TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 08:28:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 173 174 [175] 176 177 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 711526 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1619 poslato: Februar 24, 2015, 11:25:12 posle podne »

Kada treba i kada je najbolje jesti sireve ? Ella sir stavljam u sendvic sa belim mesom i nosim u skolu i pred spavanje sa bademom a Mladi sir Prezident 5,5% ne znam kad da ubacim u ishranu da bih pojacao malo proteine

Eh dragi naš Andrija...

Mladi sir, tj. sireve sa najmanjim procentom mlečne masti smo pomenuli kao dobar izbor za obrok pred spavanje...jer se kazein( mlečni protein, kojim je bogat sir) sporije vari i daće "stalan dotok" amino kiselina do gladnih mišića u toku noćnog sna...tj. dužeg vremenskog perioda...

Inače, možeš ga ubaciti u prvi jutarnji obrok, obrok pre treninga...baš zbog tog svog svojstva da se sporije vari i daje stalan dotok amino kiselina u dužem vremenskom periodu ( 4-6 sati)...

Imali si nekakve koristi od zelenog čaja, jabukovog sirećata....?

Pretpostavljam da misliš na efekat na "sagorevanje masnih naslaga", tj. podršku tom procesu...i jabukovo sirće i zeleni čaj imaju niz korisnih svojstava za naše zdravlje...ali bez "kalorijskog deficita" na račun ishrane( dominantno ugljeni hidrati) i treninga( kardio i trening sa opterećenjem)...nema pomoći...

Inače, sa jabukovim sirćetom treba biti pažljiv, jer kod "neumerene i dugotrajne upotrebe" može nastati ozbiljna iritacija želudačne sluzokože, kao i nižih partija digestivnog trakta...
Sačuvana
MarkoNo1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1618 poslato: Februar 24, 2015, 10:05:05 posle podne »

Postovanje svima... Molio bih, ako neko moze da mi malo pomogne na putu ka mom cilju, a cilj mi je da do leta koliko je moguce bolje izgradim trbusne misice... Imam 26 godina, 174cm sam visok i imam 71,3kg ovog trenutka izmereno, a Bf mije 18,4 % mereno na elektronskoj vagi... Dok sam isao u srednju imao sam manje od 15 Bf i trbusnjaci su mi se nazirali, a sad se naziru jedva samo kad ih "napnem" Elem od vas trazim da mi neko pomogne sa savetima, sta da radim i kako da se hranim... Da kazem nesto o svom nacinu zivota... Radim 7 dana u nedelji, od ponedeljka do petka ne radim skoro nista na poslu, uglavnom sedim, a vikendom se unistavam od fizickog rada... Doruckujem kad mi dodje (planiram da odredim vreme) jedem uglavnom tunjevinu, ili jaja, a ponekad jedem sta stignem... rucak, piletina, prilog sta bude.... A vecera strogo bez ugljenih hidrata, ili neveceram... Radim trbusnjake svaki drugi dan, i pijem 100% whey protein 3x dnevno... Konzumiram i amino 5600 4 tablete pre treninga, ponekad 1-2 tablete pre spavanja... Planiram da ovih dana krenem sa kardio treningom. Npr. Trcanje ujutru na prazan stomak kad radim posle podne, a kad radim pre podne onda da trcim pre spavanja... Nadam se da sam dovoljno rekao... slobodno, ako treba jos informacija pitajte, a mogu i neku sliku da stavim... Eto sad vas molim za sto vise saveta, napomenuo bih da mi je ishrana vaznija od treninga, ali pisite sve sto mozete.... Unapred hvala i nadam se brzim odgovorima.... :)
Sačuvana
MIAMIHEAT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 107


« Odgovor #1617 poslato: Februar 24, 2015, 09:50:52 posle podne »

Imali si nekakve koristi od zelenog čaja, jabukovog sirećata....?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1616 poslato: Februar 24, 2015, 08:05:34 posle podne »

Kada treba i kada je najbolje jesti sireve ? Ella sir stavljam u sendvic sa belim mesom i nosim u skolu i pred spavanje sa bademom a Mladi sir Prezident 5,5% ne znam kad da ubacim u ishranu da bih pojacao malo proteine
Uvece je najbolje po knjizi, ali kvalitetan protein je kvalitetan protein. Kad hoces u principu i kad mozes, ja ga jutros jeo za dorucak.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #1615 poslato: Februar 24, 2015, 07:08:48 posle podne »

Kada treba i kada je najbolje jesti sireve ? Ella sir stavljam u sendvic sa belim mesom i nosim u skolu i pred spavanje sa bademom a Mladi sir Prezident 5,5% ne znam kad da ubacim u ishranu da bih pojacao malo proteine
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1614 poslato: Februar 24, 2015, 07:21:04 pre podne »

Hvala na odogovrima....Po prirodi mi je sporiji metabolilizam koji gledam da ubrzam uskoro zeleni čaj, limun, razni korisni začini...Izbacio sam sve što volim da jedem i pijem, evo 9 dan, pijem mnogo vode,posle 9 uveče ništa od hrane,4 cardio treninga nedeljno, radim i HIIT, menjam stalno gledam da šokiram organizam. Iz vremena kad sam aktivno vežbao jeo sam sve i svašta, sad sam samo fokusiran na mršavljenje jer jebene farmerke mi postale tesne :) Ja sam 195 cm nisam debeo ali stomak i butine preovlaĂ°uju...tu se nataložilo masnih naslaga.Kad bi nedeljno gubio 2 - 2.5 kg bilo bi ok, 1 kg nedeljno mi je pretanak rezultat možda me to i demotiviše.  Rešio sam da loše navike batalim, jedem musli, ovsene polako mi se to smučilo ali mora se...Ako već ginem na kardiu gledam da to ne uprskam sa lošom ishranom....Pivo sam isto mnogo pio,to sam izbacio...

Sa 2-2.5 kg manje ali na mesečnom nivou ti je dobar rezultat i trebaš biti istrajan u tome. Ovo što ti želiš na nedeljnom nivou je malo nerealno, čak verovatno bi bilo i nezdravo.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1613 poslato: Februar 23, 2015, 10:24:20 posle podne »

Imam jedno pitajne, da li valja jesti djuvec tj kombinaciju pirinca i krompira zajedno u jednom obroku posto sam danas za rucak imao djuvec (pirinac,krompir,paprika) sa pilecim batakom ..

Nema nikakvih problema...samo ne zaboravi da hrana( obrok) bogata skrobom može biti malo nezgodna za pH želudačnog sadržaja...zato skrobne namirnice( poput pirinča i krompira) dobro sažvaći , da bi pljuvačna amilaza( enzim za varenje ugljenih hidrata) odradila veći deo posla u usnoj duplji...i naravno obrati pažnju na ukupan unos hidrata po obroku, kao i na dnevnom nivou...ipak se naš Andrija "plaši" zamašćivanja  ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1612 poslato: Februar 23, 2015, 10:18:37 posle podne »

Cilj mi je da smršam pa se zanima da li moram da imam 6 obroka dnevno? Ili samo bitno da unesem manje kalorija-više potrošim. Negde sam pročitao da je nepotrebno imati 6 obroka? Zbog ubrzanja metabolizma mi ima smisla više obroka...

Da li so moram da izbacim?

Jako bitna stvar vezano za broj obroka je i SDDH, specifično dinamičko dejstvo hrane...VIŠE OBROKA=VIŠE VARENJA=VIŠE POTROŠNJE ENERGIJE NA PROCES VARENJA=DOPRINOS „KALORIJSKOM DEFICITU“, ujedno manje opterećenje za vaš digestivni sistem, a i mogućnost za bolje i svrsishodnije iskorišćavanje hranljivih materija (makronutrijenata).

Da, verovali ili ne, i na proces varenja se "troše kalorije", kao i na proces disanja, održavanja telesne temperature...i još nekih drugih "neprimetnih" procesa u našem telu...

Ne zaboravite da naš digestivni sistem ima ograničenja po pitanju procesa varenja...pogotovu kada su u pitanju proteini...zato preporučen dnevni unos ( proteina) podelimo u više obroka, eto boljeg i svrsishodnijeg varenja...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1611 poslato: Februar 23, 2015, 03:57:35 posle podne »

Imam jedno pitajne, da li valja jesti djuvec tj kombinaciju pirinca i krompira zajedno u jednom obroku posto sam danas za rucak imao djuvec (pirinac,krompir,paprika) sa pilecim batakom ..
Pa u principu ne valja kombinovati u jednom obroku vise slozenih hidrata jer se pravi haos u stomaku, ali uzmi u obzir da zivimo u Srbiji... Samo se pazi, ti djuveci su u glavnom dosta masni.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #1610 poslato: Februar 23, 2015, 03:21:47 posle podne »

Imam jedno pitajne, da li valja jesti djuvec tj kombinaciju pirinca i krompira zajedno u jednom obroku posto sam danas za rucak imao djuvec (pirinac,krompir,paprika) sa pilecim batakom ..
Sačuvana
MIAMIHEAT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 107


« Odgovor #1609 poslato: Februar 23, 2015, 03:02:56 posle podne »

To, koliko treba obroka dnevno i dalje ima više mišljenja, neko kaže moraš striktno 6 obroka 3 glavna sa 3 užine, neko kaže ni to nije bitno. Sve mi se čini da moram na svojoj koži da vidim, jer je svačije telo drugačije zbog toga nema neke univerzalne istine koje treba da se pridržavamo. RoĂ°eni brat stariji koji ima hiper - metabolizam, isto jedemo nema sala uopšte. On se preždere u 12h bez problema ali ne lepi mu se ništa, radi u kancelraiji, ne izlazi iz automobila....
U suštini samo gledam taj kalorijski deficit da imam neću mnogo da komplikujem....
Sačuvana
MIAMIHEAT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 107


« Odgovor #1608 poslato: Februar 23, 2015, 02:56:22 posle podne »

Hvala na odogovrima....Po prirodi mi je sporiji metabolilizam koji gledam da ubrzam uskoro zeleni čaj, limun, razni korisni začini...Izbacio sam sve što volim da jedem i pijem, evo 9 dan, pijem mnogo vode,posle 9 uveče ništa od hrane,4 cardio treninga nedeljno, radim i HIIT, menjam stalno gledam da šokiram organizam. Iz vremena kad sam aktivno vežbao jeo sam sve i svašta, sad sam samo fokusiran na mršavljenje jer jebene farmerke mi postale tesne :) Ja sam 195 cm nisam debeo ali stomak i butine preovlaĂ°uju...tu se nataložilo masnih naslaga.Kad bi nedeljno gubio 2 - 2.5 kg bilo bi ok, 1 kg nedeljno mi je pretanak rezultat možda me to i demotiviše.  Rešio sam da loše navike batalim, jedem musli, ovsene polako mi se to smučilo ali mora se...Ako već ginem na kardiu gledam da to ne uprskam sa lošom ishranom....Pivo sam isto mnogo pio,to sam izbacio...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1607 poslato: Februar 23, 2015, 07:12:04 pre podne »

Cilj mi je da smršam pa se zanima da li moram da imam 6 obroka dnevno? Ili samo bitno da unesem manje kalorija-više potrošim. Negde sam pročitao da je nepotrebno imati 6 obroka? Zbog ubrzanja metabolizma mi ima smisla više obroka...

Da li so moram da izbacim?
Ne moraš 6 obroka. Bitan je kalorijski deficit. A danas se sve više pominje kao mit to da više obroka ubrzava metabolizam, već se kao bolja opcija pominju 3 kalorijski ''jača'' obroka. Ti broj obroka odredi prema svojim potrebama, tj.kako ti je najlakše da uneseš potrebnu količinu hrane. Meni više odgovara da jedem više puta dnevno.
So ne izbacuj nikako, samo ga unosi umereno.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1606 poslato: Februar 22, 2015, 09:58:56 posle podne »

Ne moraš so da izbaciš. do 3g dnevno..Ne znam gde si čuo za 6g :D
Potreban ti je kalorijski deficit
Ne znam, skoro da sam 100% siguran.
Ali "skoro" :P hahah šalim se..
Wiki:  Prekomjerna upotreba soli može izazvati neke bolesti. Povišen unos soli povezuje se s povišenim tlakom, razvojem osteoporoze, a vjeruje se da stradavaju i bubrezi. Stoga stručnjaci preporučaju, da se unos soli ograniči na 6 grama dnevno i da se pripazi na skrivenu sol koja se nalazi u tvrdim sirevima, umacima, kruhu, juhama iz vrećice i kukuruznim pahuljicama
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1605 poslato: Februar 22, 2015, 09:53:45 posle podne »

Ne moraš so da izbaciš. do 3g dnevno..Ne znam gde si čuo za 6g :D
Potreban ti je kalorijski deficit
Ne znam, skoro da sam 100% siguran.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Stranice: 1 ... 173 174 [175] 176 177 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 14 upita.