TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395519 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 04:51:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kofein  (Pročitano 11957 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #38 poslato: Septembar 23, 2010, 08:36:30 posle podne »

Nisu svesni sta je to u stvari... i ja sam npr pre par godina zavoleo crni caj a nisam predstavu npr imao da ima kofeina kao pola kafe... tako i ljudi, neki svesno, neki ne svesno, ali najveci problem je sto pocetnici traze raznorazne stimulanse, pa to je katastrofa, sta bi da treniraju 10 god bez prestanka...

ujutru kafa ko pije, kofein ponekad kada se zbog x razloga malo spavalo ili kada je bas motivacija dole... u drugim situacijama je tracenje...

a to je stvarno cudno kako razlicito reaguje kod raznih ljudi... moj dryg iz Kolumbije od malena pije onu njihovu najacu kafu i pred spavanje ma kakvu god popiju i najacu spavace kao top :D

ja sam radje za ovu varijantu, da me i malo koefina digne, onda kada sam u "nevolji" lako je resavam :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #37 poslato: Avgust 30, 2010, 09:00:16 posle podne »

Ma da nije frka dok se ne dogodi frka.. i onda koliko puta smo "spasavali" zabrinute i prestrašene vežbače ovde na forumu i u radnju na konsultacijama. Meni ne smeta - nije moje zdravlje, ali zanimljivo je kako je bolje lečiti nego sprečiti.. No da ne budem dosadna na ovu temu, ja sam i dalje tu da popravim koliko mogu a neka se ljudi krkaju pa kad pukne - čujemo se ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Avgust 30, 2010, 03:26:39 posle podne »

Pila sam ranije dok je bilo Natrol Effervescent tablete (šumeće) sa kofeinom i taurinom

inače, konzumirala sam ga u sagorevačima...

a sada, i više nego dovoljno je par kafa dnevno koje pijem :)  i da, totalno sam postala tolerantna.... ne reagujem uopšte
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #35 poslato: Avgust 30, 2010, 11:55:20 pre podne »

Pa zato što misle da za mesec dana budu ko na posteru, naslusaju se laži pa onda trpaju sve. Nesvataju da su to godine treniranja u pitanju a ne magični napitak.

Bas tako, ali njima to objasniti veoma je tesko.Pogotovu sto je vecina zaludjena da odmah na pocetku uzme metan ili plava srce koja su sada veoma popularna.Nus efekti naravno nisu vazni vec velika masa i snaga.Ishrana koja im je uglavnom losa necu ni da komentarisem.Pa opet ima i onih koji su spremni da poslusaju nasa iskustva i krenu prvo polako sredjujuci ishranu pa na suplemente.Malo ih je ali ih ipak ima.
Sačuvana
Milan.vitalikum
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


VAŠE TELO VAŠ ŽIVOT

www.vitalikum.rs
« Odgovor #34 poslato: Avgust 30, 2010, 10:48:27 pre podne »

Slazem se Roberte,mislim da ne treba preterivati toliko oko kofeina i njegovog dejstva.Najvaznije je znati kako koliko i kad ga uzeti u umerenim kolicinama. Nije dobro popiti ni 2 litre vode odjednom ;D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #33 poslato: Avgust 30, 2010, 10:22:16 pre podne »

Kad pomenu kafu, setih se koliko ljudi poklanjaju puno pažnje i brinu se oko toga da ne unose previše kafe i gaziranog dok su na kreatinu, a sa druge strane ishrana im nikakva. :D

Znači, mnogi klinci misle da se kofein i kreatin potiru i lupaju glavu oko toga, a kad ih pitaš kako se hrane, bolje da ti nisu ni rekli. Kao da će kreatin da mute u šolji vruće kafe. :D

Zaista me iznenadi nekad kako neko poklanje (previše)  pažnje pogrešnim stvarima, a o glavnim skoro i ne razmišlja.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #32 poslato: Avgust 30, 2010, 09:19:53 pre podne »

mmmm... magični napitak... Kafa? :P
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #31 poslato: Avgust 30, 2010, 06:50:14 pre podne »

Pa zato što misle da za mesec dana budu ko na posteru, naslusaju se laži pa onda trpaju sve. Nesvataju da su to godine treniranja u pitanju a ne magični napitak.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #30 poslato: Avgust 29, 2010, 11:55:18 posle podne »

A kad pukne, onda pukne. :D
Sačuvana
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #29 poslato: Avgust 29, 2010, 10:44:46 posle podne »

Za sistem - "Krknem, pa kud puklo da puklo"


E nazalost ovo je ipak vrlo rasprostranjen sistem pogotovu kod pocetnika.
Jeste da nisam profi i da nemam iskustva kao vi momci,ali ovo je primenjivo ne samo na suplementaciju vec i na trening!
Daj baki 70 kg na bench,pa kud puklo da puklo!(ovoga sam bio svedok nebrojeno puta)  :-[
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #28 poslato: Avgust 29, 2010, 10:16:39 posle podne »

Za sistem - "Krknem, pa kud puklo da puklo"


E nazalost ovo je ipak vrlo rasprostranjen sistem pogotovu kod pocetnika.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #27 poslato: Avgust 29, 2010, 09:51:52 posle podne »

I bilo čime sa fiziološki aktivnim dejstvom. Od "gluposti" kao što su prosti šećeri, pa do zala koja se mogu svrstati i u nekakvu zlu hemiju. Umereno, sa znanjem. ;)

Za sistem - "Krknem, pa kud puklo da puklo" - ipak moraš da si malo lajsna (barem u tom trenutku) ili generalno glup.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #26 poslato: Avgust 29, 2010, 09:45:28 posle podne »

Predoziranje NO reaktorima može dovesti do infarkta - ovo ozbiljno kažem i ti ljudi ne bi trebali da se zezaju sa tako ozbiljnim suplementom.

To je tacno i to govorim svima.Mada verujem da vecina misli da sam blesav sto im to kazem ,neki me gledaju u cudu itd...Obazriv treba biti sa reaktorima i ne preterivati.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #25 poslato: Avgust 29, 2010, 08:34:21 posle podne »

Predoziranje NO reaktorima može dovesti do infarkta - ovo ozbiljno kažem i ti ljudi ne bi trebali da se zezaju sa tako ozbiljnim suplementom.
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #24 poslato: Avgust 29, 2010, 12:29:18 posle podne »

Ja sam pre bio imun na kofein mogao sam da popijem neznam koliko tableta i da zaspim kao da sam popio melatonin. Tek kad sam se potpuno očistio od kofeina(ni kafa niti bilo kakvi napitci koji ga sadrže) mogao sam da ga osetim i kad uzmem jednu tableticu pred trening i to jednom nedeljno. Treba se pridržavati malih doza i to samo kad ti je baš potrebno.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.508 sekundi sa 15 upita.