TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 08:31:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 1009 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: CAFFE...  (Pročitano 1345460 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14436 poslato: Jul 24, 2015, 05:07:40 posle podne »

Ja 2-3l, mozda nekad 4, mislim sve ukupno tecnosti, ne samo voda.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #14435 poslato: Jul 24, 2015, 04:53:41 posle podne »

Do 2l.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #14434 poslato: Jul 24, 2015, 04:15:59 posle podne »

Koliko tecnosti unosite u ovim vrelim danima?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14433 poslato: Jul 24, 2015, 02:16:23 posle podne »

E jbg Slavisa, ti od A do S :D Kakvi nalazi, kad se prejedem poraste, kad jedem normalno ne poraste simple as pasulj. To je bilo pitanje, da li kolicina hrane i tecnosti moze distendirati stomak u toj meri da se naduje toliko. Konkretno ja merim cesto struk pa sam primetio, recimo na definiciji je razlika prepodne - vece nekih 2-3cm max, a sad kako je masa i kako jedem drasticno vise bude 4-5-6cm razlike. Mada sad sam vec navikao, dok ujutro bude normalan sta je tu je, necu ''dirat'' nista. Jedino danas sto sam poslusao Cvetka i ovsene smanjio za duplo, a pojacao pirinac i nema mleka pa cemo videti kako izgleda uvece.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14432 poslato: Jul 24, 2015, 12:51:41 posle podne »

Pa nista mi to ne pomaze, pitam za konkretan savet, znam ja da na wikipediji nadjem sta uzrokuje to. Uzrokuje kolicina hrane i ovsene koje moram pojesti kako bi ispunio potrebe za makronutrijentima, svako jutro mi je struk normalan, u toku dana poraste za 5-7cm. Btw koliko hidrata treba za odrzavanje forme, ako necu vise da rastem? Strpio bih se do tog stadijuma, pa ako je duplo manje onda mozda se ne bi toliko naduvao jer bi jeo manje.

Struk ti poraste?

Osmi putnik?  ;) Ascit?  ::) Neki lekovi? Funkcije jetre? Bubrega? Srca? Neki lab. nalaz u skorije vreme?

Mnogo je tu induvudalnih faktora...zato ćeš morati da neke stvari promeniš i sam proceniš šta ti od hrane ne odgovara...čemu onda pitanje, ako i sam znaš uzrok? Svi drugačije reagujemo na neke namirnice, kao i "obilnost" obroka...

Koliko hidrata za odražavanje forme? Hahahahahhaah...opet očekuješ odgovor koji je diktiran indivdualnim "faktorima"...šta kaže TDEE?

...u ovom slučaju "ponašanje" u skladu sa parametrima energetske potrošnje može biti korisna smernica u titriranju unosa hidrata( kao i ostalih makronutrijenata)...
« Poslednja izmena: Jul 24, 2015, 12:53:54 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14431 poslato: Jul 24, 2015, 10:34:35 pre podne »

Ajd probacu, a vec sam se obradovao jer mi mnogo lakse idu dok jedem od pirinca.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #14430 poslato: Jul 24, 2015, 10:18:20 pre podne »

Ja i na 3,5g hidrata, 2g protosa, 1g masti po kilogramu odrzavam (70-72kg) ali probaj ovo sto sam ti rekao da smanjis ovsene, a pojacas pirinac, ja sam bas imao probleme nadutosti zbog velike kolicine ovsenih jer sam jeo 200-300g dnevno
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14429 poslato: Jul 24, 2015, 10:13:29 pre podne »

Nemam pojma, ovo mi je prvi bulk, ni sad ne znam kako reaguje telo, tek je 2 nedelje proslo. Ranije nisam ni pratio unos hidrata.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #14428 poslato: Jul 24, 2015, 10:11:07 pre podne »

Probaj da smanjis ovsene jer sam i ja imao isti problem, a pojacaj pirinac npr. kako mi mozemo da ti kazemo koliko hidrata ti je za odrzavanje? to si valjda ti trebas da znas ako si pratio stanje iz nedelje u nedelju.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14427 poslato: Jul 24, 2015, 09:37:01 pre podne »

Pa nista mi to ne pomaze, pitam za konkretan savet, znam ja da na wikipediji nadjem sta uzrokuje to. Uzrokuje kolicina hrane i ovsene koje moram pojesti kako bi ispunio potrebe za makronutrijentima, svako jutro mi je struk normalan, u toku dana poraste za 5-7cm. Btw koliko hidrata treba za odrzavanje forme, ako necu vise da rastem? Strpio bih se do tog stadijuma, pa ako je duplo manje onda mozda se ne bi toliko naduvao jer bi jeo manje.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14426 poslato: Jul 23, 2015, 10:34:51 posle podne »

R1

Vrati se na već dat detaljan komentar o uzrocima nadutosti...

Moram opet pitati za ovu nadutost, danas 5cm razlika jutro-vece, bas sam popizdeo to je kao 5% razlike u bf-u, jel to jednostavno fizicki hrana poveca obim i prepunjenost zeluca ili odredjena vrsta hrane moze tako neato izazvati? Dok sam bio na def, prazan i sto se vode i glikogena tice, laksa hrana i manje kolicine struk jutro 80.5, veceras 87, kad nisam u nesvest pao o.O

Možeš li da mi opišeš tu tzv. "nadutost"?

Izvini, ali ranije se nisam uključio u tu tematiku oko nadutosti...nadutost kao "zadržavanje potkožne vode" ili...nadutost stomaka uz nadimanje i gasove?

Uzroci mogu biti u načinu na koji se jede (gutanje vazduha pri jelu), problema sa želucem (gastritis, čir), problema sa dvanaetopalačnim crevom (čir), problema sa gušteračom i žučnom kesom (nedovoljno sokova za varenje), problema sa tankim crevom (razna zapaljenja koja ometaju varenje), problema sa debelim crevom (zapaljenja, preterano stvaranje gasova). U osnovi svih ovih uzroka mogu biti: stres, alergije i intolerancija na neku hranu (npr. mleko).

Kako rešiti ovaj problem?

Potrebno je prvo isključiti iz ishrane hranu koja smeta većini ljudi: pržena hrana, grickalice, hrana iz pekare (posedno lisnata testa), gazirani sokovi, kao i PREVIŠE DIJETNIH VLAKANA. Ne kombinovati proste ugljene hidrate sa koncentrovanim mastima( prženje...) i koncentrovanim proteinima( meso) - stvara se dodatna kiselina u želucu. Najbolje je jesti hranu spremanu u svojoj kuhinji. Ako se nadutost ponavlja ili ako je praćena jakim bolovima, javite se lekaru. Mogu se pronaći razne alergije: na kazein iz mleka, jaja, kikiriki, jagode i dr, a mogu se pronaći i intolerencije na hranu: na mlečni šećer - laktozu, na primer. Mogu se pronaći razna zapalljenja sistema za varenje, na bilo kom njegovom delu.
A i preterana konzumacija hrane bogate vlaknima - mekinje, prozivodi od celog zrna žitarica, gluten...mahunarke...

Sve u svemu, ništa neće odviše!!!

Mogu pomoći čajevi protiv nadimanja (nana, morač, kim). Ako je uzrok povišena želudačna kiselina - pelin smanjuje stvaranje želudačne kiseline. U cilju zaštite sluzokože celog sistema za varenje, a posebno tankog creva, mogu se uzimati prebiotici (inulin) sa probioticima (korisne bakterije Lactobaccilus i Bifidobacerium).
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #14425 poslato: Jul 23, 2015, 10:25:07 posle podne »

Pa cek moram da smanjim ovsene onda, samo odatle vlakna unosim i iz povrca, salate, ali to je minimum, 200g ovsenih dnevno jedem?
Probaj da smanjis ovsene na 100g i vidi kako ce ti biti, ja sam imao problema, a sa cim ovsene jedes?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14424 poslato: Jul 23, 2015, 10:22:06 posle podne »

Pa cek moram da smanjim ovsene onda, samo odatle vlakna unosim i iz povrca, salate, ali to je minimum, 200g ovsenih dnevno jedem?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14423 poslato: Jul 23, 2015, 09:53:23 posle podne »

Najkraće rečeno smanjite doživljaj sa vlaknima... @R1
Moras biti precizniji malo? Jel moze biti nekih posledica od toga?

Najosetnija posledica je navedena nadutost...

Ako se odjednom unese veća količina vlakana može doći do nadutosti (flatulencije) što je praćeno pojavom gasova, ubrzanom peristaltikom i prolivima...

Mnogi nutricionisti preporučuju optimalan unos od 20-35 grama/dan.

Povećan unos vlakana može imati i neke negativne posledice, tako da treba biti obazriv (akcenat na umerenost)

Povećan unos dijetnih vlakana:

• može poremetiti apsorpciju lekova,

• smanjuje sposobnost varenja i apsorpcije hrane,

• može mehanički oštetiti sluzokožu creva,

• fitinska kiselina u zrnevlju i povrću stvara komplekse (helate) sa mineralima (Ca, Fe i Zn) i smanjuje njihovu apsorpciju,

• velika količina fosfora u namirnicima bogatim vlaknima može doprineti stvaranju kamenčića u mokraćnim putevima.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14422 poslato: Jul 23, 2015, 08:58:03 pre podne »

Najkraće rečeno smanjite doživljaj sa vlaknima... @R1
Moras biti precizniji malo? Jel moze biti nekih posledica od toga?
« Poslednja izmena: Jul 23, 2015, 09:07:34 pre podne od strane R1 » Sačuvana
Stranice: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 1009 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 14 upita.