teze stvari. ;)
Otprilike isto. Mislila sam da zbog visine i građe neću moći da uradim neke stvari u gimnastici ali sam naučila i svatila da telo apsolutno prati um.
Odličan je osećaj kada uspemo da pomeramo sopstvene granice.
Za mene je to pored roditeljstva najveca satisfakcija.
Formiranje i očuvanje porodice i jeste najveći uspeh. 👏
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #324 poslato: Januar 20, 2024, 06:47:47 posle podne »

Klinička slika je bazirana prvo na anamnestičkim podacima koje daje sam bolesnik. Kod starijih ljudi dobijamo obično podatak da je povređeni pao na ravnu podlogu, osetio jak bol u predelu kuka i nije više mogao da hoda ili da se digne sa poda. Kod mladih bolesnika to je obično teška saobraćajna nesreća u kojoj je učestvovao i zadobio povredu, padovi sa visine na stranu ili jak udarac u predelu kuka.
E ovde si me pogodila.
Vidis mene u zadnjih par godina recimo nekih 5-6 me boli levi kuk svako jutro ili posle dugog sedenja da li u kancelariji ili u autu i treba mi 2-3 minuta dok mogu normalno stati na desnu nogu,desni kuk je u pitanju.Kao da je utrnuo takav osecaj imam i bol.I sad kad si napisala mlade osobe i saobracajnu nesrecu se setih da sam dobio jak udarac bas u taj desni kuk,bukvalno imao sam toliki hematom kao da sam imao jos jednu zadnjicu....ali prema snimcima preloma nije bilo ali sigurno se nesto ostetilo u tom kuku.....

Da li je baš kuk ili desni gluteus ka kuku i zadnjoj loži?
Sad kada pitas desni gluteus ka kuku i zadnjoj lozi,isto tako i levi,ali on puno manje,desni vise boli i puno cesce....ti bolje znas ovako na nevideno nego doktori koji su me lecili!!!Svaka cast!!!!
Meni to više zvuči kao povreda desnog ishiadičnog nerva nego povreda kuka.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #323 poslato: Januar 20, 2024, 06:46:07 posle podne »

Klinička slika je bazirana prvo na anamnestičkim podacima koje daje sam bolesnik. Kod starijih ljudi dobijamo obično podatak da je povređeni pao na ravnu podlogu, osetio jak bol u predelu kuka i nije više mogao da hoda ili da se digne sa poda. Kod mladih bolesnika to je obično teška saobraćajna nesreća u kojoj je učestvovao i zadobio povredu, padovi sa visine na stranu ili jak udarac u predelu kuka.
E ovde si me pogodila.
Vidis mene u zadnjih par godina recimo nekih 5-6 me boli levi kuk svako jutro ili posle dugog sedenja da li u kancelariji ili u autu i treba mi 2-3 minuta dok mogu normalno stati na desnu nogu,desni kuk je u pitanju.Kao da je utrnuo takav osecaj imam i bol.I sad kad si napisala mlade osobe i saobracajnu nesrecu se setih da sam dobio jak udarac bas u taj desni kuk,bukvalno imao sam toliki hematom kao da sam imao jos jednu zadnjicu....ali prema snimcima preloma nije bilo ali sigurno se nesto ostetilo u tom kuku.....
Nekada se na rendgenskom snimku ne mogu videti neka naprsnića, svakako kako je to prošlo moguće da su ostale neke posledice sve i da nije bilo preloma ili naprsnuća.
Stvarno?To nisam znao,mislio sam da se tamo sve vidi sto se kosti tice.
Moguce onda da je bilo naprsnuca.....
Nisu ni rendgen, ni skener, ni magnet svemogući i ne vidi se sve. Uglavnom se vidi ali nekad se nešto i provuče. Ni jedan aparat ne može znati šta se sve dešava u telu i registrovati sve promene.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #322 poslato: Januar 20, 2024, 05:04:23 posle podne »

Noga može biti kraća, što se jednostavno utvrdi merenjem od pupka do medijalnog maleolusa. Postoji otok i osetljivost povređene noge na dodir. Povređeni leži na podlozi miran, moguće su pojave krepitacija pri pokretanju ali na njemu ne treba insistirati jer postoji opasnost od naknadnog povređivanja okolnih struktura oštrim fragmentima.
E ovo je izuzetno važno što si navela. Da se ne insistira na pomeranju prelomljenih fragmenata kosti, jer se mogu javiti dodatne povrede.
Baš tako, bolje je nekada samo pozvati hitnu pomoć nego bilo šta samostalno pokušati.

Ko nije polagao prvu pomoc, bas to i teba da uradi.
Slazem se!
Mada ja nisam kod vozacke polagao nego jos u osnovnoj smo ucili. ;)
Ali bilo kad,treba da se znaju neke osnovne stvari. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #321 poslato: Januar 20, 2024, 05:03:27 posle podne »

Koliko puta sam iamo situacije i u sportu i u privatnom zivotu kada sam rekao da necu moci i na kraju se ispostavilo da sam mogao i ne samo to nego i puno teze stvari. ;)
Otprilike isto. Mislila sam da zbog visine i građe neću moći da uradim neke stvari u gimnastici ali sam naučila i svatila da telo apsolutno prati um.
Odličan je osećaj kada uspemo da pomeramo sopstvene granice.

Sto bismo trebali svakodnevno i da radimo.
Tako je,maximalno se slazem!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #320 poslato: Januar 20, 2024, 05:03:00 posle podne »

Inače u zimskim mesecima, naročito kod starijih osoba, je čest prelom butne kosti tzv. femura. Od svih preloma butne kosti, najviše hirurških, medicinskih, socijalnih i ekonomskih teškoća i problema stvaraju  prelomi vrata butne kosti i njenog gornjeg okrajka, tzv.  prelomi kuka.
Danas je bas pala jedna starija gospoda na trotoaru ispred mene i niko da  pomogne ko je bio blizu,ja sam bio malo dalje ali sam pomogao kada sam stigao.A bilo je ispred supermarketa kod nas u Topoli.Strasno kako neki ljudi to mogu da gledaju ravnodusno....

Pa koliko je ljudi bilo? Ne mogu da verujem.
Pa jedno desetak sigurno.Sto onih koji su ulazili u market,sto onih koji su izlazili,sto onih koji su samo setali....Nazalost istina je.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #319 poslato: Januar 20, 2024, 05:02:01 posle podne »

Noga može biti kraća, što se jednostavno utvrdi merenjem od pupka do medijalnog maleolusa. Postoji otok i osetljivost povređene noge na dodir. Povređeni leži na podlozi miran, moguće su pojave krepitacija pri pokretanju ali na njemu ne treba insistirati jer postoji opasnost od naknadnog povređivanja okolnih struktura oštrim fragmentima.
E ovo je izuzetno važno što si navela. Da se ne insistira na pomeranju prelomljenih fragmenata kosti, jer se mogu javiti dodatne povrede.
Baš tako, bolje je nekada samo pozvati hitnu pomoć nego bilo šta samostalno pokušati.
Naravno ima i takvih asituacija.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #318 poslato: Januar 20, 2024, 05:01:31 posle podne »

Inače u zimskim mesecima, naročito kod starijih osoba, je čest prelom butne kosti tzv. femura. Od svih preloma butne kosti, najviše hirurških, medicinskih, socijalnih i ekonomskih teškoća i problema stvaraju  prelomi vrata butne kosti i njenog gornjeg okrajka, tzv.  prelomi kuka.
Danas je bas pala jedna starija gospoda na trotoaru ispred mene i niko da  pomogne ko je bio blizu,ja sam bio malo dalje ali sam pomogao kada sam stigao.A bilo je ispred supermarketa kod nas u Topoli.Strasno kako neki ljudi to mogu da gledaju ravnodusno....
To je nekada bilo nezamislivo da se ne pomogne u takvim i sličnim situacijama. Eto dokle smo došli. A verovao sam da je bar po manjim mestima bolja situacija.
Još ima ljudi koji žele da pomognu. Neki ljudi iz straha ne prilaze jer ne znaju šta da urade.
Na to nisam ni mislio,a vrlo je moguce.
E vidis zato smo mi u skoli imali i prvu pomoc i naucili smo neke osnovne stvari. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #317 poslato: Januar 20, 2024, 05:00:41 posle podne »

Definitivno ne koristimo sve svoje potencijale, koje prirodno posedujemo.
Nekada nekih nismo ni svesni. Tu je problem uverenost da ne možemo više od onoga što inače radimo.
Da,to je najveci problem i onda se ni ne trude tako jer misle da oni to ionako nece moci a nisu ni svesni da sa takvim razmisljanjem sami sebe ogranicavaju!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #316 poslato: Januar 20, 2024, 04:59:43 posle podne »

Noga može biti kraća, što se jednostavno utvrdi merenjem od pupka do medijalnog maleolusa. Postoji otok i osetljivost povređene noge na dodir. Povređeni leži na podlozi miran, moguće su pojave krepitacija pri pokretanju ali na njemu ne treba insistirati jer postoji opasnost od naknadnog povređivanja okolnih struktura oštrim fragmentima.
E ovo je izuzetno važno što si navela. Da se ne insistira na pomeranju prelomljenih fragmenata kosti, jer se mogu javiti dodatne povrede.
To su nas prvo ucili u prvoj pomoci u skoli.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #315 poslato: Januar 20, 2024, 04:58:56 posle podne »

Inače u zimskim mesecima, naročito kod starijih osoba, je čest prelom butne kosti tzv. femura. Od svih preloma butne kosti, najviše hirurških, medicinskih, socijalnih i ekonomskih teškoća i problema stvaraju  prelomi vrata butne kosti i njenog gornjeg okrajka, tzv.  prelomi kuka.
Danas je bas pala jedna starija gospoda na trotoaru ispred mene i niko da  pomogne ko je bio blizu,ja sam bio malo dalje ali sam pomogao kada sam stigao.A bilo je ispred supermarketa kod nas u Topoli.Strasno kako neki ljudi to mogu da gledaju ravnodusno....
To je nekada bilo nezamislivo da se ne pomogne u takvim i sličnim situacijama. Eto dokle smo došli. A verovao sam da je bar po manjim mestima bolja situacija.
Upravo tako,i meni kad sam prosao celu tu situaciju bas mi je to palo na pamet da pre nekih 20 godina puno vise ljudi bi uskocilo da pomogne a sada smo/su toliko oguglali jedan na drugog da je to nesto nezamislivo za mene.
Nije nazalost,svugde je ista situacija.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #314 poslato: Januar 20, 2024, 04:56:47 posle podne »

Koliko puta sam iamo situacije i u sportu i u privatnom zivotu kada sam rekao da necu moci i na kraju se ispostavilo da sam mogao i ne samo to nego i puno teze stvari. ;)
Otprilike isto. Mislila sam da zbog visine i građe neću moći da uradim neke stvari u gimnastici ali sam naučila i svatila da telo apsolutno prati um.
Odličan je osećaj kada uspemo da pomeramo sopstvene granice.
Za mene je to pored roditeljstva najveca satisfakcija.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 25 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 13 upita.