TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 06:59:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi za zdravlje jetre  (Pročitano 1602 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #19 poslato: Mart 12, 2024, 01:16:28 posle podne »

Mlečni čičak
Mlečni čičak, posebno njegovo aktivno jedinjenje zvano silimarin, jedan je od najpoznatijih dodataka za zdravlje jetre. Ima antioksidativna i antiinflamatorna svojstva, što može podržati funkciju jetre.

U stvari, mlečni čičak se ponekad koristi kao komplementarni tretman za stanja jetre kao što su ciroza i hepatitis. Prema jednom pregledu osam studija, silimarin (izveden iz mlečnog čička) je efikasno poboljšao nivoe enzima jetre kod ljudi sa nealkoholnom masnom bolešću jetre.
Meni je od silimarina skocio pritisak i to tako da nisam ni bio svestan.Koristio sam tu supstancu i nakon 4-5 dana mi je skocio pritisak i to dosta visoko i vrtelo mi se u glavi,nisam mogao da idem.Posto nisam mislio da je to od silimarina nastavio sam jos dan-dva sa njegovim uzimanjem cak ni tablete za smanjenje krvnog pritiska nisu pomogle,nego kad sam seo i razmislio sta je ono sto je novo u mojoj ishrani i od cega to moze biti sam skontao da je to mozda od toga.I kako sam izbacio iz upotrebe nakon par dana mi se sve vratilo u normalu.
Vrlo je bitno samostalno odrediti da li vam neki suplement odgovara ili ne i da li možda baš Kid vas se ispoljavq neželjeni efekat. A svaka supstanca, koliko god da je zdrava, ima neželjenih efekata.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #18 poslato: Mart 12, 2024, 11:49:12 pre podne »

Posto je rec o jetri,pre svega ovde mislim na cirozu jetre.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #17 poslato: Mart 12, 2024, 11:48:44 pre podne »

Znaci takav pristup je stetan za nas organizam. Ne moze da se nekim danima unistavaju celije,a onda cemo kao da se deotksikujemo i tako stalno. U jednom trenutku ce se isrpeti potencijali organizma i nastati odredjena bolest.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #16 poslato: Mart 12, 2024, 11:47:05 pre podne »

Da napomenem nesto sto ljudi obicno rade. To je da se recimo vikednom opijaju,a onda posle kao primenjuju detoksikaciju organizma.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27455


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #15 poslato: Mart 12, 2024, 11:26:05 pre podne »

N-acetilcistein
N-acetilcistein (NAC) je prekursor glutationa, koji je antioksidant uključen u detoksikaciju jetre. NAC je proučavan zbog njegovog potencijala u lečenju toksičnosti jetre uzrokovane supstancama kao što je predoziranje acetaminofenom (paracetamolom). Na primer, jedan pregled iz 2022. otkrio je da NAC zapravo može poboljšati stopu preživljavanja i smanjiti oštećenje jetre uzrokovano predoziranjem acetaminofenom.
I ovo sam probao i koristim ga zimi vise kao preventivu i pokazalo se kao dobra stvar.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27455


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #14 poslato: Mart 12, 2024, 11:24:28 pre podne »

Kurkuma
Kurkumin, aktivno jedinjenje u kurkumi, može imati antioksidativna i antiinflamatorna svojstva i može imati zaštitni efekat na jetru. Jedan pregled četiri studije izvestio je da visoke doze kurkumina ili kurkume mogu poboljšati nivoe enzima jetre kod ljudi sa nealkoholnom masnom bolešću jetre nakon osam nedelja. Štaviše, druga istraživanja sugerišu da kurkumin može podržati zdravlje jetre smanjenjem upale i oksidativnog stresa.
Ovo sam nedavno probao i zadovoljan sam sa njegovim dejstvom ne samo na jetru nego celokupno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27455


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #13 poslato: Mart 12, 2024, 11:23:26 pre podne »

Mlečni čičak
Mlečni čičak, posebno njegovo aktivno jedinjenje zvano silimarin, jedan je od najpoznatijih dodataka za zdravlje jetre. Ima antioksidativna i antiinflamatorna svojstva, što može podržati funkciju jetre.

U stvari, mlečni čičak se ponekad koristi kao komplementarni tretman za stanja jetre kao što su ciroza i hepatitis. Prema jednom pregledu osam studija, silimarin (izveden iz mlečnog čička) je efikasno poboljšao nivoe enzima jetre kod ljudi sa nealkoholnom masnom bolešću jetre.
Meni je od silimarina skocio pritisak i to tako da nisam ni bio svestan.Koristio sam tu supstancu i nakon 4-5 dana mi je skocio pritisak i to dosta visoko i vrtelo mi se u glavi,nisam mogao da idem.Posto nisam mislio da je to od silimarina nastavio sam jos dan-dva sa njegovim uzimanjem cak ni tablete za smanjenje krvnog pritiska nisu pomogle,nego kad sam seo i razmislio sta je ono sto je novo u mojoj ishrani i od cega to moze biti sam skontao da je to mozda od toga.I kako sam izbacio iz upotrebe nakon par dana mi se sve vratilo u normalu.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #12 poslato: Mart 11, 2024, 08:19:51 posle podne »

N-acetilcistein
N-acetilcistein (NAC) je prekursor glutationa, koji je antioksidant uključen u detoksikaciju jetre. NAC je proučavan zbog njegovog potencijala u lečenju toksičnosti jetre uzrokovane supstancama kao što je predoziranje acetaminofenom (paracetamolom). Na primer, jedan pregled iz 2022. otkrio je da NAC zapravo može poboljšati stopu preživljavanja i smanjiti oštećenje jetre uzrokovano predoziranjem acetaminofenom.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #11 poslato: Mart 11, 2024, 08:18:26 posle podne »

Kurkuma
Kurkumin, aktivno jedinjenje u kurkumi, može imati antioksidativna i antiinflamatorna svojstva i može imati zaštitni efekat na jetru. Jedan pregled četiri studije izvestio je da visoke doze kurkumina ili kurkume mogu poboljšati nivoe enzima jetre kod ljudi sa nealkoholnom masnom bolešću jetre nakon osam nedelja. Štaviše, druga istraživanja sugerišu da kurkumin može podržati zdravlje jetre smanjenjem upale i oksidativnog stresa.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #10 poslato: Mart 11, 2024, 08:16:56 posle podne »

Mlečni čičak
Mlečni čičak, posebno njegovo aktivno jedinjenje zvano silimarin, jedan je od najpoznatijih dodataka za zdravlje jetre. Ima antioksidativna i antiinflamatorna svojstva, što može podržati funkciju jetre.

U stvari, mlečni čičak se ponekad koristi kao komplementarni tretman za stanja jetre kao što su ciroza i hepatitis. Prema jednom pregledu osam studija, silimarin (izveden iz mlečnog čička) je efikasno poboljšao nivoe enzima jetre kod ljudi sa nealkoholnom masnom bolešću jetre.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #9 poslato: Mart 11, 2024, 08:14:09 posle podne »

Vitamin E
Vitamin E je antioksidant koji može pomoći u zaštiti ćelija jetre od oksidativnog stresa. Neka istraživanja pokazuju da bi to takođe moglo biti korisno za funkciju jetre. U stvari, jedan pregled je otkrio da vitamin E može poboljšati enzime jetre kod ljudi sa nealkoholnom masnom bolešću jetre.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2024, 08:12:51 posle podne »

Vitamini i minerali za zdravlje jetre
Iako nema mnogo istraživanja koja bi potvrdila prednosti dodataka za detoksikaciju jetre, postoji nekoliko vitamina, minerala i biljnih sastojaka za koje neka istraživanja sugerišu da mogu podržati zdravlje jetre. Pročitajte nekoliko sastojaka koje preporučuju stručnjaci.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2024, 08:11:24 posle podne »

Pored toga, iako neke specifične biljke i hranljive materije mogu biti od koristi za određene aspekte zdravlja jetre, imajte na umu da svi suplementi za detoksikaciju jetre ne sadrže isti skup sastojaka. Zbog toga je najbolje izabrati visokokvalitetan proizvod sa klinički proučavanim sastojcima kako bi se maksimizirale potencijalne koristi za jačanje jetre.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #6 poslato: Mart 11, 2024, 08:10:20 posle podne »

Treba napomenuti da iako određeni proizvođači suplemenata mogu tvrditi da suplementi održavaju zdravlje jetre, ne postoji dovoljno naučnih dokaza koji podržavaju efikasnost specifičnih dodataka za detoksikaciju jetre u poboljšanju prirodnih procesa detoksikacije.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #5 poslato: Mart 11, 2024, 08:08:26 posle podne »

Prednosti dodataka za detoksikaciju jetre

Odabrani i odobreni suplementi za jetru mogu da nude širok spektar zdravstvenih prednosti. Neke od navodnih prednosti dodataka jetri uključuju:

Povećana proizvodnja žuči
Optimizovan metabolizam
Poboljšana detoksikacija
Podrška regeneraciji jetre
Podrška funkciji ćelija jetre.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 18 upita.