TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395484 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 12, 2024, 03:26:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti  (Pročitano 69113 puta)
Milanotye
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #103 poslato: Septembar 29, 2010, 02:47:03 posle podne »

E moze jedna preporuka. Pocetnik sam i sad bi zeleo da uzmem nesto sto bi mi povecalo misicnu masu, jer sam slab(ali ne mnogo). Znaci, krenuo bi odma sa proteinom i kreatinom ili ti vec kako god. Sta mi preporucujes, odaberi iz pansport prodavnice nesto. Hvala unapred
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #102 poslato: Septembar 29, 2010, 11:56:18 pre podne »

Prosti šećeri nisu neophodni jer će organizam nekako već nabaviti glukozu neophodnu za rad vitalnog organa mozga. On će je napraviti iz složenih UH ili proteina ili masti, zavisi šta u njega unosite. Naravno sav višak će se pretvoriti u u depoe šećra (u mišćima i jetri) ili u masnom tkivu (ako se organizam obezbedio da ima dovoljno rezevrve šećera za rad mozga, pre svega)
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2010, 11:57:52 pre podne od strane daniela svarc » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #101 poslato: Septembar 29, 2010, 08:45:40 pre podne »

Хвала за објашњење биће корисно не само мени. Не мрзи ме да тражим него се држим тема које су мени битне, теме које сте ви постовали су напредније и не читам их зато што би ме њихова садржина збунила можда и скренула ми поглед са циља.
Ja se svuda trudim da pisem jednostavno,a moja neka parola i ono cega se drzim u ovm sportu je da na sto jednostavniji nacin dodjem do nekog napredka,bez mnogo brojki,bez vage,bez gr i kg.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #100 poslato: Septembar 29, 2010, 07:11:06 pre podne »

Vec sam na vise mesta o tome pisao,ocito te mrzi da potrazis......ako u toku dana uneses dovoljno slozenih hidrata a pri tome imas recimo rekreativan trening ne vidim svrhu uzimanja prostog secera,a narocito ako uzmes i whey protein posle treninga.

Upravo tako, ne postoji jednostavno rešenje, pogotovo kad je bodibilding u pitanju jer ima dosta varijacija na temu kada su ozbiljni vežbači u pitanju.

Ono što je obično problem sa rekreativnim vežbačima je to što hoće samo one-line rešenja, a priča samo sa Uh je dovoljno komplikovana da se spakuje u nekoliko knjiga (kao što to već i je).

Onda opet ja mislim da keto dijeta ima svoju primenu u ishrani sportiste, ali u kontrolisanim periodima, recimo da se pokrene proces sagorevanja masti. Moja logika je da ako držiš telo u ketozi dve nedelje može da se iskoristi maximalan efekat sagorevanja masti bez da se izgubi na mišićnoj masi, bar ako je unos proteina dovoljno visok.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #99 poslato: Septembar 29, 2010, 12:06:13 pre podne »

Хвала за објашњење биће корисно не само мени. Не мрзи ме да тражим него се држим тема које су мени битне, теме које сте ви постовали су напредније и не читам их зато што би ме њихова садржина збунила можда и скренула ми поглед са циља.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #98 poslato: Septembar 28, 2010, 08:39:51 posle podne »

Vec sam na vise mesta o tome pisao,ocito te mrzi da potrazis......ako u toku dana uneses dovoljno slozenih hidrata a pri tome imas recimo rekreativan trening ne vidim svrhu uzimanja prostog secera,a narocito ako uzmes i whey protein posle treninga.
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #97 poslato: Septembar 28, 2010, 04:35:11 posle podne »

Citat
unos prostog secera,za koji takodje smatram da nije neophodan nakon treninga,narocito ne za rekreativce.
[/color]
Због чега непотребан? Ако може да се објасни? :)
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #96 poslato: Septembar 28, 2010, 02:47:08 posle podne »

Bitna i mozda najvaznija stvar oko unosa UH u toku dana je kakav trening imate.Ja konkretno nikada ne brojim hidrate i cak u predtakmicarskom delu sam na dosta hidrata,ali moji treninzi su intezivni ,relativno dugi i jedini oslonac mi je ogledalo i pumpa i snaga koju osecam u toku samog treninga i jutarnji tonus misica.Tako niko ne moze kategoricki reci u gr koliko je to potrebno u toku dana.
Bitna stvar je i koliko proteina unesete u toku dana.
Licno nisam pristalica keto dijete,a cak ni klasicnog przanjenja i punjenja pred takmicenje,koje ove godine uopste nnisam ni radio,vec sam smanjenjem unosa tecnosti i Na kompezovao visak podkozne vode.
Malo sam nasiroko otisao od teme za UH,ali sve ovo je povezano ...Bitna stvar je i cardio trening,zatim unos prostog secera,za koji takodje smatram da nije neophodan nakon treninga,narocito ne za rekreativce.
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #95 poslato: Septembar 28, 2010, 01:56:59 posle podne »

100g krompira = 20g UH
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #94 poslato: Septembar 28, 2010, 01:37:48 posle podne »

Il sam ja lud
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #93 poslato: Septembar 28, 2010, 01:33:50 posle podne »

50grama Uh. DNEVNO-100grama kuvanog krompira primer?
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #92 poslato: Septembar 28, 2010, 01:30:42 posle podne »

Pa to 2gr/4gr po meni nema nikakve veze sa životom, jer ja ako bih uzimao 2 gr na defki to bi izašlo na 220gr Uh dnevno. Tu se postavlja pitanje udakle dolaze ti UH, u koje vreme sa uzimaju i slično, a ja lično verujem da je low carb dijeta izmeĂ°u 50 i 100gr UH dnevno, a keto sa ispod 50gr dnevno

Treba paziti nekoga moze i 50g izbaciti iz ketoze, a neko moze i do 100g da gura, mora se probati pa videti.
Inace i meni je glupo pitanje koliko UH na dijeti, jer ima se valjda neki plan rotacija, low carb i keto finish, tako da se nemoze dati odgovor na ovo pitanje. Nema tu jedinstvene formule, a kao sto MB kaze znas na kojem si rezimu ishrane i on ti odredjuje gramazu.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #91 poslato: Septembar 28, 2010, 12:34:46 posle podne »

Sa UH je zajebano što su oni prilično fiziološki aktivni preko insulina. Tako da to koliko UH na dan i sl je budalaština. Ja sam više za opciju koliko i kojih UH u datom trenutku.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #90 poslato: Septembar 28, 2010, 12:27:59 posle podne »

Pa to 2gr/4gr po meni nema nikakve veze sa životom, jer ja ako bih uzimao 2 gr na defki to bi izašlo na 220gr Uh dnevno. Tu se postavlja pitanje udakle dolaze ti UH, u koje vreme sa uzimaju i slično, a ja lično verujem da je low carb dijeta izmeĂ°u 50 i 100gr UH dnevno, a keto sa ispod 50gr dnevno
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #89 poslato: Septembar 28, 2010, 12:22:56 posle podne »

Znači ono 2gr.definicija i 4gr.masa zavisi i od metabolizma čoveka, i od njegove dnevne aktivnosti.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 14 upita.