TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395483 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 07:38:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti  (Pročitano 69105 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #163 poslato: Oktobar 25, 2010, 09:10:45 pre podne »

Koliko po obroku može proteina da primi organizam?

Pazi primi on te proteine ali pitanje je koliko može da ih ugradi u mišić a to svakako zavisi od indivdualnih potreba organizma tj razgradnje i obnove.
Klopaj 3g/kg, podeli na obroke i neće da se baci... u najgorem slučaju ide u depo glikogena...

E vidiš Danijela da si bila ove nedelje na seminaru na Tari, čula bi od tamo pametnih ljudi da naš organizam ne može da primi 3 gr/kg i d aje to apsurdno raditi, da naša ishrana treba da bude samo 10-15% proteina, da treba da jedemo kilogram hleba dnevno i da samo tako možemo da nadoknadimo energiju za treninge koji nam traju 3, 4 i više sati dnevno...

BTW, ukoliko neko nije primetio, ovo je bio sarkazam ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #162 poslato: Oktobar 22, 2010, 08:38:05 posle podne »

da, mislio sam na ugradjivanje, moze da primi kilograme :)
najbitnije je da rasporedis kao sto je Daniela rekla
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #161 poslato: Oktobar 22, 2010, 08:16:53 posle podne »

Koliko po obroku može proteina da primi organizam?

Pazi primi on te proteine ali pitanje je koliko može da ih ugradi u mišić a to svakako zavisi od indivdualnih potreba organizma tj razgradnje i obnove.
Klopaj 3g/kg, podeli na obroke i neće da se baci... u najgorem slučaju ide u depo glikogena...
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #160 poslato: Oktobar 21, 2010, 07:50:55 pre podne »

Sta mislis o treningu Roonie Coleman-a koji se sastoji iz 3 treninga nedeljno(znaci svaki drugi dan):prvi dan:grudi,rame,triceps 
drugi dan:ledja,biceps
treci dan:noge
ja mislim da nije potrebno da ti pisem vezbe koje su zastupljene jer mislim da si se sigurno 100 puta susreo ovim treningom
 
   Ma samo prebaci ramena na dan sa nogama i dobio si opusteniju varijantu tog treninga, ja sam ga dok sam bio na nogama gruvao stalno i super mi je išao, čak i sad se držim približno  njega; primer grudi -triceps obavezno spajam.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #159 poslato: Oktobar 21, 2010, 12:19:55 pre podne »

Sta mislis o treningu Roonie Coleman-a koji se sastoji iz 3 treninga nedeljno(znaci svaki drugi dan):prvi dan:grudi,rame,triceps 
drugi dan:ledja,biceps
treci dan:noge
ja mislim da nije potrebno da ti pisem vezbe koje su zastupljene jer mislim da si se sigurno 100 puta susreo ovim treningom

To što markan kaže, ovaj trening je dobar za Kolemana, a što se drgih tiče ne verujem da bi izdržali, pa čak ni nadopingovani...

Uostalom siguran sa da je ovo jedan od Koloemanovih treninga i da on nije počeo sa ovakvim rasporedom na samom početku. Pre bih rekao d aon ovako trenira da održi masu nego da dobije mišić. Uostalom po onome što sam ja gledao sa njegovih snimaka, stvari koje on radi na treningu su pomalo u kontri sa nekim principima bb. Recimo radi dosta polovočnih pokreta (ovo još i donekle), ne vodi previše računa o tempu treninga, neki od pokreta su skroz nepravilni itd.. Ovo samo ukazuje na to da je Koleman genetska aždaja, da je za 20+ godina treninga razvio instinkt šta i kako treba da radi da bi se razvijao i da mu ne treba nikakva specijalna taktika da pogura sebe na nivo na kome se nalazi.

Koliko po obroku može proteina da primi organizam?

Ne verujem da bilo ko može da kaže tačnu cifru, tako da se treba više držati dnevne količine ako je već do neke računice. Ono što sam ja shvatio je da je najpametnije imati odreĂ°enu količinu proteina iz životinjskih izvora na svakom obroku, a ostalo će se sve samo izregulisati.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Chelsea
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


« Odgovor #158 poslato: Oktobar 20, 2010, 11:39:59 posle podne »

Naravno, razumem. Krecam ja na neki split program... :D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #157 poslato: Oktobar 20, 2010, 09:32:13 posle podne »

Sta mislis o treningu Roonie Coleman-a koji se sastoji iz 3 treninga nedeljno(znaci svaki drugi dan):prvi dan:grudi,rame,triceps 
drugi dan:ledja,biceps
treci dan:noge
ja mislim da nije potrebno da ti pisem vezbe koje su zastupljene jer mislim da si se sigurno 100 puta susreo ovim treningom

Ova vrsta treninga ne donosi rezultate u natural uslovima,tako da je iluzorno i komentarisati je.Nadam se da razumes?
Sačuvana
Chelsea
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


« Odgovor #156 poslato: Oktobar 20, 2010, 03:49:08 posle podne »

Hvala puno !
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #155 poslato: Oktobar 20, 2010, 11:49:05 pre podne »

Iračunaš koliko ti je otprilike potrebno, podeliš na što veći broj obroka u toku dana, paziš koju vrstu proteina kada unosiš i samo ti ostaje da pratiš napredak...

inače i višak proteina ode u salo tako da ne vredi ni tu da preteruješ...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #154 poslato: Oktobar 20, 2010, 11:43:49 pre podne »

Koliko po obroku može proteina da primi organizam?

Zavisi od organizma... glup odgovor ali tako je, tesko da ces dobiti nesto preciznije
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #153 poslato: Oktobar 20, 2010, 11:00:18 pre podne »

Sta mislis o treningu Roonie Coleman-a koji se sastoji iz 3 treninga nedeljno(znaci svaki drugi dan):prvi dan:grudi,rame,triceps 
drugi dan:ledja,biceps
treci dan:noge
ja mislim da nije potrebno da ti pisem vezbe koje su zastupljene jer mislim da si se sigurno 100 puta susreo ovim treningom
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #152 poslato: Oktobar 20, 2010, 10:38:44 pre podne »

Da li si pristalica trening za celo telo u jednom danu ? Jel mozes ukratko neki plan da napises ? Posto na forumu nema. Poz

Da li si pristalica trening za celo telo u jednom danu ? Jel mozes ukratko neki plan da napises ? Posto na forumu nema. Poz

Mozes na http://tmixam.blogspot.com/ da skines Toney Freeman - The X-Man Cometh, on radi u jednom danu celo telo sem nogu (njih valjda drugi dan), pa mozes da vidis sta i kako.

Ako Toney Freeman radi sve misice osim nogu u jednom danu onda je to trening za pola tela, ane za celo telo LOL  interesantno koliko ljudi smatra da su noge jedan mišić, a ne pola tela...

Nisam pristalica treninga za celo telo, osim ako se ne radi o pravim početnicima gde ubrajam svakog ko nema bar 6 meseci treninga iza sebe. Tada obično preporučujem trening za celo telo i to bilo nešto otprilike ovako:

Trenira se 3 dana u nedelji, a postoje dve vrste treninga za celo telo koji se rade u ta tri dana.

Pon: 1 trening
Uto: Puza
Sre: 2 trening
Čet: Pauza
Pet: 1 trening
Sub: Pauza
Ned: Pauza
Pon: 2 trening
Itd

Na ovaj način se svake nedelje jedan od ta dva treninga ponavljaju.

1 trening

10 min zagrevana na traci ili stacionarnom biciklu

10 minuta razgibavanja

A1. Čučanj, 3 serije po 5 ponavljanja
A2. Ležeći pregib, 3 serije po 5 ponavljanja

B1. Bench press, 3 serije po 5 ponavljanja
B2. Sedeće veslanje, 3 serije po 5 ponavljana

C. Mrtvo dizanje, 1 serija po 5 ponavljanja

D1. Stojeći pregib ravnom šipkom, 2 serije po 5 ponavljanja
D2. Potisak na lat mašini, 2 serije po 5 ponavljanja

2 trening

Zagrevanje je isto.

A1. Čučanj, 3 serije po 5 ponavljanja
A2. Hiperextenzija za zadnju ložu, 3 serije po 5 ponavljanja

B1. Push press, 3 serije po 5 ponavljanja
B2. Vratilo širokim hvatom (ili vučenje na lat mašini), 3 serije p 5 ponavljanja

C. Vratilo srednjim pothvatom, 5 serije po 3 ponavljanja

D1. Stojeći pregib obrnutim hvatom, 2 serije po 5 ponavljanja
D2. Uski bench press, 2 serije po 5 ponavljanja

Ovo je trening koji kod mene rade početnici, uvek prvo krećemo sa učenjem tehnike, pa onda krećemo sa povećavanjem kilaže na svakom treningu, tako da recimo čučanj se uvek radi 3 puta nedeljno i ako vežbač krene sa 50kg na čučnju u ponedeljak u sredu će raditi sa 52.5 kg, a u petak sa 55kg i tako dalje dok se ne doĂ°e don neke blokade...ista fora je i na ostalim vežbama.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #151 poslato: Oktobar 20, 2010, 09:53:22 pre podne »

Koliko po obroku može proteina da primi organizam?
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Belance
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163

« Odgovor #150 poslato: Oktobar 20, 2010, 09:15:58 pre podne »

Da li si pristalica trening za celo telo u jednom danu ? Jel mozes ukratko neki plan da napises ? Posto na forumu nema. Poz

Mozes na http://tmixam.blogspot.com/ da skines Toney Freeman - The X-Man Cometh, on radi u jednom danu celo telo sem nogu (njih valjda drugi dan), pa mozes da vidis sta i kako.
Sačuvana
Chelsea
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


« Odgovor #149 poslato: Oktobar 19, 2010, 11:45:19 posle podne »

Da li si pristalica trening za celo telo u jednom danu ? Jel mozes ukratko neki plan da napises ? Posto na forumu nema. Poz
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 15 upita.