TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395531 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: TimothyAroth

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 04:51:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 1009 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: CAFFE...  (Pročitano 1345392 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #14391 poslato: Jul 22, 2015, 11:04:51 pre podne »

Mora da je glavni distributer badema u nas Srba...mene bas bole sta kaze Poluqin , Fica ,Kai i ekipa...oni su strejt ,ne jedu prasetinu sa raznja i janjetinu ispod saca...ne unose b vitamin iz piva...ja masti unosim iskljucivo umacuci leba u pretop....mada ne mogu da lazem radi bolje potencije uzmem malo badema sa medom...


Verujem da na ovom forumu ima ljudi koji nisu optreceni striktnom ishranom i planom treninga i da ima ljudi koji nece izvrsiti harakiri ako ne pojedu svoju dozu badema i ne odrade 500 ponavljanja na latu za triceps

Ae nadji jedan post gde sam rekao da neko treba da jede bademe,tj samo bademe,i da to tako mora?

Mnogo bre hejtujete al neka vas...

p.s ja prvi vise unosim kikiriki i orah jer su jeftiniji,al opet sve to nema veze,sa ovom gomilom vas postova u kojoj ja ispade diler badema,a pomenu sam ih par puta.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #14390 poslato: Jul 22, 2015, 11:01:57 pre podne »

Stefane ajde brate provalili smo da si se vratio samo da hejtujes i seres i ovde pljujes sve nas, sad si ti otkrio toplu vodu, znas sta je badem i sada svi ostali smo pajseri.. Mislim odavno te znam, ali nisi pre bio takav da me izvines seronja..daj se opusti malo, pisi ako ti se pise, ali sta tu koj qrac samo kontriras ljudima. ako si tata kao sto vec pominjes, izbaci sliku forme i ovde nas ocaraj, pa ce onda neko i da krene da slusa tvoje savete.. I da, naravno da je Poluqin tata, ali nije jedini, i ne prica samo o jebenim mastima..ljudi nemaju za osnovno, jebao vas vise badem, ja badem nisam kupio godinama niti ostale fensi jezgraste plodove.. unos masti mi je preko omega 3 ,suncokreta, semenki i kikirikija..kad kad maslinovo ulje kad imam finansija..i sav sam opuznuo, treba mi badem da me ojaca, inace se otopih sve..

I jebem ti tog vise Markonija, on li je bogotac u Srb ? ti kao da si u vezi sa njim, pa samo ga spominjes kad god dodjes.

Tejkit izi,opusti se malo.

Ne znam na osnovu cega si sve ovo gore zakljucio ali sigurno nisam dao povod za tako nesto,pa ocigledno citas ne ono sto pise kako pise,vec to projektujes drugacije.

Niti sam nekom rekao da mora da jede bademe niti sam prodavao pamet,ali to je vec tvoj problem sto tako shvatas.

p.s uzmi malo hidrata ako si na dijeti,a ako nisi onda si ti seronja sa takvi nastupom koji je konstantan od kad si dosao na forum,sto bi trebalo da znaci da nije do hidrata.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14389 poslato: Jul 22, 2015, 09:33:16 pre podne »

Ma nista od toga, evo jutros 81cm opet ;D Ne mogu uneti makronutrijente ako se ne prejedem, imam 5 obroka i jedva ih pojedem, jedino vecera bude bas lagana. Ne volim da jedem, da jedem koliko mi prija, imao bi mozda 1 obrok dnevno, eventualno 2. Sta mogu iz toga uneti, 50g hidrata i 50g proteina, ovako moram na silu ako cu da napredujem.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14388 poslato: Jul 22, 2015, 12:22:17 pre podne »

Pa ne znam kako da opisem, jednostavno mi je struk uvece veci 4cm nego ujutro, mozda je i normalno s obzirom da se ozbiljno prejedam i nalivam sad na masi ali malo me nervira  ;D

A gasovi, nadimanje, podrigivanje, čujni pokreti creva, grčevi?

Cilj ti nije prejedanje...već više "umerenih" obroka( količinski)...naš digestivni sistem ipak ima neka ograničenja...  ;)



Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14387 poslato: Jul 21, 2015, 11:12:31 posle podne »

Pa ne znam kako da opisem, jednostavno mi je struk uvece veci 4cm nego ujutro, mozda je i normalno s obzirom da se ozbiljno prejedam i nalivam sad na masi ali malo me nervira  ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14386 poslato: Jul 21, 2015, 10:31:38 posle podne »

Moram opet pitati za ovu nadutost, danas 5cm razlika jutro-vece, bas sam popizdeo to je kao 5% razlike u bf-u, jel to jednostavno fizicki hrana poveca obim i prepunjenost zeluca ili odredjena vrsta hrane moze tako neato izazvati? Dok sam bio na def, prazan i sto se vode i glikogena tice, laksa hrana i manje kolicine struk jutro 80.5, veceras 87, kad nisam u nesvest pao o.O

Možeš li da mi opišeš tu tzv. "nadutost"?

Izvini, ali ranije se nisam uključio u tu tematiku oko nadutosti...nadutost kao "zadržavanje potkožne vode" ili...nadutost stomaka uz nadimanje i gasove?

Uzroci mogu biti u načinu na koji se jede (gutanje vazduha pri jelu), problema sa želucem (gastritis, čir), problema sa dvanaetopalačnim crevom (čir), problema sa gušteračom i žučnom kesom (nedovoljno sokova za varenje), problema sa tankim crevom (razna zapaljenja koja ometaju varenje), problema sa debelim crevom (zapaljenja, preterano stvaranje gasova). U osnovi svih ovih uzroka mogu biti: stres, alergije i intolerancija na neku hranu (npr. mleko).

Kako rešiti ovaj problem?

Potrebno je prvo isključiti iz ishrane hranu koja smeta većini ljudi: pržena hrana, grickalice, hrana iz pekare (posedno lisnata testa), gazirani sokovi, kao i PREVIŠE DIJETNIH VLAKANA. Ne kombinovati proste ugljene hidrate sa koncentrovanim mastima( prženje...) i koncentrovanim proteinima( meso) - stvara se dodatna kiselina u želucu. Najbolje je jesti hranu spremanu u svojoj kuhinji. Ako se nadutost ponavlja ili ako je praćena jakim bolovima, javite se lekaru. Mogu se pronaći razne alergije: na kazein iz mleka, jaja, kikiriki, jagode i dr, a mogu se pronaći i intolerencije na hranu: na mlečni šećer - laktozu, na primer. Mogu se pronaći razna zapalljenja sistema za varenje, na bilo kom njegovom delu.
A i preterana konzumacija hrane bogate vlaknima - mekinje, prozivodi od celog zrna žitarica, gluten...mahunarke...

Sve u svemu, ništa neće odviše!!!

Mogu pomoći čajevi protiv nadimanja (nana, morač, kim). Ako je uzrok povišena želudačna kiselina - pelin smanjuje stvaranje želudačne kiseline. U cilju zaštite sluzokože celog sistema za varenje, a posebno tankog creva, mogu se uzimati prebiotici (inulin) sa probioticima (korisne bakterije Lactobaccilus i Bifidobacerium).
« Poslednja izmena: Jul 21, 2015, 10:33:44 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #14385 poslato: Jul 21, 2015, 08:59:15 posle podne »

Moguce je ovo sto kaze Cvetko, ali ne opterecuj se. I ja sam se tako uplasio, ali merio sam se samo kada ustanem pa nisam obracao paznju na to koliki mi je stomak uvece. Jer ipak jedes, pijes itd...
Ja npr. kada jedem Ellu imam problem sa gasovima. :D ;D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #14384 poslato: Jul 21, 2015, 08:51:38 posle podne »

Moguce da ti neka namirnica ne prija, tako i meni ovsene(veca kolicina) sa mlekom uopste ne prija. Nadujem se ko bure.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14383 poslato: Jul 21, 2015, 08:16:12 posle podne »

Moram opet pitati za ovu nadutost, danas 5cm razlika jutro-vece, bas sam popizdeo to je kao 5% razlike u bf-u, jel to jednostavno fizicki hrana poveca obim i prepunjenost zeluca ili odredjena vrsta hrane moze tako neato izazvati? Dok sam bio na def, prazan i sto se vode i glikogena tice, laksa hrana i manje kolicine struk jutro 80.5, veceras 87, kad nisam u nesvest pao o.O
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #14382 poslato: Jul 21, 2015, 06:47:12 posle podne »

Mora da je glavni distributer badema u nas Srba...mene bas bole sta kaze Poluqin , Fica ,Kai i ekipa...oni su strejt ,ne jedu prasetinu sa raznja i janjetinu ispod saca...ne unose b vitamin iz piva...ja masti unosim iskljucivo umacuci leba u pretop....mada ne mogu da lazem radi bolje potencije uzmem malo badema sa medom...


Verujem da na ovom forumu ima ljudi koji nisu optreceni striktnom ishranom i planom treninga i da ima ljudi koji nece izvrsiti harakiri ako ne pojedu svoju dozu badema i ne odrade 500 ponavljanja na latu za triceps
« Poslednja izmena: Jul 21, 2015, 06:56:04 posle podne od strane Terror » Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
pedjoni986
Gost
« Odgovor #14381 poslato: Jul 21, 2015, 06:26:16 posle podne »

Stefane ajde brate provalili smo da si se vratio samo da hejtujes i seres i ovde pljujes sve nas, sad si ti otkrio toplu vodu, znas sta je badem i sada svi ostali smo pajseri.. Mislim odavno te znam, ali nisi pre bio takav da me izvines seronja..daj se opusti malo, pisi ako ti se pise, ali sta tu koj qrac samo kontriras ljudima. ako si tata kao sto vec pominjes, izbaci sliku forme i ovde nas ocaraj, pa ce onda neko i da krene da slusa tvoje savete.. I da, naravno da je Poluqin tata, ali nije jedini, i ne prica samo o jebenim mastima..ljudi nemaju za osnovno, jebao vas vise badem, ja badem nisam kupio godinama niti ostale fensi jezgraste plodove.. unos masti mi je preko omega 3 ,suncokreta, semenki i kikirikija..kad kad maslinovo ulje kad imam finansija..i sav sam opuznuo, treba mi badem da me ojaca, inace se otopih sve..

I jebem ti tog vise Markonija, on li je bogotac u Srb ? ti kao da si u vezi sa njim, pa samo ga spominjes kad god dodjes.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #14380 poslato: Jul 21, 2015, 10:38:22 pre podne »

Ti Stefane da si neki covek sad kad imas diplomu fitnes
trenera otisao bi u temu kako oblikovati misice i pomogao nasem drugu Petrarki oko njegovih problema vezanih za trening i ishranu.
Pisao mi je na pp.

Al nisam nikakav čovek. :D
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #14379 poslato: Jul 21, 2015, 10:13:54 pre podne »

Ti Stefane da si neki covek sad kad imas diplomu fitnes
trenera otisao bi u temu kako oblikovati misice i pomogao nasem drugu Petrarki oko njegovih problema vezanih za trening i ishranu.
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stefan L.
Gost
« Odgovor #14378 poslato: Jul 20, 2015, 01:38:54 pre podne »

Sve to je od opšte koristi...ipak je najviši lični interes - opšti interes...

Uloga Foruma je čak i u domenu "prosvetiteljske"...još jedna od pravih vrednosti koja se mora vratiti u prvi plan...ne kažu tek tako - "ono si što jedeš"...

Novim generacijama "Pansport" forumaša treba kvalitetnog materijala za napredak...saraĂ°ujmo, učimo jedni od drugih...cilj nam je isti...

Bukvalno prosvetiteljska,kad se setim kakva sam sve sranja ja imao u glavi pre 6-7 godina...eee tugo. ;D :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #14377 poslato: Jul 20, 2015, 01:37:29 pre podne »

Stefane jel bi mogao da li ima na forumu nekih tvojih slika, kakve rezultate imaš što se tiče sporta. Voleo bih samo da znam nešto više da bih mogao da se uključim u diskusiju o tome šta ne dostaje ovom forumu.

Ne kačim svoje slike na net,ali je bilo na Markonijevom sajtu kad sam se spremao kod njega. Pogledaj na personalnitrener.net

Mogu da okačim neki trening,tj čučanj,mrtvo...šta god.
« Poslednja izmena: Jul 20, 2015, 01:39:37 pre podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Stranice: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 1009 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 14 upita.