TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395351 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 07:26:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 182 183 [184] 185 186 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 711577 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #1484 poslato: Februar 01, 2015, 02:39:35 posle podne »

Da li 'nekad' u slucaju da nemam piletinu mogu uzeti ellu sa pirincem posle treninga? Znam da je sporo apsorbirajuci protein, ali ovo pitam za neku retku situaciju?

Možeš,ali ako si mislio na odmah posle treninga onda ide prvo protein šejk kao obavezan pa tek posle sve ostalo.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #1483 poslato: Januar 31, 2015, 11:51:48 posle podne »

Bravo za Slavisu, pravo osvezenje za forum.Jedno vreme je forum bas bio dosadan. ;)
Pa, da, nisam odavno šta zanimljivo pitao...
;D

Izvini, tebe sam zaboravio.  ;D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1482 poslato: Januar 31, 2015, 11:40:32 posle podne »

Bravo za Slavisu, pravo osvezenje za forum.Jedno vreme je forum bas bio dosadan. ;)
Pa, da, nisam odavno šta zanimljivo pitao...
;D
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #1481 poslato: Januar 31, 2015, 10:58:12 posle podne »

Bravo za Slavisu, pravo osvezenje za forum.Jedno vreme je forum bas bio dosadan. ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1480 poslato: Januar 31, 2015, 10:29:22 posle podne »

Da li 'nekad' u slucaju da nemam piletinu mogu uzeti ellu sa pirincem posle treninga? Znam da je sporo apsorbirajuci protein, ali ovo pitam za neku retku situaciju?

Naravno da možeš...nikakav problem...

Kvalitetan izvor proteina je kvalitetan izvor proteina bez obzira na "brzinu svarljivosti i apsorpcije"..."cilj opravdava sredstvo"...  ;)
« Poslednja izmena: Januar 31, 2015, 10:30:59 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1479 poslato: Januar 31, 2015, 09:40:22 posle podne »

Da li 'nekad' u slucaju da nemam piletinu mogu uzeti ellu sa pirincem posle treninga? Znam da je sporo apsorbirajuci protein, ali ovo pitam za neku retku situaciju?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1478 poslato: Januar 30, 2015, 01:32:25 posle podne »

Ako ja na primer rucam boraniju, grasak i kupus sa junetinom, i slicno, kako ja uz to da jedem krompir ili pirinac ne ide nikako...
Hleb nisam ni pre jeo nešto puno.
Tek sada ga ne jedem; za devet+ meseci sam pojeo 5-6 vekni, i to onih koje sam sam napravio.
Pirinač i krompir idu uz sve, samo je pitanje da li hoćeš da se navikneš; i da, pored hrane koju ručaš, i njih pripremiš...
:)


Bas tako...navika cini cuda, a jos ako su to zdrave navike...bezpogovorno "slediti"...

Manje pitanja i polemisanja, vise jela...

Zvaci, gutaj i bez komentara  ;D  :D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1477 poslato: Januar 30, 2015, 12:22:16 posle podne »

Ako ja na primer rucam boraniju, grasak i kupus sa junetinom, i slicno, kako ja uz to da jedem krompir ili pirinac ne ide nikako...
Hleb nisam ni pre jeo nešto puno.
Tek sada ga ne jedem; za devet+ meseci sam pojeo 5-6 vekni, i to onih koje sam sam napravio.
Pirinač i krompir idu uz sve, samo je pitanje da li hoćeš da se navikneš; i da, pored hrane koju ručaš, i njih pripremiš...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1476 poslato: Januar 30, 2015, 02:43:15 pre podne »

1.Da li se moze Slavisa ispostaviti tacno ovo sto sam ja napisao ?
2. Ako ja na primer rucam boraniju, grasak i kupus sa junetinom, i slicno, kako ja uz to da jedem krompir ili pirinac ne ide nikako...

Da moguće je...meni npr. ta kombinacija kuvanog povrća ne smeta...malo kuvanog krompira sa graškom je super...pa i boranija, grašak su izvori hidrata( mahunarke), ali oni su i bogat izvor vlakna...tako da je ok...

Ako već moraš hleb, ubaci hleb od inregralnog brašna i to je to...
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #1475 poslato: Januar 30, 2015, 01:32:49 pre podne »

1.Da li se moze Slavisa ispostaviti tacno ovo sto sam ja napisao ?
2. Ako ja na primer rucam boraniju, grasak i kupus sa junetinom, i slicno, kako ja uz to da jedem krompir ili pirinac ne ide nikako...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1474 poslato: Januar 30, 2015, 12:06:52 pre podne »

УХ БАЦИО САМ КЕСУ, БИО ЈЕ НЕКИ ДОМАЋИ ПРОИЗВОЂАЧ!
Иначе хвала на одговорима, пошто сам у фази скидања масти, онда овсене! Могу само да кажем да су ми пријале, па и без млека!  ::) ;D
Наравно да бих убацио протеине колко год ми финансије дају простора! Е сад, и нису ми нешто у задње време, да некажем никад горе у мом животу , да не поверујеш!
Мало сам се поправио, скинуо сам од марта 30 а вратио 5  >:( ! Мораћу да скидам до пролећа назад! Иначе поновио сам почетничку грешку, раме и то на бенџ сам повредио, сада је све у реду! Имам још бола мало, али радим!

Eh...nikad se ne precenjuj...ne preteruj sa tezinama i zbog "ego manijastva" u jurcanju tezina ne narusavaj pravilnu formu izvodjenja nekog pokreta...ne zaboravi, zglobovi ti ostaju za ceo zivot..."strpljen, spasen"...moja preporuka bi bila da se obratis i dr Tutorovu za savet u delu foruma o sportskim povredama...

Osnovne oderednice uspeha su istrajnost i doslednost u zacrtanim ciljevima...nemoj sebe dozvoliti luksuz "jedan korak napred, tri nazad"...ogledalo kaze sve  ;) Ogledalce, ogledalce...
uh danas su skocile tezine samo tako, i sam nemogu da verujem da sam sada postigao, malo sam se ugojio 5kg, imao sam pauzu mesec dana zbog ramena! Ali tezine su otisle gore posle drugog kruga vezbanja, ishrana se vraca na staro (slave prosle) da zadzim ove tezine i ja sam na konju, da napomenem da sam oborio danas rekord sa bucica na kosoj klupi 40 kg po ruci, znaci dobio sam motivaciju samo tako, na vreme za prolece! E nadam se da ce kilaza da ide dole,  a tezine gore! NIgde nevidim temu rucak, sta obicno ide za rucak, sta forsirate, onako malo "ostrije" moram da skidam jos najmanje 10 kg da bi zalicio na nesto u dzemperu! Vecera predpostavljam ela najvise i proteini-kazein!
Slavisa, hvala vam, sve sto se napisali i savetovali deluje!

Nema na čemu Vuče, samo napred...

Kao što stalno ponavljam, nema ovde "hrane za sportiste" i "hrane za obične" ljude, na kraju se svede na isto...zdrava, kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana ishrana prilagoĂ°ena cilju!

Kada ti sve ovo "uĂ°e u krv", to više nije odricanje, napor, "muka"...to je način života, stil života koji najbolje opisuje odrednica - "u zdravom telu zdrav duh"! Osećaćeš se bolje, izgledati bolje...bićeš zadovoljan sobom...vodićeš ispunjen život!

Najbolji antidepresiv - trening, ishrana...

Po pitanju ručka, ništa novo spektaktularno...kvalitetni izvori proteina visoke biološke vrednosti, složeni hidrati, zdrave masti...

Ja imam utisak kad jedem puno belog hleba, nekad pojedem veknu na dan, da mi stomak slabije vari hranu i da imam zatvor, da li je to zbog tolike kolicine hleba ?

Acala, u svojim ranijim obraćanjima si pominjao, tzv. "hlebovanje"( kako ja to nazivam)...

Hleb od "provereno" integralnog brašna je jedino rešenje, kao i različiti izvori ( kvalitetnih) ugljenih hidrata...mnogi dodaci belom hlebu, kvasac, aditivi, benzoil peroksid( izbeljivanje brašna), gluten i sl., ga čine najnepoželjnijom namirnicom na našim trpezama...podsetiću da je "belo brašno" lišeno ( skoro)svih korisnih sastojaka procesom obrade zrna pšenice(  intenzivno "fino" mlevenje kojim se uklanjaju spoljni slojevi zrna)...
« Poslednja izmena: Januar 30, 2015, 12:14:38 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #1473 poslato: Januar 29, 2015, 09:45:37 posle podne »

УХ БАЦИО САМ КЕСУ, БИО ЈЕ НЕКИ ДОМАЋИ ПРОИЗВОЂАЧ!
Иначе хвала на одговорима, пошто сам у фази скидања масти, онда овсене! Могу само да кажем да су ми пријале, па и без млека!  ::) ;D
Наравно да бих убацио протеине колко год ми финансије дају простора! Е сад, и нису ми нешто у задње време, да некажем никад горе у мом животу , да не поверујеш!
Мало сам се поправио, скинуо сам од марта 30 а вратио 5  >:( ! Мораћу да скидам до пролећа назад! Иначе поновио сам почетничку грешку, раме и то на бенџ сам повредио, сада је све у реду! Имам још бола мало, али радим!

Eh...nikad se ne precenjuj...ne preteruj sa tezinama i zbog "ego manijastva" u jurcanju tezina ne narusavaj pravilnu formu izvodjenja nekog pokreta...ne zaboravi, zglobovi ti ostaju za ceo zivot..."strpljen, spasen"...moja preporuka bi bila da se obratis i dr Tutorovu za savet u delu foruma o sportskim povredama...

Osnovne oderednice uspeha su istrajnost i doslednost u zacrtanim ciljevima...nemoj sebe dozvoliti luksuz "jedan korak napred, tri nazad"...ogledalo kaze sve  ;) Ogledalce, ogledalce...
uh danas su skocile tezine samo tako, i sam nemogu da verujem da sam sada postigao, malo sam se ugojio 5kg, imao sam pauzu mesec dana zbog ramena! Ali tezine su otisle gore posle drugog kruga vezbanja, ishrana se vraca na staro (slave prosle) da zadzim ove tezine i ja sam na konju, da napomenem da sam oborio danas rekord sa bucica na kosoj klupi 40 kg po ruci, znaci dobio sam motivaciju samo tako, na vreme za prolece! E nadam se da ce kilaza da ide dole,  a tezine gore! NIgde nevidim temu rucak, sta obicno ide za rucak, sta forsirate, onako malo "ostrije" moram da skidam jos najmanje 10 kg da bi zalicio na nesto u dzemperu! Vecera predpostavljam ela najvise i proteini-kazein!
Slavisa, hvala vam, sve sto se napisali i savetovali deluje!
« Poslednja izmena: Januar 29, 2015, 09:47:54 posle podne od strane vuk9 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1472 poslato: Januar 29, 2015, 03:50:39 posle podne »

upravo tako, kao "lepak" koji se lepi za zidove creva... izbegavajte beli hleb :)

Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #1471 poslato: Januar 29, 2015, 01:42:33 posle podne »

može biti da je zbog veće količine glutena u hlebu. Gluten se koristi kao lepak u pekarstvu i može da utiče na varenje hrane.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #1470 poslato: Januar 29, 2015, 01:26:26 posle podne »

Ja imam utisak kad jedem puno belog hleba, nekad pojedem veknu na dan, da mi stomak slabije vari hranu i da imam zatvor, da li je to zbog tolike kolicine hleba ?
« Poslednja izmena: Januar 29, 2015, 01:55:10 posle podne od strane acala » Sačuvana
Stranice: 1 ... 182 183 [184] 185 186 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 14 upita.