TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 04:39:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 177 178 [179] 180 181 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 711565 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1559 poslato: Februar 12, 2015, 02:24:50 pre podne »

Odlican text... Ima li neke o zdravim i nezdravim mastima?

ovu su neki od tekstova koje sam pisao na tu temu...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kikiriki-kao-izvor-zdravlja.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/omega-3-masne-kiseline-znaaj-dodataka-ishrani.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/zle-trans-masti.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/znaaj-maslinovog-ulja-u-ishrani.html

Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1558 poslato: Februar 12, 2015, 01:42:57 pre podne »

Odlican text... Ima li neke o zdravim i nezdravim mastima?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1557 poslato: Februar 12, 2015, 01:00:12 pre podne »

Mozes opusteno, i ja sam nesto slicno radio dok sam isao u srednju. A na masi sam tukao samo od ovsenih 400g dnevno svaki dan. Prve 2 nedelje sam od njih imao problem sa gasovima i nadimanjima ali se posle toga telo naviklo i nije bilo problema.
Mozda i meni treba nedelju dve da se naviknem :D Ne znam sta da dodam jos uz 100grama ovsenih da nabijem nekih 1000cal za dorucak?
I Slavisa nisi mi odgovorio jel skodi nesto ako prelijem sa prokljucalom vodom ovsene? Jel se umanji uh ili mozda vlakna ili kalorije?

A što bi nabijao 1000 kCal u doručku? Koliki ti je "okvirni" TDEE? Nema potrebe za preterivanjem...podsetiću da na 100 gr ovsenih imaš oko 16 gr vlakana koja ne možeš svariti...tako da se ne oslanjaj previše na ovsene...

Inače, preporuka nutriconista ja da unos vlakana bude oko 25-35 gr na dan...a ti sve spucaš u prvom obroku...a još ako nisi navikao "digestivni sistem" na više vlakana ili imaš "osetljiv probavni trakt" eto problema...umeri se...u tvom je interesu...

Ja bih se ipak opredilo za vruću ne za proključalu vodu...neki hranljivi sastojci u ovesnim pahuljicama su termolabilni, tj. osetljivi na visoku temperaturu, tako je moguć njihov "gubitak", ali možeš i proključalu vodu, ništa tragično...sve u svemu, možeš umesto ovesnih da ubaciš i pirinčane galete( Benlian, zelen pakovanje, "intergralni pirinač")...

Sigurno neko prati Christan Guzmana na youtube. Odgledao sam par klipova i cini mi se da ona uopste ne bira izvor uh. Cesto jede proste uh, ne razumem kako to... Nasao sam neki video na youtube, neko okupljanje u LA, ovih "naturalca". Marc Fitt, jeff Seid, Alon. Pojavljuju se Danna i Rob u klipu, od 15 minuta. https://www.youtube.com/watch?v=M6tCSaKOWzI

Po pitanju biranja izvora hidrata...manimo se praznih priča i "nadlagivanja", ispoštuj mnogo puta date preporuke o "dominaciji složenih hidrata", prosti samo posle treninga...i sve će biti ok...

Preporuka za čitanje na tu temu... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

« Poslednja izmena: Februar 12, 2015, 01:21:15 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1556 poslato: Februar 11, 2015, 04:58:21 posle podne »

Mozes opusteno, i ja sam nesto slicno radio dok sam isao u srednju. A na masi sam tukao samo od ovsenih 400g dnevno svaki dan. Prve 2 nedelje sam od njih imao problem sa gasovima i nadimanjima ali se posle toga telo naviklo i nije bilo problema.
Mozda i meni treba nedelju dve da se naviknem :D Ne znam sta da dodam jos uz 100grama ovsenih da nabijem nekih 1000cal za dorucak?
I Slavisa nisi mi odgovorio jel skodi nesto ako prelijem sa prokljucalom vodom ovsene? Jel se umanji uh ili mozda vlakna ili kalorije?
Ako oces bas jak dorucak, kao sto sam i ja imao, onda roknes 200g ovsenih sa mericom wheya i 4-5 jaja...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1555 poslato: Februar 11, 2015, 03:16:10 posle podne »

Ne verujem da su naturalci njima su dostupnije mnoge stvari poput hormoma rasta itd..ali necu da gresim dusu mozda ipak nekim slucajem jesu natural neki od njih jer i meni ljudi nisu verovali da sam izlazio natural al sta da se radi . .svako ima pravo da uzima ili ne uzima nesto i ne bih da ulazim u to..
Slzem se, ali nema potrebe da se prica na tu temu uopste.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #1554 poslato: Februar 11, 2015, 03:13:30 posle podne »

Ali opet mislim sta god neko uzimao mora imati perfektnu ishranu inace nema retultata..
Sačuvana
Nenad Glisovic
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #1553 poslato: Februar 11, 2015, 03:11:36 posle podne »

Ne verujem da su naturalci njima su dostupnije mnoge stvari poput hormoma rasta itd..ali necu da gresim dusu mozda ipak nekim slucajem jesu natural neki od njih jer i meni ljudi nisu verovali da sam izlazio natural al sta da se radi . .svako ima pravo da uzima ili ne uzima nesto i ne bih da ulazim u to..
Sačuvana
Nenad Glisovic
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1552 poslato: Februar 11, 2015, 03:06:00 posle podne »

'naturalaca'  ;D

primetićeš vremenom da su ti silni obroci (osim ispod 2 meseca pripreme za Olimpiju) uglavnom samo neke stvari na papiru. Većina ovakvih ljudi nekvalitetnu ishranu pegla hemijom ili hgh/peptidima... Dana je skoro pričala kako je natural  ;D

ne znam šta je sa tim ljudima, niko ih ne tera da se izjašnjavaju kao pred sudom, a opet guraju tu natty priču koja svakome ko je iole upućen u materiju predstavlja baš ničim izazvano licemerje  ;)
Da, to je tuzno, sto ih niko nista ne pita, vec sami seru kako su natural.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #1551 poslato: Februar 11, 2015, 02:58:20 posle podne »

'naturalaca'  ;D

primetićeš vremenom da su ti silni obroci (osim ispod 2 meseca pripreme za Olimpiju) uglavnom samo neke stvari na papiru. Većina ovakvih ljudi nekvalitetnu ishranu pegla hemijom ili hgh/peptidima... Dana je skoro pričala kako je natural  ;D

ne znam šta je sa tim ljudima, niko ih ne tera da se izjašnjavaju kao pred sudom, a opet guraju tu natty priču koja svakome ko je iole upućen u materiju predstavlja baš ničim izazvano licemerje  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #1550 poslato: Februar 11, 2015, 02:38:03 posle podne »

Mozes opusteno, i ja sam nesto slicno radio dok sam isao u srednju. A na masi sam tukao samo od ovsenih 400g dnevno svaki dan. Prve 2 nedelje sam od njih imao problem sa gasovima i nadimanjima ali se posle toga telo naviklo i nije bilo problema.
Mozda i meni treba nedelju dve da se naviknem :D Ne znam sta da dodam jos uz 100grama ovsenih da nabijem nekih 1000cal za dorucak?
I Slavisa nisi mi odgovorio jel skodi nesto ako prelijem sa prokljucalom vodom ovsene? Jel se umanji uh ili mozda vlakna ili kalorije?
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1549 poslato: Februar 11, 2015, 02:19:25 posle podne »

Sigurno neko prati Christan Guzmana na youtube. Odgledao sam par klipova i cini mi se da ona uopste ne bira izvor uh. Cesto jede proste uh, ne razumem kako to... Nasao sam neki video na youtube, neko okupljanje u LA, ovih "naturalca". Marc Fitt, jeff Seid, Alon. Pojavljuju se Danna i Rob u klipu, od 15 minuta. https://www.youtube.com/watch?v=M6tCSaKOWzI
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1548 poslato: Februar 11, 2015, 01:59:03 pre podne »

Nisam, ali znam da je OK...
Pre 100 godina u tekstoteci sam naišao na lekovite začine...
:D

Da, kad imas uslove. Ja u domu imam samo jednu ringlu, nemam cak ni rernu! :D Pilece grudi, pirinac, bez nekih dodataka koji su nezdravi, nista nije ukusno. Jos i vreme za spremanje, pa i iskustvo, nisam neki bog zna koji kuvar... :)
Sada te skroz razumem...
:/
:)
Tako je kako je, snalazim se nekako...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1547 poslato: Februar 11, 2015, 12:33:01 pre podne »

Nisam, ali znam da je OK...
Pre 100 godina u tekstoteci sam naišao na lekovite začine...
:D

Da, kad imas uslove. Ja u domu imam samo jednu ringlu, nemam cak ni rernu! :D Pilece grudi, pirinac, bez nekih dodataka koji su nezdravi, nista nije ukusno. Jos i vreme za spremanje, pa i iskustvo, nisam neki bog zna koji kuvar... :)
Sada te skroz razumem...
:/
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1546 poslato: Februar 11, 2015, 12:24:24 pre podne »

Umerenost i raznovrsnost...
:D
Ja sam se odavno navikao na "hranu bez ukusa".
Hleb nikada nisam ni voleo, tako da mi je pririnač sasvim OK (sto se ukusa tiče, a ne količine)...
:D
Dobra stvar je i što nemam potrebu da lupam glavu šta od namirnica da kupujem, i šta sebi da spremam...
:)

Umerenost i raznovrsnost...tako je bata Srle ipak su naše diskusije na forumu urodile plodom...  ;)

Što se tiče problema sa ovsenim( Acala)...nema potrebe za preterivanjem, 100 gr "odjedared" je sasvim dovoljno...a naravno uvek treba ubaciti i druge izvore složenih hidrata u obrocima, heljda, integralni pirinač, krompir...mahunarke...testenina i hleb od integralnog brašna...

I da, blendanje ovsenih može pomoći...

Menjaj Acala ,uklapaj, moraš da eksperimetišeš, a ne ono, prvo smo imali "hlebovanje", a sada akcenat na ovsene...  ;)

A što se tiče začina, malo ljutog kečapa, ljute aleve paprike, fefrona, šampinjona...može doprineti boljem ukusu i apetitu, pogotovu u periodu rada "na masi"...

A kad smo kod ljutine...tu je kapsaicin...

Kapsaicin je najzastupljeniji kapsaicinoid u ljutim paprikama.

Kapsaicin je u velikoj količini prisutan u placentalnom tkivu paprike (žilama, tkivu koje „drži“ semenke), takodje se nalazi u unutrašnjim membranama, mada, u mnogo manjim količinama, kao i u ostalim, mesnatim delovima ploda bliljka roda Capsicum( paprika).  

Medicinski aspekti kapsaicina

Kapsaicin ima i primenu u medicini. Koristi se za ublažavanje bolova kod neuralgija, artritisa, neuropatija, bolova u mišićima, išijasa. Može se koristiti i kod psoriaze, tako što smanjuje upalu i osećaj svraba. Prema istraživanjima na ljudima i životinjama, oralno korišćenje kapsaicina može da poveća produkciju toplote na kratko( termogeneza). Baš zbog ovakvog efekta, ugljeni hidrati se posle jela raspadaju, što dovodi do zaključka da se kapsaicin može koristiti pri regulaciji nivoa šećera u krvi, ako i kao podrška procesu sagorevanja masti( sastojak je i nekih jačih sagorevača masti) Naime, dalja istraživanja su neophodna kako bi se utvrdilo da li kapsaicin može biti korišćen kao lek protiv gojaznosti. Supstanca P, neuropeptid koji se otpušta pri delovanju kapsaicina, može da zaustavi dijabetes kod miševa.

Američka asocijacija za istraživanje raka, sprovela je istarživanje u kome je dokazano da kapsaicin može da uništi ćelije raka prostate, indukujući apoptozu (ćelijsku smrt). Istraživanja su obavljena na ljudskom tumoru prostate, koji je uzgajan u miševima, i pokazalo se da su se tumori tretirani kapsaicinom smanjili za petinu, u poredjenju sa onim koji nisu tretirani nikakvim sredstvom. Takodje, istraživanja Notingemskog Univerziteta, pokazuju da kapsaicin izaziva apoptozu humanih ćelija raka pluća. Postoje istaživanja u Japanu i Kini, čiji rezultati ukazuju na to da kapsaicin deluje kao inhibitor rasta ćelija koje su odgovorne za nastanak leukemije. Kapsaicin je glavni sastojak suzavca, koji kada dodje u konatkt sa kožom, posebno očima, dolazi do pojačanog lučenja suza, bola, konjuktivitsa, i mukoznim membranama, izaziva jak bol, a udisanje čestica ovog spreja otežava disanje.

Kladim se da ovo niste znali?  ;)
« Poslednja izmena: Februar 11, 2015, 12:32:08 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1545 poslato: Februar 10, 2015, 11:27:59 posle podne »

Pa, i ja...
Hleb sam, onako, u prolazu pomenuo...
:)
Ne znam na šta tačno misliš, ali garantujem da svaka hrana može da se spremi da bude i zdrava i ukusna.
...skoro svaka...
:D
Da, kad imas uslove. Ja u domu imam samo jednu ringlu, nemam cak ni rernu! :D Pilece grudi, pirinac, bez nekih dodataka koji su nezdravi, nista nije ukusno. Jos i vreme za spremanje, pa i iskustvo, nisam neki bog zna koji kuvar... :)
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Stranice: 1 ... 177 178 [179] 180 181 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 14 upita.