TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395352 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 10:09:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening za takmicare za vreme definicije.......  (Pročitano 3637 puta)
x frame
Gost
« Odgovor #8 poslato: Mart 20, 2007, 09:50:36 posle podne »

L I F T   B I G !!! ! ! ! ! !
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #7 poslato: Mart 15, 2007, 09:50:38 posle podne »

EEEEEEEEEEE super hvala Miki to mi je trebalo...................Znaci isti tip vezbi sa super serijama bez izostavljanja teskih vezbi zbog ne nazadovanja misica i kardio odnosno vijaca posle treninga sa tegovima 15-20min sve zajedno zaokruzi se na 1h i 5-10min

Upravo tako i prati sta se desva i stalno prilagodjavaj svoj trening trenutnoj formi
Sačuvana
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #6 poslato: Mart 15, 2007, 03:38:43 posle podne »

EEEEEEEEEEE super hvala Miki to mi je trebalo...................Znaci isti tip vezbi sa super serijama bez izostavljanja teskih vezbi zbog ne nazadovanja misica i kardio odnosno vijaca posle treninga sa tegovima 15-20min sve zajedno zaokruzi se na 1h i 5-10min
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
x frame
Gost
« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2007, 11:15:20 posle podne »

Kako se priblizava vreme takmicenja uvodimo novine u treningu i u
ishrani. Predlog treninga treba da pomogne oko maksimalne isecenosti,
definicije, vaskularnosti, uz minimalnu retenciju vode, kao i depoa
masti.Pravilo odradjena pred takmicarska dijeta svakako pomocice u tome
dok je trening samo mesto gde sve to objedinjujemo. Budi siguran da
uzimas dnevno dosta vode oko 4-5 litara. U slucaju da radis kardio a
radices ga neka on obavezno bude iza treninga sa tegovima i njegova
duzina kao i intezitet ne treba da bude takav da znacajnije angazuje
glikogenske rezerve vec pre svega masne depoe

1. Grudi/ biceps
2. kvadriceps/ zadja loza
3. dan odmora
4. ledja/ ramena/ trapez
5. ruke/ listovi
6. dan odmora
7. split ide iz pocetka

Trudi te se da u osnovnim vezbama za ove misicne partije drzite do velikog
opterecenja za sve ostalo je vanza misicna pumpa i veci broj
ponavljanja. Vreme odmora izmedju serija je 30 sec.!!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

E sad jedno pitanje za Mikija------>Rekao si da pre treninga sa tegovima radim kardio u cilju trosenja masnih naslaga ne gligonskih depoa,pa me zanima koje bi vezbe trebao da radim i koje vreme.Odnosno da li da trcim,kog inteziteta i koje vreme,da preskacem vijacu itd ????
I jos jedno pitanje za osnovne vezbe rekao si da pravimo velika opterecenja na misicne partije.Da li si pod tim mislio da treba da radimo tipa 5 serija propadanja ili cucnja ili zgibova pod nekim ponavljanjima ili kilazama koje bi najvise opteretile misic ili nesto drugo ??
Ako sam to rekao mislio sam na aerobni trening ne neposredno pre treninga sa opterecenjm vec na jutarnji kardio kao odvojeni ttrening od popodnvenog ili u svakom slucaju odvojen trening od tegova. Jedino tako ima smisla kardio raditi PRE!
U svakom drugom slucaju ako je to neizvodljivo kardio neka ide zia treniga sa tegovima.
Predlazem intervalni trening visokg intreziteta i pazljivo pracenje u ogledalu sta se desva sa masnocama kao i sa muskulaturom. Ne postoji univerzalni recept moras ga otkriti sam za sebe i prilagodjavati svakodnevno sebi i svojoj trenutnoj formi. Ako si masniji dodaj gas, ako gubis brzo masu uspori...mora tako sve sto kasnije bude doslo bice vodjeno predjasnjim iskustvom!

Vijaca je dobar ozbor i deluje nekao "filmski"

Bez obzira na period predtakmicarske dijete kada je nazalost gubitak misicne mase neizbezan a energetska potpora mala moras sebe uciniti sposobnim da budes na treninzima vrlo intezivan i da radis 1-2 osnovne vezbe po misicnoj partiji kroz primenu osnovnih teskih bazicnih pokreta kako bi stimulisao msic i na taj nacin ga sacuvao. Samo misic koji tesko radi "znace" da mora ostati velik kao bi to i mogao "pokazati" na treningu.

Sve ovo znaci da ne sme biti puno proizvoljnosti vec da naprosto moras odmeriti trening na krace trening intevale od uobicajenih uz kombinaciju sa aerobnim delom na kraju. 45 min max. sa tegovima i jos 20-35 minuta aerobika. Ovo se moze menajti od treniga do treninga usled potrebe za prilagodjavanjem forme koju sam pomionjao u prethodnom pasusu.





 Nisi ti dzabe moderator i personal trainer
 Mudar si ti ! ! ! !
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2007, 10:58:08 posle podne »

Kako se priblizava vreme takmicenja uvodimo novine u treningu i u
ishrani. Predlog treninga treba da pomogne oko maksimalne isecenosti,
definicije, vaskularnosti, uz minimalnu retenciju vode, kao i depoa
masti.Pravilo odradjena pred takmicarska dijeta svakako pomocice u tome
dok je trening samo mesto gde sve to objedinjujemo. Budi siguran da
uzimas dnevno dosta vode oko 4-5 litara. U slucaju da radis kardio a
radices ga neka on obavezno bude iza treninga sa tegovima i njegova
duzina kao i intezitet ne treba da bude takav da znacajnije angazuje
glikogenske rezerve vec pre svega masne depoe

1. Grudi/ biceps
2. kvadriceps/ zadja loza
3. dan odmora
4. ledja/ ramena/ trapez
5. ruke/ listovi
6. dan odmora
7. split ide iz pocetka

Trudi te se da u osnovnim vezbama za ove misicne partije drzite do velikog
opterecenja za sve ostalo je vanza misicna pumpa i veci broj
ponavljanja. Vreme odmora izmedju serija je 30 sec.!!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

E sad jedno pitanje za Mikija------>Rekao si da pre treninga sa tegovima radim kardio u cilju trosenja masnih naslaga ne gligonskih depoa,pa me zanima koje bi vezbe trebao da radim i koje vreme.Odnosno da li da trcim,kog inteziteta i koje vreme,da preskacem vijacu itd ????
I jos jedno pitanje za osnovne vezbe rekao si da pravimo velika opterecenja na misicne partije.Da li si pod tim mislio da treba da radimo tipa 5 serija propadanja ili cucnja ili zgibova pod nekim ponavljanjima ili kilazama koje bi najvise opteretile misic ili nesto drugo ??
Ako sam to rekao mislio sam na aerobni trening ne neposredno pre treninga sa opterecenjm vec na jutarnji kardio kao odvojeni ttrening od popodnvenog ili u svakom slucaju odvojen trening od tegova. Jedino tako ima smisla kardio raditi PRE!
U svakom drugom slucaju ako je to neizvodljivo kardio neka ide zia treniga sa tegovima.
Predlazem intervalni trening visokg intreziteta i pazljivo pracenje u ogledalu sta se desva sa masnocama kao i sa muskulaturom. Ne postoji univerzalni recept moras ga otkriti sam za sebe i prilagodjavati svakodnevno sebi i svojoj trenutnoj formi. Ako si masniji dodaj gas, ako gubis brzo masu uspori...mora tako sve sto kasnije bude doslo bice vodjeno predjasnjim iskustvom!

Vijaca je dobar ozbor i deluje nekao "filmski"

Bez obzira na period predtakmicarske dijete kada je nazalost gubitak misicne mase neizbezan a energetska potpora mala moras sebe uciniti sposobnim da budes na treninzima vrlo intezivan i da radis 1-2 osnovne vezbe po misicnoj partiji kroz primenu osnovnih teskih bazicnih pokreta kako bi stimulisao msic i na taj nacin ga sacuvao. Samo misic koji tesko radi "znace" da mora ostati velik kao bi to i mogao "pokazati" na treningu.

Sve ovo znaci da ne sme biti puno proizvoljnosti vec da naprosto moras odmeriti trening na krace trening intevale od uobicajenih uz kombinaciju sa aerobnim delom na kraju. 45 min max. sa tegovima i jos 20-35 minuta aerobika. Ovo se moze menajti od treniga do treninga usled potrebe za prilagodjavanjem forme koju sam pomionjao u prethodnom pasusu.



Sačuvana
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2007, 08:33:11 posle podne »

Hvala ali ovo je Mikijev trening pa sam hteo da ga pitam sta je mislio pod tim sto mi je napisao.Jer sada sam nabacio bas masu ali ne onu necistu ali ipak moram da se isecem za NABBU pa moram i valjano da treniram..............Pa na vreme skupljam potrebne informacije za definiciju.
PS:Izbacicicu uskoro i 2 trening splita sa pon. i vezbama kako za jednu,tako i za drugu nedelju isto kao i za ramena .....
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
x frame
Gost
« Odgovor #2 poslato: Mart 14, 2007, 08:08:47 posle podne »

STELER dobar ti je post
 Moj savet je da cardio radis posle rada sa tegovima .Def. ti je dost dobra ( sudeci po slicici )
 Intenzitet  , tzv. "cosmetic cardio" 2-3 puta nedeljno ; brzina trake 8-9 km/h 
Sačuvana
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2007, 10:44:59 pre podne »

Kako se priblizava vreme takmicenja uvodimo novine u treningu i u
ishrani. Predlog treninga treba da pomogne oko maksimalne isecenosti,
definicije, vaskularnosti, uz minimalnu retenciju vode, kao i depoa
masti.Pravilo odradjena pred takmicarska dijeta svakako pomocice u tome
dok je trening samo mesto gde sve to objedinjujemo. Budi siguran da
uzimas dnevno dosta vode oko 4-5 litara. U slucaju da radis kardio a
radices ga neka on obavezno bude iza treninga sa tegovima i njegova
duzina kao i intezitet ne treba da bude takav da znacajnije angazuje
glikogenske rezerve vec pre svega masne depoe

1. Grudi/ biceps
2. kvadriceps/ zadja loza
3. dan odmora
4. ledja/ ramena/ trapez
5. ruke/ listovi
6. dan odmora
7. split ide iz pocetka

Trudi te se da u osnovnim vezbama za ove misicne partije drzite do velikog
opterecenja za sve ostalo je vanza misicna pumpa i veci broj
ponavljanja. Vreme odmora izmedju serija je 30 sec.!!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

E sad jedno pitanje za Mikija------>Rekao si da pre treninga sa tegovima radim kardio u cilju trosenja masnih naslaga ne gligonskih depoa,pa me zanima koje bi vezbe trebao da radim i koje vreme.Odnosno da li da trcim,kog inteziteta i koje vreme,da preskacem vijacu itd ????
I jos jedno pitanje za osnovne vezbe rekao si da pravimo velika opterecenja na misicne partije.Da li si pod tim mislio da treba da radimo tipa 5 serija propadanja ili cucnja ili zgibova pod nekim ponavljanjima ili kilazama koje bi najvise opteretile misic ili nesto drugo ??

Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 16 upita.