TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 11:01:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KOLIKO GLUTAMINA  (Pročitano 15236 puta)
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #69 poslato: Mart 06, 2010, 04:47:20 posle podne »

Ne brini organizam iskoristi svaki gram glutamina,problem je upravo sto zbog te iskoriscenosti malo ostaje za efekat na misice...ali ako uzmemo obzir pored imuniteta pomoc nervnom sistemu onda ispadne da ti na neki nacin i to koristi misicima,tj indirektno
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #68 poslato: Mart 06, 2010, 04:18:25 posle podne »

Ne mislim na tebe, naravno da se to podrazumeva, nego neznam otkud ideje da se pije ujutru, pred trening, pred spavanja i slicno...
Ja sam ovde na forumu od strane ozbiljnih vezbaca i u nekim revijama procitao da se pije i pre treninga, pa i pre spavanja
ali naravno ne u tim smesno malim kol, jer iste ne menjaju skoro nista.
A da je najbolje da sve te kol popije posle treninga, to sigurno jeste...

U tom slucaju svakako moze biti samo dobro. Ali ja sam pricao u rasporedjivanju, znaci verujem da ne moze svako da obezbedi sebi da uzima u potrebnim kolicinama vise puta dnevno tako da je svakako bolje nakon treninga uzeti 15 nego pre 5, posle 5 i uvece 5... na to sam mislio...
ok hwala puno..... samo koliko organizam iskoristi od tih 20g posle treninga... da ga ne ispisam za dzabe.....

Ne boj se, i da 30 g uneses iskoristio bi sve... problem je sto od manjih kolicina ne stigne sve u misic, zato i preporucujemo da se uzima 10, 15 min jer uvek jedan deo oksidise "usput"...
Sačuvana
milos993
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #67 poslato: Mart 06, 2010, 03:59:55 posle podne »

ok hwala puno..... samo koliko organizam iskoristi od tih 20g posle treninga... da ga ne ispisam za dzabe.....
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #66 poslato: Mart 06, 2010, 01:34:13 posle podne »

Ne mislim na tebe, naravno da se to podrazumeva, nego neznam otkud ideje da se pije ujutru, pred trening, pred spavanja i slicno...
Ja sam ovde na forumu od strane ozbiljnih vezbaca i u nekim revijama procitao da se pije i pre treninga, pa i pre spavanja
ali naravno ne u tim smesno malim kol, jer iste ne menjaju skoro nista.
A da je najbolje da sve te kol popije posle treninga, to sigurno jeste...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #65 poslato: Mart 06, 2010, 11:13:05 pre podne »

Ne mislim na tebe, naravno da se to podrazumeva, nego neznam otkud ideje da se pije ujutru, pred trening, pred spavanja i slicno...
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #64 poslato: Mart 05, 2010, 10:54:35 posle podne »

ne pise nigde ,jednostavno sam mu iz glave rekao da je bolje da sve to sklopi u jednu dozu..jer da cepka na 5g nece nista uraditi...nece ni sa 30 a kamoli ovako
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #63 poslato: Mart 05, 2010, 08:19:20 posle podne »

Ja to nisam video da idge pise, neznam odakle potice te ideje :)

Znaci kao sto ti je i napisao, samo posle treninga je dovoljno, u vecoj kolicini... sto vise od jednom to bolje, a razdvajati doze t.j jednu kolicinu ne valja bas...
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #62 poslato: Mart 05, 2010, 02:53:38 posle podne »

ljudi ima li neke koristi da se glutamin pije ujutru pre dorucka...? rekli su mi da i tada pijem mada nisam nesto siguran...? a kolicene 5 g ujutru 10 g posle trninga i 5g pre spawanja....i za kolicine nisam bash siguran....?

nema...idi sve te gramaze posle treninga...ako ne mozes bar 15g pre 15-25g posle...
Sačuvana
milos993
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #61 poslato: Mart 05, 2010, 02:42:40 posle podne »

ljudi ima li neke koristi da se glutamin pije ujutru pre dorucka...? rekli su mi da i tada pijem mada nisam nesto siguran...? a kolicene 5 g ujutru 10 g posle trninga i 5g pre spawanja....i za kolicine nisam bash siguran....?
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #60 poslato: Decembar 12, 2009, 10:30:19 posle podne »

Kao sto rekoh, nisam o tome nista citao jer me nije interesovalo, a gledam kako ljudi u mom okruzenju rade i ono je smeh od treninga u odnosu na moj trening tako da sam po tome zakljucio... A da ne ulazim u dalju raspravu, samo cu ti reci da probas da radis treninge kad si u zadnjim nedeljama rigorozna dijete da vidis na sta to lici  ;)
Ma znam sta oces da kazes jednom sam radio definiciju i drzao djetu na mladom siru samo sam to jeo. Lipsao sam al sam bogami uspeo da skinem dosta. Al zapamtio sam je za ceo zivot. Pogotovu super serije.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #59 poslato: Decembar 12, 2009, 10:17:22 posle podne »

Kao sto rekoh, nisam o tome nista citao jer me nije interesovalo, a gledam kako ljudi u mom okruzenju rade i ono je smeh od treninga u odnosu na moj trening tako da sam po tome zakljucio... A da ne ulazim u dalju raspravu, samo cu ti reci da probas da radis treninge kad si u zadnjim nedeljama rigorozna dijete da vidis na sta to lici  ;)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #58 poslato: Decembar 12, 2009, 10:07:16 posle podne »

Jesam jos poodavno, tada sam bio klinac i ne mogu to uporediti sa ove tacke gledista... Ali gledam neke ortake u teretani kako treniraju powerlifting i meni ono deluje smesno u odnosu na moj trening. Odradi se jedna serija sa par ponavljanja pa 3-5min odmor, pa opet... Ne znam koliko oni treniraju PRAVILNO jer me to nije interesovalo i nisam nista citao o tome...
Evo ti jedan primer treninga za bench koji sam radio po savetu Petra Milenkovica i koji mi je pomogao da dodjem do 200.kg. sa zadrskom bez majce. Cuveni petnaestominutni trening. Cilj ti je da za 15.min. dignes sto vecu kilazu na primer ja sam radio sa 170.kg 32 puta ili dizanja kako hoces. Pritom moras da radis zadrsku na grudima 2 sekunde a pauze su ti od 25 pa do 40 sekundi. Kad predjes 32 dizanja podizes kilazu na primar175.kg. itd. Znaci nisu uvek pauze u nasem treningu od 3 do 5 minuta. Eto jedan primer dobronameran. ;)
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #57 poslato: Decembar 12, 2009, 09:37:05 posle podne »

Jesam jos poodavno, tada sam bio klinac i ne mogu to uporediti sa ove tacke gledista... Ali gledam neke ortake u teretani kako treniraju powerlifting i meni ono deluje smesno u odnosu na moj trening. Odradi se jedna serija sa par ponavljanja pa 3-5min odmor, pa opet... Ne znam koliko oni treniraju PRAVILNO jer me to nije interesovalo i nisam nista citao o tome...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #56 poslato: Decembar 12, 2009, 06:08:57 posle podne »

To sto pricas u vezi treninga nema veze sa istinom... Treninzi su u najbolju ruku podjednako teski, ali ja verujem da je BB trening tezi i to prilicno. Znam jer sam gledao trening powerliftera i jeste da su vece tezine u pitanju, ali sam intenzitet treninga i sam trening sa mnooooogo manje odmora izmedju serija i vezbi kod bb-a je po meni poprilicno teze i zahtevnije. Probaj da odradis BB trening ali pravilno i kako treba, pa ces videti o cemu pricam... A to za glutamin ti je bacena para samo tako, lepo ti kazem, uzmi whey makar i manje pakovanje, ono kosta nekih 2000 din, pa onda nadogradjuj suplementaciju
Pa pazi ja jesam dok sam bio zdrav radio BB trening budi siguran jer sam radio na takvim mestima gde mi je trebao(12.god.na splavovima). A jel si ti probao pawerlifting trening?
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #55 poslato: Decembar 12, 2009, 10:20:39 pre podne »

Glutamin ne treba piti mnogo na masi...Ali nije lose uzimati oko 10-ak g dnevno zbog imuniteta.....Pogotovo sada kada je zima....
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 18 upita.