TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 09:52:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 152 153 [154] 155 156 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 711534 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1934 poslato: Jun 17, 2015, 12:31:08 posle podne »

Slavisa kralju sta mislis o maslacu ?  I pripremanju belog mesa na maslacu i pripremi jaja na maslacu. Ja maslac nikad nisam koristio pa pitam, a cujem da ga koriste mnogi umesto ulja...

Odlicno pitanje...

Jedna od najzdravijih namirnica u ishrani je puter ili maslac, mlečni proizvod sa najmanje 80 odsto mlečne masti. Poznat hiljadama godina, puter je potpuno prirodna "super hrana", koja sadrži esencijalne masne kiseline, vitamine i minerale, i ne menja svojstva na visokim temperaturama.

Sve prednosti putera

Puter je izvor brze energije( prisustvo MCT, na 15 gr putera se nalazi oko 1 gr MCT), a zanimljivo je da se "ne taloži" tako lako u masnim tkivima. Bogat je vitaminima koji se lako apsorbuju, a neophodni su za brojne funkcije u telu: od održavanja dobrog vida, do optimalnog  funkcionisanja endokrinog sistema. Sadrži sve vitamine rastvorljive u mastima: A, D, E i K. Odličan je izvor vitamina A, značajnog za funkcionisanje štitaste i nadbubrežne žlezde. Vitamin D je neophodan za apsorpciju kalcijuma, dok su snažni antioksidansi - vitamini E i K, uz mineral selen, značajni u borbi protiv slobodnih radikala. Puter je, takoĂ°e, bogat izvor joda u visokoapsorpcionoj formi. U njemu se nalazi i laurinska kiselina( MCT), važna za lečenje i prevenciju gljivičnih infekcija, kao i lecitin, koji je od izuzetne važnosti za metabolizam holesterola.

Zasićene masti u maslacu imaju snažno antitumorsko dejstvo, posebno konjugovana linolna kiselina( CLA), koja je jak antikancerogeni i imunogeni faktor.

Sastav putera - 66% zasicene masne kiselina, 30% mononezasicene masne kiseline, 4% polinezasicene masne kiseline...

Dakle, maslac( puter) sadrži dominantno zasićene masnoće, on ne sadrži trans-masne kiseline( niti se tokom termicke obrade one stvaraju u "znacajnijoj kolicini") kao margarin i apsolutno ima prednost kod kuvanja, pečenja, za začinjavanja hrane, kod pripreme umaka.

Iako je skoro čista mast i sadrži samo male količine mlečnog šećera (laktoze) i kazeina (vrste proteina), deca alergična na proteine kravljeg mleka ne mogu da ga konzumiraju.

Dakle, rekao bih da je ok  ;)
« Poslednja izmena: Jun 17, 2015, 12:35:22 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #1933 poslato: Jun 17, 2015, 11:03:31 pre podne »

Slavisa kralju sta mislis o maslacu ?  I pripremanju belog mesa na maslacu i pripremi jaja na maslacu. Ja maslac nikad nisam koristio pa pitam, a cujem da ga koriste mnogi umesto ulja...
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1932 poslato: Jun 16, 2015, 02:10:46 posle podne »

Slaviša, kod mene u Nišu penzioneri jedu bolje od mene :D
Ma oni jedu najbolje! :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1931 poslato: Jun 16, 2015, 01:30:18 posle podne »

Doktore osnivamo grupu graĂ°ana ili stranku tipa '' Stranka Pansport Entuzijasta '' pa da rušimo režim??
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1930 poslato: Jun 16, 2015, 01:26:18 posle podne »

Ja ne podrzavam... Realno, rekao si "bazeni, izlasci", ova sihrana, jedi 2 dana slabije, sacuvaj pare, nemoj 3 dana da izadjes i imas za mesec dana teretane, ako ne i vise. Nije sad 1000dinara smak sveta, budimo realni. Reci lepo kao sto ja kazem PREKO LETA NECU DA TRENIRAM, ne da te svi sazaljevaju. I sad kao svi znamo kako je, pa znamo, nisi jedini koji nema para, svima je tesko. Da hoces, snasao bi se vrlo, vrlo lako. Ne preterujte svi. Razumem da si rekao da nemas za suplemente, ok, skupi su, ali ovo nije izgovor. Nista licno Cvetko, nemoj da se ljutis. :)
Ivane pogledaj dole sam rekao da pod izlaske podrazumevam bleja sa ortacima i bacimo neki fudb/basket kao i uvek jer ne izlazimo po klubovima i kaficima, ja nisam rekao da necu da treniram ja i sada treniram samo nesto drugo, jer nemam za teretanu, a sto se tice bazena ni to ne placam jer vamo znam dosta njih pa me puste za dz, ja da sam rekao da necu da treniram preko leta ja ne bih ni na ishranu pazio, vec bih jel sta stignem, hvala na konstataciji, podrzavam sve, ali razumi i ti malo, ja stvarno nisam rekao da necu da treniram, trening bilo kakav ako ne odradim nije to to..

Ps. Ne zelim da me niko sazaljeva i ja se borim, nemoj da mislis da se ne snalazim, juce sam ustao rano spakovao sve knjige u ranac i otisao i prodao da bih mojima dao pare jer je tolika kriza dosla i mora se izdrzati do plate jer stvarno dodju nekad neki periodi kad je tesko mnogo

Jbg, tebra, zemlja koja u kojoj "i nismo svesni kako nam dobro ide", a penzioneri umiru od gladi, struja poskupljuje na nekoliko meseci za 15%, najtezi bolesnici nemaju uslova za lecenje, gde vazi ona Andriceva - "dodju tako vremena kada pametan zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" je na zalost nasa realnost...puko prezivljavanje...sta reci, na sledecim izborima pamet u glavu..."da bi zlo pobedilo, potrebno je da dobar covek ne ucini nista"...

Dum spero spiro..."bice nam bolje kada mi budemo bolji"...

Trebace nama pored hrane i ishrane i hrana za dusu...to valjda jos nismo izgubili...
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1929 poslato: Jun 16, 2015, 01:01:16 posle podne »

Ja ne podrzavam... Realno, rekao si "bazeni, izlasci", ova sihrana, jedi 2 dana slabije, sacuvaj pare, nemoj 3 dana da izadjes i imas za mesec dana teretane, ako ne i vise. Nije sad 1000dinara smak sveta, budimo realni. Reci lepo kao sto ja kazem PREKO LETA NECU DA TRENIRAM, ne da te svi sazaljevaju. I sad kao svi znamo kako je, pa znamo, nisi jedini koji nema para, svima je tesko. Da hoces, snasao bi se vrlo, vrlo lako. Ne preterujte svi. Razumem da si rekao da nemas za suplemente, ok, skupi su, ali ovo nije izgovor. Nista licno Cvetko, nemoj da se ljutis. :)
Ivane pogledaj dole sam rekao da pod izlaske podrazumevam bleja sa ortacima i bacimo neki fudb/basket kao i uvek jer ne izlazimo po klubovima i kaficima, ja nisam rekao da necu da treniram ja i sada treniram samo nesto drugo, jer nemam za teretanu, a sto se tice bazena ni to ne placam jer vamo znam dosta njih pa me puste za dz, ja da sam rekao da necu da treniram preko leta ja ne bih ni na ishranu pazio, vec bih jel sta stignem, hvala na konstataciji, podrzavam sve, ali razumi i ti malo, ja stvarno nisam rekao da necu da treniram, trening bilo kakav ako ne odradim nije to to..

Ps. Ne zelim da me niko sazaljeva i ja se borim, nemoj da mislis da se ne snalazim, juce sam ustao rano spakovao sve knjige u ranac i otisao i prodao da bih mojima dao pare jer je tolika kriza dosla i mora se izdrzati do plate jer stvarno dodju nekad neki periodi kad je tesko mnogo
« Poslednja izmena: Jun 16, 2015, 01:04:56 posle podne od strane cvetkoper » Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #1928 poslato: Jun 16, 2015, 12:17:31 posle podne »

Nije to samo u tvom gradu i nije to samo u Srbiji. Ovo je Balkan i ljudi su zatucani i ne znaju da cene prave vrednosti.
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #1927 poslato: Jun 16, 2015, 11:51:31 pre podne »

Pa moja ne bi baš bila ponosna,ali bi joj verovatno bilo draže da sam kupio cigare nego whey...
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1926 poslato: Jun 16, 2015, 11:25:29 pre podne »

Ja ne podrzavam... Realno, rekao si "bazeni, izlasci", ova sihrana, jedi 2 dana slabije, sacuvaj pare, nemoj 3 dana da izadjes i imas za mesec dana teretane, ako ne i vise. Nije sad 1000dinara smak sveta, budimo realni. Reci lepo kao sto ja kazem PREKO LETA NECU DA TRENIRAM, ne da te svi sazaljevaju. I sad kao svi znamo kako je, pa znamo, nisi jedini koji nema para, svima je tesko. Da hoces, snasao bi se vrlo, vrlo lako. Ne preterujte svi. Razumem da si rekao da nemas za suplemente, ok, skupi su, ali ovo nije izgovor. Nista licno Cvetko, nemoj da se ljutis. :)
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1925 poslato: Jun 16, 2015, 09:42:30 pre podne »

Hvala vam na podrsci!!!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #1924 poslato: Jun 16, 2015, 09:06:47 pre podne »

Bitno je da ti imaš svoj cilj zacrtan u svojoj glavi i ka njemu težiš.Ostvariće se sve samo ako budeš uporan i imao malo ili više sreće.
Dobar si put odabrao i svaka ti čast na tome.
Što se tiče finansijskih sredstava za ishranu,članarinu i sve ostalo veruj mi i ja te razumem jer kroz sve sam to prošao.Situacija je ovde nažalost takva kakva jeste ali moramo gurati i truditi se da isplivamo na površinu i budemo samo gore.
Želim ti da ovim putem nastaviš i izdržiš jer je to težak ali ispravan put.Samo napred!
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1923 poslato: Jun 16, 2015, 06:35:02 pre podne »

Ja stvarno hocu i imam veliku zelju, videcu da idem da radim na nekoj autoperionici pa mozda i skupim nesto...

Iskreno u teretanu sam hteo samo preko zime da idem, ali vremenom kako sam sve vise i vide odlazio tamo, sve je teze i teze odvojiti se, vi me u tom smislu najbolje razumete.

Cak sam i za ishranu imao problema sa mojima, ali jednog dana kad sam isao po kuci i trazio 5 dinara je mi je falilo da odem i da kupim 3 jaja za dorucak i kada su mi se moji smejali, samo sam im reka "trebate biti ponosni, neki idu ulicom i traze pet dinara za onu njihovu traviljinu, a ja? Ja trazim za nesto sto je dobro za mene i moju buducnost"
« Poslednja izmena: Jun 16, 2015, 06:47:06 pre podne od strane cvetkoper » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1922 poslato: Jun 16, 2015, 06:24:19 pre podne »

E a lepo mi propadne dan kad skontam da neki momak koji voli sport i tegove nema para da skupi za članarinu, gde mi živimo danas... :(
Ja kod mene imam jednog koji je u sličnoj situaciji, a mali je genetski Hulk, samo kad ga zezaju finanasije pa trenira par meseci pa par meseci ne.
Svala čast momci podrška i od mene mada sam i ja bio u sličnoj situaciji dok sam studirao, razumem vas.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1921 poslato: Jun 15, 2015, 09:42:03 posle podne »

Pozdrav, preko leta necu ici u teretanu, tek od septembra se vracam, do tada bodyweigh plus cu ja dodavati neko opterecenje, e sada hteo bih ishrana da mi ostane ista samo cu malo smanjiti uh, plan je sledeci:
Dorucak 4-5cela jaja plus ovsene(50-100g)
Obrok2: 150g piletine, salata plus pirinac (100g)
Obrok3: 3-4cela jaja plus salata
Obrok4: 250g elle i 50g kikirikija

Uh ce mi varirati, ali okvirno to je to, ubacivacu i ribu nekoliko puta nedeljno u zavisnosti od mogucnosti, a i sad je leto, more, bazeni, izlasci (po ceo dan cu biti van kuce), devojke, pa cisto da odrzavam malo, a i ako padnem koju kilicu nema veze vraticu se ponovo jaci nego ikad hehe...



Kao prvo, postoji li neki opravdan razlog "izostanka" treninga u teretani?

Barem 3 puta nedeljno po 60-90 minuta se može odvojiti za trening sa opterećenjem u teretani...na moru sigurno da nećeš biti mesec dana...a dobra organizacija rešava sve moguće probleme!

Ali ukoliko je i taj "minimum-minimuma" u treningu, nemoguć...onda je i navedeni sistem, "relativno"ok...

Manje ovih celih jaja...neće biti potrebno ni toliko masti...ali dobar izbor je riba, riblji specijaliteti od sveže ribe...

P.S. mada, gde su izlasci, tu je i "malo" alkohola, junk-fooda...nadam se da ćeš moći da odoliš iskušenju..."ko želi, taj naĂ°e način, ko ne želi, taj naĂ°e izgovor"... ;)

Daleko od toga da neko kaže da ne bi trebalo da izlaziš, "uživaš u životu", već da se malo bolje organizuješ...većina momaka koji su imali slične planove na kraju su "digli ruke" i od tog "alternativnog treninga"( sopstvenom težinom), da citiram - "brate, jednostvno me mrzi da se pokrenem"...  :D

To je onaj sistem, ma neću mnogo da opadnem za nedelju dana, pa onda ni za dve i na kraju proĂ°e mesec dana ni u čemu...

Ne zaboravi "dobra faza održavanja" = manje napora da se vratiš u preĂ°ašnje stanje po povratku u redovan trening i način ishrane... :D
Ne pijem, ne pusim, kad izadjem pijem zero ili vodu, ustajem ujtru rano tako da imam vremena za trening koji uvek odradim, nemam izgovor, razlog je finansijski..
Pogresno ste shvatili ovo kada sam rekao za izlaske, ja u klubove i kafice ne idem vec se taj izlazak svodi na neku bleju sa ortacima, fudbal neki, basket itd..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1920 poslato: Jun 15, 2015, 09:39:48 posle podne »

Pozdrav, preko leta necu ici u teretanu, tek od septembra se vracam, do tada bodyweigh plus cu ja dodavati neko opterecenje, e sada hteo bih ishrana da mi ostane ista samo cu malo smanjiti uh, plan je sledeci:
Dorucak 4-5cela jaja plus ovsene(50-100g)
Obrok2: 150g piletine, salata plus pirinac (100g)
Obrok3: 3-4cela jaja plus salata
Obrok4: 250g elle i 50g kikirikija

Uh ce mi varirati, ali okvirno to je to, ubacivacu i ribu nekoliko puta nedeljno u zavisnosti od mogucnosti, a i sad je leto, more, bazeni, izlasci (po ceo dan cu biti van kuce), devojke, pa cisto da odrzavam malo, a i ako padnem koju kilicu nema veze vraticu se ponovo jaci nego ikad hehe...



Kao prvo, postoji li neki opravdan razlog "izostanka" treninga u teretani?

Barem 3 puta nedeljno po 60-90 minuta se može odvojiti za trening sa opterećenjem u teretani...na moru sigurno da nećeš biti mesec dana...a dobra organizacija rešava sve moguće probleme!

Ali ukoliko je i taj "minimum-minimuma" u treningu, nemoguć...onda je i navedeni sistem, "relativno"ok...

Manje ovih celih jaja...neće biti potrebno ni toliko masti...ali dobar izbor je riba, riblji specijaliteti od sveže ribe...

P.S. mada, gde su izlasci, tu je i "malo" alkohola, junk-fooda...nadam se da ćeš moći da odoliš iskušenju..."ko želi, taj naĂ°e način, ko ne želi, taj naĂ°e izgovor"... ;)

Daleko od toga da neko kaže da ne bi trebalo da izlaziš, "uživaš u životu", već da se malo bolje organizuješ...većina momaka koji su imali slične planove na kraju su "digli ruke" i od tog "alternativnog treninga"( sopstvenom težinom), da citiram - "brate, jednostvno me mrzi da se pokrenem"...  :D

To je onaj sistem, ma neću mnogo da opadnem za nedelju dana, pa onda ni za dve i na kraju proĂ°e mesec dana ni u čemu...

Ne zaboravi "dobra faza održavanja" = manje napora da se vratiš u preĂ°ašnje stanje po povratku u redovan trening i način ishrane... :D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 152 153 [154] 155 156 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 14 upita.