TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395391 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 07, 2024, 09:35:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Teretana + mršavljenje  (Pročitano 4376 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Jun 10, 2015, 10:51:17 pre podne »

Ne zaboravi da je masno tkivo i hormonski aktivno...dakle, eto viska enzima aromataze i vise estrogena...manje masnog tkiva - manje aramotaze - manje estrogena...  ;)

Bilo bi nam drago da pratimo tvoj napredak...tu smo za sve dalje sugestije, predloge i konstruktivne kritike...
Sačuvana
Ursus89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #23 poslato: Jun 10, 2015, 01:44:14 pre podne »

Hvala na savetima. Ipak onda krecem na masu.
Nemam problema sa ginekomastijom.
Mozda je i problem sa dovoljno testosterona bio sa tim nakupljanjem oko bokova. Jos malo korigovanja i usavrsavanja ishrane pa se nadam da ce i taj problem nestati.
Unos zdravih masti je veoma blizu preporucenom. Za koji dan stizu omega 3 kapsule pa ce to dosta da pomogne.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Jun 08, 2015, 09:40:44 posle podne »

Radeći na "spravama za gluteuse" sigurno ih nećeš smanjiti...umesto bajsa ti u "istanjivanju" nogu najviše može pomoći - brzo hodanje( traka), trčanje...ne zaboravi da su i gluteusi mišići...tako da treningom hipertrofije i oni "rastu"  ;)

Tvoj problem je masno-vodena izolacija oko butina, gluteusa...a tu ti dominantno može pomoći kardio trening i korekcija ishrane...

Gluteusi već dovoljnu stimulaciju ostvaruju u toku čučnja i iskoraka...tako da ubaci listove, taman dve vežbe, tj. "sprave" za stojeće i sedeće podizanje na prste, umesto naglaska na gluteuse( osim ukoliko ti nije cilj "brazilska guza", naravno uz "genetiku"...)

Nekada kod tzv. "kruška oblika" gojaznosti kod muškarca, problem može biti i sa nivoom estrogena, kao i genetika...preporuka za detaljno čitanje na temu ishrane i testosterona... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/testosteron-i-ishrana.html

Ginekomastija?

Po pitanju ishrane...vidim da se pridržavaš pravila po koja voćka izmeĂ°u obroka...grejp je ok...bananu ipak ograniči na period samo posle treninga u pwm...možeš dodati i bobičasto voće - jagoda sada imaš u izobilju...

Potrudi se da po obroku imaš 30-50 gr proteina...dakle, npr. u doručku dodaj još koje belance...

Posle treninga u pwm, nema potreba za bananom + dekstroza...ili 1 banana srednje veličine ili 15-30 gr dekstroze...sa proteinskim suplementom...

Sve ostalo deluje ok, kao i šema obroka, samo akcenat na malo više proteina...nadam se da se rukovodiš preporukama oko unosa zdravih masti? ( 0,6-0,8 gr po kg masti)

Uzalud je da te mi ubeĂ°ujemo da li da radiš "na masi ili definiciji"...moraš da sam realno proceniš želje i mogućnosti..."da bi se sekao, moraš da imaš šta da sečeš" - dovoljno mišićne mase...

Ako si "gore tanak" i sam znaš šta ti je činiti...  ;) masa je mama!  ;D

P.S. malo više povrća na meniju...( zelena salata, brokoli, kelj, paradajz, paprika, šargarepa, peršun...akcenat na presno - salate)
« Poslednja izmena: Jun 08, 2015, 09:45:48 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ursus89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #21 poslato: Jun 08, 2015, 04:46:41 posle podne »

Evo ovako:
Treniram cetiri puta nedeljno sa tegovima a kardio radim tri puta. Uvek imam minimum 1 dan kada odmaram tj nista ne radim. Radim kardio visokog intenziteta(20min sa smenjivanjem intervala) jednom ili dva puta nedeljno a jednom ili
dva puta  vozim bicikl oko 30-40km i to traje 2 sata i ne pratim puls.
Vezbam po principu grudi+biceps, ledja+triceps, ramena+trbusnjaci, noge. Za svaku partiju radim 4-5 vezbi po cetri serije 6-12 ponavljanje. Pauza izmedju serija je oko 30ak sekundi i postepeno povecavam tezine za svaku seriju. Trening za noge ima 6 vezbi. Cucanj, iskorak, leg press, nozna ekstenzija i fleksija i neke dve sprave za gluteuse.

Ovako obroci priblizno ovako izgledaju:   1. ovsene pahuljice 100gr + 4belanca + 1 jaje, uzina grejp ili banana, pred trening 100gr piletine + 100gr pirinca, posle treninga banana+protein+dekstroza(pvm),
sat vremena posle treninga ide 250 gr piletine ili nekog drugog mesa(izbacio sam svinjsko meso) i 100gr krompira, obrok 4 je 100gr tunjevine 50gr kinoe i neka salata sa maslinovim uljem i poslednji obrok je 150-200 gr maldog sira ili ella + 50ak grama badema ili kikirikija ili lesnika.

Imam ja sad ravan stomak i istanjio sam dosta noge ali bi voleo jos. Samo vidim da jos ima naslaga na butinama i gluteusima. Kalorijskim deficitom i jos jacim treniranjem nogu znam da bi to skinuo kroz mesec dva.
Gore sam bas tanak pa bi zeleo sad da krenem na masu i samo mi je prisutan strah da se mnogo ne umastim i da mi to ne ode u noge. Zato pitam da li je bolje sad da skidam to do kraja ili je bolje da
radim sad masu  pa da se secem kasnije.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #20 poslato: Jun 08, 2015, 12:09:50 posle podne »

Da uradis prvo masu? pa to ne ide preko noci :D
Skini sav visak da bude stomak ravan i onda radi masu dok ne budes zadovoljan tezinom. A to igranje malo ovo malo ono samo zajebavas organizam i ne napredujes uopste.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Jun 08, 2015, 11:59:53 pre podne »

Malo sam dosadan ali bolje vas odma da pitam. I ranije sam imao problem sa gluteusima i butinama. Vezbam noge imam odvojen dan kad samo noge radim ali opet i  dalje imam dosta masnih naslaga. Sta mislite da li je bolje da nastavim mesec dva jos sa skidanjem masnoca pa tek onda masa. Tj da mi ne bude posle mnogo teze to da skinem.

Inace, koliko puta nedeljno radis kardio? Pratis puls? Kakva ti je sada ishrana( onako po obrocima)? Kako ti izgleda trening za noge? Koliko vezbi radis? Koliko serija po vezbi? Koliko ponavljanja po serijama? Pauze izmedju serija? Da li piramidalno povecavas opterecenje u svakoj narednoj seriji?

Kako ti izgleda nedeljni plan treninga? Koliko partija radis po treningu? Koliko imas "radnih dana"?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #18 poslato: Jun 08, 2015, 10:14:25 pre podne »

Ja sam za to da prvo uradiš masu pa kad napakuješ dovoljno mišića onda skidaj viškove :)
Sačuvana
Ursus89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #17 poslato: Jun 08, 2015, 03:18:08 pre podne »

Malo sam dosadan ali bolje vas odma da pitam. I ranije sam imao problem sa gluteusima i butinama. Vezbam noge imam odvojen dan kad samo noge radim ali opet i  dalje imam dosta masnih naslaga. Sta mislite da li je bolje da nastavim mesec dva jos sa skidanjem masnoca pa tek onda masa. Tj da mi ne bude posle mnogo teze to da skinem.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Jun 08, 2015, 03:09:01 pre podne »

Zeleni caj pijem dva puta dnevno po soljicu. Kupio sam ga u zdravoj hrani na merenje. Ne ne nikako nisam mislio da ga mesam u istom napitku. Mislio sam dva dana da imam visko unos hidrata a jedan dan nizak i tim danom kardio.
Onda kapiram da je bolje da radim na masi dok ne budem zadovoljan pa tek onda da se secem kad budem imao sta.

Bez nepotrebnog komplikovanja...

Da, dobro si primetio..."dobro odraĂ°ena masa", sa što manje "masnih dobitaka", to će biti manje potrebe za rigoroznošću u fazi skidanja masnih naslaga..."da bi se sekao moraš da imaš šta da sečeš"...  ;)

Ta simbolična količina zelenog čaja neće biti problem za suplementaciju kreatinom...
Sačuvana
Ursus89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #15 poslato: Jun 08, 2015, 02:22:02 pre podne »

Zeleni caj pijem dva puta dnevno po soljicu. Kupio sam ga u zdravoj hrani na merenje. Ne ne nikako nisam mislio da ga mesam u istom napitku. Mislio sam dva dana da imam visko unos hidrata a jedan dan nizak i tim danom kardio.
Onda kapiram da je bolje da radim na masi dok ne budem zadovoljan pa tek onda da se secem kad budem imao sta.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Jun 08, 2015, 01:32:29 pre podne »

Pre svega da vam se svima zahvalim na savetima i preporukama koji su mi dosta pomogli da dodjem do rezultati i da uvidim greske koje sam pravio. Uspeo sam kilazu da smanjim sa 84.5 na 79.5 i da znatno smanjim obim struka.
Sada sam odlucio da malo pojacam ishranu jer mi je zelja da dobijem na misicnoj masi. Tu imam par nedoumica. Pre svega moram naglasiti da mi je ishrana dobra i da pratim sve smernice iz savetovanih tekstova. Moja pitanja su:

1. Zelim da dobijem na misicnoj masi i posto znam da je veoma tesko da u istom trenutku topim mast i dobijam misice zanima me da li mogu barem na minimum da svedem to dobijanje masti? Imam neku zamisao da radim neku verziju rotacije hidrata i da danima sa nulom hidrata radim kardio visokog intenziteta.

2. Posto vec pijem protein hteo bi da uzmem jos neki suplement. Cilj je povecanje mase a ne bi da uzimam gejnere posto sam procitao da su puni secera. Mislio sam kreatin i bcaa ili glutamin. Kazem ili posto nemam finansije da kupim oba. Pa sta vi mislite sta je neophodnije.

3. Pijem zeleni caj i zanima me da li on sme da se kombinuje sa kreatinom posto on navlaci vodu a zeleni caj izbacuje?

Drago mi je da su naše konstruktivne kritike urodile plodom...

Moja preporuka će biti najjednostavnija moguća - KVALITETAN kalorijski SUFICIT = KVALITETNA MIŠIĆNA MASA( naravno, minimalni dobitak na "masnoj masi" se ne može u potpunosti izbeći, isto kao što se ni tokom faze skidanja masnih naslaga- kalorijski deficit, ne može izbeći "barem minimalan" gubitak mišićne mase).

Što kvalitetniji sufucit - manje masne mase, a više kvaliteta  ;)

Dakle, moraš da shvatiš da je preduslov povećavanja mišićne mase - KALORIJSKI SUFICIT! Ako odeš u zonu deficita na račun ishrane i treninga...željeni dobitak na mišićnoj masi će zasigurno izostati...

Kako si planirao da radiš rotacije "za masu"? "Nule hidrata" sigurno neće doprineti povećanju mišićne mase, već će tu mogućnosti limitirati i čak dovesti tvoje telo u izrazito kataboličko stanje...

Pojjačaj ishranu kvalitetnim namirnicama - najbolji antikatabolici su dovoljno proteina visoke biološke vrednosti, složenih hidrata i zdravih masti pre svega na račun ishrane...

Zapitaj se gde imaš i BCAA i glutamina? ...pa u svim kvalitetnim izvorima proteina visoke biološke vrednosti iz hrane( meso, jaja, riba, mlečni proizvodi...), kao i proteinski suplementi...

Dovoljan je i samo whey posle treninga sa 15-30 gr dekstroze, ili "natrural izvori dex" - jedna banana srednje veličine ili 30-50 gr suvog grožĂ°a( PWM)...  ;)

Razlika izmeĂ°u leka i otrova je doza...dakle, ako se ne nalivaš litrima zelenog čaja nema bojazni od neželjene "dehidratacije", kao i bilo kakvih interakcija sa kreatinom...

Kako i koliko "doziraš" zeleni čaj? Rinfuz? Kesice? Koji zeleni čaj piješ? Sencha?

Nadam se samo da ne misliš da kreatin i zelene čaj "kombinuješ" u istom "napitku"?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #13 poslato: Jun 08, 2015, 01:24:18 pre podne »

Mišljenja su podeljena, kre alkalyn je da kažem novija formula kreatina i bolje se iskoristi u telu ali opet ja se na primer držim stare škole i uvek sam pre za monohidrat jer je dosta povoljniji a i nešto nisam primetio taj efekat navlačenja vode na sebi iako ga koristim već godinama tako da su to po meni samo prenaduvane priče.
Sačuvana
Ursus89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #12 poslato: Jun 08, 2015, 01:15:21 pre podne »

Koji je bolji? Cini mi se da sam procitao da kre alkalyn ne navlaci mnogo vode.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #11 poslato: Jun 08, 2015, 01:04:25 pre podne »

Možeš uzeti kreatin, svakako ćeš imati koristi od njega.Sad u zavisnosti od finansija vidi da li ćeš monohidrat ili kre alkalyn.
Sačuvana
Ursus89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #10 poslato: Jun 08, 2015, 01:00:27 pre podne »

Pre svega da vam se svima zahvalim na savetima i preporukama koji su mi dosta pomogli da dodjem do rezultati i da uvidim greske koje sam pravio. Uspeo sam kilazu da smanjim sa 84.5 na 79.5 i da znatno smanjim obim struka.
Sada sam odlucio da malo pojacam ishranu jer mi je zelja da dobijem na misicnoj masi. Tu imam par nedoumica. Pre svega moram naglasiti da mi je ishrana dobra i da pratim sve smernice iz savetovanih tekstova. Moja pitanja su:

1. Zelim da dobijem na misicnoj masi i posto znam da je veoma tesko da u istom trenutku topim mast i dobijam misice zanima me da li mogu barem na minimum da svedem to dobijanje masti? Imam neku zamisao da radim neku verziju rotacije hidrata i da danima sa nulom hidrata radim kardio visokog intenziteta.

2. Posto vec pijem protein hteo bi da uzmem jos neki suplement. Cilj je povecanje mase a ne bi da uzimam gejnere posto sam procitao da su puni secera. Mislio sam kreatin i bcaa ili glutamin. Kazem ili posto nemam finansije da kupim oba. Pa sta vi mislite sta je neophodnije.

3. Pijem zeleni caj i zanima me da li on sme da se kombinuje sa kreatinom posto on navlaci vodu a zeleni caj izbacuje?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 14 upita.