TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395480 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 03:19:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti  (Pročitano 69092 puta)
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #73 poslato: Septembar 23, 2010, 06:23:06 posle podne »

pa mene intersuje da li da radim 10 puta 6 i kako jacam da povecavam broj ponavljanja do 10....ili da radim prvu 4 po 10...a ostale serije recimo po 5  sa dodatim negativnim ponavljanjima....
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #72 poslato: Septembar 23, 2010, 06:11:35 posle podne »

Poenta ni nije da radis 10x10, vec da ides ka tome a kad budes mogao da uradis onda povecas pa opet neces moci, Thibs kaze da je normalno ako zelis da izvuces max iz gvt-a da ti ponavljanja opadaju, nekako ovako 10.10.10.10.9.8.7.6.7.8, i stvarno je meni tako i bilo,nznam zasto ali sam mogao ponavljanje vise na kraju vezbe nego u sredini.

No vec ce MB dati comment, njegova je tema.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #71 poslato: Septembar 23, 2010, 06:02:37 posle podne »

kada smo kod gvt-a...ja bih ga radio malo modofikovanog...znaci bio bi u svakom slucaju trening obima ali bih neke vezbe malo modifikovao....ono sto sam ja hteo da pitam je da li mislis da je ok ako bih radio vratilo siroki nadhvat 10 serija po 6-8 u kombinaciji sa kosim benchom ukombinaciji u danu sa ledja grudi....plus naravano jos recimo veslanje i razvlacenje kao drugi deo....pitam jer neki kazu da se treba striktno drzati principa 10 puta 10 a ja ne vidim zasto se ne bi radilo 10 puta 6 ili 7,8 ako je to moj maksimum....stimulans ce biti ekvivalentan onom od 10 puta 10 cak i veci....
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #70 poslato: Septembar 23, 2010, 10:28:43 pre podne »

Pa GVT ti je jedan vid "obimnog treninga", što bi značilo da sam obim treninga prevazilazi intenzitet. Uprošćeno to se svodi na korištenje manjih kilaža veći broj serija i veći broj ponavljanja. Recimo u primeru GVT-a procenti su oko 60% od maximuma ili opet kilaža koju možeš da podigneš max 20 ponavljanja, što će opet varirati u pogledu procenata od vežbe do vežbe u zavisnosti od strukture mišićnih vlakana samog vežbača i njegovog prethodnog treninga. Recimo neki vežbači imaju više sporo kontrahujućih mišićnih vlakana i veću izdržljivost mišića, tako da će sa većim procentom od maximuma moći da rade više ponavljanja, pogotovo ako su prethodno radili sa većim brojem ponavljanja, samo što će kod tih vežbača i max kilaže koje mogu da dižu biti manje. Tako da se obimni treninzi ne svode na vreme koje provedeš u teretani, nego koliko mnogo kila možeš da podigneš, u odreĂ°enom broju serija i odreĂ°enom broju ponavljanja, dok se kod intenzivnih treninga sve svodi na to sa koliko velikim procentom od maximum možeš da radiš serije u nekom osegu ponavljanja od 3-5.. Ovo opet podrazumeva da imaš mnogo više snage.

Tako da to što si ti radio 50 min, 24 serije po 12 ponavljanja ne znači ništa, jer nema predstavu koje vežbe si koristio, koji tempo, koje pauze, koje kombinacije vežbi, koje rasporede mišićnih particija u toku nedelje, koju progresiju si koristio itd...

GVT se zasniva na tome da se korsite vežbe koje aktiviraju više zglobova od jednom (što ti na vratilu znači da ćeš raditi 7 mišićnih grupa ako radiš vratilo pravilno) i onda da se radi dovoljan broj serija i ponavljanja kako bi iscrpeo taj mišić dovoljno, a to se opet izvodi preko tempo treninga.

Kajzen nije samo vezan za kilažu nego za sve delove treninga, dakle i serije i ponavljanja i pauze izmeĂ°u serija i tempo treninga. U suštini kajzen je napredak koji ne prestaje, a u kom obliku je napredak je gotovo nebitno.

Ako ne znaš koje su faze GVT-a onda treba da se više informišeš o GVT-u, pošto GVT ima dve početničke faze, pa onda srednju i naravno naprednu i svaka traje odreĂ°eni broj nedelja i ako ovaj momenat ne ispoštuješ može se desiti da nemaš odgovarajuće rezultate.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #69 poslato: Septembar 23, 2010, 08:20:05 pre podne »

Mozes li da pojasnis "obimne treninge"?Moji treninzi su trajali po 50 min,bas forsirao sam samo deo koji radim,oko 24 serije po 12 ponavljanja...
Kajzen princip je povecavanje tezine na svakom sledecem treningu?
"Sretno i javi koliko si se nabildovao." Hvala,naravno da hocu!:)


-Si prethodno radio obimne treninge (ali ozbiljno)

-I na kraju nećeš imati dobre rezultate ako ne koristiš kajzen princip.


-Ne bi kretao sa GVT-om ako ne možeš da uradiš bar 15 ponavljanja na vratilu - uski pothvat. Možeš da radiš i na lat mašini, ali nije toliko efikasno kao vratilo.

-Obavezno kreni od početničke faze i to prve početničke faze, u suprotnom prdiš u čabar...


Zgibovi nisu problem... ;D
Pocetnicka faza?
Hvala
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #68 poslato: Septembar 23, 2010, 08:12:09 pre podne »

Jel ti se desilo da te posle treninga šibne temperatura?

Ne, ali mi se desilo da me proĂ°e temperatura posle treninga kad odema na trening sa temperaturom. Obično se trudim da mi se mišić nikad ne hladi na treningu, nego uvek  imam i više odeće na sebi nego što mi treba, tako da gubitak temperature ne stvara problem. Obično je gubljenje temperature ono što izaziva povećanu temperaturu u organizmu. Pošto dok vežbamo dolazi do povišenog znojenja, a mokra koža se hladi mnogo brže od suve i onda se usled tog disbalansa u temperaturi gde se površinska temoperatura dosta razlikuje od te neke basalne temperature ova unutrašnja se povećava kako bi se temperatura izjednačila, tako da je to jedini razlog zašto bi se temp mogla povećati posle treninga, ukoliko je vežbač već zdrav.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #67 poslato: Septembar 23, 2010, 08:07:27 pre podne »

GVT je odličan sistem treninga, ali je ubedljivo najteži volume trening koji sma probao do sada. Prvo nisam neko ko ima puno treninga sa velikim brojem ponavljanja, drugo u vreme kad sam radio GVT nisam mogao da ispoštujem tempo koji je zadavan, recimo radio sam kosi bench 110kg 10 ponavljanja u tempu pa 90 sec pauze pa vučenje na vratilu u tempu sa 90 sec paze...LOL nema pesme, još sa kajzen principom uključenim u čitavu priču sam povećavao svaki trening kilažu.

GVT neće raditi ako:

-Si prethodno radio obimne treninge (ali ozbiljno)

-Ne koristiš preporučen tempo na svakoj seriji, pošto se dosta toga u GVT-u zasniva na držanju mišića dovoljno dugo pod tenzijom, a pošto se radi 10 ponavljanja i treba ti minimum 60sec vreme pod tenzijom, onda jedno ponavljanje mora da traje minimum 6 sekundi, što vrlo verovatno znači da češ raditi tempo 411, dakle spuštaš 4 sec, zadržiš sec i dižeš sec. Ovo može, ali moraš pa da se poznaješ i baš moraš da skloniš ego u stranu i kreneš sa kilažama koje su i previše lake. Obično predlažu kilažu koju možeš da dižeš 20 ponavljanja i radiš 10 serija po 10 ponavljanja, veruj mi to je agonija.

-TakoĂ°e nećeš imati dobre rezultate ako ne koristiš preporučene pauze, a to znači da ćeš patiti u bolovima na redovnoj osnovi, pošto pauza postaje jako kratka.

-I na kraju nećeš imati dobre rezultate ako ne koristiš kajzen princip.

Moj savet pre nego što počneš je da provedeš mesec dana pripremajući se za ovaj trening. Ja da krećem da treniram nekoga sa GVT sistemom bi krenuo ovako:

-Prvo bi na svakoj vežbi koju bi radio na GVT-u našao koja je tačna kilaža koju možeš da podigneš 20 ponavljanja u jednoj seriji i zapisao sve te kilaže. Naravno svaki trening će biti mnogo uspešniji ako napraviš svoju svesku sa treninzima i kreneš da zapisuješ šta radiš. Ja lično uradim tabele u excell-u sa poljima za serije, ponavljanja i kilaže, kao i napomenom za povrede ili osećaj umora, malaksalosti i slično...

-Takože bi ako vežbača koji kreće GVT proveo kroz sve te pokrete da se proveri forma izvoĂ°enja svake vežbe jer kada se radi 10 serija po 10 ponavljanja forma izvoĂ°enja vežbe će postati ključna stvar pogotovo tamo posle 6 serije.

-Ne bi kretao sa GVT-om ako ne možeš da uradiš bar 15 ponavljanja na vratilu - uski pothvat. Možeš da radiš i na lat mašini, ali nije toliko efikasno kao vratilo.

-Ne bi kretao GVT ako ima neka povreda koja bi mogla da smeta tokom treninga.

-Obavezno kreni od početničke faze i to prve početničke faze, u suprotnom prdiš u čabar...

;) Sretno i javi koliko si se nabildovao.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #66 poslato: Septembar 23, 2010, 07:40:54 pre podne »

Jel ti se desilo da te posle treninga šibne temperatura?
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #65 poslato: Septembar 22, 2010, 08:08:32 posle podne »

Sta mislis o GVT-u???Tvoje iskustvo ako ga imas i neki savet pre nego sto pocnem...:)
Hvala
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
deni12
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 159


« Odgovor #64 poslato: Septembar 20, 2010, 12:07:19 posle podne »

Nije problem,bice i zivotinjskih proteina ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #63 poslato: Septembar 20, 2010, 07:44:12 pre podne »

PS. Ne slažem se da su žitarice dobar izvor UH, pre sam za krompir, eventualno pirinač i naravno voće do iznemoglosti.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #62 poslato: Septembar 20, 2010, 07:40:31 pre podne »

Potrebna mi je info. Koje pahuljice sadrze najvise proteina,U.H,vitamina i minerala ;)

Ovsene jesu najbolji izbor kad treba da odabereš nešto od žitarica, zato šta god drugo da uzmeš sve je previše zbrčkano, u smislu da ili ima neka genetska moficikacija same žitarice ili se opet način gajenja razlikuje. Onda opet ni sam ne znam koji je tačan sistem proizvodnje ovsa (eto mi teme za razmišljanje) tako da ni sam nisam siguran koliko je ovas u bilo kom smislu bolji od pšenice, samo postoji to verovanje da ovas prosto jeste, verovatno zato što je toliko tradicionalno u Britaniji spreman vekovima kao doručak pa se kasnije proširio i na Ameriku, a fala bogu Amerika mu dala marketing kava i (ne)zaslužuje.

U svakom slučaju ta dilema oko proteina biljnog porekla je toliko zakuvana i napumpana da ako ja sad ovde krenem sa komentrima kako se biljne aminokiseline na razlikuju od onih iz mesa verujem da će ovde masa da izbije čep i masovno izliju do litru krvi po ekranu...

Tako da situacija je sledeća. Ti moraš da shvatiš da ćeš za optimalan napredak morati da uneseš adekvatnu količinu proteina životinjskog porekla, jer ovi proteini imaju kompletan spektar AK koji je ljudskom telu potreban da bi funkcionisao, iz proteina biljnog porekla ćeš takoĂ°e da iskoristiš AK, ali pošto u proteinima biljnog porekla nema čitav spektar AK koji je nama potreban imaš izbor da proučavaš koje biljke imaju koliko i koje AK pa da radiš kombinovanje da bi dobio čitav spektar ili da se ne zamaraš sa time, pošto nema uspešnih bildera vegeterijanaca. To sve naravno stoji ako ti je ambicija da budeš bilder.

Inače sve pahuljice imaju približno istu količinu proteina u sebi, samo što je često u pitanju gluten na koji je neka masa alergična i često se smatra inflamatornim što opet znači da postoji rizik od pokretanja nekog zapaljenskog procesa u organizmu i bla bla bla...pitanje je samo koliko si svilen ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
deni12
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 159


« Odgovor #61 poslato: Septembar 19, 2010, 08:43:47 posle podne »

OK,ali ipak nece telo uzeti samo U.H iz pahuljica ;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #60 poslato: Septembar 19, 2010, 08:17:12 posle podne »

Potrebna mi je info. Koje pahuljice sadrze najvise proteina,U.H,vitamina i minerala ;)

Ovsene su ti najčešći i najbolji izvor ugljenih hidrata. I tu je kraj priče. Za proteine, vitamine i minerale traži druge izvore hrane. Proteine ćeš naći u svim vrstama mesa i jajima, a vitamine i minerale u povrću i voću. Na žitarice gledaj samo kao dobar izvor ugljenih hidrata.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #59 poslato: Septembar 19, 2010, 02:28:25 posle podne »

Ovsene, ako oces proteine ispahuljaj belo meso :D
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.168 sekundi sa 18 upita.