TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395418 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 07, 2024, 11:12:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem sa zgibovima i propadanjima  (Pročitano 4157 puta)
petarka
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 240


« Odgovor #17 poslato: Jul 23, 2015, 07:05:38 posle podne »

Donji kotur? Mislis za trapez?
Sačuvana
petarka
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 240


« Odgovor #16 poslato: Jul 23, 2015, 04:09:36 posle podne »

A joj ja samo lat, i lat, i ne znam koje uopste vezbe postoje za ledja 😀. Zgibove u vrh glave jedno 5, propadanja ni ne radim.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #15 poslato: Jul 16, 2015, 04:52:32 posle podne »

Oke probacu. ;)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #14 poslato: Jul 16, 2015, 04:26:16 posle podne »

Tako nesto sam i mislio, ali zao mi da se umaram za trening posle toga pa sve odlazem :D
Ma odradi to ujtru ili pre poslednjeg obroka, neces se bog zna sta umoriti, uradices manje od 30-40 zgibova u tih 5 serija.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #13 poslato: Jul 16, 2015, 04:22:01 posle podne »

Tako nesto sam i mislio, ali zao mi da se umaram za trening posle toga pa sve odlazem :D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #12 poslato: Jul 16, 2015, 04:08:22 posle podne »

Ja bi voleo da mogu malo vise zgibova da radim, gledacu da to pojacam, bar 3x12-15.
Radi 2-3 dana za redom 5 serija maximum zgibova, nebitno sta taj dan radis, odmori posle toga 2 dana i opet u krug, veoma brzo ces videti napredak :D
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #11 poslato: Jul 16, 2015, 03:58:13 posle podne »

Ja bi voleo da mogu malo vise zgibova da radim, gledacu da to pojacam, bar 3x12-15.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #10 poslato: Jul 16, 2015, 03:10:25 posle podne »

Zgibovi sa 100% pravilnom formom uff nema lepseg, na takmicenju rekord bio 34, ja mogu 13-15 (full forma), iako mi zgibovi nikad nisu bili jaca strana za razliku od propadanja (40-50) i sklekova koje sam prosle godine na takmicenju uradio 75 i bio 4. al likovima svaka cast. Sada krecem da se spremam za sledecu godinu (sklekovi i zgibovi) pa neko mesto da uzmem, pre mesec dana trebao biti 2. u disciplini sklekova, al pokrali me, mada i ja sam kriv, a i oni :D


ps. definitivno najbolji nacin za povecavanje broja ponavljanja u seriji jesu maximumi
« Poslednja izmena: Jul 16, 2015, 03:23:57 posle podne od strane cvetkoper » Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #9 poslato: Jul 16, 2015, 03:04:56 posle podne »

Kako kaze Ulisses Jr "momci imaju 250 pounda pa nece da rade zgibove" :D
I kod mene 5 u seriji ide ako bas moram da ih radim inace takodje lat masina ide.

https://www.youtube.com/watch?v=cE9VOB2k3Mk
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #8 poslato: Jul 16, 2015, 01:18:54 posle podne »

Jednom sam negde procitao da zgibove mozes pojacati samo radeci iste, a ne drugim vezbama, izgleda da je tacno sudeci po komentarima. Ja ih volim iako su preteski, pre koju godinu kada sam pocinjao jedva sam negativ radio, samo ''sletim'' sa sipke, a sad uradim po 8-12 u prvoj seriji i 5-6 u druge dve. Pocni negativ i sto ih vise radis, to ces vise napredovati (gle cuda :D). Ja ih radim kao prvu vezbu za ledja (3 serije sirokih) i zagrevanje za biceps 2 serije uskih.
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #7 poslato: Jul 16, 2015, 12:41:33 posle podne »

Au druže, ti si kao ja. Ja skoro 2 godine jakih treninga a nisam mogao da se mrdnem od jednog zgiba. Sve sam pokušavao i ubijao se od treninga ali nije mi išlo. Ali od skoro,mogu par komada da uradim. Jednostavno samo od sebe je krenulo. Bio sam strpljiv i isplatilo se.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #6 poslato: Jul 16, 2015, 11:35:26 pre podne »

Lat masina mozda :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #5 poslato: Jul 16, 2015, 09:57:20 pre podne »

Za zgibove imas dve mogucnosti:
1.negativ-znaci skocis na sipku i spustas se sto sporije mozes i tako radi dok ne izgubis totalno snagu.
2.nek ti neko drzi noge i ti radi koliko mozes zgibova-max serije

A sto se tice propadana radi negativ znaci stav za propadanje i polako se spustas tj.polako propadas, za par nedelja ces videti rezultate :)
+1

Spori negativi su odlicni za bilo koju vezbu i napredak, a za zgibove verovatno najbolje i jedino resenje.
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #4 poslato: Jul 16, 2015, 08:44:33 pre podne »

Za zgibove imas dve mogucnosti:
1.negativ-znaci skocis na sipku i spustas se sto sporije mozes i tako radi dok ne izgubis totalno snagu.
2.nek ti neko drzi noge i ti radi koliko mozes zgibova-max serije

A sto se tice propadana radi negativ znaci stav za propadanje i polako se spustas tj.polako propadas, za par nedelja ces videti rezultate :)

Tako cu i pokusati, hvala, videcemo kako cu napredovati.. :)
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Jul 16, 2015, 01:02:15 pre podne »

Zdravo, nije problem sa zgibovima i propadanjima nego je problem u meni.
Imam 96kg i 198cm, prosto sam slab u rukama, bar ja tako mislim, kao razlog neki zbog cega to ne mogu da radim.
Pokusavam i pokusavam, nikako, ima li neke vezbe koje daju na znacaju zgibovima i propadanjima te bi mogao da ih radim jer mislim da su te dve vezbe kljucni deo za ledja i grudi..

Mislim da si u jednoj drugoj temi pomenuo da nisi baš bio najredovniji na treninzima...

Najbitniji faktor u povećavanju snage i mišićne mase je pored dobrog sistema treninga i ishrane koja bi trebala da isprati trenažne napore - redovnost treninga...koja će omogućiti uzlazni trend napretka...dakle, nema "kukanja"...neke za neke stvari je potrebno vreme...u redovnom treningu...  ;)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 14 upita.