TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 12:08:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: GVT  (Pročitano 6750 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #40 poslato: Jun 05, 2010, 06:22:34 pre podne »

Neka bude kako ti kazes, ali za razliku od tebe ja sam bar napisao nesto sto je vezano za temu, dok si ti ovde ocigledno da mnogo pametujes, a nista korisno ne kazes...moze biti da opet gresim, ali siguran sam da ces mi uspeti resiti i ovu dilemu ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #39 poslato: Jun 04, 2010, 02:42:27 posle podne »

evo ja glasam za to da svako sam odluci ko ce mu biti idol. molim lepo.  :D
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #38 poslato: Jun 04, 2010, 02:27:45 posle podne »

Opet nisi odgovorio na pitanja, rekao si hoces o GVT samo da pises i ja ti postavim da objasnis i ti ne objasnis, evo iskopiracu pa ti objasni mozda nisi video pitanja :

Ajde zanemarimo to, pa i GVT, kazes u GVT nema direktan trening ruku, evo clanka na engleskom http://www.bodybuilding.com/fun/luis13.htm  , evo u splitu pis ovako :
Day 4 - Arms and Shoulders
Koliko ja znam Arms na engleskom znaci ruke, kako onda u GVT nema direktan trening za ruke?

Ili dalje, vezbe :
Parallel Bar Dips
Incline Hammer Curls
su vezbe za koje misice ?


Aj evo i za to sto si napisao kao veca opterecenja ... evo neka napisu oni koji su radili sa koliko su radili propadanja i sa koliko su radili pregib na kosoj klupi, sa kojim tezinama ?

Pa eto sada ispade ti bolje znas ko je meni idol, i to na osnovu logickog zakljucivanja na osnovu avatara i jednog posta, i to bolje znas od mene ko je meni idol i jos ispade ja kontradiktoran zato sto po tvom logickom zakljucivanju nije onako kako ja mislim. Valjda ja validnije ono sto ja mislim od tvog logickog zakljucivanja, ipak bi ja trebao da to bolje znam ipak se o meni radi.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #37 poslato: Jun 04, 2010, 02:02:28 posle podne »

Odlicno, ovde si sumirao vezbe za ruke, a aj sad pogledaj bilo koji drugi trening za ruke i uporedi ga sa ovim i reci koji stavlja vise akcenta na ruke. GVT po tome zanemaruje direktan rad ruku, jer se smatra da i biceps i triceps dobijaju dovoljno rada od push/pull vezbi koje se rade sa mnogo vecim tezinama u odnosu na one koje "izoluju" navedene misicne grupe.

Sto se tice toga sta sam ja napisao, to je iskljucivo vezano za logiku teme koja je ovde postavljena, tako da ako je tema GVT onda nemam nameru da govorim o nekom drugom treningu i smatram da sa druge strane imam nekoga ko je zapocinjuci temu GVT upoznat i zaintersovan za GVT, a ne neke druge sisteme. Dalje "punky" je postavio pitanje koliko ovaj trening utice na trening ruku pa sam na tu temu pokusao da ukratko sazmem moje misljenje.

Odlicno si preveo sa Engleskog.

Procitao sam vise tvojih postova ovde i vidim da si dosta upoznat sa Girondom i njegovim filozofijama treninga, a i avatar ti je takav, a i na temi omiljenih bildera si naveo Vince Gironda i to je bio moj logicki zakljucak, ako gresim onda si ti mozda taj koji kontradiktoran...opet kazem mozda sam to samo ja u pitanju ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #36 poslato: Jun 04, 2010, 01:26:04 posle podne »

Pa prvo to sto si rekao odnosilo se uopste na Poliquina tako da nemoj sada to kao OMG , procitaj sta si napisao, ali ajde da zanemarim to posto tvrdis da nisi napisao a da te ne citiram ponovo, ja znam samo sta pise ne znam da citam misli vec samo ono sto napises.

Ajde zanemarimo to, pa i GVT, kazes u GVT nema direktan trening ruku, evo clanka na engleskom http://www.bodybuilding.com/fun/luis13.htm  , evo u splitu pis ovako :
Day 4 - Arms and Shoulders
Koliko ja znam Arms na engleskom znaci ruke, kako onda u GVT nema direktan trening za ruke?

Ili dalje, vezbe :
Parallel Bar Dips
Incline Hammer Curls
su vezbe za koje misice ?

Kako ti znas koji je moj idol, evo npr to si napisao i ne znam ni ja sam na koga mislis, mozda zato sto nemam idola.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #35 poslato: Jun 04, 2010, 01:00:09 posle podne »

OMG brate malo ti slabije radi ta veza zimedju mozga i ostatka organa cini mise. Ovde je prica o GVT-u, a ne Poliqinu, a ja sam moj originalni komentar fokusirao na GVT, a za Poliqinove knjige sam vec skomentarisao, a kanda i ti spadas u tu grupu ljudi ili samo imas moc komuniciranja poput svog licnog idola...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #34 poslato: Jun 04, 2010, 12:14:46 posle podne »

Procitao si knjigu o treningu ruku a tvrdis da je poliquin protiv direktnog treninga ruku, malo kontradiktorno
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #33 poslato: Jun 04, 2010, 11:33:19 pre podne »

Ne znam sta da ti kazem Markoni...ako si toliki skeptik povodom mog znanja ne mogu ti ja nista reci ovde na forumu sto bi te ubedilo. Mogu da guglam sve Poliquinove knjige i da kazem da sam ih procito i to bi tebe kao ubedilo u neko moje znanje. Ja licno sam procitao njegovu prvu knjigu o trenigu ruku, Poliquin training principles, Modern Trends in Strength Training i naravno sve sto sam od njegovih clanaka mogao da nadjem na netu, ova druga knjiga mi jos nije dosla pod ruke, a jbg malo je daleko da posecujem njegove seminare iako se nadam da ce on poziveti dok ja dodjem u mogucnost da se pozabavim i takvim stvarima u svom zivotu ;)

BTW procitao sam dosta toga i od Gironde i znam koliko se Poliquinova filozofija ishrane poklapa sa Vincovom tako da me nemoj greskom staviti u kategoriju ljudi koji ne znaju o cemu pricaju ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #32 poslato: Jun 04, 2010, 07:52:01 pre podne »

Poliquin ima tu filozofiju da nema potrebe da se mnogo rade ruke sa direktnim vezbanjem, nego da se dosta toga postize potiscima i vezbanjem na vratilu.

Nisi pominjao GVT u ovoj recenici.

Jesi li procitao neku njegovu knjigu koja se odnosi na trening ruku ili uopste neku njegovu knjigu i ako da koju ili mozda bio na nekom od njegovih seminara ?

 




Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #31 poslato: Jun 04, 2010, 07:18:39 pre podne »

Ja nisam rekao da je Poliquin glup covek i da ne ume da proda svoje znanje, nego da u svojim treninzima ne daje glavni fokus na direktan rad na ruke.

Za razliku od Arnoldovskih treninga gde se radi po djumle vezbi za ruke GVT forsira veoma limitiran izbor vezbi i to gotovo bez direktnog rada na bicepsu, nego se vise forsira brachialis za koji su vecina ST skontali da je najslabija tacka kod razvoja ruku u bildera i najvise ogranicava porast i same snage u pregibu lakta.

A to sto Poliquin ima dve knjige na temu je upravo zbog gomile pacenika koji kontaju da doju u teretanu "da samo malo nabudze ruke" marketing je cudo...Poliquin je kontam prvenstveno trener snage sportistima kojima je funkcionalnost na prvom mestu, a ne estetika kao bilderima i to obicno znaci da velika masa ruku nije previse potrebna ni korisna...

Uostalom ovde nije bilo reci o njegovim knjigama o treningu ruku, nego o GVT-u
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #30 poslato: Jun 03, 2010, 05:31:46 posle podne »

poliquin ima dve knjige o treningu ruku , drugo ruke su mu fetis :D, tako to ne treba direktan trening ruku i da to on propagira to naravno nije tacno

trece Ruke mu cine 50% misicne mase :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #29 poslato: Jun 03, 2010, 05:30:55 posle podne »

pa U GVT bas ima direktnog rada ruku,i to fino sa najbolje pogadjajucim vezbama realno
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #28 poslato: Jun 03, 2010, 11:59:24 pre podne »

poliquin ima dve knjige o treningu ruku , drugo ruke su mu fetis :D, tako to ne treba direktan trening ruku i da to on propagira to naravno nije tacno
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #27 poslato: Jun 03, 2010, 11:24:08 pre podne »

Osvezi mi pamcenje onda.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #26 poslato: Jun 03, 2010, 07:28:53 pre podne »

izgleda da ne znas sta poliquin propagira
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 18 upita.