TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 11:46:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 171 172 [173] 174 175 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 711544 puta)
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #1649 poslato: Mart 06, 2015, 12:13:31 posle podne »

Pitanje za Slavisu
Zanima me sledece: ako je nekome potrebno 2000kcal na dan, znaci ako on unese 2500kcal pocece da se goji i to mi je jasno.
Ako tom istom treba 3gr ugljenih hidrata na kg, a on unosi 5gr na kg da li ce i on poceti da se goji a unosi 2000kcal sve ukupno, znaci ne prelazi svoju potrosnju?  To mi je malo nejasno, nesto ne stima :D
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1648 poslato: Mart 03, 2015, 01:37:03 posle podne »

Da li valja jesti vise mlecnih proizvoda u jednom obroku ? npr. za prvi obrok(dorucak) kiselo mleko i mladi sir 100g ? ili jorugtr sa ovsenim i 100g mladog sira ?

Ako te ne protera onda može  ;D
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1647 poslato: Mart 03, 2015, 01:35:32 posle podne »

Da li valja jesti vise mlecnih proizvoda u jednom obroku ? npr. za prvi obrok(dorucak) kiselo mleko i mladi sir 100g ? ili jorugtr sa ovsenim i 100g mladog sira ?

Moja preporuka bi bila da ne preterujes...fermentisani mlecni proizvodi - jogurt, kefir, kiselo mleko imaju niz korisnih efekata na ljudsko zdravlje,a i mladi sir je odlican izvor kazeina( mlecnog proteina)...u globalu nema nikakvih kontraindikacija za upotrebu istih zajedno...jedini limit bi bilo "previse" mlecne masti...  ;D
« Poslednja izmena: Mart 03, 2015, 01:37:22 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #1646 poslato: Mart 03, 2015, 12:26:58 posle podne »

Da li valja jesti vise mlecnih proizvoda u jednom obroku ? npr. za prvi obrok(dorucak) kiselo mleko i mladi sir 100g ? ili jorugtr sa ovsenim i 100g mladog sira ?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #1645 poslato: Mart 03, 2015, 09:39:45 pre podne »

Ispuni coveku zelju :-D
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1644 poslato: Mart 03, 2015, 09:03:58 pre podne »

Što se tiče finansija ugljene hidrate je najlakše obezbediti  :D . Ne, jednostavno tako sam navikao i oduvek sam tako radio, zadnja tri obroka u opšte nemam hidrate a i ovako mi ide telesna težina, ne daj bože da krenem još tu hidrate da rokam imao bih već preko 100kg  ;D
Ma rokaj, sta je 100kg :-)

Naravno druže, i ja kažem :) MoŽda i nije problem stići do 100kg ali treba to održavati kad zagusti sa parama. Ima jedan čovek kod mene u selu koji diže tegove već 20-ak godina, stara garda, taj lik me toliko gotivi i stalno me ispituje sve o treninzima, on više nego ja čeka da imam 100kg, car neviĂ°eni :D
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #1643 poslato: Mart 02, 2015, 07:53:54 posle podne »

Što se tiče finansija ugljene hidrate je najlakše obezbediti  :D . Ne, jednostavno tako sam navikao i oduvek sam tako radio, zadnja tri obroka u opšte nemam hidrate a i ovako mi ide telesna težina, ne daj bože da krenem još tu hidrate da rokam imao bih već preko 100kg  ;D
Ma rokaj, sta je 100kg :-)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #1642 poslato: Mart 02, 2015, 07:52:51 posle podne »

Što se tiče finansija ugljene hidrate je najlakše obezbediti  :D . Ne, jednostavno tako sam navikao i oduvek sam tako radio, zadnja tri obroka u opšte nemam hidrate a i ovako mi ide telesna težina, ne daj bože da krenem još tu hidrate da rokam imao bih već preko 100kg  ;D
Ma rokaj, sta je 100 kg :-)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1641 poslato: Mart 02, 2015, 02:28:59 posle podne »

Znači '' Da '' za jaja u obrok posle treninga?  :)

DA!!!

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1640 poslato: Mart 02, 2015, 02:23:44 posle podne »

Znači '' Da '' za jaja u obrok posle treninga?  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1639 poslato: Mart 02, 2015, 01:38:02 posle podne »

Imam pitanje. Da li neko posle treninga umesto mesa + UH jede jaja + UH??
Meni bi iz tehničkih razloga više odgovaralo da u prvom obroku jedem belo a posle treninga pirinač i jaja, pa me zanimaju mišljenja.

Jaja su odlican izvor proteina visoke bioloske vrednosti...akcentovao bih na belanca...dakle, vise belanaca, manje zumanaca, jer, ipak, u obroku posle treninga ne bi trebalo preterivati sa zumancima( izvori masti) koja mogu uspori proces varenja...isto vazi i za previse dijetnih vlakana...ipak, cilj nam je da u periodu od 2 sata posle treninga unesemo sto vise gradivnih materija za oporavak i izgradnju misicnog tkiva...a "faktori sporijeg varenja" nam u tome nece drasticno pomoci...

Za protein jaja( pre svega ovoalbumin) se smatra da je "brze svarljiv" u odnosu na ostale protein iz hrane...

Imam pitanje. Da li neko posle treninga umesto mesa + UH jede jaja + UH??
Meni bi iz tehničkih razloga više odgovaralo da u prvom obroku jedem belo a posle treninga pirinač i jaja, pa me zanimaju mišljenja.
Ja tu odmah vidim 4 krupnije razlicitosti izmedju jaja i mesa (ako posmatramo oba kao izvor proteina), bar u teoriji. Prvo, jaja se vare 45min, a belo 90min. Ne treba zaboraviti da nam je cilj da unesemo brze proteina posle treninga i pored whey-a. Drugo, jaje ima kvalitetnije proteine sa bioloskom vrednoscu oko 110 (celo) i belance 90, dok belo ima oko 70-75. Trece, za prolazak AK kroz membranu celija i njihovu uspesnu sintezu potreban je holesterol - koji ima jaje, a meso nema. I cetvrto, jaje ima kvalitetnije proteine od mesa odnosno AK profil. Takodje se i razlikuju protein zumanca i belanca, zumance ima kvalitetnije proteina od belanca - licno rekao DY.

Twin proceni sam. Mada ipak uvek treba imati na umu da je kvalitetan protein - kvalitetan protein, i da nismo profesionalci. :)

Ne bih tako bukvalno shvatao neke stvari...na stranu da kazem da gresis, ali moracu da napomenem po nesto...

Holesterolu treba vremena da bude "ugradjen" u celijsku membranu i tako ostvari svoj efekat "direktno" na propustljivost celijske membrane, mada omega-3 imaju vise uticaja na "bioraspolozivost amino kiselina" od strane svake celije...a i meso,pa i belo ima holesterola, samo u manjoj kolicini od zumanca...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1638 poslato: Mart 02, 2015, 01:36:01 posle podne »

Imam pitanje. Da li neko posle treninga umesto mesa + UH jede jaja + UH??
Meni bi iz tehničkih razloga više odgovaralo da u prvom obroku jedem belo a posle treninga pirinač i jaja, pa me zanimaju mišljenja.
Ja tu odmah vidim 4 krupnije razlicitosti izmedju jaja i mesa (ako posmatramo oba kao izvor proteina), bar u teoriji. Prvo, jaja se vare 45min, a belo 90min. Ne treba zaboraviti da nam je cilj da unesemo brze proteina posle treninga i pored whey-a. Drugo, jaje ima kvalitetnije proteine sa bioloskom vrednoscu oko 110 (celo) i belance 90, dok belo ima oko 70-75. Trece, za prolazak AK kroz membranu celija i njihovu uspesnu sintezu potreban je holesterol - koji ima jaje, a meso nema. I cetvrto, jaje ima kvalitetnije proteine od mesa odnosno AK profil. Takodje se i razlikuju protein zumanca i belanca, zumance ima kvalitetnije proteina od belanca - licno rekao DY.

Twin proceni sam. Mada ipak uvek treba imati na umu da je kvalitetan protein - kvalitetan protein, i da nismo profesionalci. :)
Doktorski odgovor prijatelju. Sve lepo obrazloženo. Hvala puno. Ubedio si me.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1637 poslato: Mart 02, 2015, 01:02:00 posle podne »

Imam pitanje. Da li neko posle treninga umesto mesa + UH jede jaja + UH??
Meni bi iz tehničkih razloga više odgovaralo da u prvom obroku jedem belo a posle treninga pirinač i jaja, pa me zanimaju mišljenja.
Ja tu odmah vidim 4 krupnije razlicitosti izmedju jaja i mesa (ako posmatramo oba kao izvor proteina), bar u teoriji. Prvo, jaja se vare 45min, a belo 90min. Ne treba zaboraviti da nam je cilj da unesemo brze proteina posle treninga i pored whey-a. Drugo, jaje ima kvalitetnije proteine sa bioloskom vrednoscu oko 110 (celo) i belance 90, dok belo ima oko 70-75. Trece, za prolazak AK kroz membranu celija i njihovu uspesnu sintezu potreban je holesterol - koji ima jaje, a meso nema. I cetvrto, jaje ima kvalitetnije proteine od mesa odnosno AK profil. Takodje se i razlikuju protein zumanca i belanca, zumance ima kvalitetnije proteina od belanca - licno rekao DY.

Twin proceni sam. Mada ipak uvek treba imati na umu da je kvalitetan protein - kvalitetan protein, i da nismo profesionalci. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1636 poslato: Mart 02, 2015, 11:18:03 pre podne »

Kontam onda da su jaja ok. Mada bih voleo da se i doktor javi, ali ako ih Boky palira i ja bih mogao da počnem...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #1635 poslato: Mart 02, 2015, 10:25:54 pre podne »

Moja topla preporuka za sve one koji melju pirinač je da probaju sa pirinčanim grizom.Jeste malo skuplja opcija ali je jako lepo usitnjen i vrlo se lako kuva.
Idealan je za sve vas koji volite kašaste oblike obroka a pogotovu što se dok je vruć odlično na primer u njemu rastopi protein od čokolade.Ukus je naravno isto savršen.Ovim dobijete odličan obrok od kvalitetnog hidrata i proteina.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 171 172 [173] 174 175 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 14 upita.