TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 03, 2024, 08:05:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Misicna definicija , ishrana itd.  (Pročitano 28103 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #31 poslato: Mart 11, 2013, 02:05:47 posle podne »

@ Plavi Div ... msm da istovremeno nece ici oba...moja preporuka...prvo cutting faza,skidaj svo salo,malo ces izgubiti i misica,i onda kada se resis toga,nabacivanje misica...msm da ces ovako stagnirati i biti na leru mozda i godinama...iz licnog iskustva govorim... :-\
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #30 poslato: Mart 11, 2013, 01:19:57 posle podne »


@Doktorka
Žumance monstrum poput Hitlera?


To jesu zvanicne preporuke nacionalnih vodica i kardiologa, ali se odnose na opstu populaciju koju cini pretezno fizicki neaktivno stanovnistvo ( nazalost ). Ne slazem se sa tim u potpunosti - dobro bi bilo da su samo zumanca kriticna pa da ih eliminisemo, ali ima tu, po meni, znacajnijih stvari.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #29 poslato: Mart 11, 2013, 12:15:37 posle podne »

kupio sam dyma burn extreame :) pise da se pije samo ujutru pre dorucka :) takodje sam kupio dymatizeov creatin ..

Moji ciljevi su da skinem salo i da povecam misice :)

sagorevac je najbolje piti pre treninga, mozes krenuti sa npr jedna pre dorucka i jedna pre treninga.  Nemoj kasno uvece da ne bi doslo do nesanice.

Cilj ti je ambiciozan ali zavisi najvise od ishrane...
Sačuvana
PlaviDiv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


sve je u brojkama ...

« Odgovor #28 poslato: Mart 11, 2013, 12:10:15 posle podne »

kupio sam dyma burn extreame :) pise da se pije samo ujutru pre dorucka :) takodje sam kupio dymatizeov creatin ..

Moji ciljevi su da skinem salo i da povecam misice :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #27 poslato: Mart 11, 2013, 09:39:17 pre podne »

Aj'd da ne pravim novu temu nego da pitam ovde .. trazio sam dosta ali nisam naso :) dobio sam 1 odg u priavete messages ali da vidim dali mi jos neko moze odgovoriti :)

Dali da pijem Creatin i Sagorevac u isto vreme ? Ako ne zasto ne ? i koje su posledice ?
Creatin pre i nakon treninga,sagorevaj ujutru i pre treninga .bitno da se hidriras dovoljno u toku dana kao i tokom treninga.
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #26 poslato: Mart 11, 2013, 02:49:38 pre podne »

@ plavi div
Kreatin je univerzalan i mož da ga piješ sa svime što nema mast u sebi, a pritom nije otrovno!

@Doktorka
Žumance monstrum poput Hitlera?

@ twinsix
U želudcu i crevima imaš varenje, da.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #25 poslato: Mart 10, 2013, 11:31:13 posle podne »

A zasto zelis da mesas ta dva ? Sta ocekujes od njih,koji cilj imas ?
Sačuvana
PlaviDiv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


sve je u brojkama ...

« Odgovor #24 poslato: Mart 10, 2013, 11:15:29 posle podne »

Aj'd da ne pravim novu temu nego da pitam ovde .. trazio sam dosta ali nisam naso :) dobio sam 1 odg u priavete messages ali da vidim dali mi jos neko moze odgovoriti :)

Dali da pijem Creatin i Sagorevac u isto vreme ? Ako ne zasto ne ? i koje su posledice ?
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #23 poslato: Mart 10, 2013, 08:21:48 posle podne »

Cisto sumnjam da malo voca posle obroka moze da utice na proteine ali kakvih sve nebuloznih istrazivanja ima ovo je nista. :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #22 poslato: Mart 10, 2013, 07:05:21 posle podne »

Ellu ne kupujem ne znam ni sam koliko dugo,niti cu..kada jedem sir,jedem mladi kvalitetan sir uzet od proverenih seljaka koji se time bave..tako da mi skroz dobro lezi.. ta ella je tako precenjena stvar uvek bila i ostala,pre cu dati za pola kilo mesa nego  da dajem za ellu komad :D
A sto se tice cokoladnog mleka u PWM ja tu opciju ne podrzavam jer i da se nesto oseti od proteina trebalo bi da se popije litar istog,za tih famoznih 30 gr proteina,a sta je sa ostalim sastojcima u mleku..A i litar cokoladnog je skuplja opcija od 30 gr whey proteina,tako da..ponovo obrni okreni najisplatljiviji je whey ,i ne znam cemu komplikovanje sa bakinim receptima .
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #21 poslato: Mart 10, 2013, 06:24:49 posle podne »

Jeftinija opcija ti je Megle sir,on ima isti sastav kao Ella,ali je slaniji,pa ne ide uz whey/blend/kazein,kako ja pravim.
A vec je poznata prica da je cokoladno mleko dobro kao pwm za one koji nece iz nekog razloga da uzimaju whey. Ne znam bas po kojoj tacno logici,mleko sa dodatim secerom i kakaoom,ali bas na dosta foruma sam to procitao.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #20 poslato: Mart 10, 2013, 12:56:38 posle podne »

Vrednost tvog bazalnog metabilzma kao i tvoja potrosnja kalorija na svakodnevne aktivnosti uslovice ukupan broj kalorija koji treba da uneses u toku dana.odnos namirnica treba da bude 50% UH,35 % protein,15 % masti.ako zelis da smrsas moras biti u deficitu kalorijskom i to se ide uz trenazni proces postepeno.ovo sto si ti navela za masti koje unosis verovatno je previse,ali kada budes sabrala sve namirnice koje uneses onda ces i doci do ovih %.
Sto se tice ella sira ili bilo kog drugog i jedan i drugi ce biti negativni ako premasis broj kalorija na dnevnom nivou,tako da na tebi je da biras i saberes te kalorije.Voce nije bas pozeljno jesti na prazan stomak,narocito ne kao prvi obrok u toku dana.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #19 poslato: Mart 10, 2013, 11:21:27 pre podne »

Tako je, slozicu se sa konstatacijom oko unosa zumanaca. Ne postoji neko pravilo, jedino sto se zna je da je za fizicki neaktivnu populaciju predlozeno najvise 2 zumanca nedeljno, ali to ovde ne treba primenjivati. Sami trebamo pronaci meru koja nam odgovara, u odnosu na ukupnu ishranu.

A sto sevoca tice, vise stete nego koristi ako ga unosimo nakon obroka. Jedino sto se moze jesti nakon obroka od voca je jabuka, jer ona pomaze varenje.

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #18 poslato: Mart 10, 2013, 11:16:05 pre podne »

Ne postoji tu odredjeno pravilo,ja ne uzimam vise od 2 zumanceta dnevno,ali ja unosim vise belanaca od tebe,tako da odredjena razmera koje bi trebalo da se pridrzavas ne postoji. Sir bih izbegavao posto si na definiciji. Sto se tice konzumiranja voca nakon obroka,tu dolazi do nekoliko negativnih pojava:
- voce je spreceno u prolazu kroz zeludac;
- umesto da se vari, voce fermentira, mesa se s drugom hranom, i počinje truljenje i oslobadjanje kiselina
- proteini trunu, ugljeni hidrati fermentiraju;
- pocinju problemi sa varenjem i mucnina, javlja se tezina u zelucu.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #17 poslato: Februar 21, 2013, 02:05:26 posle podne »

TRENUTNO TREBA DA SE BAVIS PROSTIJOM RACUNICOM BAZALNI METEBOLIZAM + KOLIKO POTROSIS KALORIJA U TOKU DANA...onda unos nutritijenata treba da ti bude ispod te vrednosti i postepeno da smanjujes kalorije ali ne ici ispod bazalnog metabolizma.Rotacija uh u ovom trenutku nikakvog efekta nema ,vec krajnji unos kalorija a koliko cega treba da uneses vec si dobio odgovore.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 14 upita.