TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 08:58:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 711529 puta)
Remy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #3464 poslato: April 25, 2016, 11:41:06 posle podne »

@Remy...

Nije svo voće isto...bananu bih preporučio u pwm, obrok neposredno nakon treninga sa proteinskim suplementom...

Moja preporuka vezana za voće bi se odnosila na "low carb" voćke - citruse( limun, kivi, grejp, pomorandža...), jabuke, bobičasto voće( jagode, kupine, maline...ok su i zamrznute varijante)...veličina porcije voća ne veća od onoga što može stati u šaku...najbolje po koju voćku ubaciti izmeĂ°u obroka...

Šta su ti ciljevi? Povećanje mišiće mase?

Ako je tako, korisno štivo za čitanje... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Lan - mleven? Laneno ulje?

Lan posmatraš kao izvor zdravih masti?

Koliki ti je ciljani unos proteina, hidrata, masti?

A koliko dugo si na ovom režimu ishrane? Koliko dugo treniraš?


Da,bananu uvek pojedem posle treninga,a ponekad one zamrznute bobice za uzinu izmedju dorucka i rucka uz ela sir,jedino sam danas uz kikiriki puter,sto inace ne radim.
Lan uzimam mleveni,do sad sam po jednu kasicicu stavljao u ovsene za dorucak.
Ciljani unos kalorija nemam za sad vec isprobavam razne kombinacije ishrane i ovo mi se pokazalo kao najbolje do sad,nekih mesec dana mi je takva ishrana a 4 meseca treniram,4 treninga pa dan pauze.
Cilj mi je misicna masa.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3463 poslato: April 25, 2016, 09:13:49 posle podne »

@Remy...

Nije svo voće isto...bananu bih preporučio u pwm, obrok neposredno nakon treninga sa proteinskim suplementom...

Moja preporuka vezana za voće bi se odnosila na "low carb" voćke - citruse( limun, kivi, grejp, pomorandža...), jabuke, bobičasto voće( jagode, kupine, maline...ok su i zamrznute varijante)...veličina porcije voća ne veća od onoga što može stati u šaku...najbolje po koju voćku ubaciti izmeĂ°u obroka...

Šta su ti ciljevi? Povećanje mišiće mase?

Ako je tako, korisno štivo za čitanje... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Lan - mleven? Laneno ulje?

Lan posmatraš kao izvor zdravih masti?

Koliki ti je ciljani unos proteina, hidrata, masti?

A koliko dugo si na ovom režimu ishrane? Koliko dugo treniraš?
« Poslednja izmena: April 25, 2016, 09:23:17 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Remy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #3462 poslato: April 25, 2016, 08:59:18 posle podne »

Lan mozes u bilo koji obrok osim u onaj posle treninga i u taj prvi jer si resio da tada jedes hidrate.

Kada je voce u pitanju, ako mozes da se zaustavis na toj jednoj banani to bi bilo super :)

Sto se ukupne misicne mase tice treba ti vise proteina u ishrani svakako, onda da progresivno povecavas hidrate, ali nista drasticno i staz u teretani naravno :)

Mozes u nekoj drugoj temi da napises trening da pomognemo i oko dela :)

Dodao bih glutamin i bcaa od suuplementacije..


Hvala Nenade,samo mi jos reci da li mogu povecati gramazu ovsenih u dorucku i pirinac ili krompir u drugom rucku posle treninga oko 18h?
A sto se tice voca ne preferiram ga bas tako da mi je dosta i ta banana :) Ili da ubacim nesto drugo uz whey posle treninga ako moze?
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #3461 poslato: April 25, 2016, 08:10:54 posle podne »

Lan mozes u bilo koji obrok osim u onaj posle treninga i u taj prvi jer si resio da tada jedes hidrate.

Kada je voce u pitanju, ako mozes da se zaustavis na toj jednoj banani to bi bilo super :)

Sto se ukupne misicne mase tice treba ti vise proteina u ishrani svakako, onda da progresivno povecavas hidrate, ali nista drasticno i staz u teretani naravno :)

Mozes u nekoj drugoj temi da napises trening da pomognemo i oko dela :)

Dodao bih glutamin i bcaa od suuplementacije..
Sačuvana
Remy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #3460 poslato: April 25, 2016, 07:31:46 posle podne »

Zdravo,voleo bih da cujem misljenje strucnjaka da li je ova ishrana u redu,da li treba nesto ubaciti ili izbaciti. Visok sam oko 185 cm i imam 88 kg. Hvala unapred.

Izmedju 09:00 i 10:00 dorucak - 4 cela jaja i 100g ovsenih + lan
Oko 11:30 i 12:00 uzina - puter od kikirikija domaci,bez secera oko 60g + malo voca ponekad
13:00 prvi rucak,pre treninga - 150-200g mesa,uglavnom pileci file,junetina,svinjetina ili riba losos i oko 100g pirinca ili 250g krompira + salata(grasak,kiseli kupus,brokoli) + maslinovo ulje
Posle treninga 1 merica whey i banana
oko 17:30 drugi rucak isto kao i prvi rucak
oko 20:00 ela sir 150-200g
pred spavanje oko 23:00 - 250g ela + 50g kikirikija

Od suplementacije koristim whey,kofein,omega 3,cink,vitamin b,multivitamin.


Pozdrav.
Prva stvar, ne moze 100 gr pirinca ili 250 gr krompira, ako imas neki plan onda se drzi njega jer ove dve stvari imaju razlicit broj hidrata, tj krompir 4 put manje pa treba lepo izraciunati to.

Ja bi se pre treninga bazirao na proteinima i mastima, ne bi forsirao hidrate toliko i u tom prvom obroku ne bi mesao ovsene i lan.

Puter i voce nikako zajedno... Voce eventualno posle treninga i to sa niskim glukemijskim indeksom.

Kako si planirao da radis dijetu..?? Ili je ovo plan za ostale dane...??

U koji obrok da ubacim lan?
A sto se tice voca da li je dovoljna ta jedna banana posle svakog treninga?
Cilj mi je povecanje misicne mase,sta bi onda trebao jos da ubacim pored svega ovoga?
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #3459 poslato: April 25, 2016, 07:19:48 posle podne »

Zdravo,voleo bih da cujem misljenje strucnjaka da li je ova ishrana u redu,da li treba nesto ubaciti ili izbaciti. Visok sam oko 185 cm i imam 88 kg. Hvala unapred.

Izmedju 09:00 i 10:00 dorucak - 4 cela jaja i 100g ovsenih + lan
Oko 11:30 i 12:00 uzina - puter od kikirikija domaci,bez secera oko 60g + malo voca ponekad
13:00 prvi rucak,pre treninga - 150-200g mesa,uglavnom pileci file,junetina,svinjetina ili riba losos i oko 100g pirinca ili 250g krompira + salata(grasak,kiseli kupus,brokoli) + maslinovo ulje
Posle treninga 1 merica whey i banana
oko 17:30 drugi rucak isto kao i prvi rucak
oko 20:00 ela sir 150-200g
pred spavanje oko 23:00 - 250g ela + 50g kikirikija

Od suplementacije koristim whey,kofein,omega 3,cink,vitamin b,multivitamin.


Pozdrav.
Prva stvar, ne moze 100 gr pirinca ili 250 gr krompira, ako imas neki plan onda se drzi njega jer ove dve stvari imaju razlicit broj hidrata, tj krompir 4 put manje pa treba lepo izraciunati to.

Ja bi se pre treninga bazirao na proteinima i mastima, ne bi forsirao hidrate toliko i u tom prvom obroku ne bi mesao ovsene i lan.

Puter i voce nikako zajedno... Voce eventualno posle treninga i to sa niskim glukemijskim indeksom.

Kako si planirao da radis dijetu..?? Ili je ovo plan za ostale dane...??
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3458 poslato: April 25, 2016, 07:18:56 posle podne »

Koliko kcal / proteina racunate za pilece grudi, bez kozice, a koliko klasicno meso s kozicom? Ili jednu vrednost, samo da uporedim s mojim podacima.
Sačuvana
Remy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #3457 poslato: April 25, 2016, 05:43:13 posle podne »

Zdravo,voleo bih da cujem misljenje strucnjaka da li je ova ishrana u redu,da li treba nesto ubaciti ili izbaciti. Visok sam oko 185 cm i imam 88 kg. Hvala unapred.

Izmedju 09:00 i 10:00 dorucak - 4 cela jaja i 100g ovsenih + lan
Oko 11:30 i 12:00 uzina - puter od kikirikija domaci,bez secera oko 60g + malo voca ponekad
13:00 prvi rucak,pre treninga - 150-200g mesa,uglavnom pileci file,junetina,svinjetina ili riba losos i oko 100g pirinca ili 250g krompira + salata(grasak,kiseli kupus,brokoli) + maslinovo ulje
Posle treninga 1 merica whey i banana
oko 17:30 drugi rucak isto kao i prvi rucak
oko 20:00 ela sir 150-200g
pred spavanje oko 23:00 - 250g ela + 50g kikirikija

Od suplementacije koristim whey,kofein,omega 3,cink,vitamin b,multivitamin.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3456 poslato: April 22, 2016, 11:34:07 pre podne »

ma juce sam jeo same ovsene i danas sve ok, mozda je to previse odjednom 100grama kikirikija ili ko zna sta je...
cepacu same ovsene 100-150gr i to je to...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3455 poslato: April 22, 2016, 10:30:11 pre podne »

Sto bas ta kombinacija? Pokusaj nekog "muslija" ili pravljenja kvalitetnog kalorijskog suficita?

...sve u svemu, ako ti ova kombinacija ne odgovara, onda odvoj ovsene i kikriki...i ubaci ih uz ostale obroke uz izvore proteina (visoke bioloske vrednosti)...
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3454 poslato: April 21, 2016, 11:47:36 posle podne »

da to pomesam i pojedem solo cim ustanem, pa posle sat i vise jedem ostale obroke...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3453 poslato: April 21, 2016, 10:25:06 posle podne »

Iskreno Acala i mene čudi ovaj problem sa stolicom...baš paradoksalno...

A gasovi? Nadimanje? Nadutost?

Pojedeš sve to odjedared? Taj mix ovsene + kikiriki je "solo obrok"? Nema drugih dodataka?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #3452 poslato: April 21, 2016, 05:38:00 posle podne »

Za stolicu ne znam ako je to jedina promena u ishrani, ali zar ti nije to puno, skoro 600kcal i 50g masti samo iz kikirikija?
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3451 poslato: April 21, 2016, 03:39:11 posle podne »

da lije neko imao slican problem?
jeo sam sve kao i do sad, i kupim kikirikija na merenje neslanog, i iseckam ga u seckalici i pomesam sa ovsenim, 100grama kikirikija i 100 grama ovsenih, za ta tri dana stolica mi tvrda kao kamen a pre toga sve bilo ok? reko malo da pojacam kalorije i da lakse pojedem ovsene da mi ne budu bljutave i sad mi nije jasno sta to kikiriki moze izazvati kad i on ima dosta dijetalnih vlakan?
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3450 poslato: April 21, 2016, 07:25:35 pre podne »

хвала људи на овим салвама  :)  нема потребе да сам у било ком тиму, ту сам ја са или без Панспорта, а доста људи који сада више нису део ПС тима су ми помогли на самом почетку кад нисам знао шта је протеин а шта креатин, и то је довољно да пискарам с времена на време  8) 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 14 upita.