TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397190 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 27, 2024, 11:33:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: koje vezbe raditi?  (Pročitano 12891 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #23 poslato: Novembar 22, 2010, 08:01:56 posle podne »

Po meni ti Daniela mozes bez problema raditi. Verujem da ne radis sa ne znam kakvim tezinama i da ne radis do otkaza tako da ukoliko ti noge sutradan nisu previse, ili uopste zategnute po meni skroz zeleno svetlo
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #22 poslato: Novembar 21, 2010, 09:32:49 posle podne »

Mozes da naredni dan odradis gornji deo tela,a nakon toga zadnju lozu sledeci dan(tako bi bilo pozeljno u tvom slucaju).
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #21 poslato: Novembar 21, 2010, 09:16:25 posle podne »

Pitanje za stručnjake: da li preporučujete dva dana zaredom trening za noge ... mislim ako se razdvoje prednja i zadnja loža npr ili treba napraviti dan pauze... pitam i zbog sebe... vraćam se u formu ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12919


Never give up!

« Odgovor #20 poslato: Novembar 21, 2010, 12:30:41 posle podne »

Upravo tako kao sto Marko kaze,pogotovu ako imate genetski lose noge kao ja onda morate da misice nogu gadjate iz vise uglova.Menjanje tehnika cucnjeva,kombinacija svih mogucih vezbi i trazenje pravoga sistema koji ce samo vama odgovarati su jedino resenje za siguran napredakJedno je ipak sigurno,pomaka ce biti ako se bas budete trudili.To sam video na sebi ali sam krvav znoj prolio i prolivam ga jos uvek.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #19 poslato: Novembar 20, 2010, 10:38:55 posle podne »

Noge su veliki misic i postoji mogucnos ucestalijeg treninga,ali onda se misic pogadja iz razlicitih uglova i na razlicit nacin,aktiviraju se razlicita misicna vlakna.Uz ovakav trening potrebna je i pojacana ishrana i pojacana suplementacija i sto vise odmora.Potrebno je odvojiti i zadnju lozu od kvadricepsa narocito za naprednije vezbace i treningu za noge treba prici na poseban nacin i psihicki se spramati za takav trening.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #18 poslato: Novembar 20, 2010, 05:40:49 posle podne »

Kvalitetan odmor (nocni san prvenstveno sa potencijalni kracim snom u toku dana, ne vise od 1 h), ishrana, istezanje nakon treninga (u mnogome utice na ubran oporavak!) su tri osvnone stvari.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #17 poslato: Novembar 20, 2010, 03:15:32 posle podne »

Mišiči se regenerišu u miru - dakle treba dati (posebno nogama) dovoljno odmora izmeĂ°u treninga i naravno, kvalitetnih gradivnig materija za mišićna vlakna i glikogen.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #16 poslato: Novembar 18, 2010, 09:53:29 posle podne »

Upravo tako...ljudi uvek brkaju pretreniranost sa lošom ishranom. Naši mišići se obnavljaju preko hrane tokom čitavih 24 sata u danu i kada mu ne daješ dovoljno hrane normalno je da ćeš se pretrenirati, ali probaj da se pretreniraš sa dovoljno sna i dovoljno hrane to je gotovo pa nemoguće...uostalom i sam si rekao da ti je i pored loše ishrane i bez ikakve suplementacije trebalo 3 meseca takvog treninga da se pretreniraš.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stefan L.
Gost
« Odgovor #15 poslato: Novembar 18, 2010, 11:04:21 pre podne »

Pa jesam slabij jeo za takve treninge,a od suplemenata nisam nista koristio.Prvo nisam znao sta je,tj. kako to sto mi se desava da nazovem:)Onda sam se malo raspitao,procitao i ukapirao da je to to,pretreniranost,zatim sam porazgovarao sa fiziotarapeutom u klubu i prof. na DIF-u i oni su mi to potvrdili.,jer sam imao sto kazu:"sve simptome".Nesanica,nervoza,bolovi u nogama,toliki umor u nogama da nisam mogao da istrcim 2-3 km progresivnog trcanja,a to mi je 1/3 treninga bila pre toga(na jednom kondicionom treningu,racunajuci ceo trening od zagrevanja pa na kraju do relaksa trcao sam 6-9 km,kao i na utakmici.Svaku utakmicu sam igrao celu,a onda kad se to desilo 20-3o min je bio maksimum da imam snage).
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #14 poslato: Novembar 17, 2010, 02:58:43 posle podne »

A el si siguran da nisi samo loše jeo tokom tolikog treniga, jer toliko treninga bi zahtevalo dosta hrane, dosta suplementacije i slično. Ljudi često brkaju preptreniravanje sa neuhranjenosti...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stefan L.
Gost
« Odgovor #13 poslato: Novembar 17, 2010, 12:39:57 posle podne »

Ja sam pretrenirao noge,jer sam ih u teretani radio tri puta nedeljno i trcao svaki dan.Treninzi trcanja su bili dva puta nedeljno HIT trening,jedan dan kardio od 30-40 min i 2 dana kratki sprintevi do maksimuma,a subotom utakmica pa u grad uvece,odmora tako reci nisam ni imao,i tako 3 meseca,jedino sam zeznuo noge,posle toga oporavak je trajao 3 meseca(tek posle tri meseca sam mogao normalno da treniram a da nemam probleme).Inace to sam uradio prosle zime,jer sam se iznervirao,posto igram fudbal i kazu da imam smisla ali nikad nisam bio spreman fizicki za vise od jednog poluvremena jer sam bio lenj i mrzilo me da treniram pa sam otisao iz krajnosti u krajnost i trenirao kao "navijen",sad sam nauci na sebi i sad je druga prica.Poceo sam posle povrede da treniram pre neki dan i krenuo lagano,postepeno,treniram ponedeljak,utorak,cetvrtak i petak,a ova tri dana odmaram.U teretani posle tri nedelje imam bolje rezultate nego prosle zime posle dva meseca(bolje se osecam) a i sa trcanjem ce biti bolje sigurno!Inace tad kad sam pretrenirao noge,iygubio sam u obimu butina 4 cm,a imao sam slican problem kao momak koji je postavio temu,sad dok sam bio povredjen sam se opet malo ugoio,ali nista strasno,5 kg!Inace sve sto ste rekli je tacno,noge na zdrav nacin "srediti" jedino uz sredjenu ishranu,trcanje i vezbanje u teretani.Zato ako hoces to da sredis imaj strpljenja,nemoj ko ja,ja sam hteo za mesec dana da sve odradim sto nije moguce,zato polako i skinuces ti to,ne zuris nigde.Ja bi te samo podsetio na vijacu,ona je dobra za noge,kao i raznovrsnost vezbanja,vec vozis bajs i trcis,ubaci vijacu i ako u teretani u kojoj treniras ima sprava za "trcanje po snegu" ubaci i to,ako nema,onda nema veze,jos malo ce sneg.:);)Samo jžnemoj preterati,polako,sam najbolje osetis koliko ti prija.Prof. sa DIFA kod kog sam isao da se posavetujem kad mi se to desilo kaze:"bol je opomena da nesto nije u redu".Tako da najbolje bi bilo kad bi mogao da to odradis toliko postepeno a da nemas jace upale misica.POZZ
Sačuvana
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #12 poslato: Novembar 16, 2010, 10:01:58 posle podne »

Pa to i nije baš tačno...pogotovo kad su mišići nogu u pitanju jer se noge inače jako teško mogu pretrenirati, a razloga je puno. Recimo power lifteri rade čučanj tri ili više puta nedeljno i nema pretreniravanja, tako da noge mogu da podnesu dosta torture kao mišić.

Ja jos ne znam nekog ko je pretrenirao noge, kad bi radili noge koliko biceps i obrnunto bilo bi mnogo bolje.
Sačuvana
I don't give a fuck
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #11 poslato: Novembar 16, 2010, 07:13:00 posle podne »

Pa iskreno ne znam sta je dobro ali moze da pomogne :) opet ima tu puno stvari: dijeta,trcanje,istezanje,neki sagorevac bi mogao :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Novembar 16, 2010, 11:44:58 pre podne »

Pa to i nije baš tačno...pogotovo kad su mišići nogu u pitanju jer se noge inače jako teško mogu pretrenirati, a razloga je puno. Recimo power lifteri rade čučanj tri ili više puta nedeljno i nema pretreniravanja, tako da noge mogu da podnesu dosta torture kao mišić.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #9 poslato: Novembar 16, 2010, 10:28:47 pre podne »

Pa iskreno ja mislim ako imas sala da moze to dijetom da se vremenom istanji,a ako je misic,moj komsija je radio dan noc vezbe za noge i drzao dijetu,sad on ih na pola istanjio za 7-8 meseci,ja iskreno mislim da je to uspeo ubijanjem misica,jer ako je radio svaki dan samo noge i trcao,nije dozvolio ni da se odmoi misic,mislim samo forsiranje jednog misica svaki dan nece dovesti do rasta nego do smanjenja  i gubljenja istog,i eventualno neka izdrzljivost i kondicija...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 18 upita.