TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 21, 2024, 02:50:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Rvacke usi  (Pročitano 14894 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Februar 17, 2012, 02:30:08 posle podne »

Ovako,znam ja sam Medicinar,i znam ponesto..upisacu medicinu sledece godine ako da bog..
Sad mene zanima tretman,sta ja mogu da uradim,jer me posle svakog trening skoljka uva neverovatno boli,ali se jos nista nije formiralo..
Ne bavim se rvanjem,Ja treniram MMA,odnosno idem na treninge BJJ,Mhuay thai-a,boksa,a uleti cesto i rvanje i judo..
Hvala svima,mada mene interesuje kojom kremom sem hepatrombina da mazem usi..jer o ovoj povredi se u srednjoj med. skoli ne uci zanimalo me je posto vidim da mi ne gine..Pozdrav
hepatrombin ne,  ima smisla da umereno hladiš posle povrede....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Februar 17, 2012, 02:28:05 posle podne »

@vuksa
na kakve enzime misliš?
Sačuvana
Proteincic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22


« Odgovor #5 poslato: Februar 17, 2012, 01:17:42 posle podne »

Ovako,znam ja sam Medicinar,i znam ponesto..upisacu medicinu sledece godine ako da bog..
Sad mene zanima tretman,sta ja mogu da uradim,jer me posle svakog trening skoljka uva neverovatno boli,ali se jos nista nije formiralo..
Ne bavim se rvanjem,Ja treniram MMA,odnosno idem na treninge BJJ,Mhuay thai-a,boksa,a uleti cesto i rvanje i judo..
Hvala svima,mada mene interesuje kojom kremom sem hepatrombina da mazem usi..jer o ovoj povredi se u srednjoj med. skoli ne uci zanimalo me je posto vidim da mi ne gine..Pozdrav
Sačuvana
Rane zarastu,Oziljci izblede,SLAVA OSTAJE VECANA!
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #4 poslato: Februar 17, 2012, 12:48:42 posle podne »

posto imam rvacko uvo i operisao sam...a i bavio sam se rvanjem 11 godina cenim da sam ih se nagledao dosta sto kod nas sto u inostranstvu :)

ako hoces da se profesionalno bavis rvanjem rvacko uvo ti ne gine..znam neke sto su 12 puta isli na drenazu ..svaki put ostane malo zadebljanje i na kraju posle tih 12 puta i dalje se ima rvacko uvo..sve u svemu..ako ne odes kod doktora odmah znaci dok je uvo jos mekano oni mogu da ti naprave sitan rec..iscede i stave ti ono cudo za dreniranje..ili ti spricem izvade...

sve u svemu pedja je lepo napisao..mehanicka povreda...zahteva drenazu hematoma,koriscenje enzima za uklanjanje nekroticnog tkiva, blagi pritisak u predelu povrede u cilju sprecavanja trajnog deformiteta

ali jedno ti ne gine..ako hoces ozbiljno da se bavis imaces ga kad tad :(

 da dodam..ja sam 2 puta isao kod doktora za to..i mogu ti reci da poprilicno boli kad ti to rade posto se radi bez anestezije :) posle ti stave drenazu i gazu da bi se izvrsio taj pritisak na skoljku i da bi se zadrzao normalan izgled uva.. mada je opet imam malo zadebljano uvo :D
« Poslednja izmena: Februar 17, 2012, 12:50:24 posle podne od strane vuksa » Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Proteincic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22


« Odgovor #3 poslato: Februar 17, 2012, 09:02:23 pre podne »

Hvala Doktore,citao sam ja o tome,ali mene brine da li ce i posle dreniranje,i stavljanja bandaza i zastite,moje uvo izgledati kao pre,ili ce se primetiti deformacija.?
Sačuvana
Rane zarastu,Oziljci izblede,SLAVA OSTAJE VECANA!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Februar 17, 2012, 01:21:30 pre podne »

Radi se o povredi ušne školjke pri kontaktu, karakteristična povreda za rvanje, kao i u drugim kontaktnim borilačkim sportovima, ragbiju . Pri kontaktu dolazi do odvajanja kože omotača hrskavice (perihondrium)od hrskavice ušne školjke,  kidanja sitnih krvnih sudova i stvaranja podliva. podliv deformiše ušnu školjku, može voditi do oštećenja hrskavice i dovodi do karakterističnog karfiolastog uha.
Tretman se sastoji od uklanjanja podliva (hematoma),  postavljanju bandaže, primeni antibiotika.
Prevencija se sastoji od nošenja aštite za ušne školjke što smanjuje mogućnost nastanka povrede.
Sačuvana
Proteincic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22


« Odgovor #1 poslato: Februar 15, 2012, 03:24:41 posle podne »

Posto,nisam uspeo da nadjem ovakvu temu na forumu,
a potrebna mi je pomoc jer od silnog partera imam probleme sa usima..
Interesuje me nastanak,prevencija,tretman sve...
Sačuvana
Rane zarastu,Oziljci izblede,SLAVA OSTAJE VECANA!
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.344 sekundi sa 17 upita.