TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 04:05:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 660359 puta)
Jovan90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1731 poslato: April 16, 2015, 09:03:03 posle podne »

Hvala puno.. sutra cu zakazati kod doktora i sve analize pa kad odradim  javicu kakvi su rezultati i sta mi je receno
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1730 poslato: April 16, 2015, 08:58:02 posle podne »

24god, 3god treniram rezim ishrane pa sad ce biti vec oko 5meseci, treninzi
Pon grudi, tric
Uto noge list
Sreda off
Cet ledja bic
Pet ramema trap

Za sve velike grupe radim 12 serija od 6-10 ponavljanja za manje particije 6-8 serija isto ponavljanja
Kardio ne radim i pored teretane ne treniram nista
Spavam od 8 do 10h e sad od lekova i bolesti nista uzimao sam vitamine dayli formulu od diagnoza nisam radio nista
Izgubio sam 2kg za mesec dana odnosno 5 kila od decembra aperit imam uvek stolica ok 1 dnevno nista od ovoga sto si nabrojao me ne muci
Keva ima problem sa tiroidnom zlezdom i ona je haos mrsava i ne moze da se ugoji zato i razmisljam da odem na analizu

Neke od endokrinoloških bolesti zahtevaju i detaljnu porodičnu anamnezu, tj. spadaju u kategoriju bolesti sa geneteskom predispozicijom( nasledni oblici)...npr. Gravesova bolest važi za jedan od najčešćih uzroka oboljenja štitne žlezde. To je autoimuni poremećaj( telo proizvodi antitela na sopstvena tkiva- antitireoglobulinska antitela i antiperoksidana antitela ) koji izaziva oslobaĂ°anje visokog nivoa tiroidnih hormona. Jedno od obeležja bolesti je oticanje vrata i očiju (buljavost - egzoftalmus), koje je vidljivo i neprijatno...mada se 5 puta češće javlja kod osoba ženskog pola...

Sve u svemu, predlažem da se obratiš izabranom lekaru...pored "osnovih lab. pretraga", treba bi odraditi i dodatne lab. pretrage u smislu odreĂ°ivanja nivoa tiroidnih hormona( T4 i T3) i TSH (tireostimulišući hormon) u krvi.

« Poslednja izmena: April 16, 2015, 09:00:55 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Jovan90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1729 poslato: April 16, 2015, 08:44:24 posle podne »

24god, 3god treniram rezim ishrane pa sad ce biti vec oko 5meseci, treninzi
Pon grudi, tric
Uto noge list
Sreda off
Cet ledja bic
Pet ramema trap

Za sve velike grupe radim 12 serija od 6-10 ponavljanja za manje particije 6-8 serija isto ponavljanja
Kardio ne radim i pored teretane ne treniram nista
Spavam od 8 do 10h e sad od lekova i bolesti nista uzimao sam vitamine dayli formulu od diagnoza nisam radio nista
Izgubio sam 2kg za mesec dana odnosno 5 kila od decembra aperit imam uvek stolica ok 1 dnevno nista od ovoga sto si nabrojao me ne muci
Keva ima problem sa tiroidnom zlezdom i ona je haos mrsava i ne moze da se ugoji zato i razmisljam da odem na analizu
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1728 poslato: April 16, 2015, 08:33:01 posle podne »

Pozdrav imam jedno pitanje i posto ne znam gde da ga postavim pitacu ovde. Imam problem sa dobijanjem kila i hocu da uradim hormonsku analizu i interesuje me analiza kojih hormona se radi kad je ovaj problem u pitanju? da li testosteron i kortizol ili jos neki? Da ne duzim sa treningom i ishranom trening mi je 4x nedeljno ishrana 170g prot 670g uh 80g masti i konstantno mrsavim inace imam 176cm i 70kg ili tapak u mestu ili gubim na kilazi i postajem sad vec ocajan i sa kilazom imam problem vec duze vreme.

Pozdrav i od mene...manje panike, više razuma i logike...

Koliko imaš godina?

Za bilo kakvu analizu, tj. dijagnostičku proceduru su potrebne indikacije za istu...

Koliko dugo treniraš?

Koliko dugo si na ovom modifikovanom režimu ishrane?

Kako ti izgledaju treninzi? Dužina? Obim? Raspored mišićnih partija po treninzima? Kardio? Da li se "pored teretane", baviš i nekim sportom?

Da li dovoljno spavaš?

Neki konkretan( dijagnostifikovan) zdravstveni problem? Dijabetes, astma? Piješ li neke lekove? Uzimaš li neki vitaminsko-minerani suplement? Jesi li skoro odradio neki lab. nalaz krvi i urina?

Kažeš da konstantno mršaviš? Koliko si kg izgubio za mesec dana?

Neka konkretna tegoba koju osećaš? Kakav ti je apetit? Uredne stolice? Učestale? Zatvor, proliv? Da li imaš "napade" nervoze, nesanice, drhtanja? Preterano znojenje, nepodnošenje vrućine, ubrzan rad srca, "lupanje srca" u miru? "Preskoci" u radu srca? Meriš li krvni pritisak?

Učestalo mokrenje? Stalna žeĂ°? Neutoljiva glad, a gubiš na težini?

Neke nasledne bolesti u porodici?
Sačuvana
Jovan90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1727 poslato: April 16, 2015, 08:31:02 posle podne »

Sedim na poslu ceo dan jedem na svaka 3h i trening sto mi traje 1h do 1h i 15min znaci ne mogu vise ne znam sta nisam probao i nece..
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1726 poslato: April 16, 2015, 08:22:02 posle podne »

Ako s ovakvom ishranom ne dobijas na kilazi a imas 70kg, onda je stvarno zdravlje u pitanju ili se trosis mnoogo preko dana.
Sačuvana
Jovan90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1725 poslato: April 16, 2015, 07:59:27 posle podne »

1. 200g ovsenih 5belanaca 30g kikirikija
2. 120g integ pirinca 150g belog  mesa
3. 150 integ pirinca 150g belog mesa
4. 150g integ pirinca 200g belog mesa
5. 250g sira ele i 40g kikirikija i 120g ovsenih

Ovsene na kraju dana dodajem zato sto ni sa njima pred spavanje ne.dobijam na kilazi i salatu uz obroke imam nisam je pisao 3l vode dnevno od supsa mono, whey, glut
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #1724 poslato: April 16, 2015, 07:52:57 posle podne »

ispisi ishranu da ti preracunam to. Sa 70 kg i treningom svaki drugi dan ne jede se 4000 kcal. A pritom da gubis na tezini. Mislim moze ako trcis svaki dan po 10-15 kilometara onda ok.

Tiroidna zlezda i secer da ti izmere.
Sačuvana
Jovan90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1723 poslato: April 16, 2015, 07:34:57 posle podne »

Pozdrav imam jedno pitanje i posto ne znam gde da ga postavim pitacu ovde. Imam problem sa dobijanjem kila i hocu da uradim hormonsku analizu i interesuje me analiza kojih hormona se radi kad je ovaj problem u pitanju? da li testosteron i kortizol ili jos neki? Da ne duzim sa treningom i ishranom trening mi je 4x nedeljno ishrana 170g prot 670g uh 80g masti i konstantno mrsavim inace imam 176cm i 70kg ili tapak u mestu ili gubim na kilazi i postajem sad vec ocajan i sa kilazom imam problem vec duze vreme.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1722 poslato: April 05, 2015, 11:57:35 posle podne »

A koliko bi uh po kg trebalo da se unosi vikendom? I proteina?


Detaljno pogledaj temu...bila poodavno na forumu... http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=62575.0

P.S. koristan "keto" kalkulator... http://keto-calculator.ankerl.com/
« Poslednja izmena: April 06, 2015, 12:16:53 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1721 poslato: April 05, 2015, 11:34:12 posle podne »

A koliko bi uh po kg trebalo da se unosi vikendom? I proteina?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1720 poslato: April 05, 2015, 11:32:15 posle podne »

Slaviša, imaš li neki detaljan tekst o keto dijeti?
Ovo po netu što sam našao je smešno. :)

Zavisi koliko si pomno tražio...  ;)

Evo jednog lepog teksta...

"Ketogena dijeta

Šta je ketoza?

Metaboličko stanje ketoze jednostavno znači da je količina ketona u telu iznad normalnog nivoa.Tada telo počinje da koristi masti kao energiju radi održavanja svakodnevnih telesnih funkcija.

Koje su prednosti ketoze?

1. Glavna korist ketoze je to što koristi vašu telesnu mast kao energiju,što se vrlo retko dešava kada se unosi velika količina ugljenih hidrata.Telo kada dobije ugljene hidrate nema razloga da koristi mast kao izvor energije!

2. Prednost je i to što će nivo insulina ostati nizak.To dovodi do veće razgradnje masti jer insulin inače blokira taj proces.TakoĂ°e,pri niskom nivou insulina dolazi do oslobaĂ°anja vrlo bitnih hormona,meĂ°u njima i hormona rasta.

3. Još jedna mala ali bitna činjenica je da se u ovom stanju smanjuje osećaj gladi!Zbog povećanog unosa zdravih masti imaće te osećaj sitosti i na ovakvoj niskokaloričnoj dijeti.

Koje su moguće mane?

1. Tokom prvih par nedelja osećaće te se iscrpljeno a mozak kao da će vam biti na rezervi.To baš i nije idealno za one koji puno rade ali onog trenutka kada telo navikne da ih koristi kao energiju,stanje će biti mnogo bolje.

2. Mnoge će zabrinuti i tolika količina masti u dijeti.Obzirom da one dolaze uglavnom iz zdravih izvora,to i ne bi trebao da bude problem.Nekome će možda krvna slika pokazati povećanje holesterola a nekome čak i smanjenje.Sve je to privremeno jer se na ovakvom tipu dijete i ne ostaje dug vremenski period.

3. Time što je unos ugljenih hidrata ograničen,dovodi se u pitanje i moguć nedostatak mikronutrijenata.Najbolje bi bilo uzimati dva puta dnevno,dobar kompleks multi vitamina i minerala i osigurati se.

Kako doći u ketozu?

Ako se podrazumeva da treniramo standardno u teretani(i o treningu ću kasnije reći par stvari),evo primera ishrane…

DANI OD PONEDELJKA DO SUBOTE
1.OBROK–2 cela jaja+6 belanaca,šaka oraha,badema ili lešnika,kompleks vitamina i minerala

2.OBROK– 250g crvenog  mesa+povrće+4 kapsule OMEGA 3 ribljeg ulja ili šaka oraha,badema ili lešnika

3.OBROK– 250g crvenog mesa+ povrće+4 kapsule OMEGA 3 ribljeg ulja ili šaka oraha,badema ili lešnika

4. OBROK 250g belog mesa+povrće+4 kapsule OMEGA 3 ribljeg ulja

5. OBROK– 250g belog mesa+ povrće+50 g lešnika

6.OBROK ako neko bas ne moze da izdrzi onda uzeti 2 cela kuvana jajeta

SUBOTA i NEDELJA
1.OBROK 4 cela jaja+5 belanaca+4 kapsule OMEGA 3 ribljeg ulja,kompleks vitamina i minerala

2.OBROK– 200g  mesa+75g pirinča+povrće

3.OBROK– 200gr belog  mesa + 75g pirinča + povrće

4. OBROK– 200g mesa+6 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja

5. OBROK– 200gr belog  mesa+75g pirinča +50 g oraha

6.OBROK– ukoliko se oseća potreba…2 cela kuvana jajeta

Ovaj primer  se odnosi na muškarca od nekih 90kg-100kg i naravno da se količina treba smanjiti ako je i telesna masa manja.

Sve u svemu, osnovno kod ove dijete je da  se ugljeni hidrati ne unose od ponedeljka do petka, već samo vikendom!

Kada je reč o treningu sa opterećenjem, trudite se  da trenirate kao i obično a za kardio trening evo nekoliko saveta:

-kardio bi najbolje bilo raditi ujutru na prazan stomak.

-neka bude niskog intenziteta a dugog trajanja (oko 100-130 otkucaja srca u minuti).

-počnite sa 30 minuta,šest puta nedeljno i vremenom povećavajte maksimalno do 1h.

-ako vam treba više od toga, dodajte ga posle treninga sa tegovima.
"

Evo jednog tekstića PeĂ°e petrovića, na tu temu...


"Ketogena dijeta najbolje skida mast

Zvanicna medicina i dijetetika decenijama nas uce da ishrana sa malo masti i puno skroba  (tzv piramida ishrane) podstice skidanje masti i smanjuje rizik hronicnih bolesti – iako za to nema nikakvih dokaza. Cak naprotiv, aktuelna epidemija gojaznosti (preko 60% populacije u SAD, a odnedavno zvanicno i kod nas) javlja se paralelno sa smanjenjem masti u ishrani i povecanjem unosa UH. Ocigledno, potrebni su alternativni pristupi ishrani, pogotovo za skidanje masti. Sve je vise dokaza da je smanjenje unosa ugljenih hidrata pravi nacin da se to postigne brzo, efikasno, bez stetnih posledica, i, sto je nasim citaocima posebno vazno, uz ocuvanje misicne mase. Kad se tokom dijete sa veoma malo UH jako poveca mobilizacija masti iz masnih depoa, jetra proizvodi ketonska tela; posto jetra ne moze da koristi ketonska tela, ona oticu u druga tkiva (mozak, misice ..) gde se trose kao gorivo. Jednostavno receno, metabolizam ketonskih tela zamenjuje metabolizam glukoze, i time se cuva misicno tkivo.
Posto smo to objasnili, pogledajmo sada najnoviju studiju, sprovedenu na Medicinskom fakultetu Stenford univerziteta (SAD) koja donosi nova saznanja u prilog ketogenim dijetama (sa veoma malo UH) za skidanje masti.

Nova studija

Studija je trajala jednu godinu, obuhvativsi 311 zena podeljenih u 4 grupe koje su sprovodile 1) ketogenu dijetu za skidanje masti, 2) zone dijetu (umeren unos UH), 3) tradicionalnu “zvanicnu” dijetu (sa puno UH i malo masti) i 4) Ornisovu dijetu (sa ekstremno malo masti). U poredjenju sa druge tri grupe (tj dijete sa vise UH), ispitanice iz grupe na ketogenoj dijeti skinule su vise masnih naslaga i imale povoljnije promene u povezanim faktorima rizika (npr profil i nivo masti u krvi, secer u krvi). Takodje, ketogena dijeta nije izazvala nikakve stetne sporedne efekte.

Uobicajene zablude o ketogenoj dijeti

Mnoge brine relativno visok unos zasicenih masti na ketogenoj dijeti. Ali, kad je rec o uticaju zasicenih masti na zdravlje, vazno je i to koliko UH istovremeno unosite. Sve nedavne studije su pokazale da kad UH zamenite mastima, trigliceridi (masti u krvi) idu dole a “dobar holesterol” (HDL) ide gore. Istovremeno, cestice “loseg holesterola” (LDL) postaju krupnije, a time i manje opasne. Drugim recima, visok unos zasicenih masti ima stetno dejstvo na masti u krvi samo ako se istovremeno unosi i puno UH.
Jos jedna klasicna zabluda je da ce ketogena dijeta (zbog visokog unosa proteina) ostetiti bubrege. Pretpostavka da ishrana sa manje proteina smanjuje rizik oboljenja bubrega nije podrzana u naucnoj literaturi. Ako nista drugo, veci unos proteina ce sacuvati misicnu masu i povecati osecaj sitosti pri dijeti. Naravno, osobe sa ustanovljenim oboljenjem bubrega verovatno ce trebati da ogranice unos proteina.
Nije opravdana ni bojazan da ce mozak na ketogenoj dijeti ostati bez goriva. Nasuprot popularnom verovanju, ne postoji jasno ustanovljena potreba za unosom UH kod ljudi. Telo se moze adaptirati na dijetu bez imalo UH i napraviti potrebnu kolicinu UH (glukoze). Takodje, pri veoma malom unosu UH metabolizam ketonskih tela zamenjuje metabolizam glukoze. Drugim recima, mozak na ketogenoj dijeti dobija svu potrebnu energijiu iz ketonskih tela.

Ketogena dijeta za atlete

Za atlete koji bi hteli da probaju very low-carb dijetu, mozemo dati nekoliko generalizovanih preporuka:
1.Najvaznije je da unos UH bude zaista veoma mali. Treba uzimati samo nisko-glikemicke, vlaknaste izvore UH (povrce, salate, legumi, itd). Takodje, svaki obrok treba da sadrzi odgovarajucu kolicinu proteina, ali treba imati u vidu i to da previsok unos proteina koci ketogenezu. Dobri izvori proteina su riba (izvor zdravih masti!), jaja, nemasni odresci (govedji, konjeci) i proteinski prah bez UH. Na ketogenim dijetama uglavnom se ne mora ogranicavati unos masti, ali trans tj hidrogenizovane masti u svakom slucaju treba izbegavati.
2. Najkorisniji suplementi na ketogenoj dijeti su:
- multivitamin / mineralni kompleksi (za osiguranje unosa makro-nutrijenata, posto se na ketogenoj dijeti ne unose zitarice, skrobno povrce itd),
- kreatin (cist ili u transportnoj formi bez UH) – uzimanje kreatin monohidrata (15-30 gr tokom 7-14 dana, u zavisnosti od individualne kolicine misicne mase) povecava zalihe slobodnog kreatina i kreatin fosfata u misicima do 30%, cime se maksimizuje kapacitet stvaranja ATP-a (visoko energetskog misicnog goriva) sto je na ketogenoj dijeti posebno vazno jer se ne mozete toliko oslanjati na glikogen
- suplementi koji pomazu skidanje masti.
3. Mozda ce biti potrebno i da modifikujete trening u teretani. Na primer, pametno bi bilo da se vise fokusirate na vece tezine i manji broj ponavljanja nego obicno (3-8), zbog toga sto cete energiju najvise dobijati iz zaliha kreatin fosfata a znatno manje iz glikogena.
4. Pijte puno vode (i drugih bezkalorijskih tecnosti). Takodje, osigurajte potreban unos kalijuma i natrijuma (vaznih elektrolita).

Napomena: dijeta sa veoma malo UH je efikasan, kratkorocni pristup za skidanje telesne masti, ali ishrana sa umerenim unosom UH je verovatno najbolji nacin za ocuvanje zdravlja i kontrolu telesne tezine na duge staze. Pri tome, fokusirajte se na “dobre UH” kao sto su povrce, malo voca, legumi (grasak, boranija, pasulj), ovsena kasa i druge nepreradjene zitarice.


omega 3 masnoce...masti iz lesnika,orasa recimo itd..to su dobre masnoce..

pitanja su skroz ok...

proste secera nemas potrebe da unosis u opste nakon ustajanja na ovoj dijeti a u toku treninga i pwm..nema nikakvih problema..samo pici


na ketognej dijeti ne treba biti duze od 8 nedlja jer posle tog perioda nece imati nekih rezulatata,..ili priclno je beskorisno gurati do krjanjih granica a pogtovo ako si rekretaivac..

UH na ketgonej dijeti se ne unose nego samo u dane punjenja..kojih moze da bude ili jedan ili cak dva dana ali i to opet ovisi od situacije u kojj se nalzaci covek..tj koliko je potrebno da mu se orgnizam odmori od 5 dana cettonica...

na ketogneoj dijeti se ne unose UH u toku 5 dana u opste osim tog dela u pwm..a i to trbea iskontorlisati zbog naglog porasta isnulina koji moze biti problem prilikom drzanja cettnicia...ili prevedeno..nema potrebe za 50 gr DEXTROZE u pwm....znam ja da je lepo....ali NE TREBA NITI SME...uzima se ssamo nekih 20-25gr samo da bi se trasnportovale gradivne matreije u krv..ali to je vec sada prica o upotrebi prostih secera u pwm tj njihovj ulozi....
"
« Poslednja izmena: April 05, 2015, 11:37:58 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1719 poslato: April 05, 2015, 10:35:47 posle podne »

Slaviša, imaš li neki detaljan tekst o keto dijeti?
Ovo po netu što sam našao je smešno. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #1718 poslato: April 05, 2015, 07:03:34 posle podne »

Već sam ti odgovorio u grugoj temi "grudi" pa da ne se ponavljamo na 2puta, nemoj na dva mesta da postavljaš isto pitanje :)
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #1717 poslato: April 05, 2015, 06:12:47 posle podne »

ja bas naprotiv nemam upale, radim 4 vezbe, po 3 serije, ne znam da li je to dobro, tipa radim propadanja, kosi bench, pa ravni, pa radim na sajlama jednu vezbu, pa rotiram svaki trening drugacije vvezbe, ali nemam upale uopste nzm zasto, radim sa zadnju seriju sa maxximalnim opterecenjem, ako moze pomoc neka
Sačuvana
Stranice: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 14 upita.