TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:35:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebni saveti, informacije...  (Pročitano 6090 puta)
nickey
Gost
« Odgovor #11 poslato: Maj 14, 2010, 06:48:13 posle podne »

Mozda ti treniras jos nesto pored teretane pa se trosis mnogo vise, ali ja sam mislio na rekreativce koji provedu sat vremena u teretani, 4 puta nedeljno, i pored toga nemaju vise aktivnosti.



Pa i ja sam da se whey ne pije tako olako i pijem mericu i po u pwm zajedno sa kreatinom i dexom i to je to od supsa za sada. Ponekad pijem whey sa ovsenim, ali retko. Tako da skoro kao i ti 4/ned.
Sačuvana
sunce86
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 287

Zabava - Online
« Odgovor #10 poslato: Maj 14, 2010, 03:28:01 posle podne »

Lose sam se izrazio. Nisam mislio recept za uspeh, nego za zdrav i dug zivot... Umerenost u svemu sto radimo, jedemo, pijemo...

Objasnio sam kako rade bubrezi, tako da to ne bih dalje komentarisao... Niko nije rekao da treba, ali su neki momci pitali da li treba i u danima pauze da piju whey, odgovorili su im da treba, ja se ne slazem... Zasto, i to sam objasnio, i dao sam i neke svoje predloge...

Mozda ti treniras jos nesto pored teretane pa se trosis mnogo vise, ali ja sam mislio na rekreativce koji provedu sat vremena u teretani, 4 puta nedeljno, i pored toga nemaju vise aktivnosti.

U mnogim temama su se javljali momci koji su rekli da su im prodavci preporucili 3,4 merice dnevno, i oni tako piju. Tako da ipak slusaju. :(
Sačuvana
Squat till u puke!
nickey
Gost
« Odgovor #9 poslato: Maj 14, 2010, 12:49:55 posle podne »

Kakav bre udarac proteina na bubrege???? ::) ::)  Ko jos ovde govori da whey treba da menja obroke???

Povisen unos vode OMG? Pa mi smo svi ovde sportisti koji se oderu na treningu i samim tim i bez kretina treba imati veliki unos vode, ja pijem 5-6l na dan i mama me tera svaki-svaki drugi dan da merim pritisak jer bez nekog razloga i stalno mi je normalan. Ok sada ces reci da dugotrajne posledice...

I naravno ko jos slusa prodavce, da nijih slusamo pili bi sojin protein..

Recept za uspeh NIKAD nije umerenost, vec naporan rad e to je cinjenica.
« Poslednja izmena: Maj 14, 2010, 12:53:26 posle podne od strane █ nickey █ » Sačuvana
sunce86
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 287

Zabava - Online
« Odgovor #8 poslato: Maj 14, 2010, 12:14:59 posle podne »

Uf evo da probam da ti odgovorim. Ovo je moje misljenje, za koje mislim da je poprilicno realno:

Sto se tice suplemenata i njihove shtetnosti, misljenja su podeljena. Kod obicnih ljudi (van foruma) vlada misljenje da su proteini nesto najgore sto postoji na ovome svetu i da se od njih umire. Nasuprot tome, na ovom forumu se govori kako proteini nisu uopste stetni. Naravno, govorimo o koncentratu proteina, a ne proteinu iz ishrane. Ja mislim da je istina negde izmedju. Naime, whey protein je izuzetno brz protein, i kada ga popijes, on prosto prodje kroz zeludac i udari na bubrege, koji ODJEDNOM treba da prerade toliku kolicinu proteina. Sa proteinima iz ishrane to nije slucaj, jer se oni sporije razgradjuju, te je bubreg ravnomerno opterecen. Ako mi unosimo svakodnevno, 1,2 merice ili chak i vise, i tako godinama, moze doci do popustanja membrane bubrega koja je zaduzena za filtriranje i sta se onda desava... Bubreg ne uspeva potpuno da preradi cak i proteine koje unesemo putem ishrane, i onda taj visak dospeva u urin, a to NE SME da se desi, svi znamo da tu onda nesto ne valja. Slicna prica je i sa kreatinom. Mozete vi reci da nema dokaza da je kreatin stetan. Sigurno se ne moze reci, "od kreatina mozes da obolis od te i te bolesti", ali samim tim sto unosimo kreatin i znatno vecu kolicinu vode, ta voda dovodi do povecanog krvnog pritiska i TO JE CINJENICA! A opet, svi znamo sta to znaci.

Moj predlog: ako vec hocete da pijete proteine koristite jednu mericu SAMO posle treninga, kada vam je najpotrebniji, npr ako trenirate 4 puta nedeljno to su onda 4 merice...(tako ja pijem).  Kada se izracuna, jedna merica whey-a kosta 70din, za te pare mozete kupiti 7 jaja, i npr ako pijete jednu mericu ujutru umesto te merice mozete pojesti 7 belanaca, sto je daleko bolja opcija. Jeste da je whey daleko lakse i brze spremiti nego jaja, ali treba malo misliti i na starost, a ne samo na misice, i koliko brzo napredujete. Whey NIKADA ne sme da bude zamena za cvrst obrok. Ja sam student i znam sta znaci manjak vremena i frka sa ispitima. I uvek bih ostao kuci, spremio ruchak i zakasnio na predavanja, nego sto bih popio protein i nastavio dalje... Sve zavisi koji su vam prioriteti, a sto se tice mene licno, ja uvek zdravlje stavljam na prvo mesto.

Takodje sam alergican na pricu "pa ja zivim zdravim zivotom, jedino sto pijem malo proteina, a sta je sa ljudima koji izlaze, odvaljuju se od alkohola, jedu masno, slatko itd"... Ako oni to rade, ne znaci da treba i vi isto da radite i da time opravdavate neke "lose" stvari koje i vi cinite svom organizmu.

Sada je mozda malo ispalo da sam ja protiv suplemenata i cele te price, ali nisam. Rekao sam gore da ih i ja pijem, ali samo 4 merice nedeljno. Recept za uspeh je u umerenosti. Nema potrebe da se pije whey u danima kada se ne trenira!!! I ako sami razmislite mozete doci do tog zakljucka a ne da pitate druge ljude koliko da pijete, i to ljude koji rade u prodavnicama i cije plate zavise od toga koliko cete vi kupiti suplemenata ovog meseca. Nisam ovde da odratim ljude od kupovine, i da se suprotstavljam ljudima koji su zaposleni u ovoj firmi jer verujem da niko ovde ne zeli zlo drugom i da su svi saveti dobronamerni, ali ovo je sponzorisani forum te firme i to je cinjenica.

Eto nadam se da sam bio koliko toliko jasan, a vi radite po svojoj volji. Pozdrav
Sačuvana
Squat till u puke!
JovanR
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 180


Follow the Ruhls!

« Odgovor #7 poslato: Maj 08, 2010, 03:52:50 pre podne »

Nije stetan. Za dobijanje mase pogledaj podforum Ishrana. To je najbitnije, supsi su tu samo da poguraju.
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #6 poslato: Maj 08, 2010, 03:46:54 pre podne »

ne postoji stetan efekat proteina.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Markic1993
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: Maj 07, 2010, 07:26:25 posle podne »

Imam 17 godina,treniram jos od pete godine,isao sam po banjama,idem u teretanu godinu dana,lepo sam razvijen ali malo kila imam 53,treba mi savet za protein super mass gainer od dymatize,da li je stetno za moje godine dok sam jos u razvoju
Sačuvana
JovanR
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 180


Follow the Ruhls!

« Odgovor #4 poslato: April 27, 2010, 02:38:35 pre podne »

Potpun odogovor.+1
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #3 poslato: April 23, 2010, 11:23:15 posle podne »

ajoj jao.

1. dokazano da protein i kreatin nemaju niti jedan stetan efekat po zdravlje coveka. Potpuno zdravi za upotrebu kod 99% populacije.
2. 65% UH i 35% protein je dobar odnos. Ne stvara on salo, nego tvoj visak kalorija, ukoliko unosis vise nutrijenata nego sto realno trosis energije.
3. proteini smanjuju mozak?! od kafe raste rep.
4. kreatin vezuje vodu u misicima. Skeletni misici spadaju u poprecno prugaste misice i puno se razlikuju od srcanog misica, pa tako su i metabolicki procesi drugaciji. Ne postoji niti jedan dokaz da se to desava sa miokardom.
5. protein iz suplementacije je "prost" te lak za apsorpciju i zato se koristi neposredno nakon treninga (osnovna uloga). Ostatak proteina treba da uneses ishranom, dakle ne misli se 120g iz suplementacije.

Najzdraviji nacin je da napravis savrsenu ishranu, odlican trening i sve to malo potpomognes navedenom suplementacijom.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #2 poslato: April 23, 2010, 05:31:39 posle podne »

Sto bi pio 120g proteina, valjda i jedes nesto? i to se inace racuna
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
n3nE
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: April 23, 2010, 05:24:13 posle podne »

Pre svega, pozdrav svima.
Hteo bih da se ugojim, da dobijem nekih 5-10 kila sa nekim suplementima uz svakodnevno vežbanje u teretani.
Ali me zanima uz koje suplemente... kupio sam whey proteine i kreatin, ali nešto mi se ne piju, jer sam cuo dosta loših stvari o njima i o ostalim suplementima...
Na primer:
Gejner: 65% ugljeni hidrati, 35% proteini, kazu da stvara salo,
Proteini: smanjuju mozak i uticu na slabljenje koncentracije, kako to kad svaka hrana ima u sebi proteine (gomila primera: http://www.google.com/search?hl=en&source=hp&q=proteini+mozak+&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai= )
Kreatin: Utice na vezivanje vode u misicima, ali kako u svim misicima tako i u srcanom (miokardu) sto nije dobro
Steroidi: Za njih ne vredi ni pricati za njih svi znaju da su stetni
Zanima me neko strucno misljenje, koliko je od svega toga i sta tacno, i kako je najzdraviji nacin da dobijem misicnu masu, a da ne pogorsam zdravlje. TakoĂ°e me zanima koliko i kad piti proteine, u prodavnici mi je rečeno 2 puta dnevno, po 30g po dozi, a na forumu svuda kažu 2g/kg, što znači da bih trebao piti 120g dnevno proteina...

Hvala unapred!
« Poslednja izmena: April 23, 2010, 05:27:22 posle podne od strane n3nE » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.