TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395381 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 05, 2024, 07:33:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 117 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin za početnike!  (Pročitano 398502 puta)
Leon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #1626 poslato: Maj 24, 2013, 02:45:08 posle podne »

Sta je najbitnije onda da jedem odnosno da izbacim iz ishrane?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #1625 poslato: Maj 23, 2013, 09:29:24 posle podne »

Hteo bi da krenem sa uzimanjem kreatina, cilj mi je da telesnu masu zamenim misicnom, ne bih da mi se povecava tezina jer mislim da imam dovoljno, ali hocu da imam vece ruke i ledja? Sta bi ste mi preporucili, koji kreatin i sa cim da ga kombinujem ako je potrebno? Unapred hvala na odgovoru svima.

Kreatin, monohidrat pre svega, povlaci vodu, tako da sa njim mozes dobiti u obimu misica ali nece to biti misicna masa koju ti zelis, a sa njim ces i dobiti na tezini tako da ti nije najbolji izbor za tvoj cilj. Robert ti je lepo objasnio sta bi bilo najbolje za pocetak, mi smo tu ukoliko imas bilo kakvih pitanja vezanih za ishranu ( koja ti je ovde najbitnija ) i trening.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1624 poslato: Maj 23, 2013, 08:35:52 posle podne »

@Leon

Ishrana ti je broj jedan - koji god cilj da imaš sa svojim telom. Želiš mišiće - onda moraš jesti kvalitetno, sa puno proteina i kvalitetnih ugljenih hidrata u ishrani.
Što se tiče suplemenata, kreni od proteina - to ti je osnovni suplement ka tvom cilju.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #1623 poslato: Maj 23, 2013, 05:06:06 posle podne »

Kreatin nema veze sa tim sto ti hoces, niti ce biti nekog napretka preko noci. Citaj forum malo....
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #1622 poslato: Maj 23, 2013, 05:02:57 posle podne »

tesko da ce ti tu kreatin pomoci....
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Leon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #1621 poslato: Maj 23, 2013, 04:53:05 posle podne »

Hteo bi da krenem sa uzimanjem kreatina, cilj mi je da telesnu masu zamenim misicnom, ne bih da mi se povecava tezina jer mislim da imam dovoljno, ali hocu da imam vece ruke i ledja? Sta bi ste mi preporucili, koji kreatin i sa cim da ga kombinujem ako je potrebno? Unapred hvala na odgovoru svima.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #1620 poslato: Mart 29, 2013, 02:07:20 posle podne »

1.Meni je cilj da smrsam tih 10-ak kilograma i da nabijem koliko toliko kvalitetne misicne mase u narednih 3-4 meseca!Bavim se kardio treninzima redovno,traju po 1h i idem u teretanu svaki dan sem nedelje.Da li ce taj kreatin meni da onemoguci skidanje masnih naslaga?

Da bi izgubio kilograme moras biti u kalorijskom deficitu kroz ishranu i trening. U vezi misicne mase, ja ne znam koja je to 'kvalitetna misicna masa'. Trebas da razlikujes telesnu masu i misicnu masu. Nova misicna masa se sporo pravi i za nju je potreban kaloriski suficit. Ali prethodna recenica ne vazi pocetnike i tinejdzere. S obzirom da ce kreatin navuci malo vode nema potrebe da ga koristis.

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1619 poslato: Mart 29, 2013, 11:34:13 pre podne »

Inace imam 10-ak kilograma viska. :/

1.Meni je cilj da smrsam tih 10-ak kilograma i da nabijem koliko toliko kvalitetne misicne mase u narednih 3-4 meseca!Bavim se kardio treninzima redovno,traju po 1h i idem u teretanu svaki dan sem nedelje.Da li ce taj kreatin meni da onemoguci skidanje masnih naslaga?

2.Kreatin otvara apetit i koga god sam pitao kazu da samo treba da se jede da bi dobio na misicnoj masi.To je totalna suprotnost od onoga sto meni treba,jer ja kad bi jeo kao zivotinja ja bi se samo jos vise naduo i dosao bih kao balvan. Cheesy Inace imam pet obroka dnevno.
Pa da li cu ja dobiti tu misicnu masu i skinuti ovu masnu masu pomocu kreatina ako ne jedem kao zivotinja,odnosno ako se hranim ovsenim,vocem,povrcem,belim mesom i posle treninga jednom mericom wheya???

Ako je cilj gubljenje 10 kg onda bih se fokusirala na to, a kreatin ti ne treba sada apsolutno.  Ono što ti treba od suplemenata je na prvom mestu protein.

Mišićna masa - teško da ćeš nešto dobiti sada kad si u periodu dijete, ali je jako bitno da je održavaš tako što ćeš unositi dosta proteina putem hrane i što ćeš raditi sa opterećenjem - tegovima.
 
Kreatin ne otvara apetit.  Ako želiš svakako da uzmeš kreatin jedini koji je u tvom slučaju ok je kre alkalyn firme EFX - uzima se u manjim dozama, u kapsulama je i ne zadržava vodu.
Sačuvana
SrdjanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #1618 poslato: Mart 29, 2013, 11:26:57 pre podne »

Inace imam 10-ak kilograma viska. :/

1.Meni je cilj da smrsam tih 10-ak kilograma i da nabijem koliko toliko kvalitetne misicne mase u narednih 3-4 meseca!Bavim se kardio treninzima redovno,traju po 1h i idem u teretanu svaki dan sem nedelje.Da li ce taj kreatin meni da onemoguci skidanje masnih naslaga?

2.Kreatin otvara apetit i koga god sam pitao kazu da samo treba da se jede da bi dobio na misicnoj masi.To je totalna suprotnost od onoga sto meni treba,jer ja kad bi jeo kao zivotinja ja bi se samo jos vise naduo i dosao bih kao balvan. Cheesy Inace imam pet obroka dnevno.
Pa da li cu ja dobiti tu misicnu masu i skinuti ovu masnu masu pomocu kreatina ako ne jedem kao zivotinja,odnosno ako se hranim ovsenim,vocem,povrcem,belim mesom i posle treninga jednom mericom wheya???
Sačuvana
blea
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1617 poslato: Mart 28, 2013, 03:19:54 posle podne »

na koji deo tačno misliš?  ako misliš na zadržavanje vode od visokog unosa hidrata - naravno...  zato ljudi kada krenu sa naglim dijetama i izbace ugljene hidrate smršaju puno kila u rekordnom roku - a to je upravo voda...a ne mast ;)  "lažno" mršavljenje...

upravo na taj deo za UH, mozda me nije razumeo, necu odmah da kazem da ne zna dovoljno za svoju struku, iako je mlad ima 24 ja mislim :) hvala ti jos jednom :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1616 poslato: Mart 28, 2013, 01:28:03 posle podne »

na koji deo tačno misliš?  ako misliš na zadržavanje vode od visokog unosa hidrata - naravno...  zato ljudi kada krenu sa naglim dijetama i izbace ugljene hidrate smršaju puno kila u rekordnom roku - a to je upravo voda...a ne mast ;)  "lažno" mršavljenje...
Sačuvana
blea
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1615 poslato: Mart 28, 2013, 11:38:55 pre podne »

taman si mi odgovorila i na drugu stvar koja me je zanimala ( ovo za UH ), jer mi se trener u teretani smejao kad sam mu rekao to, pa sam hteo da proverim ko je od nas dvoje lud.. hvala ti poz :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1614 poslato: Mart 28, 2013, 09:33:30 pre podne »

Ok hvala. :)

Interesuje me tvoje strucno misljenje,koji da uzmem od ova dva?

http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/DY306-Creatine-monohydrate-micronised.html

http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/TL1074-Creatine-Fuel-Powder.html



sa Dymatize-om imam iskustva da je dobar, tako da možeš njega. Mada bilo koji monohidrat klasičan - nema greške.

Interesuje me koju kolicinu vode da unosim kada pijem monohidrat?  Znam da je 2l neki minimum koji svuda pise ali s obzirom da imam 95kg, pijem 4+ litra pa me zanima hoce li zbog toga vise vode kreatin vuci u misic? poz :)

voda se zadržava zbog visokog unosa ugljenih hidrata i soli, ne mora da znači da ćeš navući puno vode ako paziš. Pij što više vode, 4 l je sasvim ok.

E da, jos ovo..Da li mozda cak da uzmem ovaj jer sam cuo da pretvara mast u misic.. :)


www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-alkalin/AA493-Kre-alkalyn.html

Nema konverzije mast - mišić...  Kre alkalyn je kreatin najnovije generacije, ne zadržava vodu - nema kreatinske nadutosti, i pije se u manjim dozama jer je apsorpcija - iskorišćenost veća nego kod običnog kreatina. Odličan.
Sačuvana
Trodon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #1613 poslato: Mart 27, 2013, 07:49:38 posle podne »

Kreatin koji koristim se jako tesko rastvara. Bilo da je u mlakoj vodi ili hladnoj,cak i posle par minuta muckanja on je vidljiv u vodi u vidu zrnaca kao i kada je u pakovanju. Apsolutno nerastvorljiv. E sad me zanima postoji li saznanje koliko dugo kreatin monohidrat sme da stoji u vodi pre nego sto se popije?

generalna je preporuka "drink immediately" ili popiti odmah, da ne stoji...  piješ li ga sa proteinom?  u tom slučaju ćeš malo izgubiti osećaj da piješ "pesak" :)


Za sada ga pijem samo sa glutaminom i maltodextrinom. Malo sam zabrinut po pitanju apsorpcije u tako nerastvorenom stanju.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #1612 poslato: Mart 27, 2013, 03:17:31 posle podne »

E da, jos ovo..Da li mozda cak da uzmem ovaj jer sam cuo da pretvara mast u misic.. :)


www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-alkalin/AA493-Kre-alkalyn.html
Samo u snovima :)
Mozda bi bilo najbolje , da krenes od prve strane ove teme, lakse ces razumeti funkciju Creatina.

Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 117 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.143 sekundi sa 14 upita.