TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395519 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 03:25:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trbusnjaci-najcesca pitanja zena  (Pročitano 15308 puta)
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #25 poslato: Jul 01, 2011, 04:25:57 pre podne »

Meni je kotur napravio onaj lepi chvrsti bochni zid trbushnjaka, pritom lepo oblikuje i ramena i ledja i ruke, osetim i gluteus, fantazija, obozavam tu spravicu, osecam se zategnuto posle svake serije...
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #24 poslato: Jun 30, 2011, 12:48:10 pre podne »

Pravilna ishrana+kardio+vezbe za noge+klasicni trbusnjaci=fantastican stomak  :)
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #23 poslato: Novembar 27, 2008, 12:57:36 pre podne »

big lifts + mali bf = dobri trbushnjaci .. stvar jasna ..
Sačuvana
bosko97
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 166


« Odgovor #22 poslato: Novembar 26, 2008, 11:07:01 posle podne »

Ok,tako je Daniela!Vazno je KAKO radimo trbusnjake-svaki pokret treba izvoditi svesno,kontinuirano,kontrahovati trbusne pri svakom pokretu..
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #21 poslato: Januar 25, 2008, 06:13:05 posle podne »

Slažem se sa Jovom.. i baš zbog toga treba trbušnjake raditi veoma pažljivo.. lično sam imala najbolje rezultate od trbušnjaka pomoći "pilates" lopte... jako mi lepo fiksira kičmu i super je što se ide iz "negativnog" ugla (gornji deo tela ispod nivoa leĂ°a)...
no takoĂ°e se slažem i sa stavom da nisu trbušnjaci jedini način očvršćavanja trbušnog zida...
i Monika je u pravu.. ishranom ćemo pre svega uticati na vidljivost trbušnjaka..
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #20 poslato: Januar 25, 2008, 10:14:20 pre podne »

Sto se tice uticaja nepravilnog i preteranog izvodjenja trbusnjaka na lumbalni deo kicme to je apsolutno tacno, medjutim od snage i dubine trbusnih misca ce takodje zavisiti i zdravlje same kicme. Sto su dublji(blizi kicmi) to ce untenzivnije i snaznije da uticu na nase drzanje, a samim tim i na zdravlje i zastitu ledja.
Ovo je proverena stvar, drugar je imao problema s ledjima, dijagnoza je bila slabi dolji trbusnjaci. Nakon jacanja trbusnog zida, problemi su nestali.
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #19 poslato: Januar 25, 2008, 01:37:26 pre podne »

"Nije poenta koliko trbusnjaka uradimo nego KAKO ih radimo" 

E to isto i ja pričam, ali ne vredi! Misle ljudi da će sa 500 trbušnjaka nedeljno napraviti nešto... mislim napraviće - raznorazne povrede počevši od vrata do lumbalnog dela! Ma šta je to u odnosu na 500 trbušnjaka nedlejno!?  :D ;D :D

Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #18 poslato: Januar 24, 2008, 10:42:48 posle podne »

Sto me majko rodi kao zensko :D
Sačuvana
Be Happy!!!
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #17 poslato: Januar 24, 2008, 10:40:50 posle podne »

Ja ne radim trbusnjake... osim mozda malo isometrije (bocni most i slicne stvari). Cucnjevi, nabacaj, iskorak su najbolje vezbe za trbusnjake. Takodje, pogledajte 'Ultimate back fitness and performance' i 'low back disorders' od Stuart McGill-a.
E pa konacno,bravo Mladene ista stvar i samnom!Od cucnjeva i Mrtve vuce dobijem strasne upale i trbusnog i okolnih misica.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #16 poslato: Januar 24, 2008, 10:40:47 posle podne »

Beka S.. odlični saveti i super podsećanje.. i ja sam čula sva dole navedena pitanja ali sam retko čula da neko tim vežbači(ca)ma da pravi odgovor..
Super zanimljiv text..

PS Ipak ako je ovo txt iz X fitnessa trebalo smo prvo njih pitati za prava kopiranja jer je ipak njihov text.. da ne bude problem ko sa Mexxom

Iskreno se nadam da nece biti problema.

Joj sto se tog lumbalnog dela kicme tice zaista je rasprostranjen problem,a razlog tome je samo i jedino nepravilnost izvodjenja.Svaku pocetnicu u teretani npr jasno vidim koja krece da radi trbusnjake bas samo na taj nacin,opterecujuci lumbalni deo kicme i kao da si im sipku u kicmu postavio,bacaju se,ubise se zive.Dok udju u pokret zna i da potraje a kicma strada
Sačuvana
Be Happy!!!
jojevta
Gost
« Odgovor #15 poslato: Januar 24, 2008, 10:39:55 posle podne »

uh ja ne volim da ih radim,ali mora se,radim ih 2X nedeljno
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #14 poslato: Januar 24, 2008, 10:28:53 posle podne »

Ne volim trbusnjake, radim vezbe koje je Beka stavila pod 2. i 3.
2. vezba je sa podizanjem nogu
3. vezba su mi sitne trbusne kontrakcije kada samo lopatice odizem od poda
i to svaku 2x20, 2 puta nedeljno

Za izgled trbusnjaka je najvaznije da se nema sala na tom delu tela. A da bi to postigli bitna je ishrana i genetika.

Upoznala sam dosta zena (na aerobiku) koje mogu da urade po 100 trbusnjaka odjedno. Muskarci uglavnom idu na stotine sklekova.
Sačuvana
Mladen Jovanovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 305

dipl. kondicioni trener

« Odgovor #13 poslato: Januar 24, 2008, 09:06:51 posle podne »

Ja ne radim trbusnjake... osim mozda malo isometrije (bocni most i slicne stvari). Cucnjevi, nabacaj, iskorak su najbolje vezbe za trbusnjake. Takodje, pogledajte 'Ultimate back fitness and performance' i 'low back disorders' od Stuart McGill-a.
Sačuvana
If you start with a poor assumption, you reach a poor conclusion!
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Januar 24, 2008, 07:32:23 posle podne »

Hvala Monika,ali valjda cu i ja nesto da naucim i ja :o.Zelja mi je da pomognem koliko znam,ali iznosicu svoje misljenje i postovacu tudja misljenja!
A lumbalni deo je najosetljivi...npr trbusne kontrakcije na kosoj klupi...vecina se spusta do kraja i vrsi takav atak na ledja ,zatim naglo cimanje gore i nakon 100 uradjenih trbusnjaka rezultat je vidljiv ::),ali u lumbalnom delu ledja i naravno mlacenje glavom
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Januar 24, 2008, 07:23:43 posle podne »

Marko D., izuzetno mi je drago da si se pridruzio nasem forumu i sto mozemo da ucimo od tebe  :)

a sto se trbusnjaka tice, neosporivo je da su trbusnjaci ogledalo ishrane...
druga stvar, primecujem da ih ljudi u teretani jako puno rade i to totalno pogresno, sto moze da dovede do povrede u lumbalnom delu...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 14 upita.