TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395529 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 09:22:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 1009 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: CAFFE...  (Pročitano 1345407 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14421 poslato: Jul 23, 2015, 01:01:37 pre podne »

Mislis na osvezenje masnog tkiva kroz cheat meal ili uz proste hidrate u pwm?
Ja lepo rekoh da ne mora da se pije nesto/jede posle treninga odma. :D

Mislim na pwm...mada zapitajmo se da li nam zapravo i trebaju prosti hidrati u pwm...  ::)

Eh...nego kad vidim neke naše forumaše kako preteruju u pričama vezanim za unos hidrata, tj. negativan uticaj insulina na sekreciju hormona rasta...prosto se zapitam, kako li deca uopšte i rastu, ako jedu slatkiše...deco, ne jedite slatkiše i bićete 2,02m, NBA vas zove  ;D

Gigantizam ili patuljast rast...odaberite sami...hahahahahahaha  ::)

Eh, kad se setim onih starih bildera, ni izolata whey, ni BCAA, ni glutamina, a solidna forma...npr. Steve Reeves...ehhhhhh...

https://youtu.be/H3-xEjgHmO8
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #14420 poslato: Jul 23, 2015, 12:19:53 pre podne »

Mislis na osvezenje masnog tkiva kroz cheat meal ili uz proste hidrate u pwm?
Ja lepo rekoh da ne mora da se pije nesto/jede posle treninga odma. :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14419 poslato: Jul 23, 2015, 12:07:47 pre podne »

Najkraće rečeno smanjite doživljaj sa vlaknima... @R1

Mlečna mast je sama po sebi odlična stvar, samo što je proces pasterizacije i homogenizacije ruinirao "kvalitet mleka"...eh...neko mi reče - "pa znači, da nam ne gine mleko sa vime, direktno"...  ;D

Ima svrhe ako je whey protein, a ne mlecni protein koji je "spor". Tako da ono...
Bolje da lepo jede kad dodje kuci ili ponese kuvana jaja u teretanu, mada ja ne vidim razlog da se uopste opterecuje sa tim da "mora" nesto da popije/pojede ODMAH posle treninga. Dodjes kuci i lepo jedes i gotova prica, neces da "opadnes". :D

Ja mislim da zamene za whey nema. Mislim na zamenu koja moze da se popije posle treninga i da odradi isti posao kao i whey. Isto ne vidim i svrhu da se pojede solo banana ili suvo grozdje, eventualno da te secer iz nje malo drmne na kratko.

Jao, jao...ono čuveno, ako nema whey-a posle treninga "izede me katabolizam"...

Hm, whey je koristan, svakako, ali i bez njega se može...preporuka za detaljno čitanje na tu temu...mislim da smo neke stvari pojednostavili vezano za "logiku proteina"...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/proteini-u-ishrani-istine-i-zablude.html

Bitno je šta smo jeli pre treniga, i šta smo jeli posle, i šta ćemo da jedemo narednih par dana.

Dakle,kratko i jasno: Dok god redovno treniramo, bitno je šta jedemo. Uvek. Mnogo bitnije od tog jednog šejka posle treninga.

Ako nema proteinskog šejka nakon treninga sigurno nećemo upasti u stanje fatalnog mišićnog katabolizma, ako nam je unos proteina iz hrane u „redovnim obrocima” bio na zavidnom nivou...

Sa ili bez whey?

Da, whey je jako brz i efikasan pogotovu u periodu neposredno nakon treninga, ali ako nemamo dovoljan unos “sporovarećih proteina” iz konkretnih, čvrstih obroka, pre i posle treninga…uzalud je brzina našeg proteina u pwm…

Shvatimo whey kao prvu pomoć, ali ne i kao jedini izbor kada je u pitanju ciljani unos proteina.


Inače solo prosti hidrati nas mogu osvežiti...ali i osvežiti naše masno tkivo...ako odemo u krajnost...  :D
« Poslednja izmena: Jul 23, 2015, 12:09:59 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #14418 poslato: Jul 22, 2015, 10:22:33 posle podne »

Ima i one filmove gde čuva neku decu,  pa kad je trudan, pa opet neki sa decom... ima ih...
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #14417 poslato: Jul 22, 2015, 10:17:48 posle podne »

Terminator? :)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #14416 poslato: Jul 22, 2015, 10:03:33 posle podne »

Dajte neki film u kojem je Arnold imao glavnu ulogu, ja koliko sam ih gledao ne secam se nijednog haha
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #14415 poslato: Jul 22, 2015, 08:35:22 posle podne »

Meni samo kvadovi u glavi, nista ostalo  :-\
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #14414 poslato: Jul 22, 2015, 08:32:23 posle podne »

Još pitaš, noge treniram na svaka 5 dana i to maksimalno a biceps jednom u mesec dana :D
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #14413 poslato: Jul 22, 2015, 08:26:11 posle podne »



Posle treninga nogu baje moje... pozadi ni nema suvog dela... postavljeni neki lični rekordi i tako...
Inace, jel još neko opterećen više nogama nego npr. bicepsima?
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #14412 poslato: Jul 22, 2015, 08:12:39 posle podne »

Ima svrhe ako je whey protein, a ne mlecni protein koji je "spor". Tako da ono...
Bolje da lepo jede kad dodje kuci ili ponese kuvana jaja u teretanu, mada ja ne vidim razlog da se uopste opterecuje sa tim da "mora" nesto da popije/pojede ODMAH posle treninga. Dodjes kuci i lepo jedes i gotova prica, neces da "opadnes". :D

Ja mislim da zamene za whey nema. Mislim na zamenu koja moze da se popije posle treninga i da odradi isti posao kao i whey. Isto ne vidim i svrhu da se pojede solo banana ili suvo grozdje, eventualno da te secer iz nje malo drmne na kratko.
« Poslednja izmena: Jul 22, 2015, 08:14:55 posle podne od strane cantawait » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #14411 poslato: Jul 22, 2015, 07:39:45 posle podne »

Pa nikakva, ali kad uz to imas proteina e onda ima svrhe
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #14410 poslato: Jul 22, 2015, 07:29:39 posle podne »

Koja je svrha secera bez wheya?
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #14409 poslato: Jul 22, 2015, 06:04:05 posle podne »

Slazem se, ali koja je svrha secera? Onda moze i dekstrozu da pomesa sa obicnim mlekom..
Merica Wheya izadje koliko i cokoladno.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #14408 poslato: Jul 22, 2015, 05:52:36 posle podne »

A cekaj, zar mleko ne spada u "spore" proteine?
Onda moze i whey da pravi u mleku.

Ja nemam whey, ali ne pijem ni cokoladno posle treninga. Jedem kao covek kad dodjem kuci.
Jeste, ali pogledaj koliko secera ima, pa ko ima nek priusti sebi i ja licno nemam sejk ili cokoladno, odma cvrs obrok.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14407 poslato: Jul 22, 2015, 05:31:41 posle podne »

Jedem ih kao prvi obrok i kao uzinu izmedju prvog i drugog rucka. Uglavnom s hidratima pre 5 popodne zavrsim uglavnom. Inace sad sam se ipak setio da od kako jedem ovsene imam gasova i cesce (dosta) stolice. Nije da mi smeta, ali to je od kad sam njih uveo u redovnu upotrebu, s druge strane ako je vecinski deo kompleks UH iz pirinca to je katastrofa, em jedva jedem, em mi zacepi stomak kao cement da sam pojeo.
« Poslednja izmena: Jul 22, 2015, 05:44:05 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Stranice: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 1009 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.176 sekundi sa 15 upita.