TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 07:32:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: zasto raditi floor press ?!  (Pročitano 1621 puta)
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #6 poslato: Decembar 13, 2014, 07:27:59 pre podne »

@terror x2

...ja bi samo dodao...Vežba je odlična i ko je bude radio neće zažaliti. Inače efekat FP je ojačavanje potiska u/iz "mrtve tačke".

Najveći stres je na tricepsima, bar što se tiče agonista.  Na strani antagonista brahialis trpi ogromno opterećenje.
Dosta vežbača kada počnu da ga rade krenu sa većim % pa posle izvesnog vremena imaju bol na donjim pripojima brahialisa.  U početku umereno i bez zadrške. Obavezno vežbati brahialis 80-100 ponavljanja.

Sama tehnika je relativno prosta. Hvatište je nešto malo uže nego za BP. Laktovi prema bokovima (nekih 45º u odnosu na kičmu). Suština je da svako sebi naĂ°e najjaču putanju. Ako je šipka više prema stomaku trpe brahialisi i trceps, a ako je prema vratu preopterećena će biti ramena. Mada ako je hvat uži teškoće da će neko raširiti laktove. Teg uvek treba da je iznad lakta tj. da je lakat ispod tega. U gornjoj poziciji se ruke opružaju potpuno ali bez "locka" (zaključavanja). U donjoj poziciji ne treba skroz nasloniti nadlakte na pod i time predati stres podlatici. Treba težina i dalje da ostane "u vazduhu" tj. na mišićima. Sam lakat par milimetara od poda. Putanja tega treba da bude prirodna, znači bez želje za kontrolom iste. Voditi računa o laktovima (širina i da su ispod šipke) i tada je putanja skroz ok.

Vežba dovodi do povećane inervacije agonističke i antagonističke grupe i prprema CNS kada se radi u zoni +87%. Što će svi snagaši veoma brzo osetiti u BP-u.

Jednom nedeljno je optimalno da se radi. Nema ga smisla raditi posle nekog potiska, niti potisak raditi posle FP. Može pomoćna vežba da bude u istom stilu. Razvlačenje na podu ali dlanovi sve vreme ka unutra 3-5x15.  Tek toliko da aktiviramo i doradimo pektoralise iz mrtve tačke. Čak ponekad može i Uski BP ali takoĂ°e na ponavljanja 2-3x15 ali sam pre za razvlčenje, UBP ostaviti za sledeći trening kao potisnu vežbu pa ga odraditi kako treba.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16771


« Odgovor #5 poslato: Decembar 12, 2014, 06:22:41 posle podne »

Evo primer, floor press 2x110kg običan bench 8x100kg. Ja napravim pauzu u donjem delu pokreta,lepo spustim laktove na pod .
Sačuvana
macak11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #4 poslato: Decembar 12, 2014, 06:05:48 posle podne »

tu smo da se pomazemo :) ne znam probao sam floor, i dosta vise mogu na floor nego na bench press u :) pa mi nije jasno kod dusana kako manje cepa na bench press u :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16771


« Odgovor #3 poslato: Decembar 12, 2014, 12:33:57 pre podne »

Ja ranije nisam voleo ovu vežbu jer mogu da podignem manje kg nego na benchu ali zadnjih par nedelja to mi je glavna vežba na treningu.Dosta mi je pomogla da ojačam bench press.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #2 poslato: Decembar 12, 2014, 12:18:28 pre podne »

Ako se bavis snagaskim sportovima ili ako jednostavno zelis da poboljsas  kilazu na svom bencu od ove vezbe ces imati dosta  benefita.Razlika u odnosn na obican benc je u tome sto u pokretu ne ucestvuju noge i i ledja  a tenzija na deltoide je smanjena jer nema tolikog istezanja kao kod obicnog benca ,tako da ces moci da trpas kilazu  i da ojacas svoj triceps i grudi.Sve u svemu odlicna vezba koja bi po meni trebalo da bude svrstana medju osnovne sto je nekada i bila , medjutim danas su sve teretane manje vise fensi i u vecini njih ne postoje uslovi za ovu vezbu.
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
macak11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #1 poslato: Decembar 11, 2014, 07:22:20 posle podne »

interesuje me ovo :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 18 upita.