TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 09:49:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moj nedeljni plan ishrane  (Pročitano 4921 puta)
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #17 poslato: Jul 19, 2015, 06:54:16 posle podne »

Nastavi sa jednom mericom, kad ona prestane da te radi povećaj na jednu i po. I nisi naptripovao već su ste psihostimulansi pukli u glavu pa si zato radio bolje.


Moguce brate :)

U temi Suplementi u delu foruma  - Saveti lekara  |  Ostala pitanja iz oblasti medicine; sam odgovorio oko predloga za način uzimanja ST...ali da ne bi bili raštrkani na više tema sa istim pitanjima i odgovorima predlažem da sva pitanja i sugestije ograničimo na ovu, ako se slažeš naravno?

ST je moćan suplement, ali ne bi trebalo zanemariti i placebo efekat, kao i moć autosgestije...motivacija i volja za treningom bi trebalo da dolaze prevashodno "iznutra"...zato sam i pominjao pshičku zavisnost od "efekata suplemenata"...

Šta će biti kada ne budeš više imao ST i whey?

U našoj zemlji "izobilja" nikome ne "cvetaju ruže", zato pažljivije raspolaži dostupnim sredstvima...dakle, akcenat u "ulaganjima" prvo na kvalitetne "muscle building namirnice", pa sve što preostane na prioritetnu suplementaciju...

Uzalud je kvalitetna suplementacija, ako njeno uzimanje nije ispraćeno polaznom tačkom uspeha - treningom i ishranom...

U jednoj drugoj temi ti je naš forumaš "Pedja...", jasno ukazao da ti nedostaje "utreniranost", neki od suplemenata, poput ST, mogu "delimično" maskirati ili ublažiti simptome "nedostatka" iste...dakle, pokreni se....redovan trening, redovna kvalitetna ishrana, kardio kojim ćeš "pokrenuti" kardio-vaskularni sistem( akcenat na željenu zonu pulsa, dovoljno dugo "zadržavanje" u toj željenoj zoni pulsa i učestalost kardio treninga)...

Samo opušteno...svi smo mi bili početnici, svi smo grešili...a bolje je učiti na tuĂ°im nego li na svojim greškama...  ;)

Dogovoreno kralju! :)
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #16 poslato: Jul 19, 2015, 03:19:20 posle podne »

Nastavi sa jednom mericom, kad ona prestane da te radi povećaj na jednu i po. I nisi naptripovao već su ste psihostimulansi pukli u glavu pa si zato radio bolje.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Jul 19, 2015, 02:38:00 posle podne »

U temi Suplementi u delu foruma  - Saveti lekara  |  Ostala pitanja iz oblasti medicine; sam odgovorio oko predloga za način uzimanja ST...ali da ne bi bili raštrkani na više tema sa istim pitanjima i odgovorima predlažem da sva pitanja i sugestije ograničimo na ovu, ako se slažeš naravno?

ST je moćan suplement, ali ne bi trebalo zanemariti i placebo efekat, kao i moć autosgestije...motivacija i volja za treningom bi trebalo da dolaze prevashodno "iznutra"...zato sam i pominjao pshičku zavisnost od "efekata suplemenata"...

Šta će biti kada ne budeš više imao ST i whey?

U našoj zemlji "izobilja" nikome ne "cvetaju ruže", zato pažljivije raspolaži dostupnim sredstvima...dakle, akcenat u "ulaganjima" prvo na kvalitetne "muscle building namirnice", pa sve što preostane na prioritetnu suplementaciju...

Uzalud je kvalitetna suplementacija, ako njeno uzimanje nije ispraćeno polaznom tačkom uspeha - treningom i ishranom...

U jednoj drugoj temi ti je naš forumaš "Pedja...", jasno ukazao da ti nedostaje "utreniranost", neki od suplemenata, poput ST, mogu "delimično" maskirati ili ublažiti simptome "nedostatka" iste...dakle, pokreni se....redovan trening, redovna kvalitetna ishrana, kardio kojim ćeš "pokrenuti" kardio-vaskularni sistem( akcenat na željenu zonu pulsa, dovoljno dugo "zadržavanje" u toj željenoj zoni pulsa i učestalost kardio treninga)...

Samo opušteno...svi smo mi bili početnici, svi smo grešili...a bolje je učiti na tuĂ°im nego li na svojim greškama...  ;)
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #14 poslato: Jul 19, 2015, 09:41:59 pre podne »

Niko od nas ti nije neprijatelj...niti ti ne želi bilo šta loše...ali, "trčiš pred rudu"...polako...

Odmah na NO-reaktor i whey...a još uvek se "spotičeš" oko "početnih koraka"...da, da...neke stvari ćemo morati da ponavljamo iznova i iznova...

Šta očekuješ od uzete suplementacije?

Ne idealizuj efekat iste, to nisu "čarobni napici uspeha"...jer, ako nisi sredio ishranu, a "trenažni aspekt" nije na zavidnom nivou...to će biti promašena investicija...

Da li znaš sve o doziranju "reaktora"? Koliko dugo planiraš da uzimaš isti?

Prvo bi trebalo krenuti sa blažim "boosterima", pa postepeno ići ka "jačim"...da li si upoznat sa doziranjem ST? Trebalo bi krenuti sa pola doze, pa postepeno, pošto utvrdiš "toleranciju" na "sastojke" ići do "pune preporučene doze"...

Osetljivost na kofein?

Misliš da ti je reaktor potrebniji od vitaminsko-mineralnih kompleksa i omega-3 esencijalnih masnih kiselina?








Nisam rekao da ste mi neprijatelji ili bilo sta slicno, to si pogresno protumacio, nego sam rekao da mi dajete kritike i savete koji su opravdani! Ja vise volim kad mi neko kaze iskreno nego da mi kaze "super, super, sve je top" a ovamo nista to ne valja.
Konkretno uzeo sam whey da mi pripomogne u vec postojacoj ishrani, i da imam sto bogatiji unos proteina tokom treninga, ST sam uzeo da bi radio sto bolji i kvalitetniji trening, da mi da malo motivacije i zelje.
Kako mi preporucujes da pocnem sa uzimanjem ST? Juce sam imao prvi trening i uzeo sam mericu(20gr) a decko jedan mi je rekao na nasu tezinu i visinu nas vecih da mora da se uzima bar jedna ipo doza? Da li je to istina?
Osetljivost na kofein ne znam kakva mi je jer nikada u zivotu nisam probao guaranu i tako ta sranja.. Juce sam vezbao na savrsenom nivou jer sam se istripovao da me radi ST i onda sam gurao sa vecim tezinama, sto znaci da je sve u psihi, kao sto kaze Kai Greene "Mind is everything!"
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Jul 18, 2015, 10:11:04 posle podne »

Niko od nas ti nije neprijatelj...niti ti ne želi bilo šta loše...ali, "trčiš pred rudu"...polako...

Odmah na NO-reaktor i whey...a još uvek se "spotičeš" oko "početnih koraka"...da, da...neke stvari ćemo morati da ponavljamo iznova i iznova...

Šta očekuješ od uzete suplementacije?

Ne idealizuj efekat iste, to nisu "čarobni napici uspeha"...jer, ako nisi sredio ishranu, a "trenažni aspekt" nije na zavidnom nivou...to će biti promašena investicija...

Da li znaš sve o doziranju "reaktora"? Koliko dugo planiraš da uzimaš isti?

Prvo bi trebalo krenuti sa blažim "boosterima", pa postepeno ići ka "jačim"...da li si upoznat sa doziranjem ST? Trebalo bi krenuti sa pola doze, pa postepeno, pošto utvrdiš "toleranciju" na "sastojke" ići do "pune preporučene doze"...

Osetljivost na kofein?

Misliš da ti je reaktor potrebniji od vitaminsko-mineralnih kompleksa i omega-3 esencijalnih masnih kiselina?





Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #12 poslato: Jul 18, 2015, 09:09:09 posle podne »

Ali u tom obroku izmedju dorucka i rucka nemoj samo whey + voda. Možeš sa mlekom ili ubaci neke zdrave masti.

Burazer koji trenira i zna dosta o suplementaciji mi je rekao da uzmem pre izmedju obroka sa mlekom a posle treninga sa vodom zato sto se brze apsorbuje. Hvala svima na odgovore, ne znam sta bih bez vasa! :*
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #11 poslato: Jul 18, 2015, 06:25:27 posle podne »

Ali u tom obroku izmedju dorucka i rucka nemoj samo whey + voda. Možeš sa mlekom ili ubaci neke zdrave masti.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #10 poslato: Jul 18, 2015, 03:24:26 posle podne »

Kao što si već dobio odgovor od cvetka, ako tog dana iz ishrane uneseš dovoljno proteina onda samo posle treninga, a ako ti ishrana bude tog dana labavija možeš ubaciti i izmedju obroka ili uz neki obrok koji je "siromašan" proteinima.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #9 poslato: Jul 18, 2015, 02:56:00 posle podne »

Ako ti je dnevni unos proteina iz hrane ok, nema potrebe unositi whey izmedju obroka, jedino posle treninga, a i nekad mozes napraviti sladoled sa whey-om, cuvaj ga, trebace ti.
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #8 poslato: Jul 18, 2015, 02:49:05 posle podne »

Hvala drugari na pozitivnim kritikama, ispravio sam..
Slavisa hvala i tebi nemoj da si toliko ostar :D
Recite mi da li je u redu da ubacim whey izmedju dorucka i rucka i neposredno posle treninga?
Da li je to u redu, jer sam danas puk'o 18 soma na suplemente, tj ode pola plate na to :p
Uzeo sam Shock Therapy on je kostao 5500din a whey 10.000din?
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Jul 17, 2015, 10:24:45 posle podne »

S obzirom da se konsultujem sa gospodinom Slavisom putem mail-a i dao mi je vise materijala obrazovnih, kako bi se edukovao, i rekao mi da sastavim sam svoj nedeljni plan ishrane. Upravo sam zavrsio i hteo bih da podelim sa vama kako bi cuo vise misljenje vasih i da mi pomognete da korigujem sta je dobro a sta ne, dacu vam vise informacija.
Ustajem oko 11-12 sati, zavisi, zato sto lezem oko 1-2 i volim da se naspavam lepo, imam 198cm i 94-95kg variram.
Hocu uz ovakvu ishranu da uzmem Whey i sve zavisi, uzecu vitaminsko-mineralne komplekse(po preporuci Slavise) i probacu da vidim da pocnem da kupujem par treninga ovaj Hot Blood ili Shock Therapy pa da vidim kako me rade, kada to odlucim sta me bolje radi onda bih uzeo vece pakovanje.

Evo vam fajl da ne bi pisao, mrzi me a imam u PC-u.
http://www.docdroid.net/odRwz49/nedeljna-ishrana.docx.html

Vasa misljenje, svakako bi mi znacilo :)
I naravno mozete mi oceniti kako vam izgleda ovaj plan ishrane, da se ne lazemo nesto sam sastavio sam, nesto gledao sta vi jedete, kako sta, pa sam korigovao s obzirom da zelim cistu misicnu masu, bez masnoce, a pritom izbaciti masnocu vec postojacu.

Eh brate moj...da si pomnije pratio moje preporuke( tekstove) ovakve propuste ne bi sebi dozvolio...

Naši dragi forumaši, koji su se do sada konstruktivno uključili su odlično uvideli propuste...

Voće za večeru??? Hm...koliko se sećam u jednom tekstu( čak u dva) sam jasno naglasio da hidrati nisu dobar izbor u obroku pred počinak...

Voćni obroci? Ahhhhhhhhhhh...

Inače nedeljni plan ishrane...trebalo bi da svedemo na dnevni nivo...a kada shvatiš šemu obroka, tj. pre svega tempiranja unosa hidrata u skladu sa treninzima, tj. "dobom dana", sve će biti lakše...

Koriguj prvo ishranu i treninge...a lako ćemo o reaktorima i ostalim suplementima...

Još jednom detaljno pročitaj preporučene tekstove, pomno, koncentrisano...i suzdrži se od brzopletih "postavki" obroka...dakle, da si više vremena uložio u detaljnije iščitavanje predloženih tekstova, a manje u "neprecizno pisanije"...bolje bi bilo...

Ahhhhhhhhhh...ajmo ovako junače...

U fazi rada na povećanju mišićne mase, "uslov svih uslova" je kalorijski suficit...što je suficit "kvalitetniji" to je i "dobitak" kvalitetniji...ali, odreĂ°eni "procenat" BF...tj. kvarenje forme je neminovno u ovoj fazi...dakle, cilj je da uz što manje (neminovno) "kvarenje forme", ostvariš "što veći dobitak" u mišićnoj masi...a to koliko će ta "masa" biti čista zavisi od ishrane, genetike...kao i nekih drugih faktora koji su individualne prirode...

Poenta priče je da je u ovoj fazi čista mišićna masa...ipak samo "iluzija"...za naivne...

SKIDANJE MASNIH NASLAGA I POVEĆVANJE MIŠIĆNE MASE JE MALO (NE)VEROVATNO!
« Poslednja izmena: Jul 17, 2015, 10:28:27 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #6 poslato: Jul 17, 2015, 09:35:07 posle podne »

Ja sam procitao samo ponedeljak i dovoljno mi je da tu stanem, daj objasni gde tu vidis 190g P ? I kakav je ono obrok 2. i 4. obrok ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #5 poslato: Jul 17, 2015, 08:42:04 posle podne »

1.Ponedeljak uz krompir dodaj 150-200g nekog mesa, u poslednjem obroku dodaj neke izvore zdravih masti (lesnik, badem, orah, kikiriki (najjeftiniji) maslinovo ulje..))

2.Ne bih ovo voce u poslednjem obroku sredom vec neki izvor proteina+masti

3.U petak slobodno jedi cela jaja u prvom obroku (meni licno zao da bacim zumance ipak tu se nalazi ~3-4g proteina)

A nisam procitao sta je tvoj licni cilj? Ako je skidanje sala onda probaj da hidrate izbacis iz poslednjeg obroka u ubacis u 1.2.3. obrok, a ako je cilj m.masa e onda nema problema :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #4 poslato: Jul 17, 2015, 08:31:57 posle podne »

U ostalim danima ti je unos proteina ok, samo ih ponedeljkom ubaci u drugi i 4 obrok.
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #3 poslato: Jul 17, 2015, 08:23:34 posle podne »

Čini mi se da ponedeljkom imaš jako malo proteina ili se varam ?

Pa eto pomozi mi da modifikujem ovo, ako mislis da negde gresim :)
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 14 upita.