TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 02:50:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 132 133 [134] 135 136 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 711562 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2234 poslato: Jul 25, 2015, 10:32:05 posle podne »

Razmisljam da kupim whey, pa imam jedno pitanje.
Ja unosim dnevno oko 120g proteina (nekada je manje, jbg), da li je ok da popijem mericu wheya ujutru i posle treninga? To je vec oko 40-50g proteina, a da ostalih 70-80g unesem iz hrane.

A koliki ti je ciljani unos proteina?

Ako želiš kvalitetnu dopunu ukupnom unosu proteina, bilo bi bolje razmišljati o proteinskim mešavinama...

Proteinske mešavine sadrže više vrsta proteina čime se postiže efekat produženog delovanja, tj. dobijate mix proteina brze i produžene apsorpcije, "kompletan profil" amino kiselina, a sve to znači da možete da povećate svoj dnevni unos proteina i obezbedite telu gradivni materijal za rast. Klasičan whey protein je najpogodniji izvor za uzimanje nakon treninga i u jutarnjem periodu kada je telu potrebno da se hitno nadoknade amino kiseline, ali izmeĂ°u obroka je pametno da se ova apsorpcija malo odloži i da amino kiseline postepeno pristužu u krv hraneći tako vaše mišiće u dužem periodu.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2233 poslato: Jul 25, 2015, 10:08:28 posle podne »

Whey nije baš jeftin i mislim da ti je bolje da piješ posle treninga a da u toku dana uneseš iz hrane proteine.
+1
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #2232 poslato: Jul 25, 2015, 09:58:08 posle podne »

Whey nije baš jeftin i mislim da ti je bolje da piješ posle treninga a da u toku dana uneseš iz hrane proteine.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2231 poslato: Jul 25, 2015, 09:50:45 posle podne »

Mislis da ga pijem samo posle treninga?
Ma nije problem, nego cisto onako pitam. Ako bih vec kupio whey uzimao bih ugl. posle treninga.
Ili ako ti vec imas proteina npr iz jaja u jutarnjem obroku onda mozes u toku dana pomesati whey i neli izvor orasastih plodova i dobijes kompletan obrok, a ja bih whey cuvao za samo posle treninga.
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2230 poslato: Jul 25, 2015, 09:44:55 posle podne »

Mislis da ga pijem samo posle treninga?
Ma nije problem, nego cisto onako pitam. Ako bih vec kupio whey uzimao bih ugl. posle treninga.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #2229 poslato: Jul 25, 2015, 09:39:12 posle podne »

Možeš i tako, koji je problem ? zašto ne uneseš tih 30g iz hrane ?
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2228 poslato: Jul 25, 2015, 09:32:21 posle podne »

Razmisljam da kupim whey, pa imam jedno pitanje.
Ja unosim dnevno oko 120g proteina (nekada je manje, jbg), da li je ok da popijem mericu wheya ujutru i posle treninga? To je vec oko 40-50g proteina, a da ostalih 70-80g unesem iz hrane.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2227 poslato: Jul 24, 2015, 07:56:11 posle podne »

Kolika treba da bude minimalna vremenska razlika izmedju obroka, i da li je dobro npr konzumirati meso+Uh oko 21/21:30 kao hranu posle treninga uzimajuci u obzir da idemo da spavamo oko 00:00 ili 00:30 pa tada pred spavanje konzumirati ellu i masti, ili je to previse mali vremenski period pa treba vreme spavanja da se pomeri?

Idealan vremenski razmak izmeĂ°u obroka je dva i po do tri sata...

Dakle, možeš da uklopiš i obrok posle treninga i obrok sa kazeinom( sir) i zdravim mastima...taman...
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2226 poslato: Jul 24, 2015, 07:46:49 posle podne »

Kolika treba da bude minimalna vremenska razlika izmedju obroka, i da li je dobro npr konzumirati meso+Uh oko 21/21:30 kao hranu posle treninga uzimajuci u obzir da idemo da spavamo oko 00:00 ili 00:30 pa tada pred spavanje konzumirati ellu i masti, ili je to previse mali vremenski period pa treba vreme spavanja da se pomeri?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #2225 poslato: Jul 24, 2015, 05:46:51 posle podne »

Ja ne mogu da ih jedem kuvana zbog suvoće ( najviše 2 mogu pojesti tako ) ,pa ih zato pržim i uvek ostavim žumance da bude polu vodenasto.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2224 poslato: Jul 24, 2015, 12:05:02 posle podne »

najbolja kombinacija za kuvana jaja koju jedem već skoro godinu dana na sledeći način:

direkt iz frižidera u ključalu vodu
tajmer na kuvanje 7 minuta
vadim napolje, ispiram hladnom vodom, ljuštim
i onda solo ili u tortilju ili sa salatom kako god

prednosti su što je daleko ukusnije i sočnije nego kad se prekuva i lepi za nepce koliko je brašnjavo  ;) ako baš neću da se cedi žumance, onda ostavim 8 minuta... jedno vreme su mi se smučila kuvana jaja od te suvoće, sada teram već godinu dana i nije mi još preselo  8)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2223 poslato: Jul 24, 2015, 10:29:30 pre podne »

Brate mani se toga dal je suvo il ne, jedi i na silu ako treba, kad ispeces na pek papiru i odma jedes bude mekano, a ako neces to e onda kuvaj, hranis telo, a ne mozak, bitna je nutritivna vrednost, a to da li je suvo, mekano ne treba bas toliko da te zanima :D
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #2222 poslato: Jul 24, 2015, 10:25:25 pre podne »

kontam da na pek papiru bude jako suvo, kese za pecenje su dobre kad je batak u pitanju a belo meso mi je neukusno iz njih, plus to insistiranje na rernu duze traje spremanje tj duze se ceka nego u tiganju, a ako je jos nesto ukljuceno zna da iskoci osigurac pa ti vidi koliko rerna vuce Cheesy
Slavisa razmisljao sam i o el. pekacu ali zato treba da skupim love oko 7-8hiljada je

Gledam uvek da bude brzo i jednostavno bas kao sto su rekli Pecha i Slavisa ovde :
Ako budes redovno pravio bb, a ukusne obroke, smoricete posle nedelju dana jer zahtevao previse vremena. Ja skuvam loncinu pirinca i ispecem belo na teflonu ujutru i imam ceo dan. Ili krompir u rernu i eto ga za ceo dan. Jaja pecem na teflonu namenski.

Bas tako...zivot treba uciniti jednostvanim...isto vazi i za pripremu jela...

Nacin pripreme mesa nesto i ne menjam, uglavom el. pekac...

Kuvan pirinac, krompir, grasak...

Malo ljutog kecapa...

Salate od presnog povrca - zelena salata, paprika, paradajz, rotkivce, kupus, malo belog luka, persuna, uz dodatak jabukovog sirca, i malo maslinovog ulja...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2221 poslato: Jul 23, 2015, 01:08:13 pre podne »

Po pitanju nutritivnog profila svake namirnice, detaljno... http://nutritiondata.self.com/

Ako se uklapa u ciljani unos masti...da, svakako...

A malo više zasićenih masti?

Primera radi...

Svinjska mast ima samo oko 40 % zasićenih masti u svom sastavu, a 60 % čine mononezasićene i polinezasićene, tj. 48% otpada na mononezasićene masti, dok 12 % otpada na polinezasićene masti (na udeo omega-3 i omega-6 masnih kiselina se može uticati i načinom ishrane životinja)!

Dakle, svinjska mast ima oko 48% mononezasićenih masnih kiselina (dominacija oleinske kiseline), dok maslinovo ulje (extra virgin) ima oko 78% istih.

PoreĂ°enja radi, recimo i to da žumance ima čak 50 % mononezasićenih masnih kiselina, maslac(puter) 30%...zanimljivo poreĂ°enje, zar ne?

Hm...evo predloga...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolje-od-mlene-masti-maslac-puter.html
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #2220 poslato: Jul 23, 2015, 12:57:54 pre podne »

Ako je izvor masti samo kikiriki (pored belog i 2 zumanca) i par tableta omega 3. Jel to znaci da bi na 75kg trebalo dnevno bar 100g kikirikija?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 132 133 [134] 135 136 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.146 sekundi sa 14 upita.