TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395382 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 06, 2024, 02:43:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: glavobolja...  (Pročitano 18051 puta)
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #66 poslato: Oktobar 25, 2010, 10:58:07 pre podne »

Eto korisnicima jos jedno dobro opravdanje za koriscenje  :)
Sačuvana
Be Happy!!!
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #65 poslato: Oktobar 22, 2010, 10:19:05 pre podne »


                                                      "Botoksom" i protiv hronične migrene

  Američka Uprava za kontrolu prehrambenih i farmaceutskih proizvoda (FDA) odobrila je upotrebu glavnog proizvoda domaće kompanije "Alergan" protiv bora - "botoksa" u lečenju hroničnih migrena.

 Injekcije "botoksa" bi, kako je objavio Rojters, trebalo da budu ubrizgavane u deo oko glave i u vrat pacijenata u intervalu od 12 sedmica kako bi se smanjio intenzitet migrena.

Efikasnost terapije je, meĂ°utim, za sada dokazana samo na osobama izloženim migrenoznim napadima više od 15 dana mesečno. Radi se o proizvodu koji parališe nerve, a čije dejstvo se ispituje i protiv hiperaktivnosti bešike.

"Botoks" beleži promet od 1,4 milijardi dolara godišnje, a zahvaljujući novoj upotrebi, cifra bi mogla da se poveća za 600 miliona. Nakon dobijanja dozvole FDA, akcije "Alergana" su skočile za više od četiri odsto.

Analitičari smatraju da bi odobrenje korišćenja "botoksa" u lečenju hroničnih migrena trebalo da bude odlučujuće za rast prometa i profita "Alergana" tokom narednih godina.  

autor:Tanjug
Foto: AFP-Ilustracija
preuzeto sa:  www.blic.rs
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2010, 10:21:58 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #64 poslato: Januar 11, 2010, 07:31:39 posle podne »

samo se si forsiraj i testiraj da li jeste nešto strašno ;)

šalim se malo... opusti se.. proći će...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #63 poslato: Januar 09, 2010, 09:45:35 posle podne »

nije ništa strašno, ne brini...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #62 poslato: Januar 08, 2010, 10:42:23 posle podne »

sumnjam da te boli uvo.. možda je samo refleks...
ako te ne boli na pipanje ušne školjke onda verovatno nije uvo.. upala srednjeg uva bi bolela stalno i imao bi verovatno povišenu temperaturu...
istegli dobro mišiće vrata za početak i diši pravilno tokom raĂ°enja vežbi..

taj bol u glavi - da li se širi negde ili je samo tu lokalno?

mislim da nije ništa strašno...
« Poslednja izmena: Januar 08, 2010, 10:46:37 posle podne od strane daniela svarc » Sačuvana
Takahiro
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163


« Odgovor #61 poslato: Januar 08, 2010, 10:28:26 posle podne »

mene su pre par godine usi bolele svaki put kad zaronim vise od 1,5m... i tako dve nedelje... doktorka kaze da je to od paranazalnih sinusa... isto zbog mokre kose mi je to bilo... zato probaj da pored tog peskira koristis ili kapu ili fen (ako moze oboje) jer ti osusis kosu al ti glava ostane vlazna... a ako je napolju hladno i jos duva vetar... odose sinusi i onda mogu da te bole usi i glava.. ;)
Sačuvana
Qui audet adipiscitur
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #60 poslato: Januar 08, 2010, 08:12:16 posle podne »

Hm, mozda upala uveta?

Bez kape na hladnoci? Mokre kose ili slicno?

Ili mozda neki trip sa pritiskom, ako te je tako cudno zabolelo... stvarno misteriozno
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #59 poslato: Decembar 28, 2009, 03:12:21 posle podne »

Neznam moze li ista pomoci razrejeni kiseonik u kapima kada se stavi na inhalator...
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #58 poslato: Decembar 28, 2009, 02:14:54 posle podne »

Prodisala bih definitivno punim plucima :D
Sačuvana
Be Happy!!!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12789


Never give up!

« Odgovor #57 poslato: Decembar 28, 2009, 02:11:22 posle podne »

Pa poletela bi od srece :)
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #56 poslato: Decembar 28, 2009, 02:09:50 posle podne »

Da,u tome i jeste veliki problem.Meni je npr. mozda i najveci uzrok glavobolje to sto imam devijaciju nosa,i leva nozdrva skoro da mi je skroz zatvorena,samim tim mi ni dotok kiseonika nije OK,i eto i glavobolje...
A zamisli tek cist kiseonik...
Sačuvana
Be Happy!!!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12789


Never give up!

« Odgovor #55 poslato: Decembar 28, 2009, 01:57:00 posle podne »

Ovo je veoma interesantan tekst.Mozda je problem sa glavoboljama konacno resen.
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #54 poslato: Decembar 28, 2009, 11:32:53 pre podne »



                                           Kiseonikom protiv glavobolje


           Osobe koji pate od glavobolje, koju osećaju na odreĂ°enom delu glave, opisuju taj bol kao jači i mučniji od poroĂ°ajnih ili rane od metka. MeĂ°utim, mere za olakšanje patnji od tih veoma bolnih glavobolja, poznatih i kao "samoubilačke glavobolje", možda su na vidiku. Najnovija istraživanbja pokazala su da udisanje čistog kiseonika može značajno da umanji bolove.

Petru Ruso tvrdi da glavobolja može da se pojavi deset puta na dan.
"Bol je kao da vam se nož zariva u mozak", rekao je Ruso.

On je naglasio da je isprobao sve vrste lekova za te, veoma teške bolove, ali ni jedan nije pomogao. Jedina stvar koja je donela olakšanje bilo je - udisanje čistog kiseonika.

"Bol je nestao. Kiseonik mi je zaista izmenio život", dodaje Ruso.

Čisti kiseonik je takoĂ°e dobro delovao na gospoĂ°u Valeri Voker.

"Kiseonik je dobro delovao na mene. Nisam imala neželjene efekte i zaista je bio efikasan", izjavila je ona "Glasu Amerike".

Koncentrisana glavobolja, otkrili su istraživači, pojavljuje se u odreĂ°enim intervalima. Oni koji pate od nje mogu da osete nekoliko glavobolja dnevno tokom nekoliko nedelja ili čak meseci. Te glavobolje parališu. Uobičajeni
tretman je injekcijama sumatriptana. Ali taj lek ima neželjene efekte i preterane doze mogu da naškode celom telu.

 

Doktor Piter Goudsbi sa Univerziteta Kalifornije i drugi istraživači pratili su 76 pacijenata u Londonu tokom pet godina. Lekari su tretirali pacijente tako što su im davali vazduh i kiseonik u odvojenim testovima.

"Naša studija pokazala je po prvi put razliku izmeĂ°u kiseonika i vazduha u tretiranju akutne glavobolje. Oni su davani u odgovarajućim dozama, kontrolisani su na slučajnom uzorku i placebo uzorku i zaista su pružili dokaze o korisnosti korišćenja kiseonika u borbi protiv koncentrisane glavobolje", naglašava Goudsbi.

Studija je takoĂ°e ustanovila da je najbolji tretman bila jaka doza kiseonika. "Oko 20 odsto napada glavobolje ublaženo je placebom, koji je u ovom slučaju bio vazduh, a 78 odsto napada je gotovo eliminisano udisanjem kiseonika, što je jasna razlika u prilog kiseoniku", ukazao je Goudsbi.

 

Doktor Džoel Sejper, osnivač Instituta za neurologiju i glavobolju u Mičigenu, kaže da upotreba kiseonika takoĂ°e pomaže da se izbegne prekomermo korišćenje drugih lekova.
"Pacijenti su toliko očajni da bi uzeli bilo šta što bi moglo da im pomogne", istakao je Sejper.

Istraživači su takoĂ°e ustanovili da kiseonik može da zaustavi glavobolju i odstrani druge simptome povezane sa njom - kao što je crvenilo i oticanje očiju. Prema najnovijim podacima zdravstvenih vlasti u SAD, troškovi lečenja i zbog izostajanja sa posla čijje razlog bila zbog glavobolja procenjuju se na 17 milijardi dolara godišnje.

FoNet

Sačuvana
   
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #53 poslato: Decembar 02, 2009, 06:03:46 posle podne »

Pa da,bas sam i ja cula par  slucaja,nije da su bas zavrsili u hitnoj kao ja,ali cesto se ljudi zale...

Hvala Daniela na savetu,oticicu do neurologa da vidim sta je i kako je,jer ono je zaista bilo nepodnosljivo i iscrpljujuce
Sačuvana
Be Happy!!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #52 poslato: Decembar 02, 2009, 05:49:11 posle podne »

žao mi je što si tako prošla...
migrene su ovih dana česte jer se menja pritisak...
svakako bi nakon ovoga trebala da se javiš neurologu da ti preporuči lekove da se ovo više ne ponavlja...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 14 upita.