TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395484 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 12, 2024, 06:08:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna mi je pomoc oko plana rada u teretani i plan ishrane  (Pročitano 29705 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #68 poslato: Decembar 19, 2012, 08:36:46 posle podne »

Nisam jos procitao da iko iole ozbiljan unosi secer pre treninga,u toku treninga da,ali pre ne.

Ako se radi na topljenju sala nikako

Ako se radi na snazi opet ne,jer posle dodje do pada snage,bar kod mene a i  tako bar kaze nauka.

Trening u teretani i prosti seceri pre treninga je kombinaciju za koji ne znam da iko primenjuje.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #67 poslato: Decembar 19, 2012, 07:46:55 posle podne »

I slatko pre treninga opet zavisi od osobe do osobe jer evo baš ovde kod mene u teretani imao sam primera da nekim vežbačima prija dekstroza pre treninga.Uzmu malo dekstoze oko 10 do 30gr razmute u šejker i po malo pijuckaju tokom treninga.Kažu da im prija i osvežava.Da budem iskren nekada pre i ja sam to radio i prijalo mi je.Nije u pitanju odjednom nalivanje već malo po malo pre i tokom treninga.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #66 poslato: Decembar 19, 2012, 07:05:21 posle podne »

sto zavisi naravno od same osobe i od njene insulinske osetljivosti, od tipa treninga,takmicenja i dr.   

ali jednom rekreativcu generalno ne bih preporucila slatko pre treninga.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #65 poslato: Decembar 19, 2012, 06:32:19 posle podne »

-Cokolada pre treninga?Jesi siguran u to?
Secer se ne unosi pre treninga vec posle...

ne branim njegov stav ali u zavisnosti o kojoj vrsti treninga se radi prosti seceri su cak i pozeljni pre treninga kao i posle treninga
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stefan L.
Gost
« Odgovor #64 poslato: Decembar 19, 2012, 04:56:31 posle podne »

Pazi, ako ti ne znaš šta hoćeš, onda teško da neko može da ti pomogne.

Po svemu što pričaš, ti želiš definiciju. A ja sa slike baš i ne vidim da imaš šta da definišeš.

Mislim da ti prvo treba masa. A do nje ne možeš doći ako jedeš kao vrabac.

Cepaj meso, crveno i belo, ponekad i pomalo i masno (pljeskavica, slobodno). Crna čokolada uvek pre treninga. ponekad (jednom nedeljno) pojedi celu Milku. Mleko, jaja, riba, klasika. I sve što ti se prijede ...

Čak i prosti šećeri, koji odmah podižu insulin, su potrebni za masu. Oni su apsolutno nepotrebni kod topljenja masnih naslaga (definicije) jer se proces lipolize (metaboličkog topljenja masti) u potpunosti zaustavlja sa prisustvom insulina u krvi. Medjutim, kod rada za masu, insulin je potreban da bi brže "upumpao" protein u mišić.

Razmisli o ovome.

:)
Ta masa koju mu ti savetujes je glupost,samo ce salo dobiti...a posle ce je skinuti ali juce.
-Pljeskavice i cevapi su minimum 30-40 % mast i to kod onih koji posteno prave,a to naletis kod 1 u 100,jedino da sam pravi.

-Cokolada pre treninga?Jesi siguran u to?
Secer se ne unosi pre treninga vec posle...

-Ima toga jos,ali ovo mi je bas bolo oci...
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #63 poslato: Decembar 19, 2012, 03:57:44 posle podne »

Pazi, ako ti ne znaš šta hoćeš, onda teško da neko može da ti pomogne.

Po svemu što pričaš, ti želiš definiciju. A ja sa slike baš i ne vidim da imaš šta da definišeš.

Mislim da ti prvo treba masa. A do nje ne možeš doći ako jedeš kao vrabac.

Cepaj meso, crveno i belo, ponekad i pomalo i masno (pljeskavica, slobodno). Crna čokolada uvek pre treninga. ponekad (jednom nedeljno) pojedi celu Milku. Mleko, jaja, riba, klasika. I sve što ti se prijede ...

Čak i prosti šećeri, koji odmah podižu insulin, su potrebni za masu. Oni su apsolutno nepotrebni kod topljenja masnih naslaga (definicije) jer se proces lipolize (metaboličkog topljenja masti) u potpunosti zaustavlja sa prisustvom insulina u krvi. Medjutim, kod rada za masu, insulin je potreban da bi brže "upumpao" protein u mišić.

Razmisli o ovome.

:)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
misko.manifest
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


Одавно стегао сам зубе...

« Odgovor #62 poslato: Decembar 19, 2012, 12:05:18 posle podne »

Za sad izbacio sam beli hleb, beli secer, sve masno, coca-colu  ;D Za 3 dana pojeo sam pola cokolade sa 70% kakaoa i ne predajem se !
Pozdrav <3  :o
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #61 poslato: Decembar 18, 2012, 11:41:55 posle podne »

Miško, mnogo će vode proteći Dunavom i Savom dok ti dodješ do definicije ...

Udri po masi. Treniraj kao zmaj, ručkaj kao zmaj i ne razmišljaj o definiciji pre maja :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #60 poslato: Decembar 17, 2012, 10:59:10 posle podne »

Javi kako napredujes, uvek je lepo cuti povratnu informaciju! Samo napred, pozdrav
Sačuvana
misko.manifest
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


Одавно стегао сам зубе...

« Odgovor #59 poslato: Decembar 17, 2012, 10:55:04 posle podne »

Hvala na lepim odgovorima ! Potrudicu se, pa se cujemo za 3,4meseca da vidimo razliku ! :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #58 poslato: Decembar 17, 2012, 09:59:26 posle podne »

Razumeo sam, sve ono sto sam do sad voleo, mogu da preskocim i da krenem sa zdravijom hranom.

Kako sam ja razumeo, prvo i najosnovnije za jednog prosecno sportisu i neznalca je dijeta.
:)

Kako si to rekao, ispasce da sada treba da jedes samo nesto sto ne volis.:-) Daleko od toga, prakticno treba da slatkise svedes na minimum, gazirane sokove, grickalice ( sto ne znaci da ne smes ponekad i to pojesti ), a da ishranu baziras na crvenom i/ili belom mesu, ribi, jajima, mlecnim proizvodima ( sa manjim procentom masti ), vocu, povrcu, ..da unosis dosta vode ( 2-3 litre dnevno min )..Vazno je da redovno jedes, da imas tri glavna obroka i dve uzine, i da pazis kad sta jedes, narocito nakon treninga.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #57 poslato: Decembar 17, 2012, 04:53:22 posle podne »

Razumeo sam, sve ono sto sam do sad voleo, mogu da preskocim i da krenem sa zdravijom hranom.
Postoje jos neka pitanja, oko definisanja tela i same definicije.
Jedini kazu da trebas da radis od manje ka vecoj tezini neku vezbu, da bi se izdefinisao.
Drugi kazu, trebas od vece ka manjoj, da bi se izdefinisao.
Sama definicija kako se postize ?
Kako sam ja razumeo, prvo i najosnovnije za jednog prosecno sportisu i neznalca je dijeta.
:)

definicija se postize ishranom,tj smanjenjem procenta telesnih masti.  Definiciija znaci definisanje misica, a to znaci da moras imati sta da izdefinises - izgradjenu misicnu masu.

Slobodno mozes da radis sa istim (velikim) tezinama i kada radis na definiciji. Samo se ishrana menja, trening ostaje isti.
Sačuvana
misko.manifest
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


Одавно стегао сам зубе...

« Odgovor #56 poslato: Decembar 17, 2012, 01:26:51 posle podne »

Razumeo sam, sve ono sto sam do sad voleo, mogu da preskocim i da krenem sa zdravijom hranom.
Postoje jos neka pitanja, oko definisanja tela i same definicije.
Jedini kazu da trebas da radis od manje ka vecoj tezini neku vezbu, da bi se izdefinisao.
Drugi kazu, trebas od vece ka manjoj, da bi se izdefinisao.
Sama definicija kako se postize ?
Kako sam ja razumeo, prvo i najosnovnije za jednog prosecno sportisu i neznalca je dijeta.
:)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #55 poslato: Decembar 17, 2012, 10:00:14 pre podne »

Za aminokiseline si po meni bacio pare jer to ide tek na kraju a kod tebe je nepotrebno.Odmah na početku ću ti reći da ako ne naĂ°eš rešenje kako da ishranu dovedeš u red neće biti napretka.Kod tebe je problem što jedeš šta ti se spremi a to tako ne može,pogotovu ako pričamo o radu na definiciji.
Sačuvana
misko.manifest
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


Одавно стегао сам зубе...

« Odgovor #54 poslato: Decembar 17, 2012, 01:52:56 pre podne »

Kako se hranim e to je vec pitanje za razmatranje ! Hranim se kad stignem i kako stignem, uglavnom zdravom, domacom hranom. Nana sa sela salje od sira do mleka, moji me malo neozbiljno shvataju kad za dorucak hocu jaja sira i jogurt pa se tako sale na moj racun, :"Vidi ga bodi bilder". Mislim da bih trebao na neku laganu dijetu, samo ko ce to odrzati. Od kad sam poceo u teretanu da idem, a evo ima nedelju dana, jedem mnogo vise, mnogo, mnogo, mnogo. Pijem i amino-kiseline Biotech, i za njih imam dodatno pitanje.
Devojku imam, ne znam cemu takvo pitanje :)
Pozdrav !
Hvala !
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.361 sekundi sa 17 upita.