Pansport Forum
Trening => Borilački sportovi => Ostali sportovi => MMA- Mixed Martial Arts => Temu započeo: Nemanja_Nikolic_MMA Avgust 23, 2017, 07:39:35 posle podne
-
Jons je ponovo pozitivan na dopingu! Po prvim.informacijama ceka ga suspenzija na 2 god I oduzimanje titule!
-
Ako nije namesteno i ponovo je uzimao on je kretan skroz onda....
-
Tako svi pisu,a evo sta je koristio navodno...
Turinabol?! Nikad cuo
-
http://fightsite.hr/rubrike/ufc/sto-je-turinabol-steroid-koji-je-pronaden-u-uzorku-jona-jonesa/
-
Nastavlja se prica oko dopinga...I drugi put je pozitivan,ali on i dalje tvrdi da nije nista uzimao. Podvrgnuli su suplemente testiranju i nasli su tu supstancu u 13 raylicitik suplemenata. Sada cekamo da vidimo da li ce se prihvatiti zalba
-
Turinabol je jedan od najstarijih oralnih aas, jos su istocnonemacki sportisti ( sedamdesetih i osamdestih godina XX veka) koristili isti...smatra se "bezbednijim" u odnosu na dianabol, anadrol i sl.
Mada sad su "u modi" SARMS, peptidi i sl.
-
A da li je moguca ta teorija da u suplementima ima te kolicine steroida da sportisti padaju na doping testu zbog istih?
-
Da, bilo je slučajeva kontaminacije suplemenata dopingom, 90.ih godina XX veka...obično su u pitanju bili hormon boosteri, triblus se navodi kao najčešće kontaminiran, zatim NO-reaktori, a tu su i sagorevači masti...čak i vitaminsko-mineralni kompleksi...
Uopšteno govoreći...za sve sportiste...
Tokom kasnih devedesetih godina XX veka primećen je znatan porast broja pozitivnih sportista na AAS (androgeno-anaboličke steroide). Ovi sportisti su negirali korišćenje zabranjenih supstanci tvrdeći da koriste samo suplemente (kao inkriminisani suplement se često pominjao tribulus). Upravo su te tvrdnje pomogle u stvaranju svesti da i suplementi mogu da budu izvor zabranjenih supstanci. Obično su suplementima dodavani tzv. "prohormoni" (polazne supstance iz kojih se u našem telu stvara testosteron ili androgeno-anabolički steroidi - AAS), zabranjeni stimulansi poput efedrina, pseudoefedrina, amfetamina i sl., kao i sami AAS (npr. metadienon, nandrolon i sl.).
Ok, ako niste stručnjak da procenite sastav, nemate mogućnosti za detaljne lab. analize sastava suplementa, evo kratkih saveta za samoorijentaciju:
- BUDITE OPREZNI KADA SU U PITANJU STIMULATIVNI SAGOREVAČI MASTI, SUPLEMENTI ZA KOJE SE TVRDI DA DOPRINOSE BOLJOJ SEKSUALNOJ FUNKCIJI, ENERGETSKI NAPICI, „magični“ NO REAKTORI.
- IZBEGAVAJTE SUPLEMENTE ZA KOJE SE NAVODI DA UTIČU DA PRODUKCIJU POJEDINIH HORMONA – TESTOSTERON, HORMON RASTA i sl.
- IZBEGAVAJTE SUPLEMENTE KOJI IMAJU OZNAKE „ newest scientific breakthrough”, “secret formula”, “money back guarantee”, “quick fix”, “used for thousands of years”, “what the experts don’t want you to know” („hiljadu puta ponovljena laž postaje istina“, ne dozvolite da budete prevareni).
To nije teorija, toga je stvarno bilo, čak se pominje i u stručnoj literaturi...a svakako da im neodgovornih proizvođača suplemenata koji to rade...ali...
Prema nekim istraživanjima (ADAS) između 15-20 % suplemenata na tržištu je kontaminirano zabranjenim doping supstancama, tako da korišćenje suplemenata uvek predstavlja izvestan rizik za sportistu.
Sportista je UVEK odgovoran za sve što unese u svoj organizam, čak i kada su u pitanju zabranjene supstance koje nisu deklarisane u sastavu preparata - savetuje se sportisti da ne koristi suplemente ako postoji bilo kakva sumnja u njihov sastav!!! Tu je i oznaka "doping free", zakonska regulativa i sl.
Dakle, nema onoga – „izvinite, ja nisam znao“!
Ok, ali kako odabrati ono najsigurne i najbolje?
- kupujte suplemente proizvođača koji posluju po dobroj proizvođačkoj praksi (GMP), kao i da proces proizvodnje ispunjava HACCP standarde.
- kupujte suplemente proizvođača, uvoznika i distributera koji „testiraju“ svoje proizvode u odgovarajućim antidoping laboratorijima sertifikovanih od strana WADA (svetska antidoping agencija) - neki od suplemenata imaju jasnu oznaku „doping free“!
- kupujte suplemente koji su prošli sve neophodne kontrole ispravnosti i kvaliteta od strane nadležnih institucija u našoj zemlji u skladu sa Pravilnikom o zdravstvenoj ispravnosti dijetetskih proizvoda (obavezan upis u bazu podataka Ministarstva zdravlja RS).
- izbegavajte kupovinu suplemenata „na crno“ - uvek se odlučite za kupovinu suplemenata od OVLAŠĆENIH uvoznika i distributera, koji za sve suplemente u svojoj prodaji imaju odgovarajuću deklaraciju i odobrenje nadležnih institucija Republike Srbije za „puštanje u promet“.
Naravno, postoji lista WADA( svetska antidoping agencija) koja jasno navodi spisak supstanci koje sportista ne sme da ima u "telesnom uzorku"...tu su i supstance koje se nalaze na monitoring listi( kofein, sinefrin)...
-
Pitanje za Slavisu,CUo sam da mnogo bildera koriste trenbolone a kao da ne padaju na doping listi.Sta je u stvari trenbolone ,cemu sluzi ?
-
Trenbolon je AAS..karijeru je zapoceo kao Finaplix pelete - za prirast "na mesu" u tovu goveda...spada u grupu 19-nortest derivata( kao i deka)...ima i jaku progestagenu aktivnost...jači je androgen i anabolik od testa za 5 puta...dosta neželjenih efekata, među kojima i izražena agresivnost, roid rage...
Itekako se pada na doping testu zbog trena ;)